Wydarzenia


ROK SZKOLNY 2017/2018

♦   Balik Karnawałowy
31.01.2018 r. w naszym przeszkolu zrobiło się bajecznie i kolorowo. Wszystko to za sprawą licznie zgromadzonych przebierańców! Własnie tego dnia przeszkolaki wzięły udział w wielkim Balu Karnawałowym, podczas ktorego nie zabrakło tańca, wesołych zabaw oraz słodkiego poczęstunku. Galeria zdjęć.


♦   Jasełka w NOREW "Arka"
29.01.2018 r. przedszkolaki odwiedziły wychowanków Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego "Arka" we Wrześni. Najmłodsi zaprezentowali swoim kolegom przedstawienie jasełkowe, po których wzięły udział w krótkich zajęciach rytmicznych oraz spotkały się z psem pracującym na codzień w "Arce". Galeria zdjęć.


♦   Jasełka w DPS we Wrześni
25.01.2018 r. przedszkolaki odwiedziły seniorów z Domu Pomocy Społecznej we Wrześni. Zaprezentowały im przygotowane przez siebie przedstawienie jasełkowe oraz korzystając z okazji złożyły najserdeczniejsze życzenia z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Babci i Dziadka
23.01.2018 r. przedszkolaki odwiedziły seniorów z Domu Pomocy Społecznej we Wrześni. Zaprezentowały im przygotowane przez siebie przedstawienie jasełkowe oraz korzystając z okazji złożyły najserdeczniejsze życzenia z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Babci i Dziadka
20.12.2017 r. był bardzo wyjątkowym dniem dla całej społeczności przedszkolnej. Tego dnia gościliśmy bowiem ukochanych Dziadków naszych przedszkolaków. Najmłodsi zaprezentowali na scenie przygotowana częśc artystyczną a następnie złożyły swoim babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Galeria zdjęć.


♦   Świąteczne warsztaty z Grodem w Grzybowie
19.12.2017 r. tradycyjnie, jak co roku, odwiedzili nas pracownicy Grodu w Grzybowie, którzy przeprowadzili dla dzieci świateczne warsztaty plastyczne. W tym roku dzieci samodzielnie ozdabiały drewniane choinki. Galeria zdjęć.


♦   Wigilia
18.12.2017 cała społeczność przedszkolna świętowała zbliżające się Boże Narodzenie. Wigilijne spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez grupę starszaków. Maluszki natomiast zaprezentowały zimową piosenkę. Po częsci artstycznej wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, przy którym złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia. Odwiedził nas także długo wyczekiwany gość, z workiem pełnym prezentów. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   "Serce bałwanka" - przedstawienie teatralne
15.12.2017 r. w przedświątecznym natsroju odwiedzili nas aktorzy z teatru z Kalisza. Przedstawienie pt. "Serce bałwanka" wprowadziło nas w bożonarodzniowy klimat oraz dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń. Galeria zdjęć.


♦   Wycieczka do Dino Świata we Wrześni
5.12.2017 r. dzieci wzięły udział w mikołajkowej wycieczce do Sali Zabaw Dino Świat we Wrześni. Kolorowe trampoliny, baseny z kulkami, bańki mydlane oraz wesołe zabawy dostarczyły najmłodszym niezapomnianych wrażeń. Galeria zdjęć.


♦   Pasowanie na Przedszkolaka
30.11.2017 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Tego dnia 11 dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu, zostało oficjalnie włączonych do przedszkolnej społeczności. Pasowania dokonała Pani Wicedyrektor - Iwona Kaczmarek. Zanim jednak to nastąpiło, obie grupy przedszkolne zaprezentowały się podczas części artystycznej. Galeria zdjęć.


♦   "Wesoła paczka dla dzieciaczka"
27.11.2017 r. odwiedziły nas Panie ze Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych, które odebrały słodycze zebrane w ramach akcji "Wesoła paczka dla dzieciaczka". Składamy serdeczne podziękowania wszystim rodzinom, które włączyły się w tę akcję. Galeria zdjęć.


♦   Andrzejki
27.11.2017 r. obchodziliśmy Andrzejki. Zgodnie z tradycją byl to dzień pełen dobrych wróżb. Podczas wesołych zabaw dzieci mogły wywróżyć sobie swoją przyszłość. Nie zabrakło także andrzejkowych tańców oraz słodkich niespodzianek. Galeria zdjęć.


♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
28.11.2017 r. obchodziliśmy świeto najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci - pluszowego misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione przytulanki. Przedszkolaki poznały historię misia oraz poznały najpopularniejszych bohaterów bajek o misiach. Na dzieci czekało także przedszkolne "kino" oraz pyszne niespodzianki. Rozstrzygnięto także rodzinny konkurs na postać misia wykonaną z materiału przyrodniczego. Jury zadecydowało, że:
I miejsce zajęła Antosia Kańczurzewska z Rodziną,
II miejsce zajęli Mikołaj i Kamil Kucza z Rodziną,
III miejsce zajęli Gabrysia Kamieniecka z Rodziną oraz Szymon Dębicki z Rodziną.v Gratulujemy! Galeria zdjęć.
Galeria prac konkursowych.


♦   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
7.11.2017 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia, jak co roku, gościliśmy Rodziców, którzy przeczytali dzieciom bajkę. W tym roku była to bajka pt. "Jaś i Małgosia". Na dzieci czekały także liczne bajkowe zabawy, zajęcia plastyczne oraz słodki poczęstunek. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Dyni
30.10.2017 r. obchodziliśmy Dzień Dyni. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane w pomarańczowe stroje. Podczas zajeć dzieci poznały budowę dyni oraz dowiedziały się, jakie przetwory można z niej wykonać. Rozwiązały również wiele tematycznych zadań oraz wykonały przepiękne dynie z papieru. Rozstrzygnięto także rodzinny konkurs na najpiękniejszą dynię. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   "Najpiękniejsza dynia" - konkurs rodzinny
Tradycyjnie, w zwiazku z obchodzonym w naszym przedszkolu Dniem Dyni, zorganizowany został konkurs rodzinny na najpiękniejszą dynię. Jak co roku, prace wykonane przez dzieci wraz ze swoimi rodzinami cechowały się kreatywnością i różnorodnością. Jury zdecydowało, że:
I miejsce zajęła Marcelina Kaca z rodziną,
II miejsce zajęła Zuzia Nowak z rodziną,
III miejsce zajęli Kamil i Kuba Pech z rodziną oraz Igor Graniczny z Rodziną.
Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   "Kocia pułapka" - przedstawienie teatralne
20.10.2017 r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedzili nas aktorzy z Teatru z Kalisza. Tym razem zaproponowali oni najmłodszym bajkę pt. "Kocia pułapka". Galeria zdjęć.


♦   Dzień Chłopca
28.09.2017 r. obchodziliśmy Dzień Chłopca. Tego dnia wszystkie dziewczynki wraz z Paniami złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia i obdarowały ich upominkami. Galeria zdjęć.


♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20.09.2017 r. obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Świętowanie rozpoczęliśmy radosnym marszem po okolicy, następnie na dzieci czekała przygotowana przez panie, przepyszna wata cukrowa. Wesołe zabawy na świeżym powietrzu urozmaiciły bańki mydlane. Na każdego przedszkolaka czekał także upominek. Tradycyjnie Święto Przedszkolaków połączone jest z akcją "Posadź drzewo", więc w tym roku, wzorem ubiegłych lat zasadziliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie kolejne drzewka. Galeria zdjęć.


♦   Zajęcia adaptacyjne
28.08.2017 r. odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu. Tematem zajęć była tęcza. Dzieci zapoznały się z jej wyglądem, utrwaliły nazwy koloró a następnie wzięły udział w wesołych zabawach z wykorzystaniem tunelu oraz chusty animacyjnej. Mogły również zapoznać się z kącikami zabaw znajdującymi się w przedszkolu. Na zakończenie spotkania dzieci wraz z rodzicami wykonały barwne tęcze z kolorowego papieru. Galeria zdjęć.


ROK SZKOLNY 2016/2017

♦   Dożynki wiejskie
14.08.2017 r. w Grzybowie odbyły się dozynki wiejskie, podcas których animacje dla dzieci prowadzili pracownicy naszego przedszkola. Galeria zdjęć.


♦   Niedziela dla Milusińskich
16.07.2017 r. nasze przedszkole było gospodarzem corocznych Niedzili dla Milusińskich. W tym roku na dzieci czekało wiele smerfnych niespodzianek i zabaw m.in. smerfne skoki w workach, taniec gargamela, smerfne kolorowanki oraz smerfna masa plastyczna. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Wycieczka do Kokoszek
14.06.2017 r. przedszkolaki odwiedziły stadninę koni w Kokoszkach, gdzie mogły poznać specyfikę życia w stadninie, zasady hodowli koni oraz odbyć jazdę konną pod okiem profesjonalnych instruktorów. Galeria zdjęć.


♦   Pożegnanie Przedszkola
13.06.2017 r. odbyła się uroczystość Pożegnania Przedszkola. Po raz ostatni starszaki zaprezentowały się na przedszkolnej scenie a towarzyszyła im cała społeczność przedszkolna oraz zaproszeni goście. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Polonezem, po którym dzieci zaprezentowały część artystyczna a Pani Dyrektor Mariola Zalepa każdemu absolwentowi wręczyła pamiątkowy dyplom. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Festyn Rodzinny w Wódkach
11.06.2017 r. przedstawiciele naszego przedszkola uświenili swoimi prezentacjami Festyn Rodzinny organizowany przez sołectwo Wódki. Na scenie zaprezentowała się Marcelinka Kaca, Julka Wiktorowska oraz zespół taneczny "Grzybki". Galeria zdjęć.


♦   Wizyta w gospodarstwie
7.06.2017 r. odwiedziliśmy gospodarstwo Państwa Ewy i Jarosława Pechów, gdzie dowiedzieliśmy się jak przebiega proces produkcji mleka. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie naszych najmłodszych oraz wzbogacenie ich wiedzy dotyczącej zwierząt z wiejskiego podwórka. Galeria zdjęć.


♦   Jak nie czytam, jak czytam.
1.06.2017 r. nasze przedszkole przyłączyło się do akcji miesięcznika "Biblioteka w szkole" pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja ta miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Galeria zdjęć.


♦   "Wilki i koźlęta" - spektakl teatralny
29.06.2017 r. dzieci wzieły udział w wyjeździe do Wrzesińskiego Osrodka Kultury na przedstawienie pt. "Wilki i koźlęta". Ta zabawna historia uświadomiła dzieciom, ze należy kierować się rozsądkiem oraz zawsze słuchać swojej mamy. Galeria zdjęć.


♦   Festyn Rodzinny
20.05.2017 r. zebraliśmy się w naszym przedszkolu, by wspólnie świętować Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Nasi najmlodsi przygotowali dla swoich Rodziców prezentacje artystyczne oraz upominki z okazji ich święta. Po części artystycznej na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchany zamek, malowanie twarzy oraz wesołe animacje. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Śniadanko Wielkanocne
12.04.2017 r. cała społeczność przedszkolna wraz z Dyrekcją przedszkola zgromadziła się przy wspólnym świątecznym stole. Tradycyjnie, grupa młodsza zaprezentowała przedstawienie wielkanocne, po którym złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło także wyczekiwanego gościa - zajączka, który obdarował dzieci wielknocnymi upominkami. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych przedstawienie wielkanocne obejrzeli Rodzice naszych malych artystów. Galeria zdjęć.


♦   Spotkanie w ramach działań Fundacji DKMS
5.04.2017 r. nasze przedszkole odwiedziły dwie sympatyczne biedronki, które opowiedziały dzieciom historię Klary. A to wszystko w ramach działań Fundacji DKMS propagującej dawstwo szpiku kostnego. Podczas spotkania Panie w przystępny dla dzieci sposób wyjaśniły im czym jest dawstwo szpiku oraz to, że każdy z nas może być czyimś genetycznym bliźniakiem. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Talenty 2017 - taniec
7.04.2017 r. nasi tancerze zaprezentowali się podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Mlodzieży Miasta i Gminy Września. W ramach przesłuchań konkursowych zaprezentowali taniec z flagami do utworu M. Szpaka pt."Jesteś bohaterem". Naszym małym bohaterom gratulujemy odwagi i pięknego występu!


♦   Talenty 2017 - muzyka wokalna
6.04.2017 r. w ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września odbyły się przesłuchania w kategorii muzyka wokalna. Nasze przedszkole reprezentowały dwie solistki: Julia Wiktorowska z grupy młodszej oraz Amelia Dobrosielska z grupy starszej. Gratulujemy dziewczynkom pięknych występów!

♦   Talenty 2017 - recytacja
4.04.2017 r. rozpoczęła się tegoroczna edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września "Talenty 2017". Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania w kategorii małe formy teatralne oraz recytacja. Nasze przedszkole w kategorii recytacja reprezentowała Marcelina Kaca z grupy maluszków, która prezentacją wiersza Doroty Gellenr pt. "Spacerek" wywalczyła sobie II miejsce! Gratulujemy!


♦   "Jaś i Małgosia" - przedstawienie teatralne
3.04.2017 r. zaprzyjaźnieni aktorzy z Kalisza odwiedzili nas z przedstawieniem pt. "Jaś i Małgosia". Znana wszystkim dzieciom bajka w oryginalnej adaptacji z pewnością zapadnie dzieciom na długo w pamięć. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Spotkanie z Zieloną Nutką
29.03.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie naszych przedszkolaków z Zieloną Nutką. Tym razem Nutka wraz z Panem Harmoniuszem oraz zaproszonym artystą zapoznała dzieci z wyjątkowym instrumentem jakim jest kozioł weselny. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat jego historii i budowy. Dowiedziały się także co to jest gwara oraz poznały kilka słów w gwarze wielkopolskiej. Zapraszamy do galerii zdjęć. Zapraszamy do galerii zdjęć.Galeria zdjęć.


♦   Powitanie wiosny
21.03.2017 r. nasze przedszkole wzięło udział w obchodach Powitanie wiosny na Grodzie w Grzybowie. Pradawny zwyczaj palenia Marzanny zgromadził na grzybowskim Grodzisku całą rzeszę spragnionych wiosny dzieci i młodzieży. Każda grupa przywiozła ze sobą Marzannę, która następnie została spalona. Zanim jednak to nastąpiło, wszystkie kukły wzięły udział konkursie na najpiękniejszą Marzannę. Nasza zdobyła wyróżnienie! Korzystając z okazji składamy podziękowania Państwu Ewie i Jarosławowi Pech za przygotowanie przepiękniej Marzanny. Zapraszamy do galerii zdjęć.Galeria zdjęć.


♦   Dzień Kobiet
8.03.2017 r. obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i podarowali im upominki. Galeria zdjęć.


♦   "Przygody Choinki" - spektakl teatralny
17.02.2017 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr z Kalisza z przedstawieniem pt. "Przygody Choinki". Tym razem najmłodsi pozali historię małejj choineczki, która marzyła o tym, by pojechać wraz z ludźmi do wielkiego miasta. Szybko jednak przekonała się, że jej domem jest las i tam powinna pozostać. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy zielonej panny a spotkanie z aktorami po raz kolejny dostarczyły im niezapomnianych wrażeń. Galeria zdjęć.


♦   Balik karnawałowy
15.02.2017 r. w przedszkolu zrobiło się kolorowo. Wszystko za sprawą przebierańców, którzy przybyli, by bawić się na wielkim balu. Nie zabrakło więc księżniczek, super - bohaterów oraz pozostałych barwnych postaci. Poza wesołymi tańcami, na dzieci czekały kosmiczne zadania, bowiem tematem przewodnim balu był właśnie kosmos. Kulminacyjnym momentem było robicie piniaty pełnej pysznych cukierków. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Walentynki
14.02.2017 r. w naszym przedszkolu królował jeden kolor - kolor czerwony, związany oczywiście z przypadającymi na ten dzień Walentynkami. Przedszkolaki wykorzystały tę okazję by przygotować własnoręcznie przepiękne, czerwone serca dla swoich rodziców. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Babci i Dziadka
24 i 26.01.2017 r. świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. W tych dniach do naszego przedszkola przybyli najukochańsi dziadkowie naszych milusińskich. Dzieci z tej okazji przygotowały prezentacje artystyczne oraz własnoręcznie wykonały dla nich upominki. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć - maluchy.
Galeria zdjęć - starszaki.


♦   Jasełka w kościele
15.01.2017 r. wierni zgromadzeni w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Grzybowie mogli jeszcze raz przeżyć historię Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą naszych dzielnych przedszkolaków, którzy podczas Mszy Św. wystawili swój świąteczny teatr cienia. Galeria zdjęć.


♦   Jasełka w OREW "Arka" we Wrześni
12.01.2017 r. przedszkolaki udały się do Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego "Arka" we Wrześni z przedstawieniem jasełkowym. Było nam bardzo miło móc gościć w Ośrodku. Serdecznie dziekujemy za wspaniałe przyjęcie. Galeria zdjęć.


♦   Wigilia przedszkolna
20.12.2016 r. cała społecznośc przedszkolna zgromadziła się przy świątecznym stole aby wspólnie zasiąść do symbolicznej wigilii. Dzieci z grupy starszaków zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Odwiedził nas także długo oczekiwany gośćz workiem pełnym prezentów. Galeria zdjęć.


♦   Świąteczne warsztaty z Grodem w Grzybowie
Trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Także w naszym przedszkolu praca wre. Jak co roku gościliśmy pracowników Grodu w Grzybowie, kótrzy poprowadzili dla nas świąteczne warsztaty plastyczne. Dzieci własnoręcznie wykonały przepiękne ozdoby choinkowe. Galeria zdjęć.


♦   Kiermasz Świąteczny
10.12.2016 r. odbył się coroczny Kiermasz Świąteczny. Jak co roku cała społeczność szkolna i przedszkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej by wspólnie cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Nasze dzielne przedszkolaki, jak co roku wzięły udział w części artystycznej. Zaprezentowały piosenkę góralską pt. "Nad zieloną choineczką". Galeria zdjęć.


♦   Ubieramy choinkę
Tuż po Mikołajkach przyszła pora na tradycyjne przystrojenie przedszkolnej choinki. Wszystkie dzieci z zapałem zaangażowały się w te działania i pięknie ubrana choinka stanęła w naszym przedszkolu. Od razu zrobiło sie w nim świątecznie. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Mikołajkowa wycieczka do sali zabaw Dino Świat
6.12.2016 r. przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do sali zabaw Dino Świat we Wrześni. Tego dnia na spotkanie z milusińskimi przybył także sam Święty Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi upominkami. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Andrzejki
30.11.2016 r. w naszym przedszkolu zrobiło się magicznie i tajemniczo. Przybyły do nas dobre wrózki a dzieci przyniosły ze soba wykonane z rodzicami w domach różdżki. To wszystko z powodu przypadającyh na ten dzień Andrzejek. Na dzieci czekało mnóstwo wróżb i niespodzialnek. Nie zabrakło także tradycyjnego lania wosku. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wszyscy doskonale wiedzą, że pluszowy miś jest przyjecielam wszystkich dzieci. Dlatego 24.11.2016 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy jego kolejne urodziny. Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie i co roku przynosi dzieciom wiele radości. Tym razem panie przygotowały dla dzieci teatrzyk kukiełkowy pt. "Bal u Misia". Każde dziecko przyniosło tego dnia do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Nie zabrakło więc misiowych tańców przytulańców i misiowego malowania buziek. W ramach działań plastycznych dzieci własnoręcznie ulepiły postacie misiów z masy solnej. Rozstrzygnięto także konkurs na postać misia z piernika. Jury zadecydowało, że:
I miejsce ex aequo zajęli:
Kamil Pech z Rodziną
Amelia Dobrosielska z Rodziną
Marcin Przybylski z Rodziną
II miejsce ex aequo zajęli:
Agnieszka i Maria Cieślak z Rodziną
Nadia Strankowska z Rodziną
Amelia Szczepaniak z Rodziną
III miejsce ex aequo zajęli:
Julia Mikołajewska z Rodziną
Mikołaj Pietraszak z Rodziną
Tobiasz Lepka z Rodziną.
Gratulujemy! Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Ogólnopolski projekt edukacyjny pt. "Wędrująca książka"
Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "Wedrująca książka". Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród dziec, rozwijanie twórczej ekspresji oraz wyobraźni dziecka. Dzieci z całej Polski, połączone w grupy, tworzą własne przedszkolne historie, które wędruja po całej Polsce i są rozwijane w kolejnych placówkach. Po zakończeniu projektu, każe przedszkole będzie miało swoją własną książkę. Bohaterką książeczek jest mala Ola, która napotka na swojej drodze licze przygody. Nasza Ola wyruszyła już w drogę a my czekamy z niecierpliwością na przesyłkę z przedszkola we Wrocławiu. Galeria zdjęć.


♦   Konkurs plastyczny pt."Pani Jesień"
W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole było organizatorem konkursu plastycznego skierowanego do dzieci z przedszkoli z terenu miasta i gminy Września pod hasłem "Pani Jesień". Zadaniem konkursowym było przedstawienie za pomocą dowolnej techniki plastycznej sylwetki Pani Jesieni. Spośród wszystkich prac jury wybrało trzy, które zostały nagrodzone.
I miejsce zajęła: Martyna Jendrzejewska z przedszkola "Bonifacy" w Miłosławiu Bagatelce
II miejsce zajęła: Zuzanna Nawrocik z przedszkola "Bajka" we Wrześni
III miejsce zajęła: Agata Waraczewska z przedszkola "Polne Kwiatki" w Gutowie Małym. Gratulujemy! Galeria zdjęć.


♦   "Tomcio Paluszek" - spektakl teatralny
10.11.2016 r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Impresariatu Teatralnego z Kalisza, którzy tym razemm zaprezentowali dzieciom bajkę pt. "Tomcio Paluszek". Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody dzielnego Tomcia, który chcąc ratować królewnę pokonał złego rozbójnika. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Pasowanie na Przedszkolaka
9.10.2016 r. w naszym przedszkolu było bardzo uroczyście. Wszystko to za sprawą Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy maluszków. Na pięknie udekorowanej sali zebrali się najmłodsi, ich Rodzice, Dyrekcja i pracownicy przedszkola by dokonać oficjalnego włączenia dzieci do społeczności przedszkolnej. Na scenie dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce a po nich Pani Wicedyrektor Iwona Kaczmarek dokonała uroczystego pasowania. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
3.11.2016 r. w naszym przedszkolu spędziliśmy prawdziwie bajkowy dzień. Wszystko to z powodu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Odwiedziły na Mamy naszych przedszkolaków, które wzorem ubiegłego roku przeczytały dzieciom bajkę. Tym razem padło na "Kopciuszka". W drugiej części dnia najmłodsi samodzielnie wykonali i ozdobili chatki Baby Jagi z piernika. Zawitały także do nas bajkowe postacie: Prosiaczek oraz Królewna Śnieżka. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Dyni
Jesień niewątpliwie wszystkom kojarzy się z darami ogrodów. Jednym z takich darów jest smaczna i zdrowa, pięknie pomarańczowa dynia. 28.10.2016 r. obchodziliśmy właśnie Dzień Dyni. W całym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo a nasze oczy cieszyły przepiękne dyniowe postacie przygotowane w ramach konkursu Rodzinnego na najpiękniejszą dynię. Podczas zajęć dzieci poznały budowę dyni, spróbowały suszonych pestek, dyniowych przetworów oraz samodzielnie wykonały dyniowe opaski na głowę. Rozstrzygnięto także konkurs. Jury w składzie p.Anita Bachorz, p.Agnieszka Bączkiewicz oraz p.Iwona Nowak zdecydowało, że:
I miejsce zajął Marcin Przybylski z Rodziną
II miejsce zajęła Marcelina Kaca z Rodziną
III miejsce ex aequo zajęli Amelia Szczepaniak z Rodziną oraz Tobiasz Lepka z Rodziną.
Gratulujemy! Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Spotkanie z muzyką - instrumenty perkusyjne
13.10.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z Zieloną Nutką. Tym razem dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat instrumentów perkusyjnych. Dowiedziały się także z czego można wykonać własnoręcznie instrumenty. Na zakończenie zajęc wszystkie dzieci stworzyły wspólną przedszkolną orkiestrę. Galeria zdjęć.


♦   Dary jesieni
"Cebulka, cebulka,
okrągła jak kulka,
buraczka złapała,
potańcować chciała."
Jesień to piękna pora roku pełna darów, które dają nam ogrody i lasy. Nasi najmłodsi podczas zajęć edukacyjnych zdobywają wiedzę na ich temat. Samodzielnie, za pomoca wszystkich zmysłów, doświadczają śwata przyrody. Tworzą także kolorowe prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Światowy Dzień Zwierząt
4.10.2016 r. przypada Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia naszych milusińskich odwiedził wyjątkowy gość - Sisi, 10 miesięczny Maltańczyk. Opiekunem pieska jest Pani Małgosia, która zapoznała dzieci z rasą psa oraz opowiedziała im o tym, jak należy go pielęgnować. Przedszkolaki dowiedziały się także co to jest rodowód oraz w jaki sposób można odnaleźć zwierzę w przypadku jego zaginiecia. Sisi pokazała dzieciom także kilka sztuczek. Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi za to spotkanie. Galeria zdjęć.


♦   "Kup pan szczotkę" - podsumowanie akcji
Zakończyła się zbiórka szczoteczek do zębó w ramach akcji Fundacji Redemptoriss Missio "Kup pan szczotkę". Już wkrótce zostaną one przekazane dzieciom z krajów afrykańckich. Serdecznie dziekujemy wszystkim Rodzinom, które włączyły się w tę akcję. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Chłopca
30.09.2016 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopca. Tego dnia wszystkie dziewczynki wraz z paniami złożyły chłopcom najscerdeczniejsze życzenia oraz złożyły im najserdeczniejsze życzenia. Na wszystkich czekał także tego dnia słodki poczęstunek. Galeria zdjęć.


♦   "Autochodzik" - zajęcia edukacyjne
W miesiącu wrześniu tematyka kompleksowa związana jest z ruchem drogowym oraz bezpieczeńswie dzieci, jako uzytkowników ruchu drogowego. Także i w naszym przedszkolu najmłodsi zdobywają wiedzę niezbedą do bezpiecznego poruszania się po ulicach. Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem zestawu "Autochodzik" dostarczają dzieciom wiele radości oraz wzbogacają ich wiedzę dotyczacą zasad bezpieczeństwa. Galeria zdjęć - maluszki.
Galeria zdjęć - starszaki.


♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20.09.2016 r. jest świętem wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkoli. Obchodzimy bowiem, oficjalnie ustanowiony, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Także i na naszych milusińskich tego dnia czekało wiele atrakcji. Tradycją w naszym przedszkolu jest, że co roku z tej okazji bierzemy udział w akcji "Posadź drzewo". W ten sposób wdrażamy dzieci do poszanowania przyrody oraz upiększamy nasze otoczenie. Tak było i tym razem. W naszym przedszkolnym ogrodzie pojawiły się nowe rośliny. W tym roku pomagał nam w tym wyjątkowy gość - Dinuś, który przybył do przedszkolaków z koszem pełnym upominków. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, zabaw ze śpiewem oraz wielkich baniek mydlanych. Galeria zdjęć.


♦   Spotkanie z muzyką - "Rodzina Smyczków"
13.09.2016 r. po raz pierwszy gościliśmy w naszym przedszkolu Zieloną Nutkę wraz z animatorami - muzykami. Nasi Goście poprowadzili dla dzieci zajęcia edukacyjne dotyczące instrumentów muzycznych. Przedszkolaki zapoznały się z budową instrumentu smyczkowego oraz miały okazję wysłuchać różnych gatunków muzycznych. Galeria zdjęć.


♦   Jubileusz 10 - lecia Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie
10.09.2016 r. obchodziliśmy jubileusz 10 - lecia Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie, w skład którego wchodzi także nasze przedszkole. Obchody jubileuszu rozpoczęły się Mszą Św., po której cała społeczność szkolna, sympatycy oraz zaproszeni goście wzięli udział w części artystycznej. Reprezentancji naszej placówki - dzieci z grupy starszej zaprezentowały piosenkę pt. "Przedszkole - drugi dom". W części oficjalnej jubileuszu nie zabrakło dobrych życzeń, nauczyciele i pracownicy zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami a zwieńczeniem spotkania był urodzinowy tort. Galeria zdjęć.


ROK SZKOLNY 2015/2016

♦   Wycieczka do ZOO
23.06.2016 r. dzieci wzięły udział w wycieczce do ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Wyjazd stał się okazją do poszerzania zainteresowań przyrodniczych dzieci. Galeria zdjęć.


♦   Pożegnanie Przedszkola
22.06.2016 r. dzieci z grupy starszej pożegnały przedszkole. Uroczysta akademia była zwieńczeniem kilku wspólnych lat pracy i zabawy. "Starszaki" zainugurowały uroczystość tradycyjnym polonezem, po którym zaprezentowały wiersze i piosenki. Wielu wzruszeń wszystkim dostarczyły podziękowania i serdeczne życzenia zarówno dla dzieci, jak i rodziców i pracowników przedszkola. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Patrona
18.06.2016 r. obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły w Grybowie - Olgierda Brzeskiego. Tego dnia cała społeczność szkolno - przedszkolna spotkała się na Grodzie w Grzybowie. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu najmłodszych. Nasz zespół taneczny "Grzybki" zaprezentował krakowiaka. Po części artystycznej nastąpiło wspólne biesiadowanie, towarzyszyły mu rozmaite konkurencje sportowe. Galeria zdjęć.


♦   "Tajemny skarb" - przedstawienie teatralne.
16.06.2016 r. nasze przedszkole, po raz kolejny w tym roku szkolnym, odwiedzili aktorzy Teatru z Kalisza. Zaprezentowali oni spektakl pt. "Tajemny skarb", którego przesłanie mówiło o tym, jakim skarbem dla nas wszystkich są książki. Galeria zdjęć.


♦   Niedziela dla Milusińskich
12.06.2016 r. nasze przedszkole oraz placówka w Sokołowie były gospodarzem kolejnej w tym roku Niedzieli dla Milusińskich. Niedzielne, letnie spotkania, organizowane przez Urzad Miasta i Gminy we Wrześni, co roku licznie przyciagają najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Tak było i tym razem. W parku im. Dzieci Wrzesińskich pracownicy przedszkola w Kleparzu oraz w Sokołowie poprowadzili animacje dla dzieci. Tematem spotkania był "Bal u Śnieżki". Wraz z bajkową bohaterką oraz jej pomocnikami - krasnalami milusińscy wzięli udział w wesołych zabawach. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć oraz fragmentami animacji w wykonaniu "Grzybka". Galeria zdjęć.


♦   Festyn Rodzinny
28.05.2016 r., w słoneczne sobotnie popołudnie, cała społeczność przedszkolna spotkała się, by wspólnie świętować. Okazją do tego świętowania stały się trzy wyjątkowe dni: Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały część artystyczną prezentującą zarówno teatr, jak i taniec i piosenki. W swojej twórczości najmłodsi podziękowali Rodzicom za miłość i złożyli im najserdeczniejsze życzenia. Podczas imprezy na milusńskich czekało mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchane zamki, balonowe zwierzęta, wata cukrowa. Galeria zdjęć.


♦   "Maska 2016"
18.05.2016 r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w przeglądzie twórczości teatralnej "Maska 2016", podczas którego zaprezentowały inscenizację to utworu pt. "Ptasie Radio". Poprzez udział w tym wydarzeniu dzieci rozwijały swoje zainteresowanie i zamiłowanie do sztuki teatralnej, wzmacniały poczucie własnej wartości, miały okazję do pokonywania nieśmiałości. Wyróżnienie indywidualne w konkursie otrzymała Lena Dobrosielska za rolę wróbla. Aktorom serdecznie dziękujemi i gratulujemy! Galeria zdjęć.


♦   Zajęcia otwarte dla rodziców
7.05.2016 r. odbyły się wiosenne zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców. W sobotnie przedpołudnie, przedszkolaki wraz ze swoimi mamami, wzięły udział w wiosennych zabawach i warsztatach plastycznych. Tematem przewodnim spotkania była kolorowa, wiosenna łąka. Galeria zdjęć.


♦   Warsztaty gliniarskie
27.04.2016 r. dzieci po raz kolejny wzięły udział w warsztatach gliniarskich. Tym razem, z ogromnym zaangażowaniem, pracowały nad niespodzianką. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijały wyobraźnię, kreatywność a także sprawność manualną. Galeria zdjęć.


♦   Wizyta w bibliotece publicznej we Wrześni
18.04.2016 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do Wrześni. Celem wycieczki był udział w zajęciach bibliotecznych. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z życiorysem i twórczością Hansa Christiana Andersena oraz przeniosły najmłodszych w zaczarowany świat baśni. Okazją do spotkania w bibliotece stał się Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Tego dnia dzieci miały także okazję zobaczyć najważniejsze miejsca we Wrześni oraz poznać ich historię. Na osłodę wszyscy z apetytem zjedli pączki w przytulnej cukierence. Galeria zdjęć.


♦   Talenty 2016
W dniach 11-14.04.2016 r. dzieci i młodzież Miasta i Gminy Września rywalizowała podczas coroczengo przeglądu twórczości artystycznej "Talenty". Również nasi reprezentanci spróbowali swoich sił w kategorii plastyka oraz taniec. Jak co roku, udało nam się znaleźć w czołówce: Julia Mikołajewska zajęła pierwsze miejsce w kategorii plastyka a nasz zespół taneczny "Grzybki" zdobył II miejsce w kategorii taniec prezentacją Krakowiaka. Gratulujemy! Galeria zdjęć.


♦   Wiosenne warsztaty z Grodem w Grzybowie
5.04.2016 r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wiosennych warsztatach prowadzonych przez pracowników Grodu w Grzybowie. Było to fantastyczne spotkanie zarówno z plastyką, jak i archeologią. Dzieci miały możliwość zwiedzenia wystawy w muzeum, natomiast w ramach zajęć plastycznych samodzielnie ozdobiły drewniane figurki zwierząt. Wspięły się także na taras widokowy, skąd mogły podziwiać piękno grzybowskiego Grodziska. Galeria zdjęć.


♦   Świąteczne spotkanie z Rodzicami
22.03.2016 r. w godzinach popołudniowych gościliśmy najważniejsze osoby w życiu naszych Biedronek - ich Rodziny, na świątecznym spotkaniu, podczas którego maluszki zaprezentowały przedstawienie wiosenne.♦   Śniadanko wielkanocne
"Nasz stół wielkanocny, haftowany w kwiaty,
w borówkowej zieleni listeczków skrzydlatych,
lukrowana baba rozpycha się na nim,
a przy babie mazurek pięknie przybrany..."
Święta Wielkanocne to piękne, wiosenne święta. Z tej okazji cała społeczność przedszkolna spotkała się na uroczystym śniadaniu. Wszyscy zasiedli do świątecznego stołu składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci z obu grup. Najbardziej wyczekiwanym momentem tego dnia, była niewątpliwie wizyta wielkanocnego zajączka, który przybył do nas z koszem pełnym upominków.
Galeria zdjęć.♦   Powitanie wiosny na Grodzie w Grzybowie
21.03.2016 r. udaliśmy się na powitanie długo wyczekiwanej wiosny. Na grzybowskim Grodzie spotkały się społeczności rozmaitych przedszkoli i szkół po to, by przegonić zimę. Przepiękne Marzanny przywiezione przez uczestników spotkania wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą kukłę, a następnie zostały spalone w ognisku. Na wszystkich przybyłych, na zakończenie imprezy, czekała gorąca grochówka. Korzystając z okazji chcemy złożyć serdeczne podziękowania Państwu Ewie i Piotrowi Cieślakom za przygotwanie przepięknej Marzanny. Galeria zdjęć.


♦   "W tajemniczej krainie krasnali" - baśń muzyczna
16.03.2016 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na baśń muzyczną pt. "W tajemniczej krainie krasnali". Pełna porywających dzieci piosenek opowieść o dzielnych krasnalach dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Galeria zdjęć.


♦   "Legenda o złotej kaczce" - przedstawienie teatralne
11.03.2016 r. w godzinach przedpołudniowych na dzieci czekała niespodzianka, czyli przyjazd ulubionych aktorów z Impresariatu Teatralnego z Kalisza. Tym razem zaprosili oni naszych widzów na przedstawienie pt. "Legenda o złotej kaczce", które opowiadało o pewnym odważnym szewczyku, który wybrał się w niebezpieczną wyprawę do lochów zamku po złote dukaty do złotej kaczki i dzięki swojej uczciwości i dobremu sercu pomógł wychowankom ubogiego domu dziecka. Galeria zdjęć.


♦   Zdrowy piątek - owocowe szaszłyki
W piątek 11 marca maluchy zaprosiły swoich starszych kolegów na wspaniałą zdrową i kolorową zabawę, w której główną rolę odgrywały owoce. Tego dnia dzieci zapoznały się z okazami różnych owoców, zarówno krajowych, jak i egzotycznych, z których wykonywały kolorowe szaszłyki. Przedszkolaki z wielką radością ubrały się w fartuszki i od razu zabrały się do pracy. Po wykonaniu zadania mali kucharze, w ramach drugiego śniadania mogły skosztować tych pysznych i zdrowych własnoręcznie zrobionych szaszłyków owocowych. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Kobiet
8.03.2016 r. świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli im drobne upominki. Dziewczynki natomiast zaprosiły chłopców na pyszny, słodki poczestunek.
Galeria zdjęć.


♦   Warsztaty gliniarskie
8.03.2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Beatę oraz Panią Asię, które poprowadziły dla najmłodszych warsztaty gliniarskie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest glina oraz gdzie możemy ją znaleźć. Miały możliwość wytwarzania naczyń na specjalnie do tego przeznaczonym kole. Samodzielnie także lepiły wielkanocne figurki, które teraz zostaną wypalone, a nastepnie pomalowane przez nasze zdolne przedszkolaki.
Galeria zdjęć.


♦   III Przedszkolne Olimpiada Zimowa
W zimową środę, 24.02.2016 r., ppo raz trzeci odbyła się Przedszkolna Olimpiada. Na sali gimnastycznej w Kleparzu spotkały się dzieci z obu oddziałów placówki: w Kleparzu oraz w Sokołowie. Najmłodsi rywalizowali ze sobą w konkurencjach wymagających nie tylko szybkości, ale także celności i zwinności. Nie zabrakło także zadania specjalnego dla pań nauczycielek, które zmierzyły się w konkurencji "Bieg po buty". Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości i stała się okazją do wspólnej zabawy oraz integracji społeczności przedszkolnej. Wszyscy obecni na olimpiadzie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Galeria zdjęć.


♦   Dokarmiamy ptaki
Mimo, że zima w tym roku jest bardzo łagodna, nie zapominamy o dokarmianiu ptaków. W naszym karmniku, na skrzydlatych przyjaciół, codziennie czekają smakołyki. Galeria zdjęć.


♦   Walentynki
15. lutego w naszym przedszkolu zrobiło się czerwono, a to za sprawą Walnetynek, które stały się naszym przedszkolnym dniem prawdziwej przyjaźni. Z tej okazji dzieci wzięły udział w zajęciach dotyczących przyjaźni właśnie. Utrwaliły zasady zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. Pośród wesołych zabaw nie zabrakło oczywiście walentynkowych upominków przygotowanych przez najmłodszych dla swoich rodziców. Galeria zdjęć.


♦   Szkoła na pTAK - drzewo mieszkaniem zwierząt
W piątek 05.02.2016 r. w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy panią Monikę Stygar, która jest członkiem Stowarzyszenia Ptaki Polskie i wspiera nasze przedszkole, które przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Szkoła na pTAK". Pani Monika tym razem wprowadziła dzieci w świat drzew i jego mieszkańców. Dzieci z zainteresowaniem słuchały różnych ciekawostek dotyczących tego tematu oraz miały okazję własnoręcznie zbudować ekologiczne drzewo z kartonów, do którego w odpowiednich miejscach przyczepiały zdjęcia zwierząt, które za dom wybrały sobie właśnie drzewo. Pani Monice Stygar jeszcze raz bardzo dziękujemy za dostarczenie pozytywnych wrażeń i wzbogacenie nas o nowe doświadczenia i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. Galeria zdjęć.


♦   Balik Karnawałowy
4.02.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się wielki bal. Przybyło na niego wiele wspaniałych postaci: księżniczki, motylki, biedronki, jak również bajkowi bohaterowie. Wszyscy oni gościli u Pani Zimy, która zaproponowała wspaniałe zabawy i wesołe tańce. Wszyscy uczestnicy balu bawili się doskonale. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku i obchodów tradycji Tłustego Czwartku. Galeria zdjęć.


♦   Gminny Przegląd Kolęd
14.01.2016 r. nasz przedszkolny zespół "Grzybki" wziąl udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Dzieci zaprezentowały w konkursie kolędę pt. "W żłobie leży". Gratulujemy najmłodszym odwagi oraz pięknego występu podczas przesłuchań konkursowych. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Babci i Dziadka
W dniach 13.01.2016 oraz 15.01.2016 r. w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowe w życiu każdego dziecka osoby - kochane Babcie oraz kochanych Dziadków naszych przedszkolaków. Z okazji Ich święta dzieci chciały złożyć Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Z tej okazji przygotowały dla Nich upominki oraz piękną część artystyczną: starszaki - przedstawienie jasełkowe, maluszki - okazjonalne wiersze i piosenki. My również przyłączamy się całym sercem do życzeń złożonych przez dzieci - niech kochani Dziadkowie żyją nam sto lat! Galeria zdjęć.


♦   Wizyta w Domu Pomocy Społecznej we Wrześni
11.01.2016 r. dzieci z grupy starszej wybrały się w odwiedziny do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Wrześni. Wraz z przedstawieniem jasełkowym, z głebi swoich małych serc, przyniosły ze sobą życzenia z okazji minionych Świąt, Nowego Roku oraz zbliżającego się Dnia Babci oraz Dziadka. Świąteczna historia narodzenia Jezusa, pięknie wyśpiewane kolędy z pewnością wniosły w życie mieszkańców wiele radości. Występ przedszkolaków dostarczył seniorom wielu wzruszeń,za co nagrodzili oni najmłodszych gromkimi brawami. Galeria zdjęć.


♦   Jasełka w kościele
10.01.2016 r. dzieci z grupy starszej zaprezentowały przedstawienie jasełkowe przed lokalną społecznością podczas Mszy Św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Grzybowie. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Rafała Wojtczaka w kaplicy zabrzmiały kolędy w wykonaniu najmłodszych ortaz raz jeszcze przeżyliśmy świąteczną historię Bożego Narodzenia. Galeria zdjęć.


♦   "Cztery pory roku" - konkurs plastyczny
Z ogromną radością informujemy, że Julia Mikołajewska uczęszczająca do grupy Biedronek została jedną z laureate konkursu plastycznego zorganizowanego przez firmę Atut. Zadaniem konkursowym było narysowanie swojej ulubionej pory roku. Dokonkursu wpłynęło okoo 1400 prac. Jest to ogromny sukces naszej koleżankim gdyż jej praca konkursowa zostanie opublikowana w kalendarzu. Serdecznie gratulujemy Julce oraz Jej Rodzicom i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z gali rozdania nagród. Galeria zdjęć.


♦   Jasełkowe spotkanie z Rodzicami
21.12.2015 r. po zakończeniu przedszkolnej wigilii do przedszkola przybyli wyjątkowi goście - Rodzice naszych starszaków. Dzieci podczas spotkania zaprezentowały przygotowane przez siebie przedstawienie jasełkowe. Spotkanie wszystkim zgromadzonym dostarczyło wielu wzruszeń i pozytywnych wrażeń.


♦   Wigilia przedszkolna
21.12.2015 r. cala społeczność przedszkolna spotkała się na uroczystej wigilii. Spotkanie rozpoczęła grupa starszaków prezentując przedstawienie jasełkowe. Mali aktorzy przypomnieli wszystkim obecnym historię narodzenia Pana Jezusa. Maluszki na tę okoliczność przygotowały także świąteczne piosenki. Nie zabrakło także serdecznych życzeń oraz łamania się oplatkiem. Po wigilijnym poczęstunku najmłodszych odwiedził długo wyczekiwany gość - Gwiazdor, który przybył do nich z workiem pełnym upominków. Galeria zdjęć.


♦   "Zimowa przygoda" - przedstawienie teatralne
Dnia 18.12.2015 r. przedszkole po raz kolejny odwiedził Impresariat Teatralny z Kalisza tym razem ze spektaklem pt. "Zimowa przygoda". Przedszkolaki od samego rana z nieciepliwoścą czekały na przyjazd ich ulubonych aktorów. Z wielką radością ich powitały i zajęły wygodne miejsca, aby przenieść się w niesamowitą zimową przygodę przedstawiną przez bohaterów spektaklu. Aktorzy, jak zwykle dostarczyli młodym widzom wiele miłych wrażeń i emocji. Natomiast dzieci podziękowały im za przybycie, wreczyły upominki i złożyły świąteczno-noworoczne życzenia. Galeria zdjęć.


♦   Warsztaty świąteczne z Grodem w Grzybowie
17.12.2015 r. do naszego przedszkola zawitali goście - pracownicy Grodu w Grzybowie. Przybyli do nas, by wraz z dziećmi wziąć udział w działaniach plastycznych. Przedszkolaki podczas warsztatów samodzielnie wykonały bożonarodzeniowe Anioły. Do dyspozycji dzieci były kredki, farby, kolorowy brokat oraz rozmaite ozdoby, co sprawiło, że mali artyści stworzyli przepiękne dzieła sztuki. Galeria zdjęć.


♦   Kiermasz Świąteczny
12.12.2015 r. odbył się kolejny Kiermasz Świąteczny organizowany przez Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie. Tradycyjnie nasza przedszkolna społeczność włączyła się w jego przygotowania. Kolorowe ozdoby świąteczne przygotowane przez Rodziców oraz przepiękne występy naszych przedszkolaków i ich starszych kolegów wprowadziły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. Galeria zdjęć.


♦   Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie
8.12.2015 r. dzieci wzięły udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Niewątpliwie największą z nich była żywa szopka. Kontakt ze zwierzętami dostarczył dzieciom wiele radości. Podczas pobytu w gospodarstwie dzieci ozdobiły także świąteczne stroiki a św. Mikołaj, przy dźwiękach kolęd, wręczył im słodkie upominki. Galeria zdjęć.


♦   Andrzejki
Dobre wróżby i życzenia są nieodłącznym elementem dnia św. Andrzeja. I także w naszym przedszkolu spotkaliśmy się, by wspólnie bawić się i patrzeć w przyszłość. Dzieci poznały znaczenia wylosowanych przez siebie kolorów, kręciły butelką, by poznać swoje przeznaczenie, szukały pod kubkami tajemniczych symboli. Nie zabrakło także tradycyjnego ustawiania butów oraz lania wosku. Galeria zdjęć.


♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
25.11.2015 r. swoje urodziny obchodzi najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci - Pluszowy Miś. Każdy ma lub miał takiego ukochanego misia, któremu szeptał do ucha najskrytsze tajemnice i dzielił się z nim radościami i smutkami. I właśnie tego dnia gościliśmy w przedszkolu pluszowych przyjaciół. Wspólne zabawy przy muzyce, zadania wymagające sprytu i myślenia, pobudzające twórczą aktywność działania dostarczyły wszystkim uczestnikom imprezy niezapomnianych wrażeń. Galeria zdjęć.


♦   Konkurs Rodzinny na postać misia - przytulankę
Tradycyjnie w naszym przedszkolu ogłaszany jest konkurs rodzinny z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tak było i tym razem. Zadaniem konkursowym było przygotowanie postaci misia - przytulanki. Jury w składzie: Joanna Balcerzak, Agnieszka Krzewińska oraz Elżbieta Kowalczyk postanowiło, że:
I miejsce ex aequo zajęły:
Amelia Szczepaniak z Rodziną
Lena Śpiewak z Rodziną
II miejsce zajął:
Wojciech Miczuga z Rodziną
III miejsce zajęła:
Izabela Kowalczyk z Rodziną
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a laureatom gratulujemy! Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie z Minionkiem
13.11.2015 r. do przedszkola zawitał wyjątkowy gość, bohater znanego i lubianego przez dzieci filmu animowanego - Minionek Kevin. Odwiedził on naszych najmłodszych, by razem z nimi bawić się, tańczyć i śpiewać. Wizyta bajkowej postaci byla dla dzieci dużym zaskoczeniem i wszystkim dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziekujemy za te wyjątkowe odwiedziny! Galeria zdjęć.


♦   Pasowanie na Przedszkolaka
10.11.2015 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci, które rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu. W obecności zaproszonych Rodziców, Dyrekcji Przedszkola oraz kolegów i koleżanek dzieci przyjęły pasowanie. Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu najmłodszych. Galeria zdjęć z tego wydarzenia pojawi się już wkrótce.

♦   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
"Snuj się, snuj, bajeczko!
A było tak: niedaleczko,
Właśnie tutaj, nad rzeczką,
Mieszkała wdowa z córeczką.
Córeczka, chociaż mała,
Swej matce pomagała:
Zamiatała podłogę,
Pełła grządki ubogie,
Chrust zbierała też czasem,
Bo mieszkały pod lasem,
Niosła proso dla kurek...
A zwała się, po prostu, Czerwony Kapturek."

4.11.2015 r. był dla nas dniem bardzo wyjątkowym. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek odwiedzili nas Rodzice przedszkolaków, którzy wcielili się w role bohaterów historii o Czerwonym Kapturku. Poza słuchaniem bajek, dzieci wzięły udział w podróży przez krainę bajek, w której czekały na nich liczne zadania do wykonania. Najmłodsi zmagali się z rozpoznawaniem bajek, układaniem historii obrazkowych, tańczyli na balu u Kopciuszka oraz poszukiwali swoich bucików, jak zagubionych pantofelków. Przedszkolaki pomogły odnaleźć drogę do domu Jasiowi i Małgosi, oraz jak Rybak na swej łodzi próbowały złapać w sieć złotą rybkę. W ramach działań plastycznych dzieci wykonały wesołe postacie krasnali. Na zakończenie imprezy nie zabrakło bajkowych fotografii. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za uświetnienie naszej uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć oraz występem Rodziców. Galeria zdjęć.
Bajkowa sesja zdjęciowa

♦   "Podaj mydło" - akcja Fundacji Redemptoris Missio
29.10.2015 r. zakończyliśmy zbiórkę mydła prowadzoną przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Fundacja ta cyklicznie prowadzi akcje charytatywne na na rzecz ludności zamieszkującej Afrykę. W ubiegłym roku szkolnym nasze przedszkola przyłaczyło się do akcji "Ołówek dla Afryki", która polegała na zbiórce przyborów szkolnych dla afrykańskich dzieci. Wszystkim rodzicom, którzy właczyli się w akcję "Podaj mydło" składamy serdeczne podziękowania. Galeria zdjęć.


♦   Święto Dyni
29.10.2015 r. obchodziliśmy Święto Dyni. Tego dnia wszystkie przedszkolaki miały na sobie dyniowe, jesienne barwy. W całym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo. Podczas zajęć dzieci poznały budowę dyni oraz dowiedziały się, do czego można ten wspaniały dar jesieni wykorzystać. Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą dynię. Dzieci miały okazję spróbować jak smakują pestki dyni oraz prawdziwy kompot z dyni. Na zakończenie zajęć najmłodsi własnoręcznie wykonali dyniowe opaski na głowię. Wielką niespodzianką dla dzieci była także możliwość zrobienia sobie zdjęcia w dyniowej makiecie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć. Galeria zdjęć.
Galeria zdjęć w makiecie.

♦   Konkurs rodzinny: "Najpiękniejsza dynia"
W związku z obchodzonym 29.10.2015 r. Świętem Dyni w naszym przedszkolu ogłoszono rodzinny konkurs na najpiękniejszą dynię. Do konkursu wpłynęło 21 prac. Jury w składzie: Joanna Balcerzak, Agnieszka Krzewińska, Arleta Iglewska - Sierakowska dokonały oceny prac oraz zdecydowały, że:
I miejsce ex aequo zajęli:
Oskar Bartkowiak z Rodziną
Marcin Przybylski z Rodziną
II miejsce ex aequo zajęły:
Julia Wiktorowska z Rodziną
Izabela Kowalczyk z Rodziną
III miejsce zajął:
Tobiasz Lepka z Rodziną
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a laureatom gratulujemy! Galeria zdjęć.

♦   "Sprintem do maratonu" - akcja miesięcznika Bliżej Przedszkola
Wszystkie przedszkolaki wiedzą o tym, że sport i aktywnośc fizyczna to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego z ogromną przyjemnością włączyliśmy się kolejną akcję miesięcznika "Bliżej Przedszkola" - "Sprintem do maratonu". Akcja polega na zorganizowaniu w przedszkolu imprezy biegowej, podczas której dzieci pokonują wyznaczony dystans. Liczbę przebiegniętych metrów sumuje się i w ten sposób wspólnie z innymi placówkami z całego kraju zdobyty będzie dystans maratonu. Akcja w naszym przedszkolu odbyła się 27.10.2015 r. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy oraz medale. W sumie pokonaliśmy 2 700 metrów. Galeria zdjęć.

♦   "Przygody wróbelka Elemelka" - przedstawienie teatralne
15.10.2015 r. do naszego przedszkola po raz kolejny zawitali aktorzy Impresariatu Teatralnego z Kalisza. Tym razem zaprezentowali oni dzieciom przedstwienie o przygodach małego wróbelka Elemelka. Wróbelek ten, podczas swoich przygód, zdobywał wiedzę m.in. na temat dobrego wychowania, niezbędną w codziennych sytuacjach. Najmłodsi żywo reagowali na wszystko, co działo się na przedszkolnej scenie oraz aktywnie uczestniczyli w historii Elemelka. Galeria zdjęć.

♦   Przedszkolne Święto Ziemniaka
9.10.2015 r. dzieci, rodzice, dyrekcja oraz pracownicy przedszkola spotkali się na I Przedszkolnym Święcie Ziemniaka. Na sali gimnastycznej na przybyłych gości czekało mnóstwo wyzwań i niespodzianek. Głownym celem imprezy była integracja społeczności przedszkolnej, nie zabrakło więc wesoły tańców i zabaw integracyjnych przy muzyce. Odbyły się także ziemniaczane konkurencje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi próbowali swoich sił w rzucie ziemniakem do celu, slalomie z ziemniakiem, mamy natomiast zbierały i tarły ziemniaki na czas, zmierzyły się także w konkurencji na najdłuższą obierkę. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła także konkurecja dla tatusiów, którzy w ustalonym czasie mieli obrać jak najwięcej ziemniaków. W drugiej częsci spotkania na gości czekał poczestunek: uwielbiane przez wszystkich, wielkopolskie pyry z gzikiem, jak również ziemniaczane sałatki przygotowane przez rodziców. Serdecznie dziekujemy rodzinom za zaangażowanie oraz wkład w przygotowanie tego wydarzenia. Galeria zdjęć.

♦   Zabawy plastyczne Biedronek
Dzieci z grupy Biedronek bardzo chętnie biorą udział w rozmaitych działaniach plastycznych. Ich małe rączki coraz sprawniej kolorują, wycinają a także lepią z mas plastycznych. Podczas pobytu w przedszkolu nie brakuje więc zadań wymagających zręczności. Na przedszkolaków czeka m.in. masa solna oraz wielkoformatowe kolorowanki. Galeria zdjęć.

♦   Bezpieczne kontakty z psem - spotkanie z policjantem
1.10.2015 r. po raz kolejny gościliśmy Pana Policjanta. Tym razem dzieci dowiedziały się jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas kontaktów z psami zarówno swoimi, jak i obcymi. To była dla nich bardzo ważna i ciekawa lekcja. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt. Galeria zdjęć.

♦   Zbiórka darów dla schroniska we Wrześni
Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka darów dla Schroniska dla Zwierząt we Wrześni. Tradycyjnie dzieci wraz z Rodzinami licznie włączyły się w tę akcję. Składamy zatem serdecznie podziękowania za wszystkie dary dla zwierząt, które już w najbliżyszch dniach zostaną dostarczone do mieszkańców wrzesińskiego schroniska. Galeria zdjęć.

♦   Robimy sałatki
30.09.2015 r. w ramach tematu kompleksowego "Kolorowa jesień", dzieci z grupy starszej wzbogacały swoją wiedzę na temat jesiennych darów ogrodów i sadów. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały warzywa oraz owoce, a takze rodzaje przetworów, które można z nich przyrządzić. Jednym z zadań, jakie stanęło przed dziećmi było własnoręczne wykonanie sałatki jarzynowej. Zajęcia kulinarne wymagały od dzieci wiedzy na temat zasad higieny oraz bezpieczeństwa podczas korzystania z kuchennych narzędzi. Starszaki kroiły zatem i przyprawiały a następnie wspólnie, ze smakiem spożyły przygotowane przez siebie dania. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Chłopca
29.09.2015 r. obchodziliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki, wraz z Paniami złożyły wszystkich chłopcom najserdeczniejsze życzenia oraz obdarowały ich upominkami. Galeria zdjęć.

♦   Obserwujemy zmiany w przyrodzie
Jesień to czas pełen pieknych barw, czas zmian zachodzących w przyrodzie. Właśnie po ty, by dokładnie przyjrzeć się tym zmianom, wyruszamy na jesienne specery po okolicy. Przy okazji utrwalamy poznane wcześniej zasady ruchu drogowego. Galeria zdjęć.

♦   Maluszki poznają zasady ruchu drogowego
22.09.2015 r. dzieci z grupy Biedronek poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzięki kolorowym piankowym pomocom z zestawu edukacyjnego "Autochodzik" nauka stała się przyjemnością i doskonałą zabawą. Dzieci miały okazję wcielić się w role zarówno pieszych, jak i kierowców samochodów oraz w atrakcyjny sosób utrwalały zasady bezpiecznego korzystania z ruchu ulicznego. Galeria zdjęć.

♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
17.09.2015 r. obchodziliśmy najważniejsze święto wszystkich przedszkolaków - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na naszych milusińskich czekało mnóstwo atrakcji. Świętowanie rozpoczęliśmy od spotkania z panem policjantem, który przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze oraz opowiedział o swojej pracy. Każdy z przedszkolaków mógł przymierzyć policyjną czapkę oraz kajdanki. Dzieci miały także możliwość zwiedzenia policyjnego radiowozu. Nie zabrakło także prezentów. Pan policjant podarował dzieciom kamizelki odblaskowe, natomiast od swoich pań dzieci otrzymały słodkie upominki oraz wspaniałe zabawki, które z pewnością dostarczą im wiele radości. Bardzo ważnym elementem tego dnia była także tradycyjna akcja "Posadź drzewo", w której towarzyszył nam nasz gość jak również Pani Wicedyrektor - Iwona Kaczmarek. Galeria zdjęć.

♦   Tygryski są bezpieczne na drodze.
14.09.2015 r. dzieci z grupy Tygrysków wceliły się w role użytkowników drogi i poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zajęcia przeprowadzono z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego "Autochodzik". Dzięki kolorowym znakom drogowym, sygnalizatorom świetlnym oraz piankowym samochodom dzieci w łatwy i przyjemny sposób przyswoiły sobie zasady obowiązujące zarówno pieszych, jak i kierowców. Zajęcia zakończyły się fantastyczną zabawą w stworzonym z zestawu miasteczku drogowym.

♦   Witamy nowy rok przedszkolny
Minęły wakacje i nadeszła pora aby rozpocząć kolejny rok przedszkolny. Z tej okazji wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom składamy życzenia samych sukcesów i pogodnych chwil oraz satysfakcji ze wszystkich podejmowanych działań!

ROK SZKOLNY 2014/2015

♦   Pożegnanie starszaków
24.09.2015 r. dzieci z grupy starszej pożegnały się z przedszkolem. Podczas akademii po raz ostatni zaprezentowały się w murach naszej placówki. Nie zabrakło podziękowań, uśmiechów i skrytych łez wzruszenia. Zapraszamy do obejrzenia Poloneza w wykonaniu starszaków.

♦   Niedziela dla Milusińskich
21.06.2015 r. pracownicy przedszkola w Kleparzu oraz Sokołowie poprowadzili kolejną Niedzielę dla Milusińskich we wrzesińskim Parku im. Dzieci Wrzesińskich. W tym roku uczestnicy animacji przenieśli się świat Dzikiego Zachodu, gdzie spotkali wiele fascynujących postaci. Podczas imprezy najmłodsi brali udział w licznych zabawach tanecznych, zadaniach sprawnościowych oraz poszukiwaniu złota. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Patrona Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie
13.06.2015 r. wraz z całą społecznością Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie świętowaliśmy Dzień Patrona - Olgierda Brzeskiego. Podczas uroczystości na grzybowskim Grodzie dzieci zaprezentowały taniec z chustami oraz "Maryneczkę".

♦   Dzień Dziecka na grodzie w Grzybowie
29.05.2015 r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wybraliśmy się po raz kolejny do Rezerwatu Archeologicznego "Gród" w Grzybowie. Była to jednocześnie nagroda za najpięjniejszą Marzannę, zdobyta przez nas podczas Powitania Wiosny. Wizytę na grodzisku rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi. Tym razem przedszkolaki spróbowały swoich sił w lepieniu z gliny. Po zakończeniu działań plastycznych rozpoczęliśmy wielki pinkik, którego zwieńczeniem było pieczenie kiełbasek na ognisku. Galeria zdjęć.

♦   Przedstawienie teatralne "Przyjaciel Smok"
27.05.2015 r. po raz kolejny gościliśmy aktorów Impresariatu Teatralnego z Kalisza. Tym razem zaprezentowali oni sztukę teatralną pt. "Przyjaciel Smok". Historia królewicza Jarka, smoka Felka i Babuchy dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Galeria zdjęć.

♦   Festyn Rodzinny
23.05.2015 r. po raz kolejny w naszych progach gościliśmy Rodziny naszych przedszkolaków. Okazją ku temu stał się Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Najmłodsi zaprezentowali się w części artystycznej. Maluszki w wierszykach, tańcu i piosence złożyli swoim Rodzicom najserdeczniejsze życzenia, starszaki także swą miłość i wdzięczność dla Rodziców wyrazili śpiewem i tańcem. Podczas festynu nie brakowało atrakcji. Słodki poczęstunek i pyszna grochówka dostarczyły uczestnikom sił do wesołych zabaw z balonikami i wielkimi bańkami mydlanymi. Na terenie przedszkola gościliśmy także kózki i króliczki. Ogromną atrakcją był zabytkowy motocykl oraz pokaz armatki wodnej przeprowadzony przez strażaków. Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Wiosenne warsztaty dla dzieci i rodziców
16.05.2015 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców uczęszczających do grupy młodszej. Po wesołych zabawach w kole, z chustą animacyjną oraz masażykach dziecięcych odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci przy pomocy rodziców wykonały kolorowe doniczki z plastikowych butelek po napojach. Galeria zdjęć.

♦   Wyjazd do kina, wizyta w Parku im. Dzieci Wrzesińskich
22.04.2015 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do wrzesińskiego Kina "Trójka", gdzie miały możliwość obejrzenia najnowszego filmu animowanego pt. "Dom". Pełna zaskakujących zwrotów akcji i zabawnych scen produkcja, dostarczyła przedszkolaków wiele pozytywnych wrażeń. Wizytę w kinie poprzedził spacer po Parku im. Dzieci Wrzesińskich. Galeria zdjęć.

♦   Warsztaty z Brzechwą na Grodzisku w Grzybowie
21.04.2015 r. przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie. Tym razem celem wizyty były warsztaty plastyczne połączone z czytaniem poezji Jana Brzechwy. Dodatkowo, dzieci zwiedziły muzeum, w którym zobaczyły wiele ciekawych eksponatów i mogły poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Galeria zdjęć.

♦   Talenty 2015
Tegoroczny przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września "Talenty" obfitował w sukcesy nie tylko przedszkolaków, ale także ich starszych kolegów z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. Liczna grupa przedstawicieli naszej społeczności znalazła się pośród laureatów konkursu. Najmłodsi także próbowali swoich sił w kategoriach: recytajca oraz taniec. Bartek Hoffmann podczas pierwszego dnia przesłuchań zaprezentował wiersz Marii Konopnickiej pt. "Stefek Burczymucha", Gabrysia Sikora natomiast wyrecytowała utwór Jana Brzechwy pt. "Pomidor", którym zapewniła sobie zwycięstwo w swojej grupie wiekowej. Piątkowe zmagania taneczne były dla naszych przedszkolaków bardzo wyjątkowe, ponieważ zdobyli oni I miejsce układem do utworu "Maryneczka". Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze więcej sukcesów! Zapraszamy na relacje z przeglądu na portalu www.wrzesnia.naszemiasto.pl, jak również do obejrzenia zwycięskiej prezentacji w kategorii taniec.
Małe formy teatralne i recytacje
Taniec♦   Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - lekcja biblioteczna
1.04.2015 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Publicznej we Wrześni. Okazją do tego stał się Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypadający na 2.04. Podczas pobytu w bibliotece dzieci przeniosły się w magiczny świat bajek oraz baśni i wcieliły się w baśniowe postacie. Korzystając z okazji odwiedziliśmy także muzeum im. Dzieci Wrzesińskich, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę zdjęć pt. "W kręgu obrzędów - Azja i Oceania" autorstwa Pani Karolimny Sypniewskiej. Galeria zdjęć 1.
Galeria zdjęć 2.

♦   Śniadanie Wielkanocne
31.03.2015 r. był bardzo wyjatkowym dla nas wszystkich dniem. Dzieci, pracownicy wraz z Dyrekcją przedszkola zasiedli bowiem do wspólnego wielkanocnego stołu. Tradycyjne świąteczne dania oraz dobre życzenia towarzyszyły nam przez całą uroczystość. Spotkanie ropoczęło się prezentacją artystyczną, podczas której maluszki zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. "Bal na łące", starszaki natomiast uświetniły naszą uroczystośc świątecznymi piosenkami oraz pokazem tanecznym. Do świętowania przyłączył się także wyjątkowy gość - Zajączek wielkanocny, który przybył do dzieci z koszyczkiem pełnym upominków. Dodatkowych wrażeń dzieciom z grupy młodszej dostarczyło także wielkanocne spotkanie z Rodzicami, które odbyło się tego dnia w godzinach popołudniowych. Podczas tego spotkania przedszkolaki jeszcze raz wystąpiły z przedstawieniem, tym razem przed swoimi najbliższymi. Galeria zdjęć.
Spotkanie z Rodzicami - galeria zdjęć.
♦   Świąteczne warsztaty z Grodem w Grzybowie
30.03.2015 r. dzieci po raz kolejny wzięły udział w światecznych warsztatach z Grodem w Grzybowie. Tym razem to przedszkolaki odwiedziły rezerwat archeologiczny. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały kurczaczki i zajączki wielkanocne. Najmłodsi wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością a świąteczne ozdoby z pewnością zajmą honorowe miejsca w domach podczas zbliżających się Świąt. Pracownikom Rezerwatu Archeologicznego "Gród" w Grzybowie składamy serdeczne podziękowania za wspaniałe spotkanie i czekamy już z niecierpliwością na kolejne warsztaty. Galeria zdjęć.


♦   Powitanie wiosny
20.03.2015 r. dzieci wzięły udział w Powitaniu wiosny organizowanym przez Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie. Podczas pobytu na grodzie dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej szybkości, spostrzegawczości jak również wiedzy dotyczącą wiosny i jej zwiastunów. W towarzystwie średniowiecznychh wojów najmłodsi poznawali tradycję witania wiosny. Nieodzownym elementem tego zwyczaju są Marzanny, które symbolizują odchodzącą zimę. Podczas grzybowskiej imprezy odbył się konkurs na najpiękniejszą Marzannę, w którym nasze przedszkole zajęło trzecie miejsce! W nagrodę przedszkolaki wezmą udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pracowników rezerwatu. Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie Państwu Cieślak oraz Państwu Antczak za przygotowanie wspaniałej Marzanny. Galeria zdjęć.


♦   "Poskromienie Królewny Kaprysławy"
13.03.2015 r. w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy aktorów z Impresariatu Teatralnego z Kalisza. Tym razem przenieśli nas Oni w bajkowy świat Księżniczki Kaprysławy, która za sprawą swojego mądrego ojca z nieco niegrzecznej dziewczynki, przemieniła się w dziecko z czystym, dobrym serduszkiem. Przedstawienie, podobnie, jak ubiegłym razem, dostarczyło przedszkolakom wiele wyjątkowych i wspaniałych przeżyć. Aktorom serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością oczekujemy na nasze kolejne spotkanie! Galeria zdjęć.


♦   Szkola na pTAK
Nasze przedszkole niebawem przystąpi do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Szkoła na pTAK" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Akcja ma na celu promowanie przyrody, a w szczególności życia i ochrony ptaków. W związku z tym nasze przedszkole dnia 12.03.2015 roku gościło członka Stowarzyszenia Ptaki Polskie, Panią Monikę Stygar, która wprowadziła nasze przedszkolaki w niezwykły świat ptaków. Dzieci dowiedziały się kim jest ornitolog i czym się zajmuje. Miały również okazję posłuchać odgłosów niektórych ptaków, m.in. sikorki, rudzika, bociana, poznały bliżej zwyczaje życia ptaka rudzika, a także zapoznały się z budową i zastosowaniem budki lęgowej dla ptaków. Największym przeżyciem tego dnia dla dzieci była możliwość własnoręcznego podpisania i przywieszenia budki lęgowej dla ptaków na drzewie w ogrodzie przedszkolnym. W imieniu dzieci i nauczycieli przedszkola składamy serdeczne podziękowania dla Pani Moniki Stygar za dostarczenie pozytywnych wrażeń i wzbogacenie nas o nowe ciekawe doświadczenia. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Kobiet
9.03.2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy przygotowali dla dziewczynek niespodziankę - piękne kwiatki. Nie zabrakło także dobrych życzeń i mnóstwa uśmiechów.


♦   II Przedszkolna Olimpiada Zimowa
2.03.2015 r. odbyła się II Przedszkolna Olimpiada Zimowa. Impreza ta na stałe weszła do kalendarza naszych przedszkolnych imprez, jest to bowiem okazja nie tylko do wspomagania rozwoju fizycznego dzieci, kształtowania umiejętności zdrowej rywalizacji, integracji całej społeczności przedszkolnej, ale także i przede wszystkim, okazją do doskonałej zabawy. Tegoroczną Olimpiadę rozpoczął widowiskowy taniec w wykonaniu starszaków, po którym Pani Dyrektor - Mariola Zalepa dokonała uroczystego otwarcia zawodów. Dzieci próbowały swoich sił w konkurencjach wymagających szybkości, celności i zwinności. Rywalizację zwyciężyli nasi koledzy z przedszkola w Sokołowie, jednak najważniejsza w tym dniu była radość dzieci i wspólna zabawa. Dzieciom oraz pracownikom przedszkola w Sokołowie serdecznie dziękujemy za obecność i moc pozytywnych wrażeń! Galeria zdjęć.


♦   Koncert Noworoczny
13.02.2015 r. dzieci wzięły udział w Noworocznym Koncercie Talentów organizowanym przez Zespoł Szkół Społecznych w Grzybowie. Ideą tego przedsięwzięcia jest promowanie talentów i zainteresowań dzieci i młodzieży. Jak co roku wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność. Nasze maluchy wywalczyły sobie miejsce w przegladzie prezentacją piosenki pt. "Pod wspólnym niebem". Prezentacja ta, poza walorem artstycznym, niosła za sobą przesłanie mówiące o tym, że wszyscy jesteśmy tak samo wyjątkowi bez względu na miejsce zamieszkania czy kolor skóry. Doskonale zobrazowały to małe rączki naszych przedszkolaków trzymające flagi państw z całego świata! Materiał z koncertu na www.wrzesnia.naszemiasto.pl


♦   Balik Karnawałowy "Na Dzikim Zachodzie"
13.02.2015 r.dzieci z naszego przedszkola przeniosły się w świat kowbojów oraz Indian. Okazją do tego stał się balik karnawałowy, którego tematem przewodnim był Dziki Zachód. Nie brakowało zatem tego dnia w przedszkolu odważnych szeryfów oraz pięknych Indianek. W pięknie przystrojonej sali przedszkolnej na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, m.in. zadania wygające celności, sprawności oraz bystrego oka. Dzieci "polowały" na bizona, szukały złota, doczepiały gwiazdę szeryfowi. Nie zabrakło oczywiście wesołych tańcow i słodkiego poczęstunku. Galeria zdjęć.


♦   "Baśnie z cztererch stron świata" - wyjazd do Wrzesińskigo Ośrodka Kultury
Dnia 09.02.2015 roku grupa starszaków wyruszyła w niezwykłą baśniową podróż w cztery strony świata, a wszystko to za sprawą wycieczki do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na spektakl Teatru Artenes pt. "Baśnie z czterech stron świata". Piękna dekoracja, tajemnicza gra świateł i obłoki pary otaczające scenę sprawiały, że dzieci z niecierpliwością oczekiwały na podniesienie kurtyny. Wreszcie rozległ się gong, sala ucichła, rozpoczęło się przedstawienie, które przeniosło widzów w tajemniczy, cudowny świat baśni, pełen magii, czarów i cudownych zaklęć. Podczas jednego spektaklu przedszkolaki miały okazję podziwiać cztery bajki: "Cudowną lampę Alladyna", "Jasia i magiczną fasolę" oraz "Małą Syrenkę" i "Bajkę o rybaku i złotej rybce". Obejrzane przedstawienie dostarczyło młodym widzom wielu niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci. Wpłynęło ono również na rozwój zainteresowań, wyobraźni oraz rozbudziło zamiłowanie do teatru. Starszaki z pewnością jeszcze nie raz z chęcią będą uczestniczyli w takim wydarzeniu.


♦   Przedstawienie teatralne pt. "Serce bałwanka"
29.01.2015 r. nasze przedszkole odwiedzili wspaniali aktorzy z Imresariatu Teatralnego z Kalisza, którzy zaprezentowali sztukę pt. "Serce bałwanka". Dzieci poznały pełną nieoczekiwanych elementów historię bałwanka, który otrzymał serce od napotkanych dzieci. Losy śniegowego bohatera nie były jednak takie lekkie, bowiem czekało na niego sporo wyzwań, w których pomoca służyły mu nasze przedszkolaki. Bajka z pięknym morałem dostarczyła dzieciom wielu emocji a możliwość aktywnego uczestniczenia w sztuce oraz interakcji z aktorami sprawiła, że jeszcze pełniej mogły zrozumieć sens kierowanego do nich przesłania. Wspaniałym aktorom składamy serdeczne podziękowania z to wyjątkowe przeżycie i do zobaczenia już wkrótce! Galeria zdjęć.

♦   Dzień Babci i Dziadka
W dniach 27 - 28.01.2015 r. w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowe osoby - ukochanych Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków. Te wspaniałe chwile uświetniły występy dzieci: przedstawienie jasełkowe "starszaków" oraz sztuka pt. "Piekł dziadek babkę" w wykonaniu "maluszków". Nie zabrakło także życzeń prosto z serca dla Tych, którzy czynią dzieciństwo wyjątkowym i którzy oddają najmłodszym całych siebie. Galeria zdjęć - maluszki, galeria zdjęć - starszaki

♦   Spotkanie jasełkowe z Rodzicami
8.01.2015 r. dzieci z grupy starszej zaprosiły swoich rodziców do ponownego przezycia tajemnicy Bożego Narodzenia. W styczniowe popołudnie w przedszkolu zgromadzili się najbliżsi naszych przedszkolaków, by obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez najmłodszych. Wszyscy ponownie przenieśliśmy się do tych magicznych chwil minionych Świąt. Dzieci włożyły całe swoje serca w przygotowanie tego pięknego przedstawienia dostarczając zgromadzonym widzom wieu wzruszeń. Galeria zdjęć z tego wydarzenia już wkrótce!

♦   Wigilia
19.12.2014 r. dzieci oraz pracownicy naszego przedszkola przełamali się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia oraz zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. Tego dnia grupa starszaków wystawiła niezwykle wzruszające przedstawienie jasełkowe, maluszki natomiast zaprezentowały kilka świątecznych piosenek. Na uroczystości obecne były: Pani Dyrektor Mariola Zalepa oraz Pani Wicedyrektor Iwona Kaczmarek. Nie zabrakło także tego, na którego dzieci czekały najbardziej - Gwiazdora, który przybył do nas z workiem pełnym upominków. Galeria zdjęć.

♦   Warsztaty świąteczne z Grodem w Grzybowie
18.12.2014 r. nasze przedszkole odwiedzili wyjatkowi goście: Pani Iwona Lepka, Pan Maciej Pawlak, pracownicy Rezerwatu Archeologicznego Gród w Grzybowie, którzy przeprowadzili zajęcia pt. "Twoja własna ozdoba choinkowa". Przedszkolaki miały możliwość odświeżenia wiedzy zdobytej podczas zajęć edukacyjnych, w których udział wzięły dzień wcześniej. Dodatkowo, każdy przedszkolak własnoręcznie przygotował ozdobę choinkową: bombkę lub dzwoneczek, którą następnie zawiesił na przedszkolnej choince. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Grodu w Grzybowie za dostarczenie nam wszystkim wielu pozytywnych wrażeń podczas tego spotkania. Galeria zdjęć.

♦   Zajęcia edukacyjne w Kórnickim Ośrodku Kultury
17.12.2014 r. przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących tradycji bożonarodzeniowych oraz zajęciach w pracowni ceramicznej w Kórnickim Ośrodku Kultury. Podczas zajęć dzieci poznały historię oraz znaczenie ozdób choinkowych a także miały okazję wcielić się w role kolędników. W pracowni ceramicznej natomiast samodzielnie wykonały ozdoby choinkowe w gliny. Galeria zdjęć.

♦   Ubieramy choinkę
9.12.2014 r. w przedszkolu stanęła piękna, zielona choinka. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i radością przyozdobiły drzewko. Od razu zapanowała świąteczna atmosfera. Galeria zdjęć.

♦   Kiermasz Świąteczny
6.12.2014 r. odbył się kolejny Kiermasz Świąteczny organizowany w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie. Jak co roku, tak i tym razem, nie zabrakło atrakcji dla wszystkich przybyłych. Impreza rozpoczęła się uroczystym zapaleniem światełek na choince, po czym rozpoczęły się prezentacje artystyczne dzieci z przedszkola w Kleparzu, Sokołowie oraz uczniów Zespołu Szkół Społecznych. Nie zabrakło także najważnejszego gościa - św. Mikołaja, którego przybycie dostarczyło wszystkim bardzo duzo radości. Galeria zdjęć.
Materiał przygotowany przez portal wrzesnia.naszemiasto.pl♦   Mikołajki
5.12.2014 r. w drodze na coroczny Kiermasz Świąteczny nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj, który podarował dzieciom słodkie niespodzianki. Galeria zdjęć.

♦   Andrzejki
28.11.2014 r. w naszym przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Nadszedł bowiem czas andrzejkowych wróżb. Dzieci zebrały się w pięknie przystrojonej sali, gdzie przywitały je cztery wróżki: wróżka Joanna, wróżka Agnieszka, wróżka Małgorzata oraz wróżka Marta. Wprowadziły one dzieci w andrzejkową tematykę i towarzyszyły im podczas odczytywania przyszłości. Na początku spotkania, aby wszystkie wróżby się spełniły każde dziecko wrzuciło do studni monetę, po czym rozpoczęło się andrzejkowe świętowanie. Na tę okoliczność dzieci wraz z rodzicami przygotowały przepiękne, kolorowe nakrycia głowy. Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
24.11.2014 r. dzieci wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim były 112. urodziny najlepszego przyjaciela wszystkich przedszkolaków - Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyło się wielkie przyjęcie urodzinowe w Stumilowym Lesie, na którym wspólnie z przedszkolakami bawił się Kubuś Puchatek z przyjaciółmi: Prosiaczkiem, Tygryskiem, Królikiem i Krzysiem. Tego dnia dzieci obejrzały sztukę przygotowaną przez panie pt. "Urodziny u Puchatka". Po przedstawieniu na dzieci czekało wiele niespodzianek oraz zadań do wykonania takich jak: naprawianie misia, polegające na doklejaniu misiom brakujących elementów, doczepianie Kłapouchemu ogona, "niedźwiedzie łapy", polegające na zbieraniu klocków w kuchennej rękawicy, układanie portretów misiów z części. Nie zabrakło też wyzwania dla Pani Dyrektor oraz Wicedyrektor, jakim było rysowanie postaci misia z zamkniętymi oczami. Wielką niespodzianką była piniata, która ku radości dzieci, kryła w sobie to, co małe misie lubią najbardziej, czyli mnóstwo słodkości i jak na przyjęcie urodzinowe przystało, nie zabrakło tortu i głośnego "sto lat!" dla Misia z okazji jego święta. Galeria zdjęć 1

Redakcja miesięcznika "Bliżej Przedszkola" za obchody tego wyjątkowego dnia wyróżniła placówkę "Misiowym Certyfikatem".


♦   Rodzinny konkurs na postać misia wykonaną z surowców wtórnych
W związku z obchodzonym w przedszkolu Światowym Dniem Pluszowego Misia ogłoszony został rodzinny konkurs na postać misia wykonaną z surowców wtórnych. W konkursie wzięło udział wiele Rodzin i wybór laureatów nie był prosty. Po burzliwych naradach jury w składzie: Pani Paulina Majchrzycka - nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie, Pani Anika Rewers - nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu i Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie oraz Pani Anita Bachorz - psycholog w przedszkolu i Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie postanowiło przyznać:
I miejsce ex aequo dla Laury Lepki z Rodziną oraz Izabeli Kowalczyk z Rodziną
II miejsce dla Agaty Cenkier z Rodziną
III miejsce dla Tobiasza Lepki z Rodziną
wyróżnienie dla Leny Dobrosielskiej z Rodziną
wyróżnienie dla Heleny Cieślak z Rodziną
wyróżnienie dla Macieja Przyblskiego z Rodziną
Jury pod uwagę brało zgodnośc pracy z tematyką konkursu, pomysłowość oraz estetykę wykonania. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a nagrodzonym gratulujemy! Galeria prac konkursowych.

♦   Akademia Zdrowego Przedszkolaka - higiena osobista
18.11.2014 r. dzieci z grupy młodszej wzięły udział w kolejnych zajęciach w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Tym razem dzieci rozmawiały o higienie osobistej. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przybory toaletowe oraz określały ich przeznaczenie. Ponadto wspólnie ustaliły zasady higieny. Nie zabrakło także ćwiczeń gimnastycznych oraz zabaw ruchowych. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w ćwiczeniu rozwijającym umiejętność prawidłowego mycia rąk, oraz podczas pracy grupowej wykonały plakaty związane z tematem zajęć. Galeria zdjęć.

♦   Teatr Baniek
17.11.2014 r. po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził Pan Robert Przybylski, pasjonat astronomii, chemii i fizyki. Po raz kolejny, w bardzo ciekawy sposób, zarażał najmłodszych swoim zamiłowaniem do nauk ścisłych. Podczas pokazu pt. "Teatr baniek i napięć" dzieci mogły zaobserwować wiele zjawisk z zakresu fizyki oraz chemii m.in. zjawisko elektrostatyki, załamania światła, oddziaływania sił, przekazywania energii przez przedmioty, miały też okazję stworzyć wulkan. W drugiej części programu obserwowały proces tworzenia dużych baniek mydlanych. Przedszkolaki bardzo żywo i z dużym zainteresowaniem zareagowały na propozycje Pana Roberta. Kto wie, może za kilka lat któreś z dzieci zostanie słynnym naukowcem? Galeria zdjęć.

♦   Akademia Zdrowego Przedszkolaka - słodycze i ich zdrowe zamienniki
Dnia 14.11.2014 r. w grupie starszej odbyły się zajęcia w ramach projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka pt. "Słodycze i ich zamienniki". Dzieci tego dnia dowiedziały się , gdzie znajduje się miejsce słodyczy w piramidzie żywienia człowieka oraz jakie są skutki nadmiernego spożywania słodyczy. Przedszkolaki stworzyły też dwa pociągi: czerwony z wagonami, w których znajdowały się różnego rodzaju słodycze i zielony zawierający wagony z zmiennikami słodyczy. Dzięki temu dowiedziały się jakie produkty, równie smaczne i zdrowsze mogą zastępować słodycze. Do pociągu zielonego dołączyli wagony, m.in. z owocami suszonymi i naturalnymi, sokami ze świeżych owoców, miodem, cukrem trzcinowym czy z syropem klonowy. W drugiej części zajęć odbyły się warsztaty kulinarne, na których starszaki przygotowały jeden z zamienników słodyczy szaszłyki owocowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania tego zadania, a po skończeniu z ogromnym apetytem zjadły swoje zdrowe, pyszne i kolorowe wytwory kulinarne. Galeria zdjęć.

♦   Pasowanie na Przedszkolaka
13.11.2014 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której 16 dzieci przyjęło pasowanie na przedszkolaka z rąk Pani Dyrektor Marioli Zalepy. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały bogatą część artystyczną: recytację, śpiew i taniec. Zaprezentowała się także przedszkolna orkiestra podczas imporizacji z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Dzieciom z tej okazji gratulujemy oraz życzymy samych sukcesów i dużo radości podczas pobytu w naszym przedszkolu! Galeria zdjęć.

♦   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5.11.2014 r. dzieci z naszego przedszkola spędziły prawdziwie bajkowy dzień! A to wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przedszkolaki miały do wykonania wiele ciekawych zadań, przez które poprowadziły ich: Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Kot w butach, Ali Baba, Wróżka i puchaty piesek Pluto. Dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością podczas wyszukiwania błędów w obrazkach, pamięcią podczas rozpoznawania tytułów bajek po wylosowanych rekwizytach, a także zręcznością podczas łowienia złotej rybki. Tego dnia dzieci zaprezentowaly także rysunki przygotowane wspólnie z rodzicami, przedstawiające ich ulubionych bajkowych bohaterów. Nie zabrakło także wesołych tańców i zabaw przy muzyce. Galeria zdjęć

♦   Święto dyni
Koniec października i początek listopada bez wątpienia jest czasem, gdy nie tylko na naszych stołach królują dynie. Te pyszne warzywa stały się tematem przewodnim wyjątkowego dnia w naszym przedszkolu, bowiem 30.10.2014 r. obchodziliśmy właśnie Święto Dyni. Na dzieci tego dnia czekało mnóstwo niespodzianek. Świętowanie rozpoczęliśmy od wykonania uśmiechniętych dyniowych postaci. Przy okazji dzieci poznały budowę tego warzywa oraz mogły obejrzeć dyniowe pestki, które są nie tylko bardzo smaczne, ale także i zdrowe. Po wesołych zabawach i tańcach nie zabrakło słodkiej niespodzianki w postaci gofrów z dodatkiem dyniowego puree. Dzieci otrzymały także dyniowe opaski na głowę oraz miały niepowtarzalną okazję zrobienia sobie zdjęcia w dyni! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia. Galeria zdjęć 1, galeria zdjęć 2.

♦   Jesienne obserwacje przyrody
Korzystając z pięknej pogody dzieci z naszego przedszkola spacerują po okolicy i obserwują jesienne zmiany w przyrodzie. Podczas wyjść dzieci mają możliwość poznania nie tylko zmian w przyrodzie ale także zapoznają się z przygotowaniami do zimy na pobliskich polach. Galeria zdjęć 1, galeria zdjęć 2, galeria zdjęć 3.

♦   Akademia Zdrowego Przedszkolaka - piramida zdrowego żywienia
21.10.2014 r. dzieci z grupy młodszej wzięły udział w pierwszych zajęciach w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Podczas tych zajęć przedszkolaki wysłuchały bajki o zwierzątkach z leśnego zakątka, dzięki której dowiedziały się czym jest piramida zdrowego odżywiania oraz jakie produkty się na niej znajdują. Dzieci samodzielnie stworzyły taką piramidę oraz dokonały podziału produktów na zdrowe i te mniej korzystne dla naszego zdrowia. Galeria zdjęć.

♦   Wyjazd do kina na film pt. "Pszczółka Maja"
14.10.2014 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do wrzesińskiego kina "Trójka", gdzie obejrzały film animowany o przygodach dzielnej pszczółki i jej przyjacioł.

♦   Światowy Dzień Zwierząt
Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zwierząt w naszym przedszkolu, wzorem ubiegłego roku, zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska we Wrześni. Zebraliśmy mnóstwo pożywienia, za co z całego serca wszystkim dziękujemy! Dary w najbliższych dniach zostaną dostarczone do wrzesińskiego schroniska. Tego dnia na dzieci czekała także niespodzianka. W przedszkolu pojawiło się bowiem akwarium, w którym zamieszkała rybka. Dzieci z dużym zainteresowanie śledziły proces przygotowywania akwarium i z ogromną chęcią właczyły sie w opiekę nad naszym nowym towarzyszem. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Chłopca
30.09.2014 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopca. Z tej okazji na dzieci czekały słodkie niespodzianki. Wszystkim chłopcom życzymy uśmiechu i radości oraz spełnienia marzeń!

♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Dzień Ziemi
22.09.2014 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w łączności z Dniem Ziemi. Dzieci na tę okoliczność wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Dowiedziały się m.in. na czym polega segregacja odpadów oraz dlaczego należy dbać o przyrodę. Pogoda tego dnia niestety spłatała nam figla, udało nam się jednak zrealizować główny punkt programu - sadzenie drzewek na naszym przedszkolnym podwórku. Pomogła nam w tym Pani Dyrektor - Mariola Zalepa, która zasadziła jedno z drzew. Piękne zielone drzewka były prezentem dla Ziemi od przedszkolaków. W drugiej częsci dnia dzieci wzięły udział w wesołych zabawach, tańcach oraz słodkim poczęstunku z okazji Ich święta. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Autochodzik
W drugim tygodniu nowego roku przedszkolnego dzieci z grupy młodszej poznawały zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość zabawy z wykrzystaniem zestawu edukacyjnego "Autochodzik", który służy do nauczania dzieci zasad bezpieczeństwa. Galeria 1. Galeria 2.

♦   Nowy rok przedszkolny
Rozpoczęliśmy kolejny rok przedszkolny. Z tej okazji wszystkim dzieciom oraz ich Rodzicom życzymy wszystkiego dobrego oraz samych sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań.

ROK SZKOLNY 2013/2014

♦   Wycieczka do ZOO
26.06.2014 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do poznańskiego ZOO. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć wiele zwierząt oraz wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą. Galeria zdjęć.

♦   Pożegnanie przedszkola
25.06.2014 r. dzieci z oddziału starszaków uroczyście pożegnały przedszkole. Tego dnia do przedszkola przybyli bliscy naszych przedszkolaków a także Dyrekcja przedszkola. Pośród wierszy i piosenek nie zabrakło wspomnień i wzruszeń. Przed dziećmi teraz kolejne wyzwania. Życzymy więc wszystkiego dobrego i samych sukcesów w szkole! Galeria zdjęć.

♦   "Przygody pirata Karmazyna"
10.06.2014 r. dzieci z grupy starszej wraz ze swoimi kolegami z przedszkola w Sokołowie, wzięły udział w wyjeździe do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie pt. "Przygody pirata Karmazyna".

♦   Niedziela dla Milusińskich
8.06.2014 r. nasze przedszkole wraz z przedszkolem z Sokołowa było organizatorem drugiej w tym roku Niedzieli dla Milusińskich. Tym razem na dzieci czekał program pt. "W cyrku". Liczna grupa klaunów prowadziła animacje dziecięce, m.in. tańce, pokazy żonglerki, modelowanie balonów, puszczanie dużych baniek mydlanych. Na fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria 1
Zachęcamy też do obejrzenia reportażu Telewizji Gniezno.


♦   Dzień Dziecka
2.06.2014 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dziecka. Galeria zdjęć.

♦   Festyn na Grodzie w Grzybowie
25.05.2014 r. dzieci wraz z Rodzicami wzięły udział w Festynie, który odbył się na Grodzie w Grzybowie. Impreza ta odbyła się z okazji Dnia Patrona Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie. Dzieci tego dnia przygotowały dla swoich Rodziców niespodziankę w postaci występu z okazji zbliżającego się Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Na wszystkich uczestników festynu czekało bardzo wiele atrakcji. Galeria zdjęć z tego wydarzenia pojawi się już wkrótce.

♦   Śniadanie wielkanocne
Pisanki, pisanki,
jajka malowane,
nie ma Wielkanocy,
bez barwnych pisanek...

Dnia 16.04.2014 r. świętowaliśmy nadchodzącą Wielkanoc. Na naszych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: chleba, jajek, szynki. Razem z nami do świątecznego śniadania zasiadły: Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały wielkanocne wiersze i piosenki. Odwiedził nas także wesoły wielkanocny zajączek, który sprawił dzieciom ogromną radość. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia krótkiego nagrania z naszej uroczystości.

♦   Konkurs plastyczny "Wiosenne kwiaty"
Z radością informujemy, że Julia Ratajczyk z grupy starszaków zajęła trzecie miejsce w konkursie plastycznym "Wiosenne kwiaty" zorganizowanym przez Zespół Szkół w Nowym Folwarku. Serdecznie gratulujemy! Galeria zdjęć.

♦   Miedzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
2.04.2014 r. jest Międzynarodowym Dniem Ksiązki dla Dzieci. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjeździe do Filii Dziecięcej Bilblioteki Publicznej Miasta i Gminy Września. Tam zapoznały się z pracą pań bibliotekarek oraz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych. Galeria zdjęć..

♦   Dzień na opak
1.04.2014 r. był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym, pełnym niespodzianek. Z okazji Prima Aprilis panie zaskoczyły dzieci przychodząc do przedszkola w piżamach. Dzieci natomiast wykonywały rózne czynności inaczej niż zwykle, m.in. założyły bamboszki odwrotnie i chodziły tyłem. Nie zabrakło również wesołych tańców i bajek, w których dzieci wyszukiwały niepasujące wydarzenia. Galeria zdjęć.

♦   Talenty 2014
Za nami tegoroczny Przegląd Twórczości Artystycznej "Talenty 2014". W tym roku przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w wielu kategoriach konkursowych: plastycznej, recytatorskiej, wokalnej i tanecznej. W kategorii - recytacja udział wzięły: Gabrysia Sikora z grupy młodszej oraz Amelka Królak z grupy starszej. Gabrysia zdobyła pierwsze miejsce! Serdecznie gratulujemy. W kategorii muzyka wokalna udział wzięły: Gabrysia Sikora z grupy młodszej oraz Klaudia Śpiewak z grupy starszej. W kategorii taniec wystapił nasz przedszkolny zespół taneczny "Grzybki", który pięknie wykonanym "Tańcem lalek" wywalczył sobie trzecie miejsce! Gratulujemy! Wielkie brawa należą się wszystkim dzieciom biorącym udział w przeglądzie za pokonanie tremy i reprezentację naszego przedszkola. Fotorelacje z poszczególnych dni konkursowych obejrzeć można na portalu Września - Nasze Miasto. Film z występu naszych małych tancerzy można odtworzyć tutaj. Zwycięska recytacja Gabrysi znajduje się tutaj. Galeria zdjęć.

♦   Poznajemy świat z Misiem Haribo - Egipt
Egipt jest piatym krajem na mapie świata Misia Haribo. Ten kraj dzieci poznały dnia 24.03.2014 r. Dowiedziały się, jak wygląda życie w Egipcie, obejrzały ilustracje przedstawiające piramidy egipskie oraz poznały tradycyjne arabskie stroje. Ponad to, zapoznały się ze starożytnym pismem egipskim i samodzielnie wykonały hieroglify. Galeria zdjęć.

♦   Poszukiwania Pani Wiosny
21.03.2014 r. był dniam bardzo wyjątkowym. Nadeszła bowiem pora na powitanie Pani Wiosny. Z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców naszych przedszkolaków do wspólnego z dziećmi poszukiwania wiosny. Wybraliśmy się na długi spacer, podczas którego napotykaliśmy na swojej drodze zadania pozostawione dla nas przez Pania Wiosnę. W wyprawie towarzyszyła nam Pani Dyrektor Mariola Zalepa. Po powrocie do przedszkola postanowiliśmy przegonić zimę! I wtedy zawitała do nas prawdziwa Pani Wiosna, w pięknej kwiecistej sukni i równie pięknym wianku pełnym kolorowych kwiatów. Wiosna przyniosła nam pyszne jabłka abyśmy rośli zdrowo. Serdecznie zapraszamy na fotorelację z wycieczki do galerii zdjęć.

♦   Poznajemy świat z Misiem Haribo - Kenia
20.03.2014 r. przyszła pora na czwarty kraj z naszej mapy świata. Tym razem była to Kenia. Miś Haribo zabrał nas w zupełnie nowy świat, pełen niespodzianek. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania mówiącego o życiu w Afryce. Próbowały też zapamiętać podstawowe zwroty w ojczystym języku Kenijczyków, ale okazało się to bardzo trudne. Opierając się na licznych ilustracjach dzieci mogły zapoznac się ze sposobem ubierania się plemion afrykańskich oraz ich barwną biżuterią. Samodzielnie wykonały też korale z makaronu i plasteliny. Wysłuchały charakterystycznych dla Afryki brzmień, miały okazję obejrzeć prawdziwy afrykański bęben i same przy pomocy tekturowych pudełek stworzyły kenijską orkiestrę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Poznajemy świat z Misiem Haribo - Meksyk
19.03.2014 r. przyszła pora na odwiedzenie kolejnego kraju. Tym razem wybraliśmy się w podróż do Meksyku. Ponieważ poznajemy kraje już od kilku dni, nadszedł czas na naukę piosenki wszystkich prawdziwych podróżników. Wybór padł na znaną piosenkę harcerską pt. "Ja mam tylko jeden świat". Dzieciom bardzo spodobała sie nowa piosenka, a skoro dziś mówiliśmy o Meksyku, akompaniowała im Pani na gitarze. W dalszej części zajęć, dzieci wysłuchały opowiadania o nowym kraju oraz poznały podstawowe zwroty w języku hiszpańskim. Dowiedziały sie również, co to jest sombrero, oraz miały okazję samodzielnie wykonać tradycyjny meksykański instrument - marakasy. Z ich pomocą stworzyliśmy grupową meksykańską orkiestrę. Nie zabrakło też tańców przy muzyce latynoskiej. Poniżej prezentujemy dzisiejszą piosenkę zaśpiewaną przez starszaki a na fotorelację z zajęć zapraszamy do galerii zdjęć.
"Ja mam tylko jeden świat"

♦   Poznajemy świat z Misiem Haribo - Grenlandia
18.03.2014 r. dzieci wzięł udział w kolejnych zajęciach Akademii Misia Haribo. Tym razem wspólnie wybraliśmy się w podróż na Grenlandię. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie Inuitów - mieszkańców Grenlandii. Poznały tradycyjne inuickie powitanie, a także dowiedziały się jak wyglądają grenlandzkie domy. Przedszkolaki wykonały samodzielnie igloo z plastykowych kubków i plasteliny. W kolejnej części zajęć dzieci wcieliły się w rolę rybaków i tak, jak Inuici, próbowały złowić jak najwięcej ryb. Nawet Pani spróbowała swoich sił w tym zadaniu. Utrudnieniem była opaska na oczach. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci pokolorowały postać mieszkańca Grenlandii. Galeria zdjęć - Grenlandia.

♦   Poznajemy świat z Misiem Haribo - Chiny
17.03.2014 r. dzieci z grupy starszej rozpoczęły swoją przygodę z Akademią Misia Haribo. Do naszego przedszkola dotarła gra edukacyjna, z pomocą której dzieci poznawać będą zagadnienia związane z wielokulturowością. Podczas cyklu zajęć przedszkolaki poznają kraje z całego świata. Dowiedzą się, jak żyją dzieci w poszczególnych krajach oraz czym te kraje się charakteryzują. Zakończeniem programu będzie wykonanie pracy konkursowej - wizytówki Polski metodą kolażu.
Pierwsze zajęcia dotyczyły Chin. Dzieci poznały dziewczynkę - Niandi, która zapoznała je ze swoim krajem. Ciekawą propozycją były próby opanowania podstawowych zwrotów w jezyku mandaryńskim, takich jak: cześć, dzień dobry i do widzenia. Następnie przed dziećmi stanęło zadanie plastyczne - pokolorowanie obrazka przedstawiającego chińskiego smoka. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się, że to właśnie w Chinach powstały pierwsze latawce, m.in. te w kształcie smoka. Jak wiadomo, w Chinach posiłki spożywa się za pomoca pałeczek. I tu także dzieci spróbowały swoich sił. Ich zadaniem było przeniesienie kłębków waty z jednego pojemnika do drugiego za pomocą pałeczek. Nie zabrakło też chińskiej muzyki i improwizacji ruchowych do niej. W drugiej części dnia dzieci wykonały misia pandę metodą origami. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wysłuchały bajki opowiedzianej przez Nandi. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z zajęć. Galeria - Chiny

♦   Zakładamy hodowlę
11.03.2014 r. dzieci z grupy starszej samodzielnie założyły hodowle roślin. Podczas zajęć dowiedziały się, czego rosliny potrzebują do życia oraz jak przebiega rozwój rośliny. Ułozyły także historyjkę obrazkową przedstawiąjącą etapy wzrostu roślin. W naszy przedszkolnym mini - ogródku znajdują zioła oraz sałata i rzodkiewka. Galeria zdjęć.

♦   Przedszkolna Olimpiada Zimowa
27.02.2014 r. odbyła się I Przedszkolna Olimpiada Zimowa. Z tej okazji, odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie a także Pani Dyrektor i Wicedyrektor naszego Przedszkola. Wspólnie wzięliśmy udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Po odspiewaniu hymnu oraz wniesieniu znicza olimpijskiego przystąpiliśmy do rywalizacji w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, strzelectwo w pozycji leżącej, skoki w workach, bliźniaczy chód, przewróć - postaw, bieg z woreczkami, podanie piłki górą. We wszystkich konkurencjach wspierały przedszkolaków nasz Panie Dyrektor. Nie zabrakło też konkurencji dla nauczycielek - wyścigu na "bobslejach" oraz wyścigu Pań Dyrektor z jajkiem. Zwycięzcą Olimpiady zostało Przedszkole w Sokołowie, czego z całego serca gratulujemy! Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z tej okazji składamy podziękowania Starostwu Powiatowemu we Wrześni za wsparcie naszej imprezy pysznymi krówkami. Mamy nadzieję, że takich wydarzeń, pełnych radości będzie w naszym przedszkolu jeszcze więcej! Zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Mobilne Planetarium
18.02.2014 r. nasze przedszkole odwiedził astronom - Pan Robert Przybylski. Zaprosił on dzieci do niesamowitej podróży do gwiazd. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w wielkiej kopule, w której mogły obejrzeć planety i gwiazdozbiory. Wzięły udział w poszukiwaniu Wielkiego Wozu oraz Gwiazdy Polarnej. Dzieci były zafascynowane i z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały wszystkich ciekawostek dotyczących kosmosu. Ponadto, dzieci z grupy starszej realizowały temat kompleksowy "Kiedy patrzę w niebo". W ramach zajęć szukały odpowiedzi na pytania dotyczące kosmosu. Tworzyły także plany z masy papierowej oraz roboty i rakiety z surowców wtórnych. Galeria zdjęć.

♦   Balik karnawałowy
31.01.2014 r. w naszym przedszkolu odbył sie wielki karnawałowy bal przebierańców. Wszystkie dzieci, a także panie tego dnia przybyły w pięknych kolorowych strojach. Spotkać można było księżniczki, motylki, biedroneczki a także dzielnych kowbojów o super - bohaterów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszej części zdjęć z tej imprezy. Galeria 1. Część druga: galeria 2.

♦   Dzień Babci i Dziadka w grupie młodszej
30.01.2014 r. dzieci z grupy młodszej gościły swoje Babcie oraz swoich Dziadków na uroczystości z okazji Ich święta. Dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki oraz wręczyły swoim Dziadkom piękne, kolorowe serca. Galeria zdjęć.

♦   Gminny przegląd jasełek 2014
29.01.2014 r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w X Gminnym przeglądzie jasełek. W imprezie wzięło udział 9 zespołów z wrzesińskich przedszkoli. Fotortelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.. Zapraszamy także do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez Telewizję Gniezno.♦   Wyjazd do kina
22.01.2014 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do wrzesińskiego Kina "Trójka" na film animowany pt. "Skubani"

♦   Jasełkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem
"Nikt nie jest w stanie zapewnić dzieciom tego, co mogą im dostarczyć dziadkowie: to Oni obsypują pyłem gwiazd życie swoich wnucząt". A. Haley

21.01.2014 r. dzieci z grupy starszej gościły w przedszkolu swoje Babcie oraz swoich Dziadków. Specjalnie dla Nich, z tej okazji, przygotowały przedstawienie jasełkowe. Wsród dźwięków kolęd nie zabrakło serdecznych życzeń i gorących uścisków pełnych miłości i wdzięczności za szczęście, którym Dziadkowie wypełniają życie swoich wnucząt. Fotorelacja z uroczystości znajduje się w galerii zdjęć 1 oraz galerii zdjęć 2.

♦   Wiem, jaka jest woda.
14.01.2014 r. badaliśmy właściwości wody. Dzieci poznały trzy stany skupienia oraz zapoznały się ze zjawiskiem obiegu wody w przyrodzie. Omawiane zagadnienia poparte były licznymi doświadczeniami. Dzieci sprawdziły, jak z bliska wygląda śnieg, skąd się bierze deszcz oraz czy lód może rozsadzić szklany słoik. Nie zabrakło też wesołych zabaw z chustą animacyjną. Zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Wigilia
20.12.2013 r. dzieci wzięły udział w uroczystej wigilii przedszkolnej. Dzieci wysłuchały życzeń wychowawców, jak również Pani Dyrektor i Wicedyrektor, po czym przełamały się opłatkiem i wspólnie zasiadły do świątecznego stołu. W radosny nastrój wprowadziły wszystkich piękne kolędy oraz ślicznie przystrojone choinki. Po posiłku dzielne przedszkolaki oczekiwały jeszcze jednego gościa. Przybył do nich Gwiazdor z workiem pełnym bożonarodzeniowych upominków. Podczas spotkania z Gwiazdorem dzieci zaprezentowały świąteczne piosenki i wierszyki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Mikołaj spełnia sny...
13.12.2013 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. "Mikołaj spełnia sny". Podczas pobytu w WOK-u dzieci wraz z wesołymi skrzatami wybrały się w podróż w poszukiwaniu św. Mikołaja. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało świąteczny upominek.

♦   Ubieramy choinke
9.12.2013 r. w naszych salach stanęły piękne, kolorowe, świąteczne choinki. Dzieci miały sporo zabawy podczas wspólnego przystrajania drzewek. Zmagania straszaków można zobaczyć w galerii zdjęć.

♦   Kiermasz Świąteczny
7.12.2013 r. nasze przedszkole wzięło udział w kolejnym Kiermaszu Świąteczny organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie. Mimo trudnych warunków pogodowych przybyło wielu wspaniałych gości. Nasze przedszkolaki tradycyjnie włączyły się w część artystyczną prezentując piosenkę pt. "Przygody bałwanków". Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.

♦   Otwarcie Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie
30.11.2013 r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w uroczystości otwarcia Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie. Wszystkim dzieciom, które uczęszczają do przedszkola w Sokołowie oraz jego pracownikom gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności oraz samych sukcesów! Galeria zdjęć

♦   Andrzejki
29.11.2013 r. obchodziliśmy Andrzejki. W tym roku dzieci przybyły do przedszkola w przebraniach. Z samego rana na dzieci czekał wesoły klaun, który miał dla nich wiele niespodzianek. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie tanecznej, wróżyły sobie przyszłość a na zakończenie imprezy otrzymały balonowe zwierzaki, które z ogromną radością wyczarował dla nich nasz wesoły klaun. Zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
25.11.2013 r. obchodziliśmy w przedszkolu święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Imprezę rozpoczęliśmy od przedstawienia wszystkich misiów oraz misiowego malowania buziek dzieci. Następnie na dzieci czekały wesołe zabawy przy muzyce i słodki poczęstunek. Dzieci wykonały także misie z pasków kolorowego papieru. Tego dnia rozstrzygnęliśmy konkurs na postać misia z masy solnej. W związku z tym, że wszystkie dostarczone prace były przepiękne i wyjątkowe postanowiliśmy nagrodzić wszystkie Rodziny biorące udział w konkursie. Galeria prac konkursowych znajduje sie tutaj. Fotorelacja z całej imprezy także znajduje się w galerii zdjęć.

♦   Pasowanie na Przedszkolaka
Dzień 8.11.2013 r. był dla nas bardzo wyjątkowy. Odbyło się bowiem w naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka oraz Starszaka. Dzieci z obu oddziałów przygotowały bogatą część artystyczną. Każdy przedszkolak doskonale wywiązał się z tego niełatwego zadania. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz tańców. Na koniec Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz wspaniałe książki dla każdej z grup. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.

♦   Marzycielska poczta
Zainspirowani akcją "Kartka urodzinowa dla Oliwki" wraz z grupą starszaków wykonaliśmy kartki, które powędrują do wybranego dziecka z akcji "Marzycielska poczta". Każda wykonana kartka jest wyjątkowa a dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem w ich przygotowanie. Fotorelacja z pracy twórczej dzieci znajduje się w galerii zdjęć.

♦   Robimy przetwory
W ramach tematu "Przygotowujemy się do zimy" dzieci z grupy starszej samodzielnie przygotowały kompoty z jabłek, które z pewnością osłodzą im zimowe wieczory. Fotorelacja z zajęć znajduje się w galerii zdjęć.

♦   Światowy Dzień Zwierząt
3.10.2013 r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia dzieci wzięły udział w wyjeździe do schroniska dla zwierząt we Wrześni. Tam, Pan Ireneusz Zawal - opiekun zwierząt opowiedział dzieciom o zasadach pracy schroniska. Przekazaliśmy także schronisku karmę dla psów przyniesioną przez dzieci. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków. Na zakończenie tego jakże ważnego święta, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale "Przyjaciel zwierząt". Więcej informacji o pracy wrzesińskiego schroniska znajduje się na stronie internetowej Straży Miejskiej we Wrześni. Natomiast na fotorelację z wyjazdu zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Robimy sałatki.
27.09.2013r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie wykonały jarzynowe sałatki. Zajęcia te poprzedził całotygodniowy cykl zajęć poświęcony darom ogrodów: owocom i warzywom. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do zadania a wspólne spożycie przyrządzonych sałatek sprawiło im dużo radości.

♦   Sprzątanie Świata i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20.09.2013 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy podwójne święto. Dzieci z grupy starszej, ubrane w zielone stroje, wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Podczas zajęć dowiedziały się, jak należy dbać o środowisko a następnie uporządkowały przedszkolne podwórko, wybrały się także na spacer po okolicy w celu zaobserwowania pierwszych zmian w przyrodzie. Tego dnia obchodziliśmy także Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło wesołych zabaw przy muzyce, kolorowych baloników, wesołych malunków na buziach dzieci oraz słodkości i pamiątkowych "lizaków". Na fotorelację z tych wydarzeń zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Zabawy z zestawem edukacyjnym "Autochodzik"
13.09.2013 r. dzieci z oddziału Tygrysków wzięły udział w zajęciach z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego "Autochodzik". Podczas tych zajęć zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych zabawach ruchowych. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal "Bezpieczny na drodze".

ROK SZKOLNY 2012/2013

♦   Niedziela dla Milusińskich
23.06.2013 r. nasze przedszkole było gospodarzem kolejnej Niedzieli dla Milusińskich. Dzieci biorące udział w zabawie spotkały się z postaciami ze znanych bajek: Noddym, Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem, Małgosią, Kotem w butach i Pszczółką Mają. Nie zabrakło zabaw ze śpiewem, wesołych tańców i zagadek. Na zakończenie dzieci wspólnie zaspiewały piosenkę Noddiego, której uczyły się podczas spotkania.


♦   Dzień Mamy, Taty i Dziecka
15.06.2013 r. obchodziliśmy Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Impreza odbyła się na Grodzie w Grzybowie w łączności z Dniem Patrona Zespoły Szkół Społecznych.


♦   Wyjazd do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
14.06.2013 r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w wyjeździe do Teatru im. A.Fredry w Gnieźnie, gdzie obejrzały spektakl pt. "Dzikie łabędzie".


♦   Wycieczki edukacyjne
24 i 25.04.2013 r. dzieci wzięły udział w wycieczkach edukacyjnych do Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej we Wrześni.


♦   Powitanie wiosny
21.03.2013 r. witaliśmy wiosnę! Z niecierpliwością oczekujemy jej pierwszych zwiastunów.


♦   Dzień Babci i Dziadka
15.02.2013 r. świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały bogatą część artystyczną. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.


♦   Balik Karnawałowy
1.02.2013 r. dzieci wzięły udział w karnawałowym Baliku Przebierańców.


♦   Wigilia
21.12.2012 r. odbyła się uroczysta wigilia, podczas której dzieci oraz nauczyciele złożyli sobie świąteczne życzenia. Odwiedził nas także długo oczekiwany gość. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć.


♦   Wycieczka do Karczmy Biskupińskiej
10.12.2012 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do Karczmy Biskupińskiej na program wigilijny. Podczas pobytu w karczmie dzieci samodzielnie przygotowywały słodkie pierniki i bułeczki, wykonały łańcuch na choinkę oraz świąteczne stroiki. Na koniec spotkania wszyscy zasiedliśmy do uroczystej Wigilii, podczas której złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.


♦   Kiermasz Świąteczny
8.12.2012 r. odbył się kolejny Kiermasz Świąteczny. Dzieci z naszego przedszkola również wzięły w nim udział. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z tego wydarzenia.


♦   Andrzejki
30.11.2012 r. obchodziliśmy Andrzejki. Wśród wróżb i zabaw dzieci wypowiadały swoje tajemnicze życzenia. Na zakończenie tradycjnie odbyło się lanie wosku.


♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia 26.11.2012
6.11.2012 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia gościlismy pluszowych przyjaciół wszystkich dzieci. Nie zabrakło misiowych piosenek, tańców oraz słodkich niespodzianek. Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest w galerii zdjęć.


♦   Wybory
19.11.2012 r. w naszym przedszkolu odbyły się wybory. Dzieci samodzielnie, wybrały nazwy swoich grup. W wyniku głosowania grupa młodsza nosić będzie nazwę "Biedronki", natomiast grupa starsza - "Tygryski".


♦   Tęczowa Piosenka
16.11.2012 r. Julia Ratajczyk z grupy młodszej oraz Oliwia Węglewska z grupy starszej wzięły udział w III edycji konkursu wokalnego "Tęczowa Piosenka".


♦   Pasowanie na Przedszkolaka 26.10.2012
26.10.2012 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka podczas której dzieci zaprezentowały bigatą część artystyczną. Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest w galerii zdjęć.


♦   Przedstawienie "Andersen w trzech odsłonach" 11.10.2012
11.10.2012 r. dzieci 4,5 i 6 - letnie wzięły udział w wyjeździe do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. "Andersen w trzech odsłonach".


♦   Dzień Marchewki 4.10.2012
4.10.2012 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Jak na prawdziwe przyjęcie przystało były tańce, śpiewy i poczęstunek. W ramach zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywania. Ponadto, każde z dzieci samodzielnie wykonało marchewkę z masy solnej. Zwieńczeniem zajęć było wspólne skosztowanie utartej marchwi.


ROK SZKOLNY 2011/2012

♦   Niedziela dla milusińskich 15.07.2012
15.07.2012 r. nasze przedszkole wzięło udział w "Niedzieli dla milusińskich" organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Września. Przy wrzesińskim Amfiteatrze zebrała się liczna grupa dzieci z całego miasta aby razem bawić się, śpiewać i tańczyć. Podczas wesołych zabaw towarzyszyły nam bajkowe postacie: Księżniczka, Smerfetka oraz Pipi, które przygotowały dla uczestników spotkania wiele niespodzianek.

Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Telewizji Gniezno.


♦   Uroczyste zakończenie przedszkola 27.06.2012
27.06.2012 r. dzieci z oddziału 5 - latków wraz z Rodzicami wzięły udział w uroczystości zakończenia przedszkola. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz pamiątkowych dyplomów.


♦   Piknik Rodzinny 16.06.2012
16.06.2012 r. odbył się drugi z kolei Piknik Rodzinny organizowany w naszym przedszkolu. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola wraz ze swoimi rodzinami. W programie pikniku znalazły się zawody sportowe, malowanie twarzy, baloniki z helem i wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla Rodziców.


♦   Wycieczka do Wioski Indiańskiej 11.06.2012
11.06.2012 r. dzieci wzięłu udział w wycieczce do Wioski Indiańskiej w Józefowie k. Chocza. Podczas wyjazdu dzieci miały możliwość zapoznać się z życiem Indian, zgłębić tajniki indiańskiego tańca, pokonać tajemniczy tor przygody oraz spożyć prawdziwie indiański posiłek.


♦   Dzień Dziecka 1.06.2012
1.06.2012 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka.


♦   WOK "W tajemniczej krainie krasnali" 19.04.2012
19.04.2012 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury we Wrześni na przedstawienie pt. "W tajemniczej krainie krasnali".
♦   Talenty 2012
Wzorem lat ubiegłych, także w tym roku dzieci z przedszkola wzięły udział w Gminnym Przeglądzie "Talenty 2012". Zespół taneczny "Grzybki" zajął III miejsce w swojej kategorii, a liczna grupa dzieci zdobyła indywidualne wyróżnienia w kategoriach: plastyka oraz muzyka wokalna.


♦   Zajączek Wielkanocny 4.04.2012
4.04.2012 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu nadejście Świąt Wielkanocnych.


♦   Powitanie Wiosny 21.03.2012
21.03.2012 r. powitaliśmy upragnioną wiosnę.


♦   Dzień Kobiet 8.03.2012
8.03.2012 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet.


♦   Dzień Babci i Dziadka 10.02.2012
10.02.2012 r. do przedszkola zawitali liczni i najukochańsi Goście - nasze Babcie i nasi Dziadkowie, którzy wraz z dziećmi obchodzili swoje święto.


♦   WOK "Historia Pazia Adasia i pięknej Królewny" 8.02.2012
8.02.2012 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. "Historia Pazia Adasia i pięknej Królewny".


♦   Bal Karnawałowy 20.01.2012
20.01.2012 r. odbył się Balik Przebierańców. Nie zabrakło wesołej zabawy oraz barwnych postaci rodem z bajek.


♦   Wigilia 22.12.2011
22.12.2011 r. dzieci wzięły udział w przedszkolnej Wigilii. Przy dźwiękach kolęd składaliśmy sobie serdeczne życzenia oraz rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych w naszych domach. Nie zabrakło również długo oczekiwanego gościa, który nie szczędził dzieciom świątecznych upominków.


♦   Ogólnopolski Kokurs Plastyczny "Mały Sputnik"
Kornelia Kaźmierczak z grupy starszej zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Małego Sputnika" Ponadto Kornelia oraz Fabian Kaźmierczak i Oliwia Płóciennik z grupy starszej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Wszystkie Przedszkolaki Kochają Misiaki".


♦   Mikołajki 6.12.2011
6.12.2011 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki.


♦   Sala Zabaw "Abidu" 2.12.2011
2.12.2011 r. dzieci wzięły udział w wyjeździe do sali zabaw "Abidu" we Wrześni.


♦   Przegląd wokalny "Tęczowa Piosenka" 18.10.2011
Karolina Bartkowiak z grupy młodszej oraz Kornelia Kaźmierczak z grupy starszej wzięły udział w przeglądzie wokalnym "Tęczowa Piosenka" organizowanym przez Przedszkole "Tęczowa Chatka" we Wrześni.


♦   Pasowanie na Przedszkolaka 15.10.2011
15.10.2011 r. odbyła się wielka uroczystość Pasowania na Przedszkola. Dzieci zarówno z grupy młodszej, jak i starszej przyjęły pasowanie z rąk Pani Dyrektor Przedszkola.


♦   Spotkanie z leśnikiem 12.10.2011
12.10.2011 r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w spotkaniu z leśnikiem.


♦   Autochodzik 2011
Dzieci z grupy młodszej wzięły udział w trzydniowym cyklu zajęć z wykorzystaniem zestawu AUTOCHODZIK. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach.


♦   Dzień Chłopca 30.09.2011
30.09.2011 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopca.


♦   Teatr im.A.Fredry w Gnieźnie "Bajki mojego dzieciństwa" 28.09.2011
28.09.2011 r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w wyjeździe do Teatru im.A.Fredry w Gnieźnie na przedstawienie pt. "Bajki mojego dzieciństwa".


♦   Rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2011
1.09.2011 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.