Wydarzenia

•  ROK SZKOLNY 2018/2019

•  "Czwartki lekkoalteltyczne"
W dniu 13.09.2018 roku zainaugurowano zawody lekkoatletyczne z cyklu "czwartki lekkoatletyczne". Nasza szkoła jak rok temu bierze udział w tej imprezie a uczniowie będą rywalizować w zawodach jesiennych i wiosennych. Tym razem zawodnicy spotkają się 5 razy jesienią. W dzisiejszych zawodach naszą szkołę reprezentowali :
-Zosia Topolska- bieg na 60m, rzut piłką palantową
-Maria Świątek--bieg na 60m
-Laura Lepka- bieg na 300m
-Paulina Tłoczek- bieg na 300m, rzut piłką palantową
-Julia Ratajczyk-bieg na 300m
- Patryk Winter- bieg na 300m, skok w dal
-Piotr Pańczak- bieg na 60m
-Bartosz Hoffman--bieg na 60m
-Julian Jaroszowicz- bieg na 60m, rzut piłką palantową.
A podczas dzisiejszych zawodów miła niespodziankę sprawiła nam uczennica 5 klasy Julka Ratajczyk, która w biegu na 300m wygrała swój bieg oraz Bartek Hoffman uczeń klasy 3 okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 60m . Naszym sportowcom życzymy powodzenia oraz samych sukcesów sportowych. A kolejne zawody już 20.09.18. Serdecznie zapraszamy. Galeria zdjęć.

•  ROK SZKOLNY 2017/2018

•  Spotkanie z trenerem rugby
Dnia 12.04.2018 do naszej szkoły przyjechał trener Rugby Pan Błażej Kalinowski. Trener na co dzień pracuję w klubie Rugby Sparta Jarocin. Pan Błażej przeprowadził trening Rugby Tag na uczniach 6 klasy. Jak sam opowiadał dyscyplina rugby tag jest grą bezkontaktową z przeciwnikiem i można śmiało wprowadzać elementy techniczne na lekcji wf. Nasza szkoła jako pierwsza w powiecie wzięła udział w tym projekcie. Na zakończenie treningu Pan Błażej przekazał sprzęt sportowy dla naszej szkoły. Galeria zdjęć.

•  Orlik - Cup
11.04.2017 odbył się turniej piłki nożnej Orlik-cup we Wrześni. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Oprócz naszych dzielnych zawodników na boisku wybiegli uczniowie SSP3 Września, Ssp2 Września, SSP Kolaczkowo. Nasz zespół w swoim pierwszym meczu zmierzył się w małych derbach naszej szkoły. Po zaciętej walce wygrywa ZSS Grzybowo 1 po bramkach Fabian Kaźmierczaka x3 i Szymona Przybylskiego. Kolejne mecze to dobra gra zespołu i wygrana 2:0 z Kolaczkowem. NA listę strzelców dwukrotnie wpisuje się Fabian Kaźmierczak. W meczu z SSP 3 zespół nasz przegrywając 0:2 doprowadził do remisu 2:2 a bramkę strzelił Fabian Kaźmierczak oraz w ostatniej sekundzie meczu po indywidualnej akcji Wojciech Zarębski. Ostatni mecz turnieju to mecz z Ssp2. Był to mecz gdzie wygrana naszych zawodników lub remis pozwalał na awans do finału powiatowego. Niestety po zaciętej grze, dobrej obronie przegrywamy 2:0. Drugi zespół nie miał tyle szczęścia. Przegrywamy z Kolaczkowem 1:0, z SSP2 7:0 oraz SSP3 3:0. Nasza szkołę reprezentowali: Adam Panczak, Adam Kupczak, Stanisław Miczuga, Łukasz Tloczek , Mikołaj Chołuj, Wojciech Zarebski, Szymon Przybylski, fabian Kaźmierczak, Jakub Bernard, Patryk Winter, Antoni Topolski, Gracjan Olejniczak, Eryk Kubczak, Bartosz Świątek, Damian Bykowski, Joanna Nowaczyk, Jan Ślugaj, Zosia Miczuga, Hubert Pietraszak, Wiktor pawlaczyk , Piotr Radziewicz, Wojciech Pyta, Maciej Matuszak, Kornelia Kaźmierczak.
Końcowa klasyfikacja:
1. SSP KOŁACZKOWIE 9PKT.
2.SSP2 WRZEŚNIA 9PKT.
3. ZSS GRZYBOWO 1 7PKT.
4. SSP3 3PKT.
5.ZSS GRZYBOWO 2 0PKT.
Galeria zdjęć.

•  Turnie piłkarski "Grodek Cup"
20.04.2018 na Grodzie w Grzybowie odbył się turniej piłkarski Grodek Cup dla klas 4-7. W zawodach wzięły udział 4 zespoły. Uczniowie sami wybrali nazwy zespołów a celem była popularyzacja aktywności fizycznej dla uczniów w naszej szkole. Drużyny wystąpiły w skladach:
FC Świeżaki- Hubert Kaźmierczak, Aleksandra Kryszak, Wojciech Zarębski, Adam Pańczak, Szymon Przybylski, Wojciech Pyta.
FC Grzybki- Fabian Kaźmierczak, Zosia Miczuga, Jakub Bernard, Mikołaj Chołuj, Filip Dobrosielski, Jakub Strankowski.
FC Buraki-Cebulaki- Joanna Nowaczyk, Oliwier Bartkowiak, Stanisław Miczuga, Norbert Kaźmierczak, Adam Kupczak.
FC Trawka- Gracjan Olejniczak, Antoni Topolski, Jan Ślugaj, Igor Wojciechowski, Eryk Kubczak, Patryk Winter. W turnieju padało wiele pięknych bramek. Zawodnicy walczyli zgodnie z zasadami fair play. Królem strzelców został zawodnik drużyny FC Grzybki Fabian Kaźmierczak z 8 bramkami. Po turnieju odbyło się ognisko z kiełbaskami . Końcowa klasyfikacja
1.Fc Świeżaki
2.Fc Grzybki
3.Fc Buraki-Cebulaki
4.Fc Trawka
Galeria zdjęć.

•  Uroczyste wręczenie nagród
20.06.2018 najlepsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród za wyniki w nauce przez Burmistrza Miasta i Gminy Września. Galeria zdjęć

•  Wycieczka klas I - III
W miniony piątek, tj. 15 czerwca 2018 r. klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki "Nenufar Club" w Kościanie, aby razem z piratami wziąć udział w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Podczas nauki wiosłowania dzieci poznały legendę o tunelu czasu i czarodziejskich binoklach. Odbyło się również pasowanie na pirata i uczniowie już jako piracka rodzina poznawały wynalazki Egipcjan oraz uczyły się odczytywać hieroglify. Kolejne wskazówki doprowadziły nas do Wioski Indiańskiej, gdzie wysłuchaliśmy legend indiańskich, po czym odtańczyliśmy wokół Totemu taniec przyjaźni i zgody. Po odnalezieniu skarbu udaliśmy się na obiad. Ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek. Wszyscy bawili się wyśmienicie! Galeria zdjęć.

•  Festyn klasy IIIa
Dnia 13 czerwca 2018 r. odbył się festyn rodzinny klasy 3A połączony z Dniem Mamy i Taty. Po krótkiej części artystycznej, złożonej z piosenek i tańca, dzieci złożyły Rodzicom najlepsze życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Jedną z atrakcji tego spotkania była przejażdżka bryczką i jazda konna. Na koniec przy słodkim poczęstunku można było spokojnie porozmawiać i powspominać wspólnie spędzone 3 lata nauki. Galeria zdjęć.

•  "Jak nie czytam, jakk czytam"
"Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką." - mawiał Aleksander Puszkin. "Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi." - mówią inni. 8 czerwca nasza szkoła po raz drugi włączyła się do najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam". Jej celem jest zgromadzenie w tym samym czasie i w tym samym miejscu jak największej liczby osób czytających oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. O godzinie 10.00, podobnie jak w innych szkołach na terenie kraju, rozpoczął się nasz piknik czytelniczy. Czytaliśmy bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Atmosfera była niepowtarzalna. Zobaczcie sami. Galeria zdjęć.

•  Turniej pod patronatem Łukasza Fabiańskiego
17.03.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłkarskim pod patronatem Łukasza Fabianskiego w Kołaczkowie . Młodzi piłkarze zajęli 8 miejsce. Jest to bardzo dobry wynik gdyż przyszło nam rywalizować z zespołami z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Dąbek, Bartosz Kupka, Wojciech Wrzeszcz, Piotr Miczuga, Eryk Kubczak, Igor Wojciechowski, Hubert Kaźmierczak, Filip Dobrosielski, Damian Bykowski a opiekunem zespołu był Pan Krzysztof Przywarty. Galeria zdjęć.

•  "Młodzi Kreatywni"
W miniony piątek, 2 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Przeglądu Twórczej Aktywności Dzieci i Młodzieży "Młodzi, kreatywni". Zebrani widzowie podczas Koncertu Galowego mieli okazję obejrzeć występy uczniów w najrozmaitszych kategoriach począwszy od śpiewu i tańca, a kończywszy na recytacji i scenkach teatralnych. Na sztalugach wystawionych w sali gimnastycznej można było również podziwiać efekty pracy tych uczniów, którzy zdecydowali się napisać pracę literacką lub wykonać prace plastyczne bądź fotograficzne. Gromkie brawa, które otrzymywali młodzi artyści od zgromadzonej publiczności z pewnością zachęcą ich do pokazania światu swoich talentów w kolejnym przeglądzie, który, tradycyjnie, odbędzie się w przyszłym roku szkolnym. Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Powiatu w warcabach
05.02.2018 w Marzeninie odbyły się mistrzostwa powiatu wrzesińskiego w warcabach klasycznych. W zawodach wzięło udział ok 60 dzieci w kategorii chłopców i dziewczynek. Naszą szkołę reprezentowali: Helena Ślugaj, Szymon Przybylski, Adam Kupczak, Mikołaj Chołuj. Nasi uczniowie wypadli w zawodach znakomicie. Helena zajęła 7 miejsce zdobywając 4 punkty, Adam Kupczak z 4punktami uplasował się na 7 pozycji natomiast Mikołaj Chołuj z 3.5 punktami uplasował się na 20 miejscu. W mistrzostwach bezkonkurencyjny okazał się Szymon Przybylski, który jako jedyny zawodnik nie przegrał ani jednego meczu zdobywając w zawodach 6.5 punkta. Szymon został mistrzem powiatu wrzesińskiego w warcabach klasycznych i to uczeń naszej szkoły wraz ze srebrnym medalista dalej będą reprezentowali nasz powiat w dalszych zawodach. Serdeczne gratulacje dla zawodników. Galeria zdjęć.

•  Balik karnawałowy
Dnia 26 stycznia 2018 r. w sali w Kleparzu odbył się balik karnawałowy. Wspólnie na parkiecie bawili się uczniowie klas 1-3. Do tańców zachęcała nie tylko świetna muzyka, ale i pani animatorka, która przygotowała na tę okazję świetne zabawy i niespodzianki. Galeria zdjęć.

•  Jasełka wychowanków NOREW Arka
8.01.2018 r. odwiedzili nas wychowankowie NOREW "Arka" we Wrześni. Zaprezentowali oni przedstawienie jasełkowe w formie teatru cieni oraz przepękny swiąteczny taniec. Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom za dostarczenie nam tylu wzruszeń.
Galeria zdjęć.

•  Spotkanie Świąteczne
Dnia 16 grudnia 2017 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste spotkanie świąteczne połączone z kolędowaniem. Przybyli Goście wraz z Rodzicami mieli okazję wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych uczniów. Po części artystycznej można było wesprzeć inicjatywę powstania "Przystani ciszy" zakupując symboliczną cegiełkę, którą była podkładka pod kubek. Przez cały czas trwania spotkania można było również zarejestrować się z pomocą wolontariuszy Fundacji DKMS jako potencjalny dawca komórek macierzystych, tym samym zwiększyć szanse na znalezienie dawcy szpiku dla chorego Krzysia, ucznia naszej szkoły. Galeria zdjęć.

•  "Idźcie i głoście" - konkurs biblijny
Idźcie i głoście za przykładem pierwszych Apostołów Chrystusa to hasło XI Konkursu biblijnego , którego finał odbył się 21 listopada w Gnieźnie. Naszą szkołę reprezentowała Maria Ślugaj z klasy II Gimnazjum. Gratulujemy Galeria zdjęć.

•  Konkurs biblijny
31 października w XI rejonowym konkursie biblijnym w Strzałkowie naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie etepu szkolnego Maria Ślugaj oraz Wiktoria Ostwald Galeria zdjęć.

•  Konkursy profilaktyczne
Dnia 11.12.2017r. w Kinie Trójka we Wrześni zostały wręczone nagrody w konkursie plastyczno - literackim "Na skrzydłach przyjaźni" w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wśród laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły: Helena Ślugaj kl.IV, Oliwia Maciejewska kl. VI oraz uczennica III klasy gimnazjum Wiktoria Dziudzia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dnia 13.12.2017 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni zostały wręczone nagrody w konkursie "Bądźmy zdrowi" organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną we Wrześni. Laureatem konkursu został uczeń III klasy gimnazjum naszej szkoły Jakub Starański, któremu serdecznie gratulujemy. Galeria zdjęć.

•  Zajęcia plastyczne w klasie IIIC
Uczniowie klasy 3C zmierzyli się z nową techniką rysunkową - wykonali rysunek węglem. Zaangażowanie ogromne, zabawa wspaniała, a efekt znakomity! Galeria zdjęć.

•  Wizyta w piekarni
Klasa V oraz VIIa odwiedziły piekarnię PSS Społem. Galeria zdjęć.

•  "Idźcie i głoście" - konkurs biblijny
Idźcie i głoście za przykładem pierwszych Apostołów Chrystusa to hasło XI Konkursu biblijnego , którego finał odbył się 21 listopada w Gnieźnie. Naszą szkołę reprezentowała Maria Ślugaj z klasy II Gimnazjum. Gratulujemy Galeria zdjęć.

•  "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
Dnia 13.11.17 nasi uczniowie wzięli udział w XVIII edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Nasi piłkarze zmierzyli się ze szkoła SSP2 oraz Szkółka Piłkarską Fox. W meczu z dwójką wygrywamy 6:2 a bramki strzelają: Zarębski 2, Kaźmierczak, Przybylski, Kupczak oraz Olejniczak. W swoim ostatnim meczu o awans do finałów powiatowych przegrywamy 5:1 a jedynego gola strzela Adam Kupczak. Nasz zespół zagrał w skladzie: Mikołaja Chołuj, Jakub Bernard, Fabian Kaźmierczak, Kornelia Kaźmierczak, Adam Kupczak, Gracjan Olejniczak, Szymon Przybylski, Piotr Radziewicz, Patryk Winter, Wojciech Zarębski. Galeria zdjęć.

•  "Z królową sportu"
Kolejny udany występ mają za sobą młode zawodniczki naszej szkoły. Julia Ratajczak oraz Helena Ślugaj wzięły udział w drugiej edycji turnieju lekkoatletycznego "Z królową sportu" w Nowym Folwarku. Galeria zdjęć.

•  Zakup strojów piłkarskich
Miło nam Państwa poinformować, że Dyrekcja Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie zakupiła sprzęt sportowy dla swoich uczniów. Młodzi zawodnicy otrzymali komplet piłkarski: koszulka, spodenki, getry całość w kolorze czerwonym oraz piłki do piłki nożnej.
Drużyna piłkarska wraz z trenerem. Galeria zdjęć.

•  Inauguracyjny turniej piłki nożnej
Dnia 28.10.2017 w Kołaczkowie nasza szkoła wzięła udział w IV integracyjnym turnieju piłki nożnej pod patronatem Łukasza Fabiańskiego. W turnieju udział wzięły zespoły: Sternik Szczecin, Horyzont Kołaczkowo, Sparta Płock, MOS Koźmin Wlkp., Mały dworek Łuszcyn, Młode wilki Kołaczkowo, ESC Siedlec, MOS Marszew, PM Poznań,ZPWR Trzemeszno. W końcowej klasyfikacji nasz zespół plasuje się na 11 miejscu. W turnieju przyznano wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki. Głowna nagroda powędrowała w ręce naszej uczennicy Zuzanny Staniszewskiej. Nasz zespół wystapił w składzie: Jakub Bernard, Szymon Przybylski, Wojciech Zarębski, Mikołaj Dąbek, Wojciech Wrzeszcz, Bartosz Kupka, Julia Chełmikowska, Weronika Gaca, Weronika Haufa, Zuzanna Staniszewska, Krzysztof Przywarty- opiekun. Galeria zdjęć.

•  "Z Królową Sportu"
29.10.17 w Miłosławiu nasi uczniowie wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych pt."Z królową sportu." Jest to cykl imprez organizowanych przez stowarzyszenie Pomagam Aktywnie. Każdy zawodnik musiał wziąć udział w czterech konkurencjach. (Bieg krótki, bieg długi, skok w dal z miejsca oraz rzut piłka lekarską). W imprezie wynik nie był najważniejszy, liczyła się integracja oraz dobra zabawa. Nasza szkołę reprezentowali: Lena Mazurowska, Zofia Topolska,Antoni Topolski, Jan Ślugaj, Helena Ślugaj, Aniela Ślugaj oraz Julia Ratajczyk. Miła niespodziankę sprawiła Julka Ratajczyk, która w swojej kategorii wiekowej w konkurencji biegu długiego zdominowała rywali i wygrała bieg. Serdeczne gratulacje. Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym
Dnia 27.10.2017 w Pyzdrach nasi uczniowie wzięli udział w mistrzostwach powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Świątek oraz Fabian Kaźmierczak. Oprócz naszej szkoły w turnieju udział wzięły szkoły z Kaczanowa,Kolaczkowa,Pyzdry,SSP1,SSP 6. Nasz zespół trafił do Grupy A gdzie zmierzył się z ekipami z Kaczanowa( po ciężkim meczu przegrywamy3:2) oraz Kolaczkowa(3:0 przegrywamy). W końcowej klasyfikacji drużynowej przyszło nam się zmierzyć w meczu o 5miejsce ze szkołą SSP6. Po dobrej grze naszych uczniów ostatecznie w Powiecie zdobywamy 5 miejsce. Ogromne gratulacje dla chłopaków za walkę. Galeria zdjęć.

•  Przedstawienie pacynkowe
Uczniowie klas I-III mieli okazję podziwiać swoich starszych kolegów w roli aktorów, bowiem szkolne kółko teatralne "Charakterki" wystawiło przedstawienie pacynkowe pt.: "O pracowitym osiołku i królu lwie". Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach robienia masek teatralnych, które wykonywały z cenną pomocą kolegów. Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym
Dnia 23.10.2017 w Kołaczkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym w kategorii chłopców i dziewczyn urodzonych w latach 2002-2004. Naszą szkołę reprezentował duet Hubert Kaźmierczak, Wojciech Wrzeszcz. W turnieju udział wzięły szkoły z Kołaczkowa, Kaczanowa, Pyzdr, Wrześni, Zasutowa oraz Grzybowa. Po losowaniu nasz zespół znalazł się w grupie B ze szkołami z Kołaczkowa oraz Zasutowa. W pierwszym pojedynku po zaciętym meczu przegrywamy ze szkołą z Zasutowa 3:1. Kolejny mecz to dominacja chłopców ze szkoły w Kołaczkowie, którzy 4 krotnie zdobywali mistrzostwo Powiatu. Po fazie grupowej nasz zespół zajął 3 miejsce w tabeli i w końcowej klasyfikacji zmierzyliśmy się w meczu o 5 miejsce ze szkoła z Pyzdr. Mecz zwycięża szkoła znad Warty i w końcowej klasyfikacji plasujemy się na 6 miejscu w powiecie wrześinskim. Wielkie gratulacje dla naszych zawodników. Galeria zdjęć.

•  Lekcja w kinie
19. oraz 20. października uczniowie klas IV-VII oraz II-III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w multimedialnej lekcji w kinie, która odbyła się w poznańskim Kinepolis. W czasie zajęć uczestnicy pogłębili swoją wiedzę z zakresu edukacji filmowej, a przede wszystkim zapoznali się z tajnikami tworzenia efektów specjalnych we współczesnym filmie. Dowiedzieli się, co to jest animatronika, ratchet, technika motion capture, poznali funkcję zastosowania makiety, endoszkieletów, jak również techniki green box i blue box w dziele filmowym. Zrozumieli znaczenie oraz trud pracy kaskaderów. Tzw. "wisienką na torcie" była na koniec projekcja niezwykłego filmu dla dzieci oraz młodzieży, łączącego elementy fantasy, filmu grozy, filmu przygodowego oraz dramatu - "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja Galeria zdjęć.

•  Turniej piłki nożnej "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Kolejny sukces odnieśli młodzi piłkarze naszej szkoły. 3.10.2017 rozgrywaliśmy turniej PIŁKI NOŻNEJ pod hasłem "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ" gdzie nasza młoda drużyna wywalczyła srebrne medale. Sukces jest ogromny ponieważ graliśmy z zespołami starszymi od siebie. W turnieju udział wzięły 4 ekipy: SSP2jako gospodarza, Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie, SSP6 oraz, SSP Kołaczkowo. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Na początek przyszło zmierzyć nam się z zawodnikami z SSP 2. Byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni do tego meczu gdzie chcieliśmy zmazać plamę po ostatniej porażce ze szkoła "dwójki" podczas Mistrzostw Gminy. Mecz w naszym wykonaniu był troszkę nerwowy gdzie popełniliśmy wiele błędów w obronie co gospodarze wykorzystali i nastrzelali nam aż 5bramek. Jednak charakter zespołu i walka na boisku do ostatnich minut przyniosła honorowe trafienie pięknym uderzeniem z za pola karnego Szymona Przybylskiego. Wynik nie podciął młodym chłopakom skrzydeł. Trener Wyrzykiewicz udzielił kilku wskazówek zawodnika co przyniosło poprawę w grze naszego zespołu. W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z SSP Kołaczkowo i aby myśleć o medalach musieliśmy ten mecz wygrać. Kapitalne zawody rozegrał Patryk Winter, który swoimi paradami bramkarskimi wielokrotnie ratował zespół przed utratą bramki. W obronie świetnie spisywał się duet Kupczak, Radziewicz . Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych a nasz tercet egzotyczny Zarębski,Kaźmierczak, Przybylski nie mogli pokonać bramkarza gości. Dopiero w drugiej połowie po pięknej i składnej akcji udało się pokonać bramkarza pięknym strzałem przez Szymona Przybylskiego. Ostatnie spotkanie to popis strzelecki naszego zespołu. Naszym przeciwnikiem była szkoła SSP6. Młodzi zawodnicy z Grzybowa pokazali ogromną wolę walki i kunszt piłkarski. Na listę strzelców wpisywali się Przybylski, Kaźmierczak oraz Zarębski dwu krotnie. Na ogromne wyróżnienie zasługuje cały zespół, który z meczu na mecz radzi sobie co raz lepiej. W drużynie drzemie ogromny potencjał piłkarski. Chłopacy potrafią w trudnych momentach wspierać się na wzajem i ze sobą rozmawiąć. "Jeden za wszystkich wszyscy za jednego"- brawo drużyna. Naszą Szkołę reprezentowali: Patryk Winter, Adam Kupczak,Piotr Radziewicz, Fabian Kaźmierczak, Wojciech Zarębski, Szymon Przybylski, Mikołaj Chołuj, Gracjan Olejniczak, Jakub Strankowski- Michał Wyrzykiewicz(trener). Końsowa klasyfikacja turnieju:
1. SSP2- 9pkt.
2. ZSS Grzybowo- 6pkt.
3.SSP Kołaczkowo- 3pkt.
4.SSP6- O pkt.
Galeria zdjęć.

•  Konkurs Empiku
Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w konkursie Empiku "Tysiąc powodów żeby czytać", który startuje już w poniedziałek 2. października. Mamy szansę otrzymać aż 1000 książek dla naszej biblioteki! Serdecznie prosimy o regularne oddawanie głosów na stronie www.empik.com/biblioteki Każdy głos się liczy! Galeria zdjęć.

•  Zajęcia teatralne
Co tydzień w czwartki odbywają się zajęcia teatralne, na które uczęszcza już 15 osób. Aktualnie trwają przygotowania do wystawienia teatrzyku pacynkowego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Młodzi aktorzy dzielnie pracują nad swoimi rolami, pacynkami i scenografią, żeby wymagający widzowie byli zadowoleni :) Galeria zdjęć.

•  Dzień Chłopca w klasie V
W ostatni czwartek uczniowie klasy piątej świętowali Dzień Chłopca. Dwaj bohaterowie tego dnia nie kryli radości z otrzymanych prezentów. Wszyscy miło spędzili czas zajadając pizzę. Serdecznie dziękujemy Paniom z trójki klasowej, bez których nie byłoby aż tak smacznie ;) Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Antku i Patryku! Galeria zdjęć.

•  Dzień Chłopca w klasie II
Chcąc uczcić Dzień Chłopca uczniowie klasy 2a wybrali się razem z wychowawczynią do Bowling Clubu we Wrześni. Zabawa była doskonała :) Galeria zdjęć.

•  Dzień Chłopca w klasie IV
Klasa IV DZIEŃ CHŁOPCA świętowała na kregielni. Jak widać bawiliśmy się wyśmienicie. Na pewno jeszcze tu wrócimy :) Galeria zdjęć.

•  Halowe mistrzostwa gminy w piłce nożnej
Dnia 29.09.2017 nasi uczniowe wzięli udział w halowych mistrzostwach gminy wrzesnia w piłce nożnej. Nasza ekipa zmierzyła się ze szkołami z SSP1,SSP2,SSP6 ORAZ SSP KACZANOWO. W swoim pierwszym meczu przyszło zmierzyć się nam ze szkołą SSP2. po bardzo wyrównanym pojedynku oraz małych błędach nasi chłopacy przegrywają 2:1 a bramkę strzela Wojciech Zarębski, który świetnyym uderzenie sprzed pola karnego pokonuje bramkarza "dwójki". Kolejny mecz to wysoka porażka z SSP1 1:4. chociaż wynik tak na prawdę nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Nasi chłopacy walczyli jakrówny z równym, to nasz zespół po kapitalnym dryblingu Fabiana kaźmierczaka wyszedł na prowadzenie. Niestety naszego prowadzenia nie udało się utrzymać i znowu kilka błędów w obronie i worek z bramkami się posypał. Jednak ten rezultat jeszcze bardzie zmobilizował chłopaków do dalszej walki w kolejnych meczach. Można napisać ,że młodzi Grzybowianie szybko wyeliminowali swoje błedy w obronie a napastnicy się rozstrzelali. W przednostatnim swoim meczu zmierzyliśmy się z SSP6. Kapitalne zawody rozegrał Szymon Przybylski który w tym spotkaniu zaliczył hat-trick klasycznego. Cały zespół spisał się na medal. W bramce świetnie spisywał się Patryk Winter, który swoimi paradami wybronił kilka trudnych piłek.Ostatni mecz to wygrana 3:1 z SSP KACZANOWO a bramki zdobywali Fabian Kaźmierczak oraz Szymon Przybylski 2. Ostatecznie nasz zespół zajął bardzo wysokie 3 miejsce. Niestety wywalczone miejsce nie dawało przepustki do reprezentowania Gminy na mistrzostwach powiatu. Na ogromne wyróżnienia zasługuje nasz cały zespół, który wolą walki ,ambicją i swoim zaangażowaniem pokazał ogromny charakter sportowy. Końcowa klasyfikacja:
1.SSP1
2.SSP2
3.ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH W GRZYBOWIE
4.SSP 6
5.SSP KACZANOWO
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH W GRZYBOWIE WYSTĄPIŁ W SKŁADZIE: PATRYK WINTER,JAKUB BERNARD, WOJCIECH ZARĘBSKI, SZYMON PRZYBYLSKI,FABIAN KAŹMIERCZAK, MIKOŁAJ CHOŁUJ, PIOTR RADZIEWICZ, ŁUKASZ TŁOCZEK, ADAM KUPCZAK ORAZ TRENER MICHAŁ WYRZYKIEWICZ. Galeria zdjęć.

•  Jesień w klasie III c
Początek jesieni już za nami. Mimo, że ta kolorowa pora roku nie rozgościła się jeszcze na dobre, to w klasie III c dominuje tematyka jesienna... Zwieńczeniem naszych tygodniowych rozważań i dyskusji jest praca pt: " Jesienne drzewo". P.S. Jest też dowodem na to, że "współpraca się opłaca". Galeria zdjęć.

•  Czwartki lekkoatletyczne
Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie uczestniczą w zawodach z cyklu czwartki lekkoatletyczne-(5razy zawody odbywają się na jesień a potem wiosną). Młodzi zawodnicy zmagają się min. w takich konkurencjach jak biegi na 60m, 300m, skok w dal czy rzut piłeczką palantowa. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i wolą walki dzielnie reprezentują barwy szkoły. Szkołę reprezentują:
-Chrzumnicka Hanna-bieg na 300m
-Ratajczyk Julia-bieg na 300m
-Ślugaj Helena-bieg na 300m
-Zarębski Wojciech-bieg na 60m
-Winter Patryk-bieg na 300m oraz skok w dal
-Kaźmierczak Kornelia- bieg na 60 m oraz skok w dal
-Topolski Antoni-bieg na 300m oraz skok w dal
-Zdrojewski Kacper-rzut piłką palantową
-Kupczak Adam-rzut piłką palantową
Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klasy IIa na Komendę Policji
Dnia 25.09.2017r. odbyła się wycieczka uczniów klasy II a Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Dzieci miały okazję zwiedzić siedzibę Policji. Głównym celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych w ruchu drogowym, w szkole i w domu. W podziękowaniu za przekazane informacje uczniowie wręczyli oprowadzającemu rysunek policjanta. Serdecznie dziękujemy za przekazane informacje, na pewno postaramy się je przestrzegać :) Galeria zdjęć.

•  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
4.09.2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone ze ślubowaniem klasy I szkoły podstawowej. Wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom życzymy samych sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych działań. Galeria zdjęć.

•  Narodowe czytanie
2.09.2017 r. odbyło się nrodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Pracownicy naszej szkoły wcielili się w bohaterów dzieła podczas wspólnego czytania na Grodzie w Grzybowie. Galeria zdjęć.

•  ROK SZKOLNY 2016/2017

•  Dzień Patrona
14 czerwca w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie obchodzono Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie podstawówki i gimnazjum przygotowali okolicznościową akademię. Po przypomnieniu najważniejszych faktów z życia naszego patrona, Olgierda Wojciecha Brzeskiego, szkolny zespół teatralny "Charakterki" zaprezentował przedstawienie pt. "Od Grzybowa do Rzymu, czyli słów kilka o archeologii". Tradycyjnie już, po zakończeniu uroczystości, w dowód szacunku dla naszego patrona, delegacja uczniów pod opieką pani Małgorzaty Wołoszyn, udała się do Jarząbkowa, by złożyć kwiaty na grobie Brzeskiego. Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie konkursów związanych z Dniem Patrona. W klasach I III szkoły podstawowej dowolną techniką dzieci wykonywały prace plastyczne na temat: Mój patron. Uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej zajmowali się natomiast pracą plastyczną dotyczącą grodu w Grzybowie. Zadaniem gimnazjalistów natomiast było stworzenie pracy przestrzennej makiety grodu w Grzybowie. Wśród uczniów klas I III szkoły podstawowej zwyciężyła Amelia Parus z klasy Ib, II miejsce zajęła Zuzanna Strawczyńska z klasy IIc, wyróżnienie natomiast przyznano Helenie Ślugaj z klasy III. Spośród klas IV VI najlepszą okazała się praca autorstwa Wiktorii Maciejewskiej z klasy IV, wyróżnienie przyznano Nikoli Ostwald z klasy V. Za najlepszą makietę teatralną natomiast przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca. Zajęły je Wiktoria Dziudzia z klasy IIa oraz Wiktoria Ostwald z klasy IIb. Rozstrzygnięto też konkursy literackie związane tematycznie ze świętem naszego patrona. Pierwszy z nich przeznaczony był dla klas IV VI szkoły podstawowej. Dzieci musiały napisać opowiadanie o tematyce archeologicznej związane tematycznie z grodem w Grzybowie. Klasy gimnazjalne miały za zadanie stworzenie własnego scenariusza teatralnego związanego z osobą Olgierda Wojciecha Brzeskiego. Ze względu na rozbudowaną formę, w tym konkursie dopuszczona zastała możliwość pracy w grupie. Autorem najlepszego opowiadania o tematyce archeologicznej jest Hubert Kaźmierczak z klasy VIa. Za najciekawszy scenariusz teatralny związany tematycznie z postacią Olgierda Wojciecha Brzeskiego jest tekst autorstwa Wiktorii Ostwald, Zuzanny Staniszewskiej oraz Kariny Ciężkiej z IIb. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy! Galeria zdjęć.

•  Dzień Rodziny w klasie IIa
W wtorek 13 czerwca 2017 r. w klasie II A odbył się Dzień Rodziny. Po krótkiej części artystycznej, na którą składały się m.in. gra na flażolecie i taniec z szarfą gimnastyczną przyszła pora na życzenia, wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków i zabawę. Zgromadzeni gości mieli okazję wziąć udział w grze "Zagraj o tysiąc!". Śmiechu było co niemiara. Na zakończenie spotkania wypiliśmy wspólnie kawę, zjedliśmy małe słodkie co nieco i powspominaliśmy minione dwa lata wspólnej nauki. Galeria zdjęć.

•  Finał Wojewódzki Czwartków Lekkoatletycznych
8 czerwca 2017 r. Na Stadionie Olimpii w Poznaniu odbył się finał Wojewódzki Czwartków Lekkoatletycznych. W tej imprezie sportowej startował Wojciech Zarębski na 60 metrów zajmując w tych zawodach 7 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klasy III gimnazjum
Klasa III gimnazjum w tym roku zaplanowała 3 dniową wycieczkę do Międzyzdrojów Świnoujścia. Wielu po raz pierwszy podziwiało zachód słońca nad morzem. Dzieci zachwycone były widokiem turkusowego jeziorka, żubrów w rezerwacie, wybrzeża klifowego. Bez trudu wdrapały się na najwyższą latarnię morską w Świnoujściu, ale z dużą obawą, piskiem, a nawet płaczem przemierzyły Podziemne Miasto i Fort Gerharda. Spacerując w Międzyzdrojach po Alei Gwiazd, same czuły się jak gwiazdy. Zmęczeni, pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domu. Galeria zdjęć.

•  "Moda bez dopalaczy"
Dnia 1 czerwca 2017 r. nie tylko świtowaliśmy dzień dziecka ale także braliśmy udział w konkursie profilaktycznym w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki: Moda Bez uzależnień. Autorami pomysłu i jego wykonawcami była klasa 3 gimnazjum, której uczniowie stworzyli projekt koszulki. Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie zajął 1 miejsce :) Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom które przyczyniły sie do powstania i zrealizowania projektu. Galeria zdjęć.

•  Jak nie czytam, jak czytam.
1.06.2017 r. godz. 10.00 przypomnieliśmy sobie, że czytaniem można (a wręcz należy) się chwalić! Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie włączył się w ogólnopolską akcję "Jak nie czytam, jak czytam" organizowaną przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Uczestnictwo w tym niecodziennym zdarzeniu polegało na tym, że punktualnie o godz. 10.00 uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja zebrali się przed budynkiem szkoły i przez kilkanaście minut wspólnie czytali wybrane przez siebie książki. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, jak również zwrócenie uwagi na to, że książka "niejedno ma imię" i że nie musi kojarzyć się wyłącznie z lekturami obowiązkowymi. To rozrywka, pasja, miła i pożyteczna forma spędzania wolnego czasu Galeria zdjęć.

•  Konkurs piosenki religijnej
Już po raz drugi w naszej szkole odbył sie konkurs piosenki religijnej "Pieśnią chwalmy Pana" W tej edycji wzięłoudział 9 uczestników. Jury przyznało I miejsca Zespołowi wokalnemu z III gimnazjum , Weronice Waszak z Klasy VI b oraz uczniom klasy I a Gratulujemy Galeria zdjęć.

•  Mini zoo
27.05.2017 klasa 2b wraz z rodzicami wybrala sie na wspolna wycieczkę do Mini zoo w Modlibogowicach. Mamy upiekly pyszne ciasta i slodkosci, tatusiowie zadbali o atrakcje. Wyjątkowe miejsce + wspaniali ludzie = przemiło spedzony czas. Galeria zdjęć.

•  Dzień Mamy i Taty w klasie Ia
26 maja odbyła się uroczystość przygotowana przez uczniów i wychowawcę klasy 1a dla rodziców - Dzień Mamy i Taty. Odbyły się konkursy , zabawa w kalambury, wyścigi aut sterowanych przez dzieci i rodziców. Nie zabrakło upominków ,pięknych kwiatów dla mam zebranych przez dzieci na pobliskiej łące. Rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. W rodzinnej atmosferze upłynął nam czas. Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klasy I i II gimnazjum
27.04.2017 uczniowie klas I i II gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Bramy Poznania gdzie uczestniczyli w lekcji edukacyjnej oraz odwiedzili Jump Arenę gdzie spalili zbędne kalorie ;) Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klasy III gimnazjum
Dnia 26 kwietnia br. klasa III gimnazjum udała się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było Muzeum Narodowego kolejnym Stary Rynek. Po obejrzeniu Koziołków, które są główną atrakcją miasta, udali się do Palmiarni gdzie mogli doświadczyć jak odczuwa się temperaturę i wilgotność powietrza w różnych sferach klimatycznych. Podziwiali najróżniejsze rośliny. Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Piłce Nożnej
Dnia 11.04.2017 r. Na boisku Orlika SSP2 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Piłce Nożnej. W zawodach brało udział siedem zespołów gminy Września - SSP1, SSP2, SSP3, SSP6, Grzybowo, Kaczanowo, Nowy Folwark. Chłopcy naszej szkoły zajęli trzecie miejsce i otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar dla szkoły. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Piłce Nożnej
Dnia 10.04.2017 r. Na boisku Orlika Gim2 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Piłce Nożnej. Chłopcy naszej szkoły zajęli czwarte miejsce. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! Galeria zdjęć.

•  Talenty 2017
Oto nasi laureaci tegorocznej Prezentacji Twórczości Artstycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września "TALENTY 2017":
MAŁE FORMY TEATRALNE (przedszkole) 3 miejsce: Niepubliczne Przedszkole "Grzybek" w Sokołowie
RECYTACJA (przedszkole) 2 miejsce: Marcelina Kaca, Niepubliczne Przedszkole "Grzybek" w Kleparzu
RECYTACJA (klasy 0-III) 3 miejsce: Gabrysia Sikora
RECYTACJA (gimnazjum) 3 miejsce: Izabela Kaczor
PLASTYKA (gimnazjum) 1 miejsce: Faustyna Ślugaj
FOTOGRAFIA (klasy IV-VI) 1 miejsce: Jakub Majchrzycki
FOTOGRAFIA (gimnazjum) 1 miejsce: Faustyna Ślugaj
FOTOGRAFIA (gimnazjum) 2 miejsce: Izabela Kaczor
Serdecznie gratulujemy! Galeria zdjęć.

•  Wiosenne obserwacje w kasie II c
Co nam wyrośnie? Na to pytanie odpowiedzi poszukiwali uczniowie klasy II c. Do samodzielnie przygotowanych i ozdobionych doniczek (z kubeczków po jogurcie) wsypaliśmy ziemię i zasialiśmy owies. Przy okazji poznaliśmy różnicę między sianiem a sadzeniem. Czekaliśmy, skrupulatnie dokumentując nasze obserwacje. A to efekt naszej pracy po 10 dniach oczekiwania - niesforne czupryny pięknie zdobią klasowy parapet. Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klasy III gimnazjum
29.03.2017 r. klasa III Gim udała się na wycieczkę do Poznania gdzie zwiedzili Bramę Poznania. Tematem zajęć była wyspa mieszcząca się w Poznaniu Ostrów Tumski umieszczona miedzy dwiema rzekami: Wartą i Cybiną. Dodatkowym atutem była możliwość skorzystania z parku trampolin gdzie czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Część młodzieży wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów. Galeria zdjęć.

•  Wiosenny Dzień Teatru
21 marca 2017 uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie wraz z gronem pedagogicznym zebrali się na sali gimnastycznej w Kleparzu. Najpierw nastąpiła część artystyczna, podczas której kolejne klasy prezentowały krótkie skecze lub piosenki, związane tematycznie z wiosną. Widownia miała okazję doświadczyć różnych oznak tej pory roku, na przykład: poznać reakcje ludzi różnych narodowości na skrajne temperatury wiosennych przymrozków, spotkać Alicję z Krainy Wagarów oraz posłuchać rapu w wykonaniu klasy piątej szkoły podstawowej. Po występach nadszedł czas na wręczenie nagród w rozmaitych konkursach. Pierwsze miejsca za najpiękniejszą marzannę otrzymały klasy I A i IV ze szkoły podstawowej, a także klasa III gimnazjum. Za swoją pracę literacką na temat "Teatr za dwadzieścia lat" główną nagrodę otrzymała Izabela Kaczor (klasa III gimnazjum), a wyróżnienia zdobyły Paulina Ratajczyk (klasa III gimnazjum) oraz Oliwia Andrzejczak (klasa III gimnazjum). Najlepszy afisz teatralny stworzyła Weronika Waszak (z klasy VI B), natomiast inne nagrodzone prace w tej kategorii należały do Jana Ślugaja (klasa VI A) oraz Wiktorii Maciejewskiej (klasa IV). W konkursie recytatorskim w różnych grupach wiekowych zwyciężyli: Izabela Kaczor (gimnazjum), Hubert Kaźmierczak (klasy IV VI szkoły podstawowej). Uczniom z klas I III szkoły podstawowej przyznano natomiast pięć równorzędnych miejsc pierwszych. Nagrodzeni recytatorzy to: Oliwia Węglewska, Daria Konieczna, Piotr Staniszewski, Gabriela Radzińska i Gabriela Sikora. Po rozdaniu nagród wszyscy zebrani utworzyli kolorową kolumnę, która z marzannami na czele ruszyła na grzybowski gród. Tutaj uroczyście powitaliśmy wiosnę przedstawieniem klasy II B z naszej szkoły podstawowej. Czekały na nas również inne atrakcje związane ze świętem wiosny. Wszyscy wykonywaliśmy różne zadnia przygotowane przez pracowników grodu. Należały do nich: quest "Szukamy wiosny", konkurs na najładniejszą marzannę oraz zabawy: "Mali artyści witają wiosnę" i "Moje znaki wiosny". Jedliśmy też tradycyjną grochówkę. Pogoda nam sprzyjała, więc wszyscy bawiliśmy się świetnie! Galeria zdjęć.

•  Zielona Szkoła
W dniach 12-15 marca uczniowie klas V, VI A i VIB naszej szkoły udali się do nadmorskiego Dźwirzyna na zajęcia w ramach Zielonej Szkoły. Pomiędzy zajęciami dydaktycznymi, uczestnicy wyjeżdżali na wycieczki. Zwiedzili pobliski Kołobrzeg, gdzie mieli okazję popłynąć w krótki rejs statkiem, zobaczyć muzeum rybackie 6D "Maszoperia", pospacerować po molo i zwiedzić Muzeum Oręża Polskiego. W Trzęsaczu oglądali słynne ruiny kościoła ocalone przed zniszczeniem przez morskie fale oraz wysłuchali jego historii w multimedialnym muzeum. Korzystając z pięknej pogody wszyscy dbali o zdrowie podczas codziennej gimnastyki porannej i ćwicząc na ścieżce zdrowia. Wyjazd zaliczono do bardzo udanych. Galeria zdjęć.

•  Wycieczka do Kłodawy
8.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyliw wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Galeria zdjęć.

•  Ferie zimowe - lodowisko
W czasie ferii zimowych odbyły się zajęcia na lodowisku. Uczniowie poszerzyli i pogłębili indywidualne zainteresowanie jazdy na łyżwach , jako formy czynnego wypoczynku w czasie wolnym. Galeria zdjęć.

•  Ferie zimowe - tenis stołowy
W czasie ferii zimowych odbyły się zajęcia sportowe z tenisa stołowego. Uczniowie doskonalili poznane elementy gry na zajęciach, doskonalili swoje umiejętności, utrwalali przepisy gry w tenisie stołowym. Dzieci bardzo chętnie skorzystały z tej formy wypoczynku. Galeria zdjęć.

•  Koncert Noworoczny
26. stycznia odbył się Koncert Noworoczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, podczas którego laureaci Szkolnego Przeglądu Twórczej Aktywności Dzieci zaprezentowali swoje talenty w wielu kategoriach, takich jak taniec, śpiew, muzyka instrumentalna, twórczość literacka, plastyczna). Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Oklaskom nie było końca.

LISTA OSÓB NAGRODZONYCH W SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZEJ AKTYWNOŚCI DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Kategoria "ŚPIEW"
I miejsce Gracjan Kaźmierczak
II miejsce Oliwia Węglewska

Kategoria "GRA NA INSTRUMENCIE"
I miejsce Stanisław Topolski

Kategoria "PRACA LITERACKA"
I miejsce Zosia Kowalczyk

Kategoria "MAŁE FORMY TEATRALNE: RECYTACJA"
I miejsce Helena Ślugaj i Gabriela Radzińska
II miejsce Amelia Królak i Amelia Parus
III miejsce Dawid Zalewski i Bartosz Głowski
wyróżnienie Kacper Chojnacki

Kategoria "PRACA PLASTYCZNA"
I miejsce Zosia Kowalczyk i Laura Lepka
II miejsce Klaudia Śpiewak i Zuzanna Strawczyńska
III miejsce Julia Ratajczyk i Dawid Zalewski

Kategoria "WYSTĘPY ZESPOŁOWE"
I miejsce ex aequo klasa II b i III
II miejsce klasa I a. Galeria zdjęć.

•  Koncert kolęd Chóru Camerata
W sobotę 7 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie wystąpili wraz z popularną Cameratą na scenie Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. Dzieci i młodzież z naszej szkoły zaproszono do zaprezentowania recytacji wierszy, które miały uzupełnić występ popularnego chóru. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa: Hubert Kaźmierczak, Jakub Majchrzycki, Zofia Miczuga, Joanna Nowaczyk, a także gimnazjalistki - Zuzanna Staniszewska z klasy IIb oraz Izabela Kaczor z klasy III. Goście zgromadzeni w WOK-u usłyszeli wiersze księdza Jana Twardowskiego: "Mamusia" oraz "Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?", a także Ludwika Jerzego Kerna "Szkoda". Przypomnieliśmy sobie również wiersze: "Wilia" Stanisława Młodożeńca oraz "W Boże Narodzenie" Jana Sztaudyngera. Na zakończenie dzieci opowiedziały zgromadzonym "Bajkę wigilijną" Brunona Jasińskiego. Galeria zdjęć.

•  Niezwykłe Mikołajki
W tym roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Grzybowie 6 grudnia upłynął pod znakiem niezwykłych prezentów. Nauczyciele z klas IV VI postanowili zadbać, by dzieci spędziły ten ważny dla nich dzień nieco inaczej. Klasa VI a wybrała się do Poznania. Uczniowie zwiedzili poznańskie lotnisko pasażerskie im. H. Wieniawskiego i wzięli udział w programie "POZnaj Ławicę". Niewątpliwie atrakcją był pokaz pirotechniczny - eksplozja materiałów wybuchowych okazała się bardzo widowiskowa. W samo południe dzieci miały okazję odwiedzić Teatr Polski, gdzie obejrzały ciekawą sztukę pt. Ojczyzna w reżyserii Justyny Sobczyk. Warto wspomnieć, że spektakl zdobył wiele wyróżnień, w tym na VI Festiwalu "Teatralna Karuzela w Łodzi" oraz wyróżnienie "za odwagę zaproszenia młodego widza do dyskusji na temat charakteru przynależności do społeczeństwa i zaproponowanie konkretnej jego wizji". Z wizytą na lotnisko, tym razem wojskowe, udały się natomiast klasy IV, V i VI b. Dzieci miały okazję zapoznać się z infrastrukturą 33. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz obejrzeć i dotknąć niezwykłe maszyny wojskowe. Gwoździem programu były oczywiście największe samoloty w polskim lotnictwie wojskowym czterosilnikowe C-130 Hercules. Duże wrażenie zrobił również, specjalnie dla nich zbudowany, hangar, który jest jednym z większych tego typu obiektów w Polsce. Poza tym dzieci zobaczyły również mniejsze samoloty transportowe M-28 Bryza oraz śmigłowce W-3 Sokół. Wszyscy uczestnicy wyjazdów dzieci, nauczyciele i obecni na nich p rzedstawiciele rodziców - byli niezwykle zadowoleni z ciekawych pomysłów na szkolne mikołajki.

•  "Warto oszczędzać""
W piątek, 2 grudnia, osiemnaścioro uczniów z klas I VI Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie miało okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "ALE KINO". Dzieci odwiedziły Nowe Kino Pałacowe, które mieści się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i obejrzały film pt. "Baśnie Pana Profesora". Wyjazd zorganizowany został przy wsparciu Banku PKO BP. Zaproszono do udziału w nim dzieci, które w ostatnim czasie przystąpiły do Szkolnej Kasy Oszczędnościowej oraz te, które od dłuższego już czasu czynnie oszczędzają w SKO. Uczniami z naszej szkoły podczas wyjazdu opiekowały się panie Izabela Antkowiak Jaworska (opiekun SKO w naszej szkole) oraz Grażyna Urbańska.

•  Uroczystość wręczena stypendiów
Dnia 1.12.2016r w auli LO odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i nagród. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Fabian Kaźmierczak i Kornelia Kaźmierczak uczniowie klasy V. Otrzymali oni stypendium sportowe. Galeria zdjęć.

•  Bombowa wycieczka
W ostatni piątek listopada klasy I-III Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie wraz z opiekunkami brały udział w wycieczce do gnieźnieńskiej Fabryki bombek i ozdób choinkowych "Kadpol". To miejsce staje się szczególnie ważne co roku w porze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, i tym razem, grupa najmłodszych uczniów naszej szkoły miała okazję doświadczyć przedświątecznej magii. Uczestnicy wycieczki poznali etapy tworzenia bombek, ale wzięli też udział w specjalnych warsztatach tworzenia ozdób. Dzięki nim mogli poczuć się prawdziwymi artystami. Mieli okazję poczuć się prawdziwymi artystami oraz stworzyć własne dzieło sztuki i jednocześnie niezwykły świąteczny upominek dla bliskich. Galeria zdjęć.

•  Dyskoteka andrzejkowa
Dnia 25 listopada 2016 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie mieli okazję potańczyć, a także wziąć udział w konkursach i wróżbach andrzejkowych. Galeria zdjęć.

•  Spotkanie z psem
24.11.2016 r. klasę I b odwiedziła jedna z mam ze swoim psem - buldogiem francuskim Snoopym. Dzieci dowiedziały się, jak opiekować sie zwierzeciem oraz jak zachować się, gdy atakuje nas pies. Składamy serdeczne podziękowania Pani Marii za odwiedziny. Galeria zdjęć.

•  "Pierwszy krok z królową sportu"
20 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w imprezie rekreacyjno - sportowej "PIERWSZY KROK Z KRÓLOWA SPORTU" na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Miłosławiu. Rozgrywane były 4 konkurencje w których każdy uczeń brał udział. Wojtek Zarebski zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć.

•  XVII Rajd Niepodległości
19 listopada 2016 r. klasa III gimnazjum wzięła udział w rajdzie pieszym z Grzybowa do Nowego Folwarku. Trasa rajdu liczyła 16 km. Podczas imprezy uczniowie brali udział w konkursach. W konkursie piosenki zajęli I miejsce, I pomocy przdmedycznej III miejsce, historycznym II i III miejsce, w teście sprawnościowym I miejsce. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a całej drużynie dobrych chęci i sportowego ducha. Galeria zdjęć.

•  Święto Niepodległości
11 listopada minęła kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach, które odbyły się we Wrześni. Rozpoczęto Mszą Świętą w intencji ojczyzny, po czym przemarszowano pod pomnik 68 Pułku Piechoty gdzie odbyły się dalsze obchody tego patriotycznego święta. Galeria zdjęć.

•  Archidiecezjalny konkurs biblijny
"Miłosierni jak Ojciec" hasło kończącego się Roku Jubileuszowego towarzyszyło X Archidiecezjalnemu Konkursowi Biblijnemu dla Młodzieży Gimnazjalnej, którego finał odbył się 17 listopada w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. W ostatecznej rozgrywce wzięło udział piętnaścioro uczniów wyłonionych podczas etapu rejonowego, który odbył się 27 października w Inowrocławiu, Chodzieży, Gnieźnie i Strzałkowie. W pierwszej części finaliści odpowiadali pisemnie na 28 testowych pytań dotyczących tematu konkursu, a ściślej sprawdzających ich znajomość Starego i Nowego Testamentu, bulli papieża Franciszka "Misericordiae vultus" oraz książki ks. prof. Wojciecha Pikora "Biblijne pytania o Boże miłosierdzie". Archidiecezjalny Konkurs Biblijny dla gimnazjalistów zorganizowano już po raz dziesiąty. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 6 października w szkołach wzięło udział ponad sześciuset uczniów. Najlepsi zakwalifikowali się do wspomnianych eliminacji rejonowych, zorganizowanych 27 października. Piętnaścioro zwycięzców przyjechało ze swoimi katechetami na finał do Gniezna. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w archidiecezji gnieźnieńskiej. Naszą szkołę reprezentowała Faustyna Ślugaj z klasy III Gimnazjum. Galeria zdjęć.

•  "Śniadanie daje moc"
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Śniadanie daje moc" organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W projekcie wzięły udział klasy IIb i III. Na początku została przeprowadzona pogadanka, następnie przystąpiliśmy do przygotowywania kanapek. Na koniec została najprzyjemniejsza rzecz: konsumpcja kanapek oraz koktajli. Stworzyliśmy również kodeks 12 zasad zdrowego odżywiania - gdzie w głównej roli wystąpił "Wszystkojad" którego dzieci nauczyły prawidłowego odżywiania. Pamiętajmy: ŚNIADANIE DAJE MOC! Galeria zdjęć.

•  Karmnik od Rysia
Dużą niespodziankę sprawił dzieciom z klasy Ia nieoczekiwany gość z klasy II Gimnazjum. Rysiu na ręce pierwszoklasistów przekazał własnoręcznie wykonany karmnik. Serdecznie dziękujemy i od dziś rozpoczniemy dokarmianie ptaków. Galeria zdjęć.

•  Uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
10 listopada w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas niej uczniowie klasy VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony temu wydarzeniu. Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Gimnazjów Miasta i Gminy Września w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
6 listopada 2016.r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie rekreacyjno - sportowej "PIERWSZY KROK Z KRÓLOWA SPORTU" w Zespole Szkół w Nowym Folwarku. Rywalizacja odbywała się w następujących grupach:
Dziewczynki rocznik 2010 - 2008
Dziewczynki rocznik 2007-2006
Dziewczynki rocznik 2005-2004
Chłopcy rocznik 2010 - 2008
Chłopcy rocznik 2007 - 2006
Chłopcy rocznik 2005 - 2004.
Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg krótki, bieg długi, rzut piłka lekarska oburącz w tył, skok w dal z miejsca. Na zakończenie uczestnicy zawodów rywalizowali na tarasie biegu z przeszkodami. Weronika Waszak oraz Wojtek Zarebski zajęli 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć.

•  Pasowanie na ucznia klas I
28 października 2016r.odbyło się pasowanie uczniów klas 1a i 1b. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, po czym pani dyrektor Mariola Zalepa przeprowadziła uroczyste ślubowanie i dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Gimnazjów Miasta i Gminy Września w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
Dnia 21 października 2016 r. w Gimnazjum nr 2 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów Miasta i Gminy Września w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć.

•  Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym
12 października w Marzeninie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym. Rozgrywki drużynowe obejmują pojedynki i grę deblową. Nasza drużyna w składzie Jakub Majchrzycki i Hubert Kaźmierczak zajęli trzecie miejsce. Mecze rozgrywane przez naszych zawodników były pełne emocji i walki. Zwycięzcą gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Galeria zdjęć.

•  Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Piłce Nożnej Halowej
7 października w SSP nr 1 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Września w Piłce Nożnej Halowej. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy SSP1, SSP2, SSP3, SSP6, SP Chwalibogowo, SSP Grzybowo, SP Nowy Folwark, SP Otoczna. Chłopcy naszej szkoły zajęli czwarte miejsce i otrzymali pamiątkowy puchar dla szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć.

•  Szkolny konkurs na najpiękniejszy różaniec
Wraz z nadejściem października został ogłoszony konkurs na najciekawszy różaniec. Na konkurs wpłynęły 33 prace.
Z pośród nich nich jury wybrało laureatów:
I Laura Lepka kl. II b
I Maria Świątek kl. I a
I Oliwia Wojciechowicz kl.I a
II Kornelia i Fabian Kaźmierczak kl.V
II Klaudia Śpiewak kl. II
III Oliwier Bartkowiak Kl.VI b
III Hubert Kaźmierczak kl. VI a
III Gracjan Kaźmierczak Kl. III
Gratulujemy!
Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klasy I a
Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy I a wybrali się do Sali Zabaw Hola we Wrześni. Spędzili tu miłe chwile, którym towarzyszyła wspaniała zabawa oraz aktywny wypoczynek. Galeria zdjęć.

•  Mecz Lech Poznań - Arka Gdynia
25 września 2016 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie miała okazję kibicować zawodnikom "Kolejorza" podczas meczu Lech Poznań - Arka Gdynia. Galeria zdjęć.

•  Jubileusz 10 - lecia Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie
10.09.2016 r. był dniem uroczystym i wyjątkowym dla całej społeczności naszej szkoły. Świętowaliśmy jubileusz 10 - lecia powstania Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św., po której uczniowie, nauczyciele i pracownicy przeszli na teren szkoły, gdzie miała miajsce część artystyczna. Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły oraz przedszkolaki. Przeprowadzone zostały także rozmowy z ważnymi dla szkoły osobami. Na przybyłych gości czekał poczęstunek. O godz.14:00 rozpoczęła się cześc oficjalna obchodów, podczas której m.in. przekazano kierownikowi Grodu w Grzybowie, panu Jaskowi Wrzesińskiemu, skrzynię pamiątkową, która będzie przechowywana w muzeum przez 10 lat. Nauczyciele oraz pracownicy, którzy pracują nieprzerwanie w szkole od 10 lat zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami. Zwieńczeniem obchodów był tort urodzinowy. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.

•  Rozpoczęcie roku szkolnego
1.09.2016 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz rodzicom życzymy sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Galeria zdjęć.

•  ROK SZKOLNY 2015/2016

•  Zakończono prace remontowe
Zakończono prace remontowe dachu budynku szkoły. Galeria zdjęć.

•  Prace remontowe
Trwają prace związane z remontem dachu budynku szkoły. Galeria zdjęć.

•  Zakończenie roku szkolnego
24.06.2016 r. pożegnaliśmy uroczyście kolejny rok szkolny. Na sali gimnastycznej w Kleparzu Pani Dyrektor Mariola Zalepa wręczyła najlepszym uczniom świadectwa oraz nagrody książkowe. Teraz pora na zasłużony wypoczynek. Życzymy wszystkim słonecznych wakacji! Galeria zdjęć.

•  Nagrody burmistrza
22.06.2016 r. najlepsi uczniowie naszej szkoły, podczas uroczystości w Gimnazjum nr 2 we Wrześni, odebrali nagrody burmistrza.
Byli to:
Kornelia Kaźmierczak,
Fabian Kaźmierczak,
Piotr Radziewicz,
Wojciech Zarębski,
Weronika Waszak,
Hubert Kaźmierczak,
Jakub Majchrzycki,
Maria Wróblewska,
Zuzanna Walczak,
Damian Bykowski,
Joanna Nowaczyk,
Faustyna Ślugaj,
Iwona Niedziela,
Małgorzata Wilińska,
Konrad Zamiara.
Wszyscy uzyskali średnią ocen powyżej 5,16.
Gratulujemy!
Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klasy III na Lednicę
21 czerwca klasa II uczestniczyła w wycieczce na Pola Lednickie oraz do Gniezna. Uczniowie oddali cześć śp. o. Janowi Górze, zwiedzili katedrę gnieźnieńska. W ycieczka zakończyła się w klubie Fantazja. Galeria zdjęć.

•  Dzień Patrona
14 czerwca, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Patrona, czyli święto Wojciecha Olgierda Brzeskiego i nasze . Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Po niej przyszedł czas na część artystyczną, związaną tematycznie z życiem i działalnością wielkiego archeologa. Następnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursów przeprowadzonych w naszej szkole wśród uczniów reprezentujących różne etapy edukacyjne.
W kategorii I III szkoły podstawowej należało wykonać pracę plastyczną przygotować projekt kartki pocztowej związanej z postacią Wojciecha Olgierda Brzeskiego. I miejsce zajęła tutaj Antonina Makowska Bandulik z klasy Ia. W tej kategorii wiekowej przyznano też dwa równorzędne miejsca, które zajęły Laura Lepka z klasy Ib oraz Maria Mikołajczak, uczennica klasy III szkoły podstawowej.
W kategorii wiekowej - klasy IV VI - trzeba było napisać list do patrona, którego treść dotyczyć miała naszej szkoły. Tutaj I miejsce zajął Hubert Kaźmierczak z klasy Va. Kolejnych miejsc nie przyznano.
Nasi najstarsi koledzy uczniowie Społecznego Gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną na temat "Nasza szkoła - nasz patron". Tutaj również przyznano tylko I miejsce. Autorkami zwycięskiej pracy są Izabela i Roksana Kaczor.
Dalszy ciąg obchodów Dnia Patrona miał miejsce 18.06.2016 r. na Grodzie w Grzybowie. Częśc artystyczną przygotowali najmłodsi: dzieci z przedszkola w Kleparzu, Sokołowie oraz uczniowie klas I - III. Tradycyjnie wystąpili także nauczyciele, którzy w tym roku stworzyli grupę dopingującą naszą drużynę narodową w piłce nożnej. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć 1. Galeria zdjęć 2.

•  Obchody Dnia Dziecka w Wódkach
12 czerwca uczniowie naszej szkoły Wiktoria Ostwald, Weronika Waszak, Aleksandra Kryszak i Damian Bykowski uświetnili swoimi występami obchody Dnia Dziecka w Wódkach. Galeria zdjęć.

•  Konkurs piosenki religijnej "Pieśnią chwalmy Pana"
7 czerwca w szkole odbył się Konkurs Piosenki Religijnej "Pieśnią chwalmy Pana". Nagrody za zajęcie I miejsca otrzymali Karina Ciężka kl. Ib Gimnazjum , Weronika Waszak i Aleksandra Kryszak z kl. Vb oraz Wojciech zarębski z kl. IV. Gratulujemy! Galeria zdjęć.

•  Wycieczka kl.Ib do Wrześni
1.06.2016 r. uczniowie klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Wrześni. Na początku odwiedzili Schronisko dla zwierząt- gdzie przekazali zebraną przez siebie karmę. Następnie odwiedzili pocztę, szpital, bank- gdzie dowiedzieli się jak przechowywane się pieniądze oraz jak można sprawdzić, czy są prawdziwe. Po zwiedzaniu udali się na zasłużony odpoczynek, w trakcie którego mogli zjeść pizzę oraz spróbować pysznych lodów. Galeria zdjęć.

•  VII Wrzesiński Bieg Rodzinny
Dnia 22 maja 2016 r. uczniowie wzięli udział w VII Wrzesińskim Biegu Rodzinnym. Uczniowie biegli trasą główną, która liczyła 4.5 kilometra. Start oraz meta znajdowały się na basenie miejskim przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni. Galeria zdjęć.

•  Wizyta kl.II w teatrze
Klasa II SP wybrała się do gnieźnieńskiego Teatru im. A. Fredry na spektakl pt. "Kopciuszek". Drugoklasiści z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Następnie uczniowie wraz z wychowawcą udali się do sali zabaw "Fantazja" - mieszczącej się niedaleko teatru, gdzie szaleństwom i wyśmienitej zabawie nie było końca... Galeria zdjęć.

•  Turniej "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
W dniu 17.05.2016 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Otoczonej odbył się Międzyszkolny Turniej Profilaktyczny, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W imprezie wzięli udział uczniowie klas V: Maria Wróblewska, Hubert Kaźmierczak, Jakub Majchrzycki. Głównym celem było przeciwdziałanie zjawiskom patologicznych poprzez rozbudzenie zainteresowań i kształtowanie zachowań pozdrowotnych. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zakresu profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia, wychowania komunikacyjnego oraz wiedzy ekologicznej. Sprawdzone zostały również umiejętności uczestników w konkurencjach sportowych. Po zakończeniu zmagań uczestnicy otrzymali upominki. Galeria zdjęć.

•  Wiosenny Konkurs Poezji Dziecięcej
13 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 16 Wiosennym Konkursie Poezji Dziecięcej - Marzenin 2016. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Sikora z kl. I b, Oliwia Weglewska z kl. II, Oliwia Maciejewska oraz Kornel Staniszewski z kl. III. Galeria zdjęć.

•  Gimnazjada
Dnia 25 kwietnia 2016 r reprezentanci Społecznego Gimnazjum w Grzybowie wzięli udział w Gimnazjadzie na szczeblu powiatowym. Były to zawody lekkoatletyczne gdzie uczniowie rywalizowali w konkurencjach technicznych i biegowych. Sukcesem może się poszczycić Dobromir Piechocki, uczeń klasy II, który w pchnięciu kulą wywalczył I miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu w zawodach rejonowych. Galeria zdjęć 1.

•  Noc filmowa
W nocy z 22/23 kwietnia 2016 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w Nocy Filmowej zorganizowanej przez Sejmik Uczniowski. Uczniowie całą noc oglądali filmy, w przerwach spędzali czas na rozmowach ze sobą nawzajem i z opiekunami. Galeria zdjęć 1.

•  Międzynarodowy Dzień Ziemi
Międzynarodowy Dzień Ziemi świętowano w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie. Najmłodsi członkowie naszej społeczności spotkali się na zajęciach integracyjno edukacyjnych poświęconych naszej planecie. Biorąc czynny udział w grach i zadaniach przygotowanych przez wychowawców, Uczniowie wzbogacili w ten sposób swoją wiedzę przyrodniczą oraz uczyli się współpracy w grupie. Spotkanie zwieńczyło wspólne sprzątanie terenu wokół szkoły czyli naszego małego świata. Galeria zdjęć 1. Galeria zdjęć 2.

•  Spotkanie z dietetykiem
Dnia 15 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Agnieszką Witucką, podczas którego rozmawialiśmy o nowej piramidzie żywienia oraz przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego stylu życia. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Galeria zdjęć.

•  "Dopalacze niszczą życie"
13 kwietnia 2016 r. Iwona Niedziela i Jakub Nowaczyk, uczniowie klasy III Społecznego Gimnazjum w Grzybowie zdobyli wyróżnienie w konkursie pt. "Dopalacze niszczą życie" zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji. wrzesnia.info.pl Galeria zdjęć.

•  Segregacja odpadów - prelekcja
8.kwietnia 2016r.uczniowie klas 2 i 3 SP wzięli udział w prelekcji zorganizowanej przez Straż Miejską.Spotkanie prowadzone przez p.K.Chromińską poświęcone było segregacji odpadów oraz recyklingowi,czyli powtórnemu wykorzystaniu odpadów do wyprodukowania nowych materiałów o podobnym lub innym przeznaczeniu. Dowiedzieliśmy się o wielu korzyściach płynących z segregacji odpadów.Oto kilka z nich:
- 1 tona makulatury to uratowanie 17 drzew
- ze 100 ton makulatury można wytworzyć 90 ton nowego papieru
- 6 puszek ze złomu to oszczędność energii, do której wytworzenia potrzeba 1 litra paliwa
- 60 zebranych puszek aluminiowych starczy na wyprodukowanie 1 kilograma aluminium. Galeria zdjęć.

•  Dzień Kobiet
8 marca 2016 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Męska część naszej placówki przygotowała dla wszystkich kobiet, kobietek i dziewczynek niespodziankę w postaci przedstawienia oraz symbolicznego kwiatka. Galeria zdjęć.

•  Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o AIDS
7 marca 2016 r. Adam Miczuga,uczeń klasy III Społecznego Gimnazjum w Grzybowie zdobył wyróżnienie w XVI Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o AIDS. Galeria zdjęć.

•  Mecz Lech - Cracovia
6 marca 2016 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie miała okazję kibicować drużynie Lecha Poznań podczas zmagań z Cracovią. Galeria zdjęć.

•  Szkolny konkurs teatralny "Mój teatr"
18 marca ogłoszono w szkole wyniki tegorocznej edycji szkolnego konkursu teatralnego "Mój Teatr". W tym roku rywalizowano w dwóch kategoriach. Oczywiście nie mogło zabraknąć recytacji. Uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum mogli również wziąć udział w konkursach plastycznych. W klasach I-III należało wykonać zakładkę do książki o tematyce teatralnej, natomiast uczniowie klas IV-VI i gimnazjum przygotowywali pacynki jedni "na palec", drudzy "na rękę". Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia w teatrze.

Laureaci Szkolnego Konkursu Teatralnego "Mój Teatr":
Kategoria I
Konkurs plastyczny

Klasy I-III zakładka do książki o tematyce teatralnej
Miejsce I
- Adrian Surdyk, klasa Ic
- Wanessa Kazimierska, klasa Ic
Miejsce II
- Marcel Kamiński, klasa Ia
- Gabriela Radzińska, klasa Ia
Wyróżnienie
- Nadia Matysiak, klasa Ic

Klasy IV-VI pacynka "na rękę"
Miejsce I
- Norbert Kaźmierczak, klasa Vb
Miejsce II
- Jan Ślugaj, klasa Va
Miejsce III
- Wojciech Zarębski, klasa IV
Wyróżnienia
- Jakub Strankowski, klasa IV
- Oliwier Bartkowiak, klasa Vb
- Aleksandra Kryszak, klasa Vb

Klasy I-III gimnazjum pacynka "na palec"
Miejsce I
- Faustyna Ślugaj, klasa II
Miejsce II
- Zuzanna Wrzeszcz, klasa III
Miejsce III
- Wiktoria Ostwald, klasa Ib

Kategoria II
Recytacja

Klasy I-III
Miejsce I
- Amelia Królak, klasa II
- Wiktoria Maciejewska, klasa III
Miejsce II
- Oliwia Maciejewska, klasa II
Wyróżnienia
- Oliwia Węglewska, klasa II
- Marcel Kamiński, klasa Ia
- Alex Sosna, klasa Ia
- Helena Cieślak, klasa Ib
- Julian Jaroszowicz, klasa Ib
- Daria Konieczna, klasa Ic
- Borys Rosiński, klasa Ic

Klasy IV-VI
Miejsce I
- nie przyznano
Miejsce II
- Kornelia Kaźmierczak, klasa IV
Miejsce III
- Hubert Kaźmierczak, klasa Va
- Jakub Majchrzycki, klasa Va

Klasy I-III gimnazjum
Miejsce I
- Faustyna Ślugaj, klasa II
Miejsce II
- Wiktoria Ostwald, klasa Ib
Miejsce III
- Karina Ciężka, klasa Ib

•  Walentynki
Dnia 12 lutego 2016 r. Sejmik Uczniowski zorganizował w naszej szkole Walentynki. Były czerwone stroje, konkurs na "Walentynkowe serce" oraz poczta walentynkowa, którą roznosił Amorek. Galeria zdjęć. Prace konkursowe.

•  Koncert Galowy
W piątkowy wieczór, 15 stycznia na sali w Kleparzu odbył się uroczysty Koncert Galowy uczniów Zespołu Szkół Społecznych z Grzybowa. To już III edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "JA TEŻ MAM TALENT". Podczas prezentacji, licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać rozmaite talenty naszych podopiecznych. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach wiekowych. Występujący rywalizowali o laury w kilku dziedzinach sztuki. Klasyfikacja obejmowała m.in. występy wokalne, instrumentalne, taneczne, recytatorskie, twórczość literacką oraz plastyczno fotograficzną. Impreza zbiegła się z obchodami święta BABĆ I DZIADKÓW, których liczną reprezentację gościliśmy na naszej gali. Galeria zdjęć.

•  Świateczny montaż słowno - muzyczny
Tuz przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie Gimnazjum przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. "Wigilijne wspomnienia". Wszyscy zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój. Galeria zdjęć.

•  Wizyta w Łopiennie
Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. Tuz przed świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie przekazali prezenty .

•  Wycieczka do muzeum w Śmiełowie oraz Puszczykowie
16 grudnia 2015 r. uczniowie społecznego Gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę. Odwiedzili Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz Muzeum Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Galeria zdjęć.

•  Kiermasz Świąteczny
W sobotnie popołudnie, 12.12.2015 r., społeczność Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie oraz przybyli goście spotkali się na corocznym Kiermaszu Świątecznym na sali gimnastycznej w Kleparzu. Wydarzenie to, integrujące uczniów, rodziców oraz pracownikówe szkoły i przedszkoli jest przez wszystkich niecierpliwie wyczekiwane i przygotowywane z najwyższą starannością i zaangażowaniem. Tak było i w tym roku. Pięknie przystrojone stoiska z ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez rodziców, urzekające dekoracje ścienne sprawiły, że dało się już prawdziwie poczuć zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Część artystyczna, w której udział wzięli uczniowie szkoły oraz dzieci uczęszczające do obu przedszkoli dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Nie zabrakło także wyjątkowego gościa - św. Mikołaja, który przybył do dzieci z koszem pełnym cukierków. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć. Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klas II - III do fabryki bombek
3 grudnia klasa II i III wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek w Gnieźnie. Pani,która była naszym przewodnikiem zapoznała nas z pracą w fabryce i przedstawiła kolejne etapy produkcji bombek. Najciekawiej było w dekoratorni, gdzie panie ręcznie malowały fantazyjne motywy na bombkach. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał piękną bombkę ze swoim imieniem. Następnie udaliśmy się do krainy zabaw w klubie Fantazja. Czekało tu na nas wiele atrakcji. Super zabawy, zjeżdżalnie, wspinaczka. Czas w klubie minął szybko. Każdy z uczestników już planuje kolejną wizytę w klubie. Galeria zdjęć.

•  Andrzejki
27 listopada uczniowie klas I - III spotkali się na zabawie andrzejkowej. Były wróżby, konkursy i zabawy przy muzyce. Nasze panie wychowawczynie przebrały się za wróżki i przepowiadały nam przyszłość. Rodzice przygotowali dla nas słodki poczęstunek.Z abawa upłynęła wszystkim w dobrym nastroju. Galeria zdjęć.

•  Dyskoteka andrzejkowa
Dnia 20 listopada 2015 r. Sejmik Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Uczniowie mieli okazję potańczyć w rytm muzyki, a także wziąć udział w konkursach i wróżbach andrzejkowych zorganizowanych przez uczennice klasy II gimnazjum. Galeria zdjęć.

•  Konkurs na lampion adwentowy
Dla uczniów klas I-III i IV VI został ogłoszony konkurs na wykonanie lampionu adwentowego. Jury w składzie p. dyrektor Mariola Zalepa , p. wicedyrektor Iwona Kaczmarek, p. Arleta Wilk oraz p. Izabela Antkowiak Jaworska oceniało: oryginalność, pomysłowość,estetykę wykonania. Na konkurs wpłynęło 35 prac. Wybór był bardzo trudny , dlatego jury przyznało 35 nagrod. Pamiątkowe dyplomy oraz upominki można odebrać u wychowawców klas.

Nagrody otrzymują:

Klasa I a
- Wiktor Borowczak
- Wiktor Jankowiak
- Antonina Mąkowska- Bandulik
- Alex Sosna
- Oliwier Sosna

Klasa I b
- Krzysztof Antczak
- Adam Bernard
- Helena Cieślak
- Laura Lepka
- Gabriela Sikora
- Paulina Tłoczek
- Piotr Targosz

Klasa I c
- Kacper Chojnacki
- Daria Konieczna
- Emilia Sobieraj
- Martyna Witczak
- Michał Zawada

Klasa II
- Amelia Królak
- Helena Ślugaj
- Klaudia Śpiewak

Klasa III
- Wiktoria Błaszczyk
- Marcel Furmaniak
- Wojciech Furmaniak

Klasa IV
- Jakub Bernard
- Wiktoria Chałupniczak
- Klaudia Gaca
- Piotr Radziewicz

Klasa V a
- Damian Bykowski
- Zofia Miczuga
- Łukasz Tłoczek

Klasa V b
- Magdalena Bartczak
- Oliwier Bartkowiak
- Aleksandra Kryszak
- Weronika Waszak

Klasa VI
- Monika Mańka
Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klas I - III do biblioteki i muzeum
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada klasy I - III szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Muzeum im.Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Pani przewodnik przekazała nam wiele ciekawostek dotyczących historii Wrześni i okolic. Obejrzeliśmy wystawę broni oraz zasiedliśmy w ławkach z czasów strajku bohaterskich dzieci wrzesińskich. Odwiedziliśmy również Bibliotekę Publiczną- Oddział Dziecięcy we Wrześni.Panie przygotowały dla nas ciekawe zabawy, odgadywaliśmy zagadki,rozpoznawaliśmy bohaterów bajkowych,pokonywaliśmy labirynty wiodące przez krainę Fantazji. Galeria zdjęć.

•  Akcja "Gimnazjaliści na Kolejorza"
8 listopada 2015 roku uczniowie gimnazjum w ramach akcji "Gimnazjaliści na Kolejorza" wyjechali na stadion piłkarski w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję kibicować zawodnikom "Kolejorza" podczas meczu Lech Poznań Górnik Łęczna. Mecz jak i reakcje kibiców wzbudziły wielkie emocje. Mecz zakończył się wynikiem 3-1, uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Galeria zdjęć.

•  XVI Rajd z okaji Odzyskania Niepodległości
Dnia 7 listopada 2015 r. drużyna Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie pod opieką p. Grażyny Urbańskiej wzięła udział w rajdzie pieszym z Grzybowa do Nowego Folwarku. Trasa rajdu liczyła 16 km i prowadziła przez Grzybowo (START), Sobiesiernie, Ostrowo Szlacheckie, Sokołowo, Wrześnię, Psary Polskie, Nowy Folwark (META). Podczas imprezy uczniowie brali udział w konkursach. W hitorycznym zajęli III miejsce, a w pierwszej pomocy przedmedycznej IV miejce. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a całej drużynie dobrych chęci i sportowego ducha. Galeria zdjęć.

•  Festyn "Bądźmy zdrowi wiemy, więc działamy"
Dnia 5 listopada br. w sali w Kleparzu odbył się festyn zdrowotno-sportowy dla klas pierwszych szkoły podstawowej pod hasłem "Bądźmy zdrowi wiemy, więc działamy", którego współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrześni. Podczas imprezy dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, kategoryzowały owoce, warzywa i niezdrową żywność do odpowiedniej grupy oraz wraz z Panią Martą Karnafel dietetykiem z Naturhause, poznawały zasady racjonalnego odżywiania i roli wysiłku fizycznego dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Po degustacji owocowo-warzywnych pyszności przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego przedmiotem było wykonanie plakatu odnoszącego się do głównego hasła spotkania. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Sikora z klasy I b, drugie Zofia Kowalczyk z klasy I a, trzecie natomiast przypadło Darii Koniecznej z klasy I c. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały dyplomy, koszulki z logo projektu, kolorowanki oraz zakładki do książki. Galeria zdjęć.

•  Wszystkich Świętych
Jak co roku w dzień Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły składają kwiaty i zapalają znicze na grobie naszego patrona Olgierda Brzeskiego w Jarząbkowie. Galeria zdjęć.

•  Pasowanie na ucznia klas I Społecznej Szkoły Podstawowej
29.10.2015 r. uczniowie klas I Społecznej Szkoły Podstawowej, w obecności swoich Rodziców, przyjęli uroczyste pasowanie z rąk Pani Dyrektor Marioli Zalepy Galeria zdjęć.

•  IX Archidiecezjalny konkurs biblijny
22 października 2015r. w Gimnazjum w Strzałkowie odbył się etap rejonowy IX Archidiecezjalnego konkursu biblijnego dla młodzieży gimnazjalnej: "Głosem proroków wezwani do nawrócenia i wiary. Naszą szkolę reprezentowały Zuzanna Staniszewska z klasy I b oraz Faustyna Ślugaj z klasy II. Gratulujemy! Galeria zdjęć.

•  Graffiti kl. III Gimnazjum
W dniu 16 października uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum - po wcześniejszym zaprojektowaniu i stworzeniu projektów graffiti, przenieśli swoje inspiracje na wybrane i przygotowane mury. Podczas lekcji plastyki, młodzież - pod kierunkiem Izabeli Antkowiak Jaworskiej kreowała autorskie projekty. Efektem prac było powstanie oryginalnych i wielobarwnych graffiti, które wykonane rękoma samych projektantów - (za pomocą farb typu spray) znalazły swoje odzwierciedlenie na murach jednego z budynków w Sobiesierni. Serdecznie dziękujemy Małgosi Wilinskiej oraz jej Rodzicom za udostępnienie "powierzchni twórczej" dla realizacji artystycznego przedsięwzięcia oraz serdeczne przyjęcie. Galeria zdjęć.

•  Dzień Papieski
Już po raz XV obchodzony był Dzień Papieski. W tym roku hasłem przewodnim było "Jan Paweł II - patron rodziny". Także w naszej szkole uczczono pamięć o papieżu - Polaku apelem. Galeria zdjęć.

•  VI Wrzesiński Bieg Rodzinny
Dnia 27 września 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie wzięli udział w VI Wrzesińskim Biegu Rodzinnym pod opieką Grażyny Urbańskiej - nauczyciela wychowania fizycznego. Uczniowie biegli trasą główną, która liczyła 4,5 kilometra. Start oraz meta znajdowały się na basenie miejskim przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni. Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał posiłek oraz drobny upominek. Na końcu odbyło się losowanie nagród. Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia biegu! Galeria zdjęć.

•  Turniej piłki nożnej "Uzależnia nas tylko sport
27.09.2015 r. nasi uczniowie wzięli udział w turnieju piłki nożnej, którego hasło przewodnie brzmiało: "Uzależnia nas tylko sport". Galeria zdjęć.

•  Wyjazd na mecz piłki nożnej
26 września 2015 roku uczniowie klas IV VI Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie w ramach integracji międzyszkolnej z Zespołem Szkół w Marzeninie pojechali do Poznania na mecz piłki nożnej Lech Górnik Zabrze. Atmosfera meczu udzieliła się naszym wychowankom co było widać i przede wszystkim słychać na poznańskich trybunach. Galeria zdjęć.

•  Dzień Chlopca w klasie II gimnazjum
Dnia 25 września 2015 roku klasa II gimnazjum wraz z wychowawcą aktywnie świętowała Dzień Chłopca na lokalnej kręgielni. Galeria zdjęć.

•  Memoriał im. B. Kobielskiego
Dnia 16 września 2015 roku Dobromir Piechocki uczeń klasy II Społecznego Gimnazjum w Grzybowie wziął udział w eliminacjach do reprezentacji Powiatu na Memoriał im. B. Kobielskiego. Dyscypliną w której zmagał się z konkurencją było pchnięcie kulą. Dobromir zakończył zawody wynikiem 11 m i tym samym znalazł się w reprezentacji Powiatu Wrzesińskiego. Dnia 30 września podczas Memoriału wywalczył w swojej dyscyplinie srebrny medal. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas kolejnych zawodów. Galeria zdjęć.

•  Spotkanie klasy III z bibliotekarką
Dnia 15. września klasa III z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki. Czekała na nas pani Halina Lepka tutejsza bibliotekarka. Zapoznaliśmy się z bogatym księgozbiorem bibliotecznym. Podczas spotkania niektórzy wybrali do przeczytania ciekawą książkę. Na jednej z półek zauważyliśmy" Kajtkowe przygody" M.Kownackiej - naszą najbliższą lekturę. Galeria zdjęć.

•  Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego
Dnia 12 września 2015 r. Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie włączył się w organizowany przez Rezerwat Archeologiczny Grodu w Grzybowie festyn z okazji Europejskich Dni dziedzictwa Narodowego. Galeria zdjęć.

•  Rozpoczęcie roku szkolnego
1.09.2015 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły życzymy samych sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych działań. Galeria zdjęć.

•  ROK SZKOLNY 2014/2015

•  Nagrody Burmistrza
24 czerwca w Wrześni po raz kolejny zostały wręczone nagrody Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów powiatu wrzesińskiego . Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Warto dodać, ze aby otrzymać nagrodę należało uzyskać średnią ocen minimum 5,16.
Nagrodę otrzymali:
klasa IV A:
- Jakub Majchrzycki
- Hubert Kaźmierczak
- Damian Bykowski
klasa IV B:
- Weronika Waszak
- Maria Wróblewska
klasa VI B:
- Wiktoria Ostwald
- Zuzanna Staniszewska
klasa I Gimnazjum:
- Faustyna Ślugaj
klasa II Gimnazjum
- Iwona Niedziela
Gratulujemy !!!
Galeria zdjęć.

•  Dzień Patrona
13.06.2015 r. cała społeczność Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie spotkała się na grodzisku, by wspólnie świętować Dzień Patrona - Olgierda Brzeskiego. Uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście podziwiać mogli prezentacje artystyczne dzieci oraz nauczycieli Zespołu Szkół Społecznych. Podczas imprezy, w salach muzeum, podziwiać można było wystawę przygotowaną przez Panią Joannę Izydorek - nauczycielkę języka polskiego. Na uczestników imprezy czekał także słodki poczęstunek oraz grill. Pani Dyrektor ogłosiła wyniki szkolnych konkursów plastycznych. Odbył się także konkurs wiedzy o Olgierdzie Brzeskim.

•  Powiatowa uroczystość podsumowania konkursów matematycznych
Dnia 10.06.2015r. na stadionie ZSTiO przy ul. Kaliskiej odbyła się powiatowa uroczystość podsumowania konkursów matematycznych. Nagrody odebrali laureaci ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych uczniów znalazł się uczeń naszej szkoły Konrad Zamiara z klasy II gimnazjum, który otrzymał wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur. Galeria zdjęć.

•  Uroczystość nadania imienia Olgierda Brzeskiego Społecznemu Gimnazjum w Grzybowie
3.06.2015 r. to ważna data w historii Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. Tego bowiem dnia, uchwałą Rady Pedagogicznej z 18.05.2015r., odbyła się uroczystość nadania imienia Olgierda Brzeskiego Społecznemu Gimnazjum. Szkoła Podstawowa nosi już imię Olgierda Brzeskiego, a zgodnie z ustawą gimnazjum wchodzące w skład zespołu może mieć tego samego patrona. Olgierd Brzeski jest ściśle związany z Grzybowem i jego historią, stąd decyzja o jego wyborze również na patrona Społecznego Gimnazjum. Podczas części oficjalnej nastapiło przekazanie sztandaru, na którym obecnie widnieje także słowo "Gimnazjum". Dyrektor ZSS w Grzybowie, pani Mariola Zalepa, wręczyła gimnazjalistom nową tablicę z nazwą szkoły, na której umieszczono nazwisko patrona. Uroczystość dodatkowo uświetniło przybycie gości specjalnych członków rodziny Olgierda Brzeskiego. Na część artystyczną tego wydarzenia składały się występy uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej oraz Społecznego Gimnazjum, którzy w krótkich scenkach zaprezentowali fakty z życia Olgierda Brzeskiego, jak również pokaz slajdów poświęcony jego życiu i działalności.

•  Konkurs pięknego czytania
16 maja 2015 roku w Poznaniu odbyła się III edycja Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen" dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego i powiatu wałeckiego. Eliminacje szkolne wygrali i reprezentowali naszą szkołę ,przygotowani przez p. dr Marię Józwiak , Maria Wróblewska z klasy IV B i Damian Bykowski z klasy IV A. Gratulujemy! Galeria zdjęć.

•  Finały Czwartków Lekkoatletycznych
Dnia 21 maja 2015 r. podczas Finałów Czwartków Lekkoatletycznych we Wrześni srebrny medal w biegu na 60 m wywalczyła Beata Dobrosielska uczennica klasy VI a. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów. Galeria zdjęć

•  Wielkanoc
Tuż przed świętami Wielkiej Nocy nasi uczniowie wprowadzili nas w świąteczny nastrój. W programie przygotowanym przez p. Arletę Wilk i p. Agnieszkę Bykowską usłyszeliśmy piosenki i wiersze , a także mieliśmy okazję poznać tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Przedstawienie mogli również obejrzeć parafianie w drugi dzień świąt. Galeria zdjęć.

•  Rekolekcje wielkopostne
W dniach 23-25 marca uczniowie naszej szkoły brali liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje odbyły się w kościele parafialnym w Grzybowie, a głosił je ks. Marcin Maciejewski. Galeria zdjęć.

•  Powitanie wiosny
20 marca jak co roku w naszej szkole przywitaliśmy wiosnę. Dzień ten został połączony z obchodami Dnia Teatru. W części artystycznej mieliśmy okazje oglądać sztuki teatralne dotyczące wiosny i dnia wagarowicza. Nie zabrakło dobrej muzyki i zabawy. Wszyscy uformowali barwny korowód i wraz z Marzannami przeszliśmy na Gród w Grzybowie gdzie symbolicznie pożegnaliśmy zimę. Galeria zdjęć.

•  Jasełka
"Święta kolędą pisane" to tytuł tegorocznego montażu z okazji świat Bożego Narodzenia. Teksty z Pisma Świętego przeplatane kolędami i pastorałkami wprowadziły wszystkich w radosny świąteczny czas. Galeria zdjęć.

•  Wizyta klas I - III w fabryce bombek
2 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę. Celem była Fabryka bombek w Gnieźnie. Chcieliśmy na własne oczy zobaczyć jak powstają bombki, które już niedługo zawiesimy na choinkach. Mogliśmy również ozdobić bombki wg własnego pomysłu. Bawiliśmy się wspaniale. Galeria zdjęć 1, galeria zdjęć 2.

•  Andrzejki
Andrzeju - Andrzeju
dziewcząt dobrodzieju
wolę swoją okaż
najmilszego pokaż.
Podczas spotkania andrzejkowego klas I-III, 26.11.2014 r. odbyły się konkursy, zabawy i gry zręcznościowe,przepowiadano przyszłość, nie zabrakło tak popularnej wróżby, jak wyścig butów. Nasze mamy przygotowały dla nas słodki poczęstunek. Bawiliśmy się doskonale. Galeria zdjęć.

•  Mobilne Laboratorium
17 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w kolejnym spotkaniu Mobilnego Laboratorium. Tym razem poznawali zjawisko elektryzowania. Na własnej skórze mogli doświadczyć działania tej siły. Galeria zdjęć.

•  Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie
Jak co roku w naszej szkole została zorganizowana zbiórka darów dla Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. 18 grudnia p. A. Bykowska i p. A. Wilk wraz z uczennicami klasy I gimnazjum: Izą, Marysią i Faustyną odwiedziły podopiecznych DPS-u przekazując zebrana pomoc. Wszystkim ofiarodawcom, w imieniu mieszkanek DPS-u, serdecznie dziękujemy! Galeria zdjęć.

•  Kiermasz Świąteczny
6.12.2014 r. odbył się kolejny Kiermasz Świąteczny organizowany w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie. Jak co roku, tak i tym razem, nie zabrakło atrakcji dla wszystkich przybyłych. Impreza rozpoczęła się uroczystym zapaleniem światełek na choince, po czym rozpoczęły się prezentacje artystyczne dzieci z przedszkola w Kleparzu, Sokołowie oraz uczniów Zespołu Szkół Społecznych. Nie zabrakło także najważnejszego gościa - św. Mikołaja, którego przybycie dostarczyło wszystkim bardzo duzo radości. Galeria zdjęć.
Materiał przygotowany przez portal wrzesnia.naszemiasto.pl

•  Gimnazjaliści w Instytucie Filologii Germańskiej UAM
17 listopada 2014 r. grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie uczestniczyła w multimedialnym wykładzie w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pt. "Historia dialektów, czyli wiele oblicz języka niemieckiego" wygłoszonym przez dr Martę Woźnicką. W wykładzie oprócz teorii dotyczącej powstawania dialektów i ich cech gatunkowych nie zabrakło przykładów użycia współczesnych dialektów i zwrotów gwarowych w języku niemieckim. W wykładzie oprócz grupy uczniów z ZSS w Grzybowie uczestniczyli uczniowie szkół poznańskich: Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego, Gimnazjum Nr 55, Liceum Ogólnokształcącego Nr XX oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6, a także uczniowie Zespołu Szkół w Pobiedziskach. Galeria zdjęć.

•  Halloween
29. października w naszej szkole odbyły się zajęcia tematyczne związane ze świętem Halloween. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej założyli na tę okazję własne oryginalne stroje, które prezentowali podczas pokazu mody oraz lampiony wycięte z dyń. Poza tym, uczniowie chętnie brali udział w wielu konkurencjach prowadzonych przez nauczycielkę języka angielskiego Anikę Rewers. Uczniowie rywalizowali między sobą w konkurencjach indywidualnych i klasowych. Spotkanie to miało na celu pokazanie elementów kultury brytyjskiej i amerykańskiej oraz sposoby spędzania dnia Halloween przez dzieci w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Galeria zdjęć.

•  Wycieczka klas I - III do muzeum
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie klas I-III szkoły podstawowej z wychowawczyniami wybrali się do Muzeum im.Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Naszą podróż historyczną rozpoczęliśmy od legend i podań mówiących o Wrześni ,zwiedziliśmy odtworzoną salę lekcyjną z okresu strajku szkolnego.Mogliśmy zająć miejsca w ławkach,w których siedziały bohaterskie dzieci strajkujące przeciwko nauce religii i pacierza w języku niemieckim.Mogliśmy również zobaczyć wystawę "Bursztyn bałtycki i żywice świata". Galeria zdjęć.

•  Szkolne obchody Święta Niepodległości
12 listopada uczniowie gimnazjum, pod kierunkiem pana Rafała Szamburskiego - nauczyciela historii przygotowali przedstawienie nawiązujące do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przesłanie towarzyszące prezentacji uczniów sprawiło, że każdy mógł w tym dniu odczuć zwycięstwo. Galeria zdjęć.

•  Święto Niepodległości
11 listopada minęła kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach, które odbyły się we Wrześni. O godzinie 10.00 rozpoczęła je Msza Św. w intencji ojczyzny, po czym przemaszerowano pod pomnik 68 Pułku Piechoty gdzie odbyły się dalsze obchody tego patriotycznego święta. Galeria zdjęć.

•  Wszystkich Świętych
"Spieszmy się kochać ludzi....." W tym szczególnym czasie refleksji i listopadowej zadumy nasza szkoła nie zapomniała o swoim patronie Olgierdzie Brzeskim. Na Jego grobie na cmentarzu w Jarząbkowie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Galeria zdjęć.

•  VIII Archidiecezjalny Konkurs Biblijny
23 października w Strzałkowie odbył się etap rejonowy VIII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla młodzieży Gimnazjalnej pod hasłem: "Ze św. Mateuszem wyznajemy we wspólnocie Kościoła wiarę w Syna Bożego". W tym etapie wzięli udział Faustyna Ślugaj z klasy I i Konrad Zamiara z klasy II. Galeria zdjęć.

•  Ciekawie i zabawnie w Dniu Języków Obcych w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie
21.10.2014 roku w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie królowały języki obce: język angielski i język niemiecki. Uczniowie przekonali się, jak ważną rolę w nauce języków obcych odgrywa zabawa i praktyka językowa. Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum testowali swoje umiejętności z języka angielskiego w trakcie konkursu anglojęzycznego karaoke, a język niemiecki ćwiczono w praktyce na warsztatach językowych pod patronatem Goethe Institut: "Jasne, że klar Deutschwagen-Tour 2014" oraz dyktanda, które wyłoniło mistrzów niemieckiej ortografii wśród gimnazjalistów. Nauczycielki języków obcych Anika Rewers (język angielski) oraz Maria Józwiak (język niemiecki) zadbały, by wszyscy uczestnicy Dnia Języków Obcych otrzymali drobne upominki, które będą dla nich pamiątką i zachętą do dalszej nauki języka angielskiego oraz niemieckiego. Galeria zdjęć.

•  Dzień Papieski
12 października już po raz XIV obchodzony był Dzień Papieski. Tegorocznemu towarzyszyło hasło: " Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie". Również uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tej uroczystości przygotowując pod opieka P. A.Bykowskiej i p. A.Wilk montaż słowno- muzyczny o papieżu Polaku. Nasi uczniowie włączyli się również czynnie w obchody Dnia Papieskiego w parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Grzybowie, uświetniając swoim występem Msze Święte. Fotorelacja z tego wydarzenia na stronie parafii.

•  Wycieczka do Warszawy
9 października 2014 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Stadionu Narodowego i spacer po Starym Mieście. Galeria zdjęć.

•  Festyn jesienny
Dnia 27 września na sali gimnastycznej w Kleparzu odbył się coroczny Festyn Jesienny. Klasy rywalizowały między sobą w pięciu konkurencjach, a nagrodami były zestawy gier. W przerwie zmagań był także czas na słodki poczęstunek i ugaszenie pragnienia. Galeria zdjęć.

•  Mecz Lecha Poznań
20.09.2014 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w wyjeździe na poznański stadion. Jak za każdym razem wszyscy wytrwale kibicowali drużynie Lecha Poznań, który w emocjonującej rozgrywce pokonał rywala 6:2. Galeria zdjęć.

•  Rozpoczęcie roku szkolnego
Dnia 1 września 2014 r. cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i rodzicami powitała nowy rok szkolny. Był to szczególnie emocjonujący dzień dla pierwszoklasistów, którzy składali uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na ucznia Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum. Galeria zdjęć.

•  ROK SZKOLNY 2013/2014

•  Klasowy konkurs plastyczny dla dzieci i Rodziców "Ja i moja rodzina"
Z okazji zbliżających się Świąt: Dziecka, Mamy i Taty klasa II wzięła udział w klasowym konkursie plastycznym dla dzieci i rodziców pt."Ja i moja rodzina". Warunkiem konkursu było wykonanie pracy plastycznej wspólnie z rodzicami. Praca miała być wykonana techniką dowolną, płaską, formatu A3. Oceniane było zróżnicowane materiałów wykorzystanych w pracy oraz stopień trudności. Laureaci najlepszych prac zostali nagrodzeni a każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

I miejsce: Jakub Bernard
II miejsce: Klaudia Gaca
III miejsce Wiktor Pawlaczyk oraz Adam Pańczak
Galeria zdjęć.

•  Kanonizacja Jana Pawła II
27 kwietnia w Watykanie papież Franciszek dokonał kanonizacji dwóch papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. z tej okazji w szkole odbył się apel upamiętniający te jakże ważne dla nas Polaków wydarzenia. Młodzież przygotowały p. Agnieszka Bykowska i p. Arleta Wilk. Fotorelacja z tego wydarzenia również na stronie parafii. Galeria zdjęć.

•  Klasowy konkurs pięknego czytania
15 kwietnia w klasie II odbył się Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do przygotowania wiersza  Juliana Tuwima "Lokomotywa" lub "Słoń Trąbalski". Jury oceniało płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, zgodność z czytanym tekstem oraz interpretację tekstu. Mistrzowie pięknego czytania zostali nagrodzeni a każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek.

Laureaci:
Klasowa Mistrzyni Pięknego Czytania- Kornelia Kaźmierczak
Klasowy Wicemistrz Pięknego Czytania- Fabian Kaźmierczak
Wyróżnienie:
Piotr Radziewicz
Jakub Bernard
Galeria zdjęć.

•  Wiosenny Dzień Teatru
21 marca 2014 roku w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie obchodzono Wiosenny Dzień Teatru. Święto Teatru i wiosny rozpoczęło się już w czwartek, 20 marca, kiedy przeprowadzono eliminacje do konkursu teatralnego. Wszystkie klasy z naszej szkoły miały możliwość zaprezentować swoje przedstawienia teatralne. Klasy I III szkoły podstawowej przygotowały występy na temat "Wiosna". Klasy IV VI zaprezentowały swoje wersje "Kota w butach", a gimnazjaliści wzięli na warsztat popularną baśń "Kopcuszek". Przeprowadzono też konkursy indywidualne. Dzieci wykonały prace plastyczne na tematy związane z teatrem. Uczniowie klas I III przedstawili przestrzennie swojego ulubionego bohatera teatralnego, a nasi starsi koledzy ze szkoły podstawowej wykonali zabawny bilet teatralny na przedstawienie, które sami przygotowali była to teatralna wersja baśni "Kot w butach". Klasy gimnazjalne natomiast uczestniczyły w konkursie literackim. Uczniowie napisali opowiadanie na temat: "Pewnego dnia w teatrze". Praca musiała poruszać problematykę teatralną (np. wydarzenia mogły dziać się w środowisku aktorów, bohater w teatrze właśnie przeżył ważną dla siebie przygodę). Galeria zdjęć.

•  Dzień Kobiet i pokaz wojów.
Dnia 7 marca 2014 r. uczniowie ZSS w Grzybowie przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Kobiet ukazując kobietę na przestrzeni wieków. Były także kwiaty i życzenia od Sejmiku Uczniowskiego. Uroczystość uświetnił pokaz średniowiecznych wojów. Galeria zdjęć.

•  Spotkanie z dziennikarką.
Dnia 7 marca 2014 r. Sejmik Uczniowski zorganizował spotkanie klas gimnazjalnych z dziennikarką telewizyjną p. Karoliną Lewicką. Uczniowie mogli z opowiadań poznać tajniki pracy dziennikarskiej oraz dowiedzieć się jaką drogę trzeba pokonać by wystąpić na szklanym ekranie. Galeria zdjęć.

•  Mobilne Planetarium
18.lutego2014r uczniowie klasy I wzięli udział w spotkaniu z astronomem. Przeżyli niesamowitą podróż do gwiazd. Po wstępnej rozmowie na temat Kosmosu weszli do dużej kopuły, gdzie na wyciągnięcie ręki na niebie obserwowali Wielki Wóz, szukali Gwiazdy Polarnej i planet. Uczniowie naszej klasy poczuli się jak prawdziwi astronauci. Spotkanie dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Galeria zdjęć.

•  Poszukiwanie skarbu na Grodzisku
18.lutego 2014 r.uczniowie klasy I i II z wychowawczyniami udali się na poszukiwanie skarbu na Grodzisku w Grzybowie.Powitał nas Piastun (p.J.Wrzesiński)z rycerzami.Mogliśmy poćwiczyć się we władaniu mieczem i jednocześnie sprawdzić naszą tężyznę fizyczną.To były niezapomniane chwile. Galeria zdjęć.

•  Wigilia w kl. VI
Dnia 20. grudnia 2014 r. z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasa VI podzieliła się opłatkiem i wraz z wychowawczynią miło spędziła czas. Mogliśmy skosztować pysznych wypieków i wziąć udział w konkursach o tematyce świątecznej przygotowanych przez uczniów naszej klasy. Galeria zdjęć.

•  Spotkanie wigilijne w klasie I
19. grudnia 2013r.uczniowie klasy I z wychowawczynią zaprosili rodziców na wspólne spotkanie przy Wigilijnym stole. Z niespodziewaną wizytą zjawił się Św. Mikołaj ze świtą. W rodzinnej atmosferze przy śpiewie kolęd miło upłynął nam czas. Galeria zdjęć.

•  Warsztaty plastyczne na Grodzisku
10. grudnia 2013r. klasa I i Klasa VA uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez pracowników Rezerwatu Archeologicznego Grodu w Grzybowie. Uczniowie malowali na szkle motywy świąteczne. Przy śpiewie kolęd miło minął nam czas. Galeria zdjęć.

•  Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Poraz kolejny podsumowano ogólnopolską kampanię pod hasłem "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Podobnie, jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursów odbywających się w ramach kampanii.

Laureaci konkursów: "Moja piękna okolica"

Konkurs plastyczny:
Julia Haremska kl.III gim
Mateusz Michalak kl.Vb
Wojtek Staniszewski kl.IV
Hubert Pietraszak kl.IIIb

Konkurs fotograficzny:
Jakub Majchrzycki kl.IIIa
Wojtek Kołodziejczak kl.I gim
Kacper Andrzejczak klasa IIIb

Konkurs filmowy:
Jan Wróblewski kl.III gim.
Fotorelacja z finału kampanii znajduje się w galerii zdjęć.
Więcej informacji na stronie Telewizji Wielkopolska.

•  Zajęcia świąteczne na grodzisku.
10. grudnia 2013 r. klasa VI uczestniczyła w zajęciach świątecznych zorganizowanych przez pracowników Rezerwatu Archeologicznego Grodu w Grzybowie. Uczniowie mieli możliwość malowania obrazków na szkle oraz tworzenia ich metodą wydrapywania. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze przy akompaniamencie kolęd. Galeria zdjęć.

•  Rozstrzygnięcie konkursów na najciekawszą muszkę oraz choinkę
Podczas Kiermaszu Świątecznego, zgodnie z zapowiedzią, rozstrzygnięto konkursy zorganizowane przez Sejmik Uczniowski. Konkursy te polegały na przygotowaniu najciekawszej muszki oraz świątecznej choinki. Konkursowe prace w kategorii "Muszka" zobaczyć można w galerii muszek , natomiast wszystkie konkursowe drzewka znajdują się w galerii choinek.
W związku z tym, że wszystkie choinki były niezwykle oryginalne i zrobienie ich wymagało sporego nakładu pracy, Jury postanowiło nagrodzić właścicieli wszystkich drzewek. Byli to:
- Oliwia i Kacper Andrzejczak
- Eryk Bączyk
- Maria Mikołajczak
- Rodzina Śpiewaków
- Oliwier Bartkowiak
- Wiktoria Błaszczyk
- Zofia Miczuga
- Stanisław i Piotr Miczuga
- Jakub Majchrzycki
- Marcel i Wojciech Furmaniak
- Rodzina Kaźmierczaków
- Adam Pańczak
- Izabela Kaczor
- Zuzanna Staniszewska

Serdeczne podziękowania dla sponsorów nagród:
Hotel Kosmowski z Wrześni
Ignasiak Sport Squash z Chociczy Wielkiej
Restauracja Sjesta z Wrześni
Kino Trójka z Wrześni
Basen Świat Wodny z Wrześni

Muszki natomiast były tak zabawne i pomysłowe, że Jury postanowiło wyróżnić 11 uczniów. Byli to:
- Kacper Andrzejczak
- Oliwia Andrzejczak
- Krystian Remienica
- Klaudia Adamska
- Wojciech Zarębski
- Marcel Furmaniak
- Wojciech Furmaniak
- Fabian Kaźmierczak
- Łukasz Tłoczek
- Kacper Zdrojewski
- Jakub Majchrzycki

Sponsorami nagród dla wszystkich osób biorących udział w konkursie byli:
Hurtownia Zabawek BeMag z Gutowa Wielkiego
Sklep sportowy pelaSPORT z Wrześni
Restauracja Sjesta z Wrześni
Sejmik Uczniowski ZSS w Grzybowie

•  Kiermasz Świąteczny
7.12.2013 r. odbył się kolejny Kiermasz Świąteczny. Mimo trudnych warunków pogodowych przybyło wielu wspaniałych gości. Nie zabrakło też prezentacji talentów uczniów naszej szkoły oraz przedszkola. Artyści zaprezentowali sztukę teatralną, zaprezentowali świąteczne utwory zarówno w wersji wokalnej, jak i instrumentalnej. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.

•  Konkurs na najciekawszą muszkę
Dnia 15 listopada 2013 r. odbył się zorganizowany przez Sejmik Uczniowski Konkurs na najciekawszą muszkę. Mnogość pomysłów zaskoczyła niejedną osobę. Efekty pracy uczestników konkursu mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce na Kiermaszu Świątecznym 7 grudnia 2013 r. Wszystkie muszki można zobaczyć w galerii zdjęć.

•  Święto Odzyskania Niepodległości
11. listopada 2013 r. Poczet Sztandarowy Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie wziął udział w obchodach kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po uroczystej Mszy Św. W kościele Farnym, nastąpił przemarsz pod pomnik 68 Wrzesińskiego Pułku Piechoty w celu złożenia kwiatów. Galeria zdjęć.

•  Wyjazd klas IV - VI na lekcję w kinie
Dnia 28. października 2013 r. grupa uczniów klas IV VI uczestniczyła w lekcji w kinie, która odbyła się w Cinema City w Poznaniu. Temat zajęć brzmiał: "Tajemnica X muzy."

•  Rekord świata w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej
16.10.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Ratujemy i Uczymy Ratować, której celem było pobicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Zapraszamy do galerii.

•  Dzień Papieski
11.10.2013 r. w naszej szkole odbyły się obchody XIII Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło brzmiało: Jan Paweł II - papież dialogu. W czasie uroczystości przygotowanej przez p. Agnieszkę Bykowską i p. Arletę Wilk wszyscy mogli sobie przypomnieć postać i nauczanie Ojca Świętego. Przedstawienie zostało także zaprezentowane w czasie obchodów parafialnych Dnia Papieskiego w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Grzybowie. Fotorelacja z tego wydarzenia na stronie internetowej parafii oraz w galerii zdjęć.

•  Dzień Chłopca w klasie I gimnazjum
Na początku października klasa I gimnazjum wraz z wychowawczynią, panią Moniką Kruk, wybrała się do Hotelu Kosmowski na kręgielnię. Na pomysł tego popołudniowego wypadu wpadła żeńska część klasy, która w ten sposób postanowiła uczcić DZIEŃ CHŁOPCA, przypadający na koniec września. Po wspólnej zabawie na kręgielni spotkanie zakończyła pizza.

•  Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych
Dnia 27 września 2013 r. uczniowie zarówno Społecznej Szkoły Podstawowej jak i Społecznego Gimnazjum wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wynikami mogą się pochwalić:
1. Miłosz Kaźmierczak - klasa III SG VI miejsce
2. Robert Grzegorski klasa II SG VIII miejsce
3. Konrad Zajączkowski klasa III SG IX miejsce
Galeria

•  Europejski Dzień Języków Obcych
26.09.2013 r. po raz drugi uczniowie Społecznego Gimnazjum w Grzybowie przypomnieli jak ważna jest nauka języków obcych, uznając Europejski Dzień Języków Obcych za doskonałą ku temu okazję. Tym razem wybraliśmy się wszyscy razem w kulinarną podróż po Europie, poznając narodowe potrawy Niemiec, Anglii oraz Włoch. Oczywiście po inscenizacji wszyscy uczniowie i nauczyciele znają już oryginalne nazwy prezentowanych potraw. Podsumowaniem występu gimnazjalistów było stwierdzenie, iż warto uczyć się języków obcych, również po to aby dobrze zjeść za granicą.

Po inscenizacji z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, Wrzesiński Klub Karate Tradycyjnego Orzeł przygotował prezentację umiejętności swoich podopiecznych, między innymi uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie Kornelii, Fabiana i Miłosza Kaźmierczaków, zachęcając uczniów do przyłączenia się od nowej sekcji powstającej w Kleparzu. Mali karatecy bardzo zaimponowali swoją postawą kolegom i nauczycielom. Wszyscy z zachwytem obserwowali zwłaszcza swoich szkolnych kolegów.

•  Warsztaty taneczne dla nauczycieli
W dniach 20-21.09.2013r. nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej pracujący w naszej szkole wzięli udział w warsztatach: "Tańce i zabawy taneczno - ruchowe dla najmłodszych". Prowadzącym szkolenie był Pan Zbigniew Żołądziejewski, wieloletni instruktor tańca oraz znany i ceniony teolog, katecheta, nauczyciel etyki, założyciel Studia Integracji Społecznej - "Bingo" z siedzibą w Zielonej Górze. Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy poznali całą gamę zabaw tanecznych dla najmłodszych a także elementy tańca towarzyskiego oraz propozycje układów choreograficznych do wykorzystania w pracy z dziećmi.

•  Uroczystość 74 rocznicy najazdu Armii Czerwonej na Polskę
Dnia 17 września 2013 r. Poczet Sztandarowy Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie uświetnił uroczystość 74 rocznicy najazdu Armii Czerwonej na Polskę.

•  Rozpoczęcie roku szkolnego.
W poniedziałek 2 września uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie rozpoczęli rok szkolny. Tradycyjnie, jak co roku, na sali gimnastycznej w Kleparzu zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetnił poseł Tadeusz Tomaszewski . Pierwszaki zarówno te z gimnazjum, jak i te z podstawówki ślubowały godnie reprezentować szkołę. Po przeprowadzeniu ślubowania pani dyrektor wręczyła wyprawki obu klasom pierwszym. Wspomnieni uczniowie przygotowali również krótką część artystyczną, która w pogodny sposób wprowadziła wszystkich obecnych w nowy rok szkolny. Po spotkaniach z wychowawcami w kościele w Grzybowie odprawiona została msza św. w intencji uczniów i nauczycieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

•  ROK SZKOLNY 2012/2013

•  Festiwal Uliczny - Historia Ulicy WIELKOPOLSKA WALCZĄCA
Dnia 21 czerwca 2013 r. grupa naszych gimnazjalistów miała okazję uczestniczyć w Festiwalu ulicznym. Wysłuchaliśmy wykładu Prospołeczny potencjał subkultury hip-hopowej w kontekście wartości patriotycznych. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach Jam Graffiti, gdzie mogli sprawdzić swe artystyczne zdolności, malując graffiti pod okiem specjalistów. Na zakończenie odbył się pokaz tańca Breakdance, czym przyciągnął uwagę nie tylko uczniów ale i dorosłych obserwatorów.

•  Festyn
15.06.2013 r. na Grodzisku w Grzybowie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły w łączności z Dniem Mamy, Taty i Dziecka. Organizatorami przedsięwzięcia było Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalno - Turystyczne "Szansa" oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. W przeddzień tego wydarzenia uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział we Mszy Św. odprawionej w grzybowskim kościele. Sobotni piknik rozpoczął rajd rowerowy zorganizowany przez Rady Sołeckie wsi Kleparz, Grzybowo i Sokołowo. Na uczestników na Grodzisku czekał poczęstunek oraz chwila wytchnienia dzięki bogatej części artystycznej. Na samym początku niespodziankę przygotowali nauczyciele. Zaprezentowali oni przedstawienie pt. "A w Grzybowie znów wojowie". Następnie wystąpili najmłodsi: dzieci z przedszkola, laureaci tegorocznych Talentów oraz zespoły taneczne i hip - hopowe. Na zakończenie imprezy Rodzice uczniów klasy IIa i IIb przedstawili własną wersję "Rzepki" Juliana Tuwima. Przez cały czas trwania festynu zarówno dzieci, jak i dorośli mogli skorzystać z licznych atrakcji, m.in. dmuchanych zamków, kul wodnych oraz przejażdżki konnej. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.

•  Rajd 5 - 6.06.2013 r.
W dniach 5-6 czerwca 2013 r. odbył się dwudniowy rajd, w którym uczestniczyły uczennice klasy VI Społecznej Szkoły Podstawowej oraz uczennice SSP nr 6 we Wrześni. Pierwszego dnia pod opieką p. Anny Głowackiej i p. Rafała Szamburskiego podopieczne pokonały pieszo trasę z Grzybowa Wrześni (10 km). Start miał miejsce w Muzeum Archeologicznym w Grzybowie gdzie byliśmy oprowadzeni po miejscowej wystawie archeologicznej oraz po grodzie. Po czym udaliśmy się w trasę zakończoną metą we Wrześni. Popołudniu było ognisko i wspólnie spędzony czas na miłej rozmowie. Noc spędziliśmy na wrzesińskim campingu skąd drugiego dnia wyruszyliśmy w dalszą trasę, tym razem kajakami. Dołączyli do sam pozostali opiekunowie p. Paulina Majchrzycka, p. R. Jackowski oraz pracownicy Muzeum Archeologicznego w Grzybowie. Płynęliśmy Wrześnicą z Wrześni w kierunku wsi Szamarzewo. Trasa była bardzo ciekawa ale i niełatwa. Jednak pomimo kilku wodnych przeszkód humory wszystkim dopisywały. Galeria zdjęć.

•  Wyjazd na mecz piłki nożnej
10. i 25.05.2013 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w wyjeździe na mecz Lecha Poznań na poznański stadion.Galeria zdjęć

•  Spotkanie z Panią Marią Brzeską
25.05.2013 r. Pani Iwona Kaczmarek oraz Pani Iwona Piórkowska spotkały się z Panią Marią Brzeską - kuzynką Olgierda Brzeskiego, patrona naszej szkoły. Spotkanie to odbyło się w Łężeczkach koło Pniew. Galeria zdjęć

•  XXXII Rajd turystyczny im.Dzieci Wrzesińskich
Dnia 13 maja 2013 r. drużyna Społecznego gimnazjum w Grzybowie pod opieką p. Anny Głowackiej pokonała 10 kilometrową trasę rajdową z Grzybowa do Wrześni. Pogoda dopisywała więc szło się bardzo przyjemnie. Meta Rajdu była na campingu we Wrześni gdzie uczniowie mogli wziąć udział w konkursach. W wyniku rywalizacji zajęliśmy I miejsce w konkursie piosenki turystycznej, które wywalczyła dla nas Paulina Karcz. Galeria zdjęć

•  Rajd im. Dzieci Wrzesińskich
Dnia 12 maja 2013 r. odbył się XXXIII Rajd im. Dzieci Wrzesińskich. Wzięły w nim udział dwie drużyny ZSS w Grzybowie pod opieką p. A. Głowackiej.

Drużyna SSP w Grzybowie:
1.Kryszak Maria
2. Andrzejczak Oliwia
3. Wilińska Małgorzata
4. Wrzeszcz Zuzanna
5. Cichosz Agata
6. Staniszewski Konrad

Drużyna SG w Grzybowie:
1. Sobczak Piotr
2. Lankiewicz Piotr
3. Szawłowski Krystian
4. Nowaczyk Rafał
5. Adamska Klaudia
6. Miczuga Eryk
7. Grzegorski Robert
8. Tłoczek Monika

Trasa rajdu liczyła 11 km i prowadziła przez Grzybowo (START), Sobiesiernie, Ostrowo Szlacheckie, Sokołowo, Słomowo, Psary Polskie, Września (META). Podczas imprezy uczniowie brali udział w różnych konkursach. Ostatecznie M. Wilińska i M. Kryszak zajęły III miejsce w konkursie wokalnym i M. Kryszak zajęła II w konkursie sprawnościowym. Dzięki sukcesom dziewcząt ze szkoły podstawowej w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy I miejsce i otrzymaliśmy z rąk Prezesa PTTK o/Września puchar i dyplom pamiątkowy. Dziewczynom gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom powodzenia w kolejnych rajdach.

•  Mistrzostwa Powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych
Dnia 9 kwietnia 2013 r. uczniowie zarówno Społecznej Szkoły Podstawowej jak i Społecznego Gimnazjum wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wynikami mogą się pochwalić:
1. Zajączkowski Konrad klasa II SG V miejsce
2. Staniszewski Adam klasa III SG VI miejsce
3. Walczak Konrad klasa II SG VII miejsce
4. Chełmikowska Julia klasa IV VIII miejsce

•  Konkurs znajomości książki pt. "Dzieci z Bullerbyn"
11.04.2013r.klasa trzecia z wychowawczynią p.Arletą Wilk brała udział w konkursie znajomości lektury "Dzieci z Bullerbyn" A.Lindgren organizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni.Wśród zadań konkursowych było:rozwiązywanie krzyżówki,rebusów,układanie puzzli oraz kalambury.Nasz zespół wywalczył trzecie miejsce.Udział w konkursie dostarczył nam wiele radości i niezapomnianych przeżyć.Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę. Galeria zdjęć.

•  Wielkanoc 2013
Tuż przed świetami Wielkanocnymi wszyscy wspólnie obejrzeli przedstawienie pt: Jezus Przyjacielem , które wprowadziło w nastrój świateczny. Przedstawiwniw mogli obejrzeć równiez wszyscy parafianie w drugi dzień świąt w Kościele. Fotorelacja na stronie internetowej parafii oraz w galerii zdjęć.

•  I dzień wiosny
21 marca, jak co roku, obchodzony był pierwszy dzień wiosny. Chociaz aura za oknami nie była wiosenna, wszyscy świetnie sie bawili. Dla wszystkich uczniów przygotowano szereg konkursów: Przyrodniczy jeden z Dziesięciu, Mini playback show oraz wiosenny pokaz mody. Klasa, która była najbardziej "zielona" w tym dniu otrzymała w nagrodę Miotłę Antywagarowicza. Pomimo padającego śniegu z radosnymi humorami wszyscy przeszli na Gród w Grzybowie aby tam symbilicznie przywitac wiosnę. Na rozgrzewkę była pyszna grochówka. Galeria zdjęć.

•  Zbiórka maskotek
W lutym nasza szkoła uczestniczyła w akcji zbiórki maskotek dla ubogich dzieci z Afganistanu. Akcja zorganizowana została przez Wielkopolski Urządz Wojewódzki w Poznaniu. O wynikach akcji przeczytac można na stronie Starostwa Powiatowego we Wrześni

•  Ratujemy i Uczymy Ratować
21.02.2013 r. uczniowie klasy I SP wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i Uczymy Ratować". Fotorelacja z zajęć znajduje się w galerii zdjęć.

•  Balik karnawałowy
1.02.2013 r. uczniowie klas I - III wraz z przedszkolakami wzięli udział w Baliku karnawałowym. Przu muzyce doskonale bawiły się piękne księżniczki, wróżki, biedroneczki a towarzyszyli im dzielni rycerze, super - bohaterowie, sportowcy. Fotorelacja z wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.

•  Wyjazd na lodowisko
Dnia 8 stycznia 2013 r. uczniowie Społecznego gimnazjum w Grzybowie mieli okazję spędzić miło czas na wrzesińskim lodowisku. Pomimo śniegowej aury atmosfera była bardzo ciepła. Galeria

•  Jasełka
"Pójdźmy wszyscy do stajenki" to tytuł Jasełek, które w przeddzień świąt Bożego Narodzenia mogliśmy obejrzec w naszej szkole. Wprowadziły one nas wszystkich w świąteczny nastrój. Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Agnieszkę Bykowską oraz przez p. Adrianne Wilk. Po jasełkach uczniowie wraz z wychowawcami udali sie do klas na wspóln wigilię. W drugi dzień świat przedstawienie zostało pokazane w kościele parafialnym w Grzybowie. Galeria zdjęć.

•  Konkurs "Bożonarodzeniowa szopka"
21.12.2012r. nastąpiło rozstrzygnięcie "Konkursu na szopkę bożonarodzeniową" zorganizowanego przez Sejmik Uczniowski. Wszystkie szopki były wyjątkowe, niepowtarzalne i godne podziwu. Dlatego też wszystkie osoby startujące w konkursie zajęły I miejsce i otrzymały dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Galeria zdjęć.

•  Wizyta na lodowisku
19.12.2012 r. szkolny SKO-wicze oraz członkowie szkolnego klubu 4H wzięli udział w wyjeździe na wrzesińkie lodowisko. Galeria zdjęć.

•  Finał Kampaniii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
18.12.2012 r. odbył się Finał Ogólnopolskiej Kampanii pod hasłem "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W Kinie "Trójka" Burmistrz Waldemar Grześkowiak wręczył nagrody laureatom oraz certfykaty koordynatorom Kampanii.
Laureatami Kampani w naszej szkole zostali:
konkurs ogólnopolski - Adam Pietrzak,
konkurs gminny - Marta Matuszak. Galeria zdjęć.

•  Świąteczna zbiórka darów dla Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie
17.12.2012 r. uczniowie III klasy Gimnazjum wraz z p. Agnieszką Bykowską oraz p. Adrianną Wilk odwiedzili Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Łopiennie. Zawiezione zostały tam dary dla podopiecznych, które zostały zebrane podczas zbiórki zorganizowanej w szkole. Jak zwykle ofiarność rodziców i uczniów była ogromna. Zebrano odzież, chemię gospodarczą, środki higieniczne oraz żywność. Za ofiarność w imieniu obdarowanych bardzo dziękujemy. Galeria zdjęć.

Oto krótka historia DPS w Łopiennie.
W roku 1935 Siostry Elżbietanki zakupiły pałac i po kapitalnym remoncie urządziły w nim Dom Dziecka, Szkołę Gospodarczą oraz przedszkole. Swą posługę pełniły do wybuchu II wojny światowej. Podczas okupacji zostały internowane, a następnie wywiezione z dziećmi do domu parafialnego. Po zakończeniu działań wojennych do swojego domu powróciły w 1945 r. Zastały go doszczętnie zdewastowanym. Podjęły się ponownie trudu urządzenia Domu Dziecka i przyjęły ponad 100 osieroconych dzieci z Powstania Warszawskiego. Dom Dziecka funkcjonował do 01.09.1951 r. W dniu tym decyzją ówczesnych władz PRL zabrano siostrom dzieci zdrowe, a na ich miejsce przywieziono dzieci specjalnej troski - niesprawne fizycznie i umysłowo. Posługę dzieciom najbardziej potrzebującym serca pełnią siostry przez 50 lat. Cieszą się wspaniałymi wynikami swej pracy. Dom został rozbudowany, posiada wszystkie możliwości rehabilitacyjne i rekreacyjne. Usytuowany jest w pięknym parku, otoczony jeziorami i lasami, posiada szczególnie korzystny klimat. Obecnie placówka jest przeznaczona dla 50 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Posiada trzy bawialnie, salę rehabilitacyjną, pracownie terapii zajęciowej, gabinet muzykoterapii, wannę do hydromasażu, klasę szkolną, świetlicę z urządzeniami audio-wizualnymi. Dzieci uczęszczają do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku, względnie pobierają naukę w domu.
Dyrektorem placówki jest s.Daniela Kamieniarz.

Więcej informacji nt. działalności sióstr Elżbietanek w Łopiennie można znaleźć tutaj

•  Kiermasz Świąteczny
8.12.2012 r. odbył się kolejny Kiermasz Świąteczny. Dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie szkoły zaprezentowali licznie przybyłym gościom bogatą część artystyczną. Rozstrzygnięto także tegoroczny konkurs na bałwana. Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest w galerii zdjęć.

•  XIII Rajd z okazji Święta Niepodległości
Dnia 17 listopada 2012r. drużyna uczniów Społecznego Gimnazjum w Grzybowie pod opieką p. Anny Głowackiej wzięła udział w XIII Rajdzie z okazji Święta Niepodległości organizowanym przez wrzesiński oddział PTTK. Trasa rajdu liczyła ok. 10 km i prowadziła z przystanku autobusowego na ul. Szosa Witkowska, poprzez dwa wrzesińskie parki i nad Zalewem Wrzesińskim. Meta była zlokalizowana w Zespole Szkół w Nowym Folwarku. Na miejscu uczniowie otrzymali symboliczne znaczki rajdowe oraz ciepły posiłek. Drużyna wzięła również udział w rozmaitych konkursach. Sukcesem może poszczycić się uczeń klasy III naszego gimnazjum, gdyż zajął on II miejsce w konkursie sprawnościowym. Zwycięzcy gratulujemy sukcesu, a całej drużynie dobrych chęci i sportowego ducha. Galeria zdjęć.

•  Próbny Egzamin Gimnazjalny
W dniach 13 - 15.11.2012 r. uczniowie najwyższej klasy naszego gimnazjum rozpoczęli zmagania z tegorocznym egzaminem gimnazjalnym. Uczniowie rozwiązywali próbne testy z zakresu języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka obcego.

•  Święto Odzyskania Niepodległości
12.11.2012 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu cała społeczność szkolna z dumą świadczyła o swoim patriotyzmie.

•  Halloween
Impreza w stylu Halloween została zorganizowana 31 października przez klasy drugie Szkoły Podstawowej z wychowawcami oraz działające przy niej SKO. Główną atrakcją był pokaz mody. Nie zabrakło konkursów na najbardziej pomysłowe przebranie oraz za oryginalność w przygotowaniu lampionu z dyni.

•  Jesienny Festyn Sportowy
20 października w naszej szkole odbył się VI Jesienny Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Podczas imprezy uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze swymi kolegami w różnych konkurencjach sportowych. Galeria zdjęć.

•  Dzień Edukacji Narodowej
15 października 2012 roku odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, Zastępca Stowarzyszenia "Szansa", Przedstawiciel Rady Rodziców oraz pracownicy administracji i obsługi . Młodzież szkolna prezentowała się wspaniale, ponieważ tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo. Uroczystość przygotowały klasy drugie, a odpowiedzialnymi osobami była pani Iwona Piórkowska oraz pani Paulina Majchrzycka. Najpierw krótki występ - "Życzenia", w którym młodzież popisała się swoim kunsztem recytatorskim, aktorskim, muzycznym. Po występie artystycznym uczniów, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi mogli zaprezentować swoje możliwości taneczne w konkursie tańca, w którym towarzyszyli uczniowie. Na koniec rozdano kwiaty oraz dyplomy za udział w konkursie. Do życzeń dołączyła się również Pani Dyrektor Mariola Zalepa. Ponadto głos zabrali zaproszeni goście. Społeczność szkolna nagrodziła brawami wszystkich występujących, po czym rozeszła się do klas. Galeria zdjęć.

•  Dzień Papieski
12.10.2012 r. w przeddzień obchodów XII Dnia Papieskiego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. Agnieszkę Bykowską i p. Arletę Wilk. Tegoroczne hasło brzmiało "Jan Paweł II- Papież rodziny". Podczas uroczystości rostrzygnięty został konkurs na najciekawszy, najbardziej pomysłowy Różaniec.

Nagrody otrzymali:

Klasy I - III:
Adam Pańczak I,
Kacper Zdrojewski II a,
Damian Bykowski IIa.

Klasy IV - VI:
Weronika Gaca IV b,
Sandra Śpiewak V,
Jakub Kumecki V,
Adam Sobczak V.

Klasy I - III Gimnazjum:
Krystian Szawłowski I.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

•  Europejski Dzień Języków Obcych
26 września 2012 r., w przypadający dokładnie na ten dzień, Europejski Dzień Języków Obcych, uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie postanowili zwrócić uwagę na naukę języków. Po samodzielnym przygotowaniu dekoracji i wielu próbach, przedstawili kilka scenek, w których niezbędna była znajomość obcego języka. W humorystyczny s posób dali znać kolegom i koleżankom, że osoby władające językiem obcym odnoszą sukcesy w pracy, przyjaźni a nawet miłości.

•  Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
3.09.2012 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom oraz pracownikom życzymy wielu sukcesów. Galeria zdjęć.