Przedszkole "Grzybek" zaprasza!

Niepubliczne Przedszkole "Grzybek" w Kleparzu to wspaniałe miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. To właśnie u nas znajdą Państwo wykwalifikowaną kadrę, zapewniającą dzieciom doskonałą opiekę oraz wszechstronny rozwój.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Aktualności

Nasze przedszkole tradycyjnie włącza się w działania charytatywne prowadzone przez poznańską fundację Redemptoriss Missio. Tym razem uczestniczymy w akcji "Kup pan szczotkę" polegającą na zbiórce szczoteczek do zębów dla dzieci z krajów afrykańskich. Serdecznie zapraszamy do włączania się w tę akcję!


Do wszystkich mam których maluszki idą od 1 września do przedszkola. Przeczytajcie, proszę, do końca... Mamuś, wstajemy! Załóż mi proszę wygodne dresy i kapcie, których nie będę musiał wciskać siłą. Zostaw w szatni coś na przebranie wiesz, czasem łyżka tańczy w zupie, czasem żal mi zostawić w sali zabawki i toaleta tak daleko wydaje się wtedy. Mamuś, wiem, że moje pójście do przedszkola przeżywasz bardziej niż ja. Jestem twoim skarbem, kruszynką, maluszkiem, żabką, księżniczką, misiaczkiem wiem mamciu wiesz co, muszę ci powiedzieć, że nam obojgu będzie trudno się rozstać. Ale tylko na początku, kilka dni. No może kilka, kilka. I wiesz co, mamciu? Może przyjść mi do głowy (najczęściej w przedszkolnej szatni) kurczowe trzymanie się twojej nogi, trzymanie twoich rąk, błaganie, żebyś mnie nie zostawiała, nie porzucała, nie odchodziła beze mnie! Mamciu bądź silną kobietą twoja siła ducha pomoże mi oswoić się z nową sytuacją. Dokonałaś dobrego wyboru! Nie ma nic piękniejszego niż szansa mojego rozwoju wśród rówieśników. Zobaczysz, jeszcze zaskoczę cię mamciu wierszykiem wypowiedzianym z pamięci piosenką zaśpiewaną dla ciebie rysunkiem o naszej miłości samodzielnie ubranymi spodenkami A może nawet uświadomię sobie, że sprzątanie po zabawie, to nie taki diabeł jak go malują Dzięki tobie, mogę nauczyć się tego wszystkiego w przedszkolu. Tylko musisz wierzyć we mnie będzie dobrze! Tylko bądź dzielna. Nie płacz za mną w pracy i po drodze do niej nie robisz mi krzywdy. Nie żegnaj się ze mną zbyć długo, przed wejściem do Sali ukochaj mnie najmocniej, najmocniej, najmocniej, na ucho szepnij, że kochasz, że wrócisz i idź odważnie. Nie zastanawiaj się czy dobrze zrobiłaś oddając mnie do przedszkola ty mnie nie oddajesz, ty mnie rozwijasz. Nie przerażaj się moim płaczem podczas pierwszych dni w ten sposób chcę ci powiedzieć, że będę tęsknił, że cię kocham a ty mamciu, swoją mądrością, rozsądkiem i konsekwencją naucz mnie proszę czekać na ciebie ze spokojem w moim małym serduszku, a obiecuję, że za jakiś czas sam będę ciągnął cię za rękę do moich przedszkolnych przyjaciół wszyscy potrzebujemy czasu na odwagę. Powodzenia!!!


Dzięki 323 głosom oddanym na projekt budowy placu zabaw przy szkole w Grzybowie, zajęliśmy pierwsze miejce i tym samym projekt ten zostanie zrealizowany. Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy!


UWAGA!
Dyrektor Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Kleparzu informuje, że w dniach 2 - 13.02.2015 r. trwają zapisy dzieci do oddziału rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016.


Zakończyliśmy akcję "Ołówek dla Afryki". W najbliższych dniach wszystkie dary zostaną przekazane do siedziby Fundacji. Serdecznie dziekujemy za dostarczone przybory szkolne i zaangażowanie w zbiórkę!Redakcja miesięcznika "Bliżej Przedszkola" wyróżniła naszą placówkę za obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia "Misiowym Certyfikatem".


Informujemy, że zakończył się konkurs organizowany przez portal www.jajunior.pl na najpopularniejsze przedszkole. Spośród wszystkich zgłoszonych placówek zajęliśmy 9. miejsce! Z całego serca dziękujemy za wszystkie oddane głosy.Zapraszamy do obejrzenia reportażu Telewizji Gniezno dotyczącego "Niedzieli dla Milusińskich", której gospodarzem 8.06.2014 r. było nasze przedszkole.

Z ogromną radością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało zaszczytny tytuł "Przedszkola w Ruchu" w ramach realizowanej przez nas akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". Serdecznie dziękujemu dzieciom oraz Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie podczas realizacji zadań.


UWAGA!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Olgierda Brzeskiego w Grzybowie oraz Przedszkola Grzybek w Kleparzu i Sokołowie informuje, że
od 13 stycznia do 10 lutego trwają zapisy dzieci do:
PRZEDSZKOLA W KLEPARZU
PRZEDSZKOLA W SOKOŁOWIE
1 KLASY W GRZYBOWIE
1 KLASY W SOKOŁOWIE


Informacje dodatkowe pod nr tel. 061 4362 840,
885 788 910, 514 930 754

Dzieci z roczników:
2009 - podlegają obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego
2008 - urodzone w okresie od dnia 1 lipca 2008 r. do dnia 31 grudnia 2008 r.- podlegają obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego lub mogą podjąć naukę w klasie I
2008- urodzone w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 30 czerwca 2008 r. muszą podjąć naukę w klasie I


Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły w Grzybowie oraz w Przedszkolu w Sokołowie. ZAPRASZAMY!


Podczas 49. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej podjęta została uchwała w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
- Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka - czytamy w podjętej przez posłów uchwale. Jednocześnie Sejm wyraził przekonanie, że wpisanie tej daty do kalendarza przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.
źródło: sejm.gov.pl


Mam 6 lat, chcę poznawać świat! Idę do szkoły!


Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

15.07.2012r. nasze przedszkole wzięło udział w "Niedzieli dla milusińskich" organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Poniżej relacja z tego wydarzenia przygotowana przez Telewizję Gniezno.

Absolwenci

Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2009/2012

Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2007/2008
Rok szkolny 2007/2008