Szkolna Kasa Oszczędnościowa
Nowoczesne oszczędzanie
Od kilku lat w naszej szkole aktywnie działa Szkolna Kasa Oszczędności pod patronatem Banku PKO BP. Od początku funkcjonowania zadeklarowało swoją chęć przystąpienia do SKO już 50 uczniów i liczba ta wciąż rośnie. Każdy uczeń, w wieku od 6 do 13 lat, może założyć sobie konto w Banku PKO BP. Takie najprawdziwsze, dorosłe konto, jakie mają rodzice, a nawet lepsze, bo za jego prowadzenie nie jest pobierana żadna opłata, a zgromadzone oszczędności są oprocentowane na 5% w skali roku, z cotygodniową kapitalizacją odsetek. Super, prawda? Ale to nie koniec atrakcji. Do swojego konta można mieć wgląd przez internet i codziennie obserwować swoje oszczędności, a nawet gospodarować nimi, np. umieszczając w różnych skarbonkach. Świetna zabawa, praktyczna nauka i rosnące oszczędności! A więc co trzeba zrobić, aby mieć to super konto?
1. Zgłosić się do opiekuna SKO, którym jest pani Izabela Antkowiak - Jaworska i wziąć od niej deklarację.
2. Wypełnić deklarację i dać ją do podpisania rodzicom.
3. Zdać deklarację u opiekuna i ... czekać cierpliwie.
Deklaracja wędruje do banku PKO BP we Wrześni. Tam wprowadzana zostaje do systemu i zakładane jest konto. Następnie pracownik banku przygotowuje odpowiednie dokumenty i przekazuje opiekunowi SKO szkoły. Opiekun dostarcza dokumenty, książeczkę oraz kartę uczniowi. Uczeń wraz z rodzicem dokonuje pierwszego logowania do konta.
4. Teraz można już oszczędzać. Jeżeli wcześniej miałeś/aś zgromadzone jakieś pieniążki możesz je wpłacić na swoje konto w oddziale banku, przelać na swój rachunek z pomocą rodziców drogą elektroniczną lub przynieść do opiekuna SKO, który wpłaci na Twoje konto. Bank co tydzień dolicza odsetki. Ty codziennie obserwujesz jak Twój kapitał rośnie. Brzmi ciekawie, prawda?
5. Ponadto wpłat na Twoje konto mogą również dokonywać rodzice, babcia, ciocia, chrzestni i każdy, kto tylko zechce. Mogą to czynić przelewem internetowym lub bezpośrednio w banku.
6. Na początek tyle informacji wystarczy. Teraz zajrzyjcie na stronę http://www.pkobp.pl/sko/lokatka/ i zabawcie się z Kubą Pieniążkiem i Żyrafą Lokatką.

ZAPRASZAMY DO OSZCZĘDZANIA... W miesiącu grudniu odbył się Kiermasz Świąteczny, na którym ogłoszono wyniki konkursu plastycznego: Bombka Bożonarodzeniowa- dla członków SKO i ich rodzin.

•  Galeria zdjęć.

W piątek, 2 grudnia, osiemnaścioro uczniów z klas I VI Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie miało okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "ALE KINO". Dzieci odwiedziły Nowe Kino Pałacowe, które mieści się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i obejrzały film pt. "Baśnie Pana Profesora". Wyjazd zorganizowany został przy wsparciu Banku PKO BP. Zaproszono do udziału w nim dzieci, które w ostatnim czasie przystąpiły do Szkolnej Kasy Oszczędnościowej oraz te, które od dłuższego już czasu czynnie oszczędzają w SKO. Uczniami z naszej szkoły podczas wyjazdu opiekowały się panie Izabela Antkowiak Jaworska (opiekun SKO w naszej szkole) oraz Grażyna Urbańska.

•  Galeria zdjęć.

Nowi członkowie SKO - rok szkolny 2016/2017.

•  Galeria zdjęć.

W miesiącu listopadzie, pod patronatem Banku PKO BP (SKO) - odbył się szkolny konkurs plastyczny na NAJCIEKAWSZY LATAWIEC.

•  Galeria zdjęć.

Wycieczka klas II do oddziału Banku PKO BP we Wrześni (zwiedzanie Skarbca, zapoznanie się ze specyfiką pracy w banku, oglądanie i rozpoznawanie banknotów - różnych nominałów, zwiedzanie budynku itp.)