Rajdy.

•  Rajd im. Dzieci Wrzesińskich 2015

•  Rajd im. Dzieci Wrzesińskich 11.05.2014r.

•  Rajd historyczny "Nie od razu Polskę zbudowano"

•  W dniach 5-6 czerwca 2013 r. odbył się dwudniowy rajd, w którym uczestniczyły uczennice klasy VI Społecznej Szkoły Podstawowej oraz uczennice SSP nr 6 we Wrześni. Pierwszego dnia pod opieką p. Anny Głowackiej i p. Rafała Szamburskiego podopieczne pokonały pieszo trasę z Grzybowa Wrześni (10 km). Start miał miejsce w Muzeum Archeologicznym w Grzybowie gdzie byliśmy oprowadzeni po miejscowej wystawie archeologicznej oraz po grodzie. Po czym udaliśmy się w trasę zakończoną metą we Wrześni. Popołudniu było ognisko i wspólnie spędzony czas na miłej rozmowie. Noc spędziliśmy na wrzesińskim campingu skąd drugiego dnia wyruszyliśmy w dalszą trasę, tym razem kajakami. Dołączyli do sam pozostali opiekunowie p. Paulina Majchrzycka, p. R. Jackowski oraz pracownicy Muzeum Archeologicznego w Grzybowie. Płynęliśmy Wrześnicą z Wrześni w kierunku wsi Szamarzewo. Trasa była bardzo ciekawa ale i niełatwa. Jednak pomimo kilku wodnych przeszkód humory wszystkim dopisywały.

•  XXXII Rajd turystyczny im.Dzieci Wrzesińskich
Dnia 13 maja 2013 r. drużyna Społecznego gimnazjum w Grzybowie pod opieką p. Anny Głowackiej pokonała 10 kilometrową trasę rajdową z Grzybowa do Wrześni. Pogoda dopisywała więc szło się bardzo przyjemnie. Meta Rajdu była na campingu we Wrześni gdzie uczniowie mogli wziąć udział w konkursach. W wyniku rywalizacji zajęliśmy I miejsce w konkursie piosenki turystycznej, które wywalczyła dla nas Paulina Karcz. Galeria zdjęć

•  XIII Rajd z okazji Święta Niepodległości
Dnia 17 listopada 2012r. drużyna uczniów Społecznego Gimnazjum w Grzybowie pod opieką p. Anny Głowackiej wzięła udział w XIII Rajdzie z okazji Święta Niepodległości organizowanym przez wrzesiński oddział PTTK. Trasa rajdu liczyła ok. 10 km i prowadziła z przystanku autobusowego na ul. Szosa Witkowska, poprzez dwa wrzesińskie parki i nad Zalewem Wrzesińskim. Meta była zlokalizowana w Zespole Szkół w Nowym Folwarku. Na miejscu uczniowie otrzymali symboliczne znaczki rajdowe oraz ciepły posiłek. Drużyna wzięła również udział w rozmaitych konkursach. Sukcesem może poszczycić się uczeń klasy III naszego gimnazjum, gdyż zajął on II miejsce w konkursie sprawnościowym. Zwycięzcy gratulujemy sukcesu, a całej drużynie dobrych chęci i sportowego ducha.

•  Dnia 12 maja 2012 r. odbył się XXXIII Rajd im. Dzieci Wrzesińskich. Wzięły w nim udział dwie drużyny ZSS w Grzybowie pod opieką p. A. Głowackiej.

Drużyna SSP w Grzybowie:
1.Kryszak Maria
2. Andrzejczak Oliwia
3. Wilińska Małgorzata
4. Wrzeszcz Zuzanna
5. Cichosz Agata
6. Staniszewski Konrad

Drużyna SG w Grzybowie:
1. Sobczak Piotr
2. Lankiewicz Piotr
3. Szawłowski Krystian
4. Nowaczyk Rafał
5. Adamska Klaudia
6. Miczuga Eryk
7. Grzegorski Robert
8. Tłoczek Monika

Trasa rajdu liczyła 11 km i prowadziła przez Grzybowo (START), Sobiesiernie, Ostrowo Szlacheckie, Sokołowo, Słomowo, Psary Polskie, Września (META). Podczas imprezy uczniowie brali udział w różnych konkursach. Ostatecznie M. Wilińska i M. Kryszak zajęły III miejsce w konkursie wokalnym i M. Kryszak zajęła II w konkursie sprawnościowym. Dzięki sukcesom dziewcząt ze szkoły podstawowej w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy I miejsce i otrzymaliśmy z rąk Prezesa PTTK o/Września puchar i dyplom pamiątkowy. Dziewczynom gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom powodzenia w kolejnych rajdach.

•  Rajd z okazji Święta Niepodległości
Dnia 5 listopada 2011 r. drużyna Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie pod opieką p. Anny Głowackiej wzięła udział w Rajdzie pieszym z Grzybowa do Nowego Folwarku. Na miejscu czekał na uczniów ciepły poczęstunek oraz konkursy, w których mogli sprawdzić zarówno swoją wiedze jak i sprawność. Galeria