Akcja Ministra Edukacji Narodowej

"Ćwiczyć każdy może" w ramach

Roku Szkoły w Ruchu

Nasze przedszkole dołączyło do Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". W tym miejscu zamieszczać będziemy szczegółowe relacje ze wszystkich podejmowanych w ramach akcji działań. Serdecznie zapraszamy do odwiedziania naszej strony internetowej!♦   Dnia 24.03.2014 r. dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych na temat "Dlaczego sport jest ważny?". Wspólnie odpowiedziały na pytanie, jakie znaczenie ma sport dla zdrowia człowieka. Zadaniem dzieci vbyło rozpoznanie i nazwanie dyscyplin sportowych przedstawionych na ilustracjach a następnie zaprezezentowanie ich ruchem swojego ciała. Galeria zdjęć.
Scenariusz zajęcia "Dlaczego sport jest ważny?"♦   Dnia 21.03.2014 r. wszystkie dzieci wraz z Rodzicami wybrały się na poszukiwanie wiosny. W trakcie spaceru dzieci wykonywały zadania ruchowe pozostawione przez Panią Wiosnę. Rodzice również aktywnie włączyli się w ćwiczenia. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali od Pani Wiosny pyszne i zdrowe jabłuszka. Galeria zdjęć.♦   Dnia 14.03.2014 r. dzieci z grupy młodszej i starszej wzięły udział w zajęciach nt "Wszystko budzi się do życia". Dzieci wybrały się podróż w poszukiwaniu wiosny. Głównym elementem zajęć były zabawy ruchowe (orientacyjno - porządkowe) nawiązujące do tematu przewodniego, takie jak: "Słonko świeci, deszczyk pada", "Żaby i bociany", "Niedźwiedzie". Ponadto dzieci doskonaliły umiejętność skoku. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Wiosenny kwiat" metodą płaskiego origami z koła. Galeria zdjęć.
Scenariusz zajęcia "Wszystko budzi się do życia"♦   Zajęcia taneczne. Dziewczynki z grupy starszej przygotowują się do udziału w corocznym przeglądzie talentów. Galeria zdjęć.♦   Codzienne ćwiczenia starszaków na sali gimnastycznej. Dzień bez zajęc ruchowych jest dla nas dniem straconym! Galeria zdjęć.♦   12.03.2014 r. maluchy i starszaki wzięły udział w zajeciach pod hasłem "Ze zdrowiem za pan brat". Podczas zajęć dzieci utrwaliły zasady zdrowego stylu życia oraz wykonały w grupach plakaty - recepty na zdrowie. Po zajęciach wszyscy udaliśmy się na długi spacer w celu zaobserwowania zmian zachodzących w przyrodzie. Podczas wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć rozpoczynające się prace na okolicznych polach, znaleźlismy także pierwsze kwiaty i pąki. Wielką niespodzianką było stado saren, które biegały sobie niedaleko naszego przedszkola. Spacer w tych pieknych okolicznościach przyrody był dla nas bardzo miłym doświadczeniem. Galeria zdjęć 1, Galeria zdjęć 2
Scenariusz zajęcia "Ze zdrowiem za pan brat"♦   Dnia 5.03.2014r. w grupie maluchów odbyły się ruchowe zajęcia w ramach, których dzieci wcieliły się w różne pojazdy. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zajęciach. Wiele radości przysporzyło im naśladowanie takich pojazdów jak samochody, rowery, pociąg czy samoloty, helikoptery i rakiety. To, w jaki sposób poruszały się poszczególne pojazdy należało do inwencji twórczej dzieci, to one same wspólnie wymyślały poszczególne ruchy dla swoich pojazdów. Dzięki tym aktywnym zajęciom maluchy miały również okazje poznać dwie grupy pojazdów: lądowych i powietrznych. Uśmiechnięte twarze dzieci po tych zajęciach mówiły same za siebie, dlatego z pewnością można ten dzień podsumować tak:
"Dużo ruchu, mój maluchu
Będziesz bardzo zdrowy, zuchu
Biegaj, skacz i rzucaj piłkę
A będziesz mieć wesołą minkę." Galeria zdjęć.
Scenariusz zajęcia "Naśladujemy pojazdy".♦   27.02.2014 r. odbyła się I Przedszkolna Olimpiada Zimowa. Z tej okazji, odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie a także Pani Dyrektor i Wicedyrektor naszego Przedszkola. Wspólnie wzięliśmy udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Po odspiewaniu hymnu oraz wniesieniu znicza olimpijskiego przystąpiliśmy do rywalizacji w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, strzelectwo w pozycji leżącej, skoki w workach, bliźniaczy chód, przewróć - postaw, bieg z woreczkami, podanie piłki górą. We wszystkich konkurencjach wspierały przedszkolaków nasz Panie Dyrektor. Nie zabrakło też konkurencji dla nauczycielek - wyścigu na "bobslejach" oraz wyścigu Pań Dyrektor z jajkiem. Zwycięzcą Olimpiady zostało Przedszkole w Sokołowie, czego z całego serca gratulujemy! Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że takich wydarzeń, pełnych radości będzie w naszym przedszkolu jeszcze więcej! Galeria zdjęć.♦   Zabawy z chustą animacyjną to jest to! Maluszki potrafią doskonale się z nią bawić. Na fotorelację z zabaw Klanzy zapraszamy do galerii zdjęć.♦   Jak karnawał, to tylko w ruchu! 31.01.2014 r. odbył się wielki bal karnawałowy, podczas którego nie zabrakło wesołych tańców oraz zabaw ruchowych z balonami. Galeria zdjęć.♦   Zajęcia badawcze również moga być okazją do zabaw ruchowych. Z wykorzystaniem chusty animacyjnej dzieci wywoływały zamieć śnieżną, trafiały snieżką do przerębla oraz tworzyły "śnieżne" figurki. Tematem zajęć było poznawanie stanów skupienia wody. Galeria zdjęć.♦   "Dzień z piłką" - 10.01.2014 r. dzieci z grupy starszej wzięły udział w zajęciach ruchowych z wykrzystaniem piłek. Okazało się, że skoki z piłką miedzy kolanami nie są takie proste! Wszystkie dzieci jednak z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych. Również maluszki ten dzień spędziły aktywnie. Wybrały sie bowiem w ruchową "podróż" po morzach i oceanach. Galeria zdjęć.♦   W ramach akcji zaproponowałyśmy dzieciom i Rodzicom wprowadzenie w przedszkolu "Zdrowych piątków". Z radością obserwujemy, że dzieci przynoszą do przedszkola rozmaite owoce i warzywa. W związku z tym każdy piątek ogłosiłyśmy naszym wspólnym dniem zdrowego odżywania. Fotorelacja z pierwszego "Zdrowego piątku" (10.01.2014r.) znajduje się w galerii zdjęć.♦   7.01.2014 r. wraz z początkiem Nowego Roku, przedszkolaki rozpoczęły swój udział w akcji. "Ćwiczyć każdy może" - to prawda, może każdy i wszędzie! Dzieci udowodniły, że na świeżym powietrzu ćwiczenia są jeszcze fajniejsze. Zimowa gimnastyka oraz zabawy ruchowe na przedszkolnym boisku wszystkim przyniosły wiele radości. Galeria zdjęć.