Wydarzenia


ROK SZKOLNY 2018/2019

♦   "Ziemniaczany ludek"
w dniach 15 17 października w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie został przeprowadzony konkurs rodzinny Ziemniaczany Ludek, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19 października podczas Święta Ziemniaka obchodzonego w przedszkolu. Jury przyznało następujące miejsca:
I MIEJSCE zdobyli Olaf i Nikodem Sękowscy z Rodzicami,
II MIEJSCE zdobyła Jagoda Chrzumnicka z Rodzicami,
III MIEJSCE zdobył Marek Urbański,
natomiast wyróżnienie otrzymali: Hanna, Aleksandra i Wojciech Trzaskawka, Borys Mędrek oraz Natan Osiński. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.
Galeria zdjęć.


♦   Święto Ziemniaka
19 października w Przedszkolu Niepublicznym Grzybek w Sokołowie obchodzono "Święto Ziemniaka". Dzieci zapoznały się z historią pochodzenia ziemniaka, a także zostały zaproszone na liczne ziemniaczane konkurencje zainspirowane przez nauczycielki., które przysporzyły wszystkim nie lada frajdę, a ponadto dzieci mogły wykazać się szybkością i zwinnością. Aby uczcić Święto ziemniaka na obiedzie nie mogło zabraknąć tego przysmaku ziemniaki z gzikiem. Tym smacznym akcentem został rozstrzygnięty również konkurs rodzinny "Ziemniaczany Ludek". Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.
Galeria zdjęć.


♦   Kolorowy tydzień - owoce i warzywa
"Kolorowy tydzień - owoce i warzywa" pod takim hasłem dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przez tydzień od 8 do 12 października poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W salach pojawiły się kąciki pełne pachnących oraz świeżych warzyw i owoców. Podczas zajęć praktycznych poznawały ich smak i zapach, kształty, wielkość oraz budowę. Przygotowywały też różne potrawy: soki, sałatki, szaszłyki czy koktajle, a później z apetytem degustowały. Galeria zdjęć.


♦   Wizyta hodowców węży
Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt 4 października do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zawitały prawdziwe węże. Hodowcy węży p.Wojciech Abramkiewicz oraz p.Kamila Wrzos przedstawili dzieciom swoją niezwykłą pasję. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem, nazwami, sposobem poruszania oraz odżywiania węży. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadań o nich, a także nie brakowało śmiałków, którzy chcieli dotknąć czy pogłaskać samego węża. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Chłopca
Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!
Tak płynęły życzenia do wszystkich chłopców z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie w dniu ich święta od wszystkich dziewczynek oraz pań. Było także dużo przytulasów, buziaczków, prezencików oraz wspólnych tańców i zabaw. Galeria zdjęć.


♦   Powitanie jesieni
Nasza Polska Złota Jesień zawitała do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie dnia 21 września. Dzieci wraz z paniami wyruszyły korowodem, śpiewając jesienne piosenki po okolicy przedszkola w poszukiwaniu Pani Jesieni. Odnalazły Piękną Kolorową Jesień, która przyniosła dary jesienne w postaci gruszek, jabłek, kasztanów, jarzębiny i żołędzi. Wspólnie zatańczyliśmy jesienny taniec oraz skosztowaliśmy pysznych owoców. Galeria zdjęć.


♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
18 września Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedził Teatr Wszędobylski, który przedstawił spektakl teatralny pt. Wyprawa do Afryki. Dzieci poznały kolejne przygody Tomka Wszędobylskiego, który tym razem podróżował statkiem do afrykańskiej dżungli w celu uratowania lwa, na którego polowali dwaj przemytnicy: Szymek Gruby i Felek Chudy. Spektakl ukazał dzieciom jak cenna jest uczciwość i odwaga. Galeria zdjęć.


♦   Wyprawa do Afryki - Teatr Wszędobylski
18 września Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedził Teatr Wszędobylski, który przedstawił spektakl teatralny pt. Wyprawa do Afryki. Dzieci poznały kolejne przygody Tomka Wszędobylskiego, który tym razem podróżował statkiem do afrykańskiej dżungli w celu uratowania lwa, na którego polowali dwaj przemytnicy: Szymek Gruby i Felek Chudy. Spektakl ukazał dzieciom jak cenna jest uczciwość i odwaga. Galeria zdjęć.


♦   Sprzątanie świata
17 września w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie obchodzono Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata. Przedszkolaki wyruszyły na spacer w okolice przedszkola, aby uprzątnąć teren ze wszystkich śmieci. Dzieciom sprawiło to wiele radości, gdyż przyczyniły się do dbania o naszą Ziemię. Tego dnia w ogrodzie przedszkolnym zasadzono także nowe drzewa, które będą rosły z pokolenia na pokolenie i przypominały o tym jak ważne jest dbanie o środowisko. Galeria zdjęć.


♦   


♦   Bezpieczny przedszkolak na drodze - spotkanie z policjantem
14 września Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedził st.sierż. Adam Wojciński z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Pan policjant przypomniał dzieciom o przechodzeniu przez jezdnię tylko w miejscach do tego przeznaczonych i noszeniu elementów odblaskowych. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak ważne jest podróżowanie w fotelikach z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie funkcjonariusza. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i same je zadawały. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci. Galeria zdjęć.


♦   Witamy w nowym roku przedszkolnym
Po wakacyjnej przerwie serdecznie witamy kochane dzieci i ich Rodziców na progu nowego roku szkolnego 2018/2019. Z zapasem sił i bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy. Szczególnie ciepło witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie. By każdy dzień w przedszkolu przyczyniał się do rozwoju dziecięcych umiejętności, zainteresowań, talentów i marzeń. Rodzicom zaś , dobrej współpracy z gronem pedagogicznym oraz wiele radości i satysfakcji z sukcesów i postępów Waszych pociech. Galeria zdjęć.


♦   Zajęcia adaptacyjne
30 sierpnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyły się zajęcia adaptacyjne. Były one wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia miały na celu zapoznanie z przedszkolem i pokazanie dzieciom, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielką. Galeria zdjęć.


ROK SZKOLNY 2017/2018

♦   Uroczyste zakończenie roku szkolnego
8 czerwca Starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przygotowały uroczystość pożegnalną z przedszkolem, ponieważ czas leci nieubłaganie te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej program był bardzo różnorodny - były piosenki, wierszyki i tańce. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Pani Wice Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki POWODZENIA W SZKOLE! Galeria zdjęć - maluchy.
Galeria zdjęć - średniaki.
Galeria zdjęć - starszaki.


♦   Spotkanie z Bajanką Kicią Kocią
11 czerwca Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedziła Bajanka Kicia Kocia. Bohaterka bajek zapewniła mnóstwo atrakcji przedszkolakom. Dzieci poznały rodzinę Kici Koci oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie jej pokoiku. W świat bajki Bajanka wprowadziła dzieci przez wspólne czytanie oraz zabawę w Indian. Dzieci dekorowały filcowe koty, bawiły się chustą Klanzy oraz miały okazję pokonać ścieżkę sensoryczną. Serdeczne podziękowania dla Państwa Mazurkiewicz rodziców Marysi z grupy Średniaków za zorganizowanie spotkania z Bajanką. Galeria zdjęć.


♦   Czytanie łączy - Cała Polska Czyta Dzieciom
"Czytanie łączy" to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". W dniach 2-10 czerwca w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie świętowano tydzień czytania. Jest to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Rodzice, Dziadkowie, Ciocie oraz Wujkowie odwiedzali przedszkolaków by wziąć udział w akcji za co bardzo dziękujemy Galeria zdjęć.


♦   Dzień Dziecka w Deli Parku
4 czerwca z okazji dnia dziecka przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" z Sokołowa wybrały się na wycieczkę autokarową do Deli Parku. Deli Park położony jest na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, co zapewniło przedszkolakom wypoczynek wśród nadzwyczaj zielonego krajobrazu. Dzieci zwiedziły Park Miniatur, a w nim prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady oraz Mini Zoo, zwiedziły Podniebną Wioskę. Uatrakcyjnieniem całej wycieczki były oczywiście zabawy na interaktywnym placu zabaw. Nasi podopieczni wrócili nieco zmęczeni, ale na pewno bardzo zadowoleni. Galeria zdjęć.


♦   Powiatowy konkurs piosenki
28 maja Iga Konieczna, Aleksandra Trzaskawka, Inga Cierech oraz Hanna Bartz reprezentowały Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie podczas XIX Powiatowego Konkursu Piosenki Fundacji im. Dzieci Wrzesińskich. Aleksandra oraz Inga wyśpiewały III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!! Galeria zdjęć.


♦   "Moja Rodzinka" - konkurs plastyczny
"Moja Rodzinka" to konkurs zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, ale przede wszystkim aktywne włączenie dzieci i rodziców w życie przedszkola. Jury w składzie: Małgorzata Grzegorska, Karina Pielak oraz Monika Sikora postanowiły przyznać I MIEJSCE Nikodemowi, Olafowi oraz Oliwierowi Sękowskim z Rodzicami, II MIEJSCE Paulinie Wilczyńskiej z Rodzicami oraz III MIEJSCE Julianowi i Marcelowi Tamborskim z Tatą. Wszystkie rodziny biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody, a piękne rodzinne plakaty zdobiły ogród przedszkolny podczas Festynu Rodzinnego organizowanego w dniu 26 maja w Przedszkolu "Grzybek" w Sokołowie. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.


♦   Festyn Rodzinny
26 maja z okazji "Dnia Mamy, Taty i Dziecka" w ogrodzie Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano V Festyn Rodzinny. Na wstępie dzieci wierszem, tańcem i piosenką wyraziły miłość swoim kochanym Rodzicom, a następie Rodzice zrobili dzieciom niespodziankę odgrywając inscenizację pt."Murzynek Bambo". Po występach nadszedł czas na wspaniałą zabawę oraz korzystanie z wielu atrakcji m.in. dmuchanego zamku i zjeżdżalni, przejażdżki bryczką, malowania buziek i robieniem tatuaży, słodkiej kawiarenki, waty cukrowej, baloników z helem, produktów mleczarskich czy kiełbaski z grilla. Profesjonalną oprawę muzyczną na festynie zapewnił duet muzyczny "ARES". Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!! Galeria zdjęć.


♦   "Zaczarowane szczęście" - spektakl teatralny
25 maja dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie obejrzały przedstawienie pt."Zaczarowane szczęście" spektakl teatralny przygotowany z okazji dnia mamy w wykonaniu Studia Artystycznego ARLEKIN. Przedstawienie bardzo się podobało przedszkolakom, dzieci poznały odpowiedzi na pytanie: gdzie mieszka szczęście i czy warto być odważnym. Galeria zdjęć.


♦   Warsztaty chemincze
Dnia 10 maja Przedszkole Niepubliczne "Grzybek"" w Sokołowie odwiedziła Agencja Artystyczna "Bulle" z pokazem chemicznym. Podczas spotkania dzieci obserwowały szereg reakcji chemicznych oraz śledziły zachodzące efekty, które powstawały podczas interakcji różnych substancji i odczynników. Niektóre z przeprowadzanych eksperymentów przybliżały reakcje barwne, inne były demonstracją procesów spalania lub innych zaskakujących właściwości substancji. Pokaz miał charakter interaktywny, a więc podopieczni mogli uczestniczyć w wykonywanych doświadczeniach. Pokazy chemiczne wywołały wiele uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Galeria zdjęć.


♦   Maska 2018
W dniach 8 - 11 maja odbył się XV Ogólnopolskiego Przegląd Twórczości Teatralnej "MASKA 2018", którego organizatorem byli Zespół Szkół w Nowym Folwarku wraz z Fundacją Dzieci Wrzesińskich. Impreza miała miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich. Na deskach teatralnych stanęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie z przedstawieniem pt. "To nasza szkoła". Iga Konieczna, która wcieliła się w rolę "Nauczycielki" oraz Jan Augustyniak i Bartosz Zbierski w rolę "Uczniów" otrzymali od Jury specjalne wyróżnienie oraz nagrody. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.


♦   Rocznica Bitwy pod Sokołowem
27 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie upamiętnili 170 rocznicę bitwy pod Sokołowem. Pod pomnikiem dzieci odśpiewały hymn oraz zapaliły znicze. Galeria zdjęć.


♦   Talenty 2018
Od 23 do 26 kwietnia trwała tegoroczna edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września "Talenty 2018". Organizatorami imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz Wrzesiński Ośrodek Kultury. 26 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowania konkursu oraz wręczenie nagród. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentował Michał Wróbel w kategorii recytacja, a także Inga Cierech, Iga Konieczna oraz Hanna Bartz w kategorii wokalnej. Hanna Bartz wyśpiewała III MIEJSCE. Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz odwagi naszym podopiecznym!!! Galeria zdjęć.


♦   Międzynarodowy Dzień Ziemi
"Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić" przyrzekały 20 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie, bo właśnie tego dnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. Dzieci po zajęciach dydaktycznych ukierunkowanych pod tym tematem wybrały się na ulicę Sokołowa zaopatrzone w worki i rękawiczki by posprzątać swoją wieś. Galeria zdjęć.


♦   "Mój kolega Mambo" - spektakl teatralny
19 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedziło Studio Artystyczne "Arlekin" z przedstawieniem pt."Mój kolega Mambo". Egzotyczna bajka przypomniała dzieciom o tym, że każdy zasługuje, aby dać mu szansę i że warto mieć przyjaciół. Galeria zdjęć.


♦   "Mali odkrywcy zwierząt" - warsztaty edukacyjne
13 kwietnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie zostały przeprowadzone przez firmę FORMAT Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze "Mali Odkrywcy Zwierząt" z udziałem jaszczurki Agamy brodatej o imieniu Miguś. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ten gatunek gada, jakie ma zwyczaje i jak należy się nim opiekować. Poznały także nazwy innych zwierząt, które również zamieszkiwały terytorium Australii. Pani prowadząca warsztaty pokazała uczniom jak szybkie i zwinne potrafi być to stworzenie, jak i czym należy je karmić, a także pozwoliła je pogłaskać i potrzymać na rękach. Galeria zdjęć.


♦   Lekcja biblioteczna
10 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nekla na lekcję biblioteczną. Dzieci poznały podstawowe zasady korzystania z biblioteki. Dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poznały zasady poszanowania książek, na zakończenie wykonały zakładki do książek. Galeria zdjęć.


♦   Warsztaty wypiekania pizzy
10 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się do Pizzerni Słonecznej w Nekli na warsztaty wypiekania pizzy. W trakcie warsztatów dzieci poznały proces produkcji pizzy w pizzerii. Następnie same zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały swoją ulubioną pizzę, komponując składniki, a następnie z utęsknieniem czekając na swoje dzieła, które bardzo im smakowały. Galeria zdjęć.


♦   Śniadanko Wielkanocne
Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przygotowywały się do tego wielkiego święta, aby móc przeżyć je radośnie i w gronie rówieśników. Dlatego dnia 28 marca cała społeczność przedszkolna zasiadła do Wielkanocnego Stołu na wspólne Śniadanko. Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne pokarmy: baranek, szynka, kiełbasa, chleb, jajka, "baba wielkanocna". Dzieci przypomniały sobie symbolikę i znaczenie pokarmów. Nie zabrakło świątecznych oznak budzącej się do życia przyrody: bukszpan, rzeżucha, bazie. Po śniadanku wielu atrakcji dostarczył dzieciom Wielkanocny Zajączek, który przygotował im słodkie niespodzianki. Galeria zdjęć.


♦   Warsztaty Wielkanocne
27 marca w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyły się wielkanocne twórcze warsztaty świąteczne z zającem wielkanocnym oraz kurczakiem Edkiem. Dzieci z pomocą Zająca i kurczaka nauczyły się tańca Kura Dance oraz Zajęczych Kroków, który przysporzył im wiele radości, następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych, zdobieniu wielkanocnych pisanek. Nie zabrakło także zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty, tunelu oraz liny, a na koniec szukały czekoladowych jajeczek ukrytych w salach przedszkolnych. Na pożegnanie Zając Wielkanocny i Kurczak Edek wręczyły dzieciom balonowe zające i kurczaki. Galeria zdjęć.


♦   Święta Wielkanocne - lekcja biblioteczna
22 marca maluszki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Września, której tematem były zbliżające się święta wielkanocne. Dzieci wysłuchały świątecznej bajeczki, a następnie ozdabiały jajka pisanki. Za organizację zajęć dziękujemy pani Wiolecie Mazurkiewicz mamie Marysi ze średniaków. Galeria zdjęć.


♦   Wystawa w Muzeum
22 marca średniaki i starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział w wystawie zbudowanej z klocków LEGO na 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego organizowanej przez Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Dzieci miały okazję obejrzeć makietę stacji lotniczej Ławica, scenę przyjazdu Ignacego Paderewskiego do Poznania czy hotel "Bazar". Po wystawie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas których wycinały i sklejały samoloty. Za organizację zajęć dziękujemy panu Sebastianowi Mazurkiewiczowi tacie Marysi ze średniaków. Galeria zdjęć.


♦   Powitanie Wiosny
Przyjście nowej pory roku wiosny, jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Witając wiosnę, 21 marca zorganizowano w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie uroczystość podczas której dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami i piosenkami. Jakież było ich zdumienie i radość, gdy pojawiła się Zielona Pani Wiosna. Oznajmiła dzieciom,że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie, i zaprosiła dzieci na wiosenny spacer. Wszystkie przedszkolaki razem z Panią Wiosną przemaszerowały barwnym pochodem po Sokołowie, trzymając w rękach Marzanny, które tradycyjnie spalono. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Galeria zdjęć.


♦   "Baśń o dwunastu miesiącach" Studio Artystyczne ARLEKIN
7 marca Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedziło Studio Artystyczne "ARLEKIN" z przedstawieniem pt. "Baśń o dwunastu miesiącach". Była to bardzo pouczająca baśń o tym, że grzeczność i dobre serce zostaje wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotka kara Galeria zdjęć.


♦   "Paddington 2" seans w kinie
26 lutego dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" z Sokołowa wybrały się do Kina "Trójka" we Wrześni na film familijny "Paddington 2". Przedszkolaki miały okazję obejrzeć druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie! Piękny, wzruszający film, który wywołał u dzieci wiele emocji, pełen dobra, życzliwości i mądrego przekazu. Galeria zdjęć.


♦   Walentynki
14 luty w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Galeria zdjęć.


♦   Balik Karnawałowy
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie dnia 8 lutego, gdzie nie zabrakło tańców i wspólnej zabawy. Królami parkietu zostali Hanna Bartz i Michał Wróbel. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.


♦   "W zamku króla" - teatr lalek "Wszędobylski"
6 lutego dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt."W zamku króla" w wykonaniu Teatru Lalek "Wszędobylski" z Poznania. Historia opowiadała o Tomku Wszędobylskim, który wraz z robotem Remim, pomógł Profesorowi odzyskać elektronową księgę skradzioną przez złego Króla czarownika. W spektaklu występowała także żaba Agata, która rozdawała widzom nagrody. Przedstawienie ukazuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw, ale również daje obraz jak ważna w życiu jest odwaga i prawda. Inscenizacja miała charakter interaktywny, dając widzom możliwość aktywnego kontaktu z bohaterami. Galeria zdjęć.


♦   Wielki Bal Zimowy
26 stycznia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbył się Wielki Bal Zimowy. Przedszkolaki wspólnie z Paniami przednio bawiły się w takt zimowej muzyki. Mimo braku zimowej aury za oknem Pani Zima zmieniła salę w Krainę Lodu. Dzieci uczestniczyły w zimowych zabawach: rzucały papierowymi śnieżkami do celu, "lepiły" bałwana, szusowały na nartach oraz uczestniczyły w zimowej olimpiadzie. Na Balu nie zabrakło również zimowych zgadywanek, quizów i łamigłówek. Podczas balu dzieci ubrane były w zimowe stroje, przygotowane przez swoich rodziców. Galeria zdjęć.


♦   Gminny Przegląd Kolęd
25 stycznia na deskach Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbył się Gminny Przegląd Kolęd. Impreza miała na celu prezentację umiejętności i dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, promocję młodych wokalistów oraz kultywowanie tradycji śpiewania utworów świątecznych. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy Starszaków: Iga Konieczna, Inga Cierech oraz Hanna Bartz. Dziewczynki pięknie zaśpiewały kolędy. Gratulujemy występu! Galeria zdjęć.


♦   Dzień Babci i Dziadka
Zimno, mroźno, ale w serduszkach dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. 19 stycznia dziadkowie licznie przybyli w odwiedziny do swoich wnuków. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a dzieci odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Przedszkolaki dla swoich dziadków przygotowały ręcznie robione świeczniki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Galeria zdjęć.


♦   Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Wrzoski"
Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Sobotni wieczór 6 stycznia Stowarzyszeniu "Wrzoski" z Sokołowa upłynął właśnie w takiej atmosferze. Uroczystość odbyła się w Restauracji "Austeria" w Sokołowie. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz śpiewanie kolęd. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ świąteczny dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie. Goście byli zachwyceni umiejętnościami dzieci, w podziękowaniu przedszkolaki otrzymały gorące owacje na stojąco i słodki upominek. Galeria zdjęć.


♦   Cud Betlejemskiej Nocy w kaplicy
6 stycznia w Święto Trzech Króli, dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział we Mszy świętej podczas której wspólnie z Wiernymi i Zgromadzonymi śpiewały kolędy. Natomiast po Mszy Świętej dzieci przedstawiły piękną wigilijną opowieść. Na koniec otrzymały liczne brawa oraz słodki upominek od parafii. Galeria zdjęć.


♦   Wigilia przedszkolna
21 grudnia cała przedszkolna społeczność Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie spotkała się na Wigilii przedszkolnej, która rozpoczęła się od śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Na stołach zagościły tradycyjne wigilijne słodkości, a pod obrusem siano. Było to dobrą okazją do przekazania dzieciom zwyczajów wigilijnych i przypomnienia, co jest istotą tego świątecznego czasu. Galeria zdjęć.


♦   "Współczesna opowieść wigilijna"
20 grudnia Starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zaprosiły swoich rodziców na wyjątkowe spotkanie świąteczne na którym przedstawiły "Współczesną opowieść wigilijną". Przedstawienie miało na celu przypomnieć widzom, że pieniądze nie są najważniejsze najważniejsza jest rodzina i wspólne spędzanie czasu. A po przedstawieniu dzieci odwiedził Gwiazdor z workiem pełnym prezentów. Galeria zdjęć.


♦   Uroczyste kolędowanie z rodzicami
Maluszki i Średniaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zaprosiły swoich rodziców na uroczystość wspólnego kolędowania. By wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój mali kolędnicy przedstawili zaproszonym gościom część artystyczną w strojach aniołków i pasterzy. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera zadumy, radości i wspólnego przeżywania tej chwili. Nie mogło zabraknąć także Gwiazdora z prezentami. Galeria zdjęć.


♦   Świąteczne spotkanie w Kleparzu
16 grudnia cała społeczność szkolna i przedszkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej w Kleparzu by wspólnie cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podczas Spotkania Świątecznego były występy, wspólne śpiewanie kolęd oraz słodki poczęstunek. Galeria zdjęć.


♦   "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna - konkurs rodzinny
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz Rodzicom za udział w konkursie świątecznym na "Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną" organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie. Ozdoby świąteczne były tak wspaniałe, że bardzo trudno było wyłonić pojedynczych zwycięzców. Jury w składzie Małgorzata Grzegorska, Karina Pielak oraz Monika Sikora przyznały następujące miejsca:
I MIEJSCE Marta Pietrzak z Rodzicami, Wiktoria Fechner z Rodzicami
II MIEJSCE Oskar Andrzejewski z Rodzicami, Igor Mocny z Rodzicami
III MIEJSCE Nikodem, Olaf i Oliwier Sękowscy z Rodzicami, Hanna Bartz z Rodzicami
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w 15 grudnia. Gratulujemy zwycięzcom!!! Galeria zdjęć.


♦   "Serce bałwanka" - spektakl teatralny
15 grudnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedził Teatr z Kalisza z przedstawieniem pt. "Serce Bałwanka". Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu, m.in. doradzały bohaterom i wspólnie śpiewały piosenki. Przygody Bałwanka uświadomiły dzieciom, że w życiu bardzo ważna jest przyjaźń oraz szacunek względem innych osób. Zagrane w dwóch planach przedstawienie: aktorskim i lalkowym, obfitowało w wielość wątków. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy bawiły się wspaniale! Galeria zdjęć.


♦   Mikołajki
"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, Wszystkie dzieci na niego czekają, Moc prezentów każdemu przyniesie, Każde dziecko z prezentów się cieszy..." dnia 6 grudnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedził Święty Mikołaj z workiem pełnym upominków. Galeria zdjęć.


♦   Uroczyste zapalenie choinki
Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie również nie mogło zabraknąć tego rytuału. 5 grudnia tuż przed wizytą św. Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Następnie uroczyście zapalono lampki choinkowe i śpiewano kolędy przy choince. Galeria zdjęć.


♦   Świąteczna kraina wycieczka do wioski Świętego Mikołaja
1 grudnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się do Wioski Świętego Mikołaja. Przedszkolaki zwiedziły świąteczne krainę w asyście Elfów, odwiedziły Żywą Szopkę, w której miały okazję zobaczyć gdzie urodził się mały Jezusek i jakie zwierzaki mu towarzyszyły, a także przeszły przez Komnatę tradycji i Labirynt, dzięki któremu dowiedziały się dlaczego ubieramy choinkę i skąd się wziął opłatek, wstąpiły także do Magicznego Pokoju Zabaw, w którym poznały elfickie zabawy, a na koniec odwiedziły Domek Świętego Mikołaja, gdzie miały okazję usiąść mu na kolanach i powiedzieć o czym marzą. Galeria zdjęć.


♦   Magiczne Andrzejki
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj będący wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. To czas czarów, wróżenia, przepowiadania co wydarzy się w przyszłości. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie również wróżyły dnia 30 listopada. Czy wróżby się spełnią przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy Galeria zdjęć.


♦   "Perypetie pluszowego misia" - spektakl teatralny
28 listopada dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedziło Studio Artystyczne Arlekin ze spektaklem teatralnym pt."Perypetie Pluszowego Misia" przygotowanym z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Ciepła i wesoła bajka opowiadała o tym, jak cenna jest przyjaźń, o zawiłościach pluszowego świata i o tym, dlaczego warto dbać o tych, których kochamy! Bajka była cudowna, a dzieci bardzo zadowolone. Galeria zdjęć.


♦   "Wesoła paczka dla dzieciaczka"
Z okazji zbliżających się Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano od 13 do 26 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie akcję "Wesoła Paczka dla Dzieciaczka". Zebrane słodkości przekazano podopiecznym Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pokochaj mnie" z terenu wrzesińskiego. Składamy serdecznie podziękowania Rodzicom za włączenie się w zbiórkę. Galeria zdjęć.


♦   Nocka w przedszkolu
Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie czekali na ten moment z wielką niecierpliwością. 24 listopada przedszkolaki przybyły do przedszkola późnym popołudniem, aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Na początku złożyły uroczystą przysięgę dzielnych przedszkolaków, a następie udały się na Mini Kino z popcornem. Po wieczornej toalecie dzieci szybko przebrały się w piżamki i rozpoczęła się "piżamowa" dyskoteka. Przy kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami. W końcu zmęczone, ale uśmiechnięte dzieci zasypiały podczas bajki czytanej przez nauczycielki. Rano dzieci uczestniczyły w gimnastyce porannej, zjadły pyszne śniadanko i wszystkie dzieci z uśmiechem i błyskiem w oku witały swoich rodziców. To była niezapomniana noc. Galeria zdjęć.


♦   "Pluszowy miś" - lekcja biblioteczna
23 listopada dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni na lekcję biblioteczną. Tematyką zajęć był "Pluszowy Miś". Galeria zdjęć.


♦   "Tęczowa piosenka"
22 listopada odbyła się VIII edycja konkursu piosenki dla przedszkolaków "Tęczowa piosenka" organizowany przez Zespół Szkolno Przedszkolny "Tęczowa Chatka" we Wrześni. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy starszaków: Iga Konieczna, Aleksandra Trzaskawka oraz Hanna Bartz, którym należą się ogromne brawa za piękny występ. Natomiast wielkie gratulacje należą się Indze Cierech, która zdobyła III miejsce. Galeria zdjęć.


♦   "Szpak Fryderyk" - wizyta w teatrze
21 listopada starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się do Teatru Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. "Szpak Fryderyk". Tylko magia teatru może wykreować baśniową rzeczywistość szaloną i mądrą zarazem, a poprzez swoją głęboko humanistyczną wymowę uczącą miłości i wzajemnego zrozumienia. Szpak Fryderyk to zabawna historia, która uczy, że nie należy niczego ani nikogo oceniać po pozorach. Galeria zdjęć.


♦   "Zdrowo jem, lepiej żyję" - konkurs międzyprzedszkolny
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział w IV edycji Międzyprzedszkolnej Wystawie Plastycznej pod hasłem: "Zdrowo jem lepiej żyję" organizowanej przez przedszkole "Bajka" we Wrześni. Każda z grup wykonała pracę konkursową, które zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami przez jury konkursu. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.


♦   Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie niezwykle uroczyście obchodziły Święto Niepodległości. 10 listopada wystrojone w biało - czerwone barwy narodowe z pocztem sztandarowym na czele czcząc pamięć tamtych historycznych dni zaśpiewały Hymn Polski. Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej. Galeria zdjęć.


♦   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie uczcili święto 6 listopada przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych oraz biorąc udział w licznych bajkowych zabawach. Galeria zdjęć.


♦   Wszystkich Świętych
Święto Zmarłych to dobra okazja do rozmów na temat przeszłości, historii, kultywowania tradycji na odwiedzenie cmentarza. Dlatego 31 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się pod Pomnik by zapalić znicz i w ten sposób upamiętnić ofiary Bitwy pod Sokołowem stoczonej 2 maja 1848 w czasie powstania wielkopolskiego 1848. Galeria zdjęć.


♦   Święto Dyni
30 października w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie obchodzono Święto Dyni. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w piękne stroje, które pomogły rozweselić zabawę. Nie zabrakło dyniowych konkursów, wesołej muzyki, tańców oraz słodkiego poczęstunku. Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i przygotowane stroje, a Pani Marzenie Bartz mamie Hani z grupy Starszaków za upieczenie pysznego ciasta i babeczek. Galeria zdjęć.


♦   Pasowanie na Przedszkolaka
Dzień 23 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice Maluszków oraz pani Wicedyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Następnie pani Wicedyrektor Iwona Kaczmarek dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz rożek słodkości. Galeria zdjęć.


♦   Koncert jesienny
Za oknami wieje, za oknami plucha, a Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie Jesienne Koncerty. 24 i 25 października Średniaki i Starszaki zaczarowały na chwilę jesienne smutki w radosne, rozśpiewane i roztańczone nutki. W rytmie pięknych piosenek i tańców, osnutych dziecięcą literaturą zabrały rodziców w dziecięcy świat artystycznych inspiracji. Oczarowani rodzice z dumą podziwiali swoje pociechy, które wykazały się nie lada kunsztem. POLSKA ZŁOTA JESIEŃ w oczach dzieci, zapraszamy do galerii. Galeria zdjęć - średniaki.
Galeria zdjęć - starszaki.


♦   "Kocia pułapka" - spektakl teatralny
20 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie mogły wziąć udział w spektaklu "Kocia pułapka" przygotowanym przez Teatr z Kalisza. Bohaterami przedstawienia byli Kot Myszołapka, Kogut Jan Kukuryk oraz Lisica Lisowska. Mali widzowie z wielkim zaangażowaniem śledzili zawiłe losy tej szczególnej trójki bohaterów, a bohaterowie ci mają swoiste "problemy" - kogut żałuje, że nie potrafi miauczeć, a kot, że nie potrafi piać "kukurykać". Dopiero wspólne problemy z lisicą pozwalaj przyjaciołom zjednoczyć się. Lisica Lisowska od początku do końca próbuje oszukiwać, jednak sprawiedliwość zwycięża i przekonanie, że "Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada". Śmiechu i radości było co nie miara, ponieważ nasi milusińscy mogli osobiście zabawić się w aktorów i uczestniczyć ak tywnie w sztuce teatralnej. Galeria zdjęć.


♦   Kolorowy tydzień - owoce i warzywa
"Kolorowy tydzień owoce i warzywa" pod takim hasłem dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przez tydzień od 9 do 13 października poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie oraz wspaniały sposób na kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Podczas zajęć praktycznych poznawały smak i zapach owoców i warzyw ich kształty, wielkość oraz budowę. Przygotowywały też różne potrawy: soki, sałatki, czy koktajle, a później z apetytem degustowały. Galeria zdjęć.


♦   Światowy Dzień Zwierząt
Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. W uświadomieniu tego faktu pomógł dzieciom zaproszony do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie pan Marcin Tomczak, który przybył do nich ze swoim kucykiem Kubusiem oraz pieskiem Mailo. Przypomniał dzieciom jak należy opiekować się zwierzętami i jak dbać o ich zdrowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę. Galeria zdjęć.


♦   Dzień Chłopca
W tym dniu szczególnym września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzono 29 września w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste "Sto lat" i wręczyły upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Galeria zdjęć.


♦   Powitanie jesieni
25 września dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie powitały nową porę roku jesień. Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie i jej przygotowań do nadejścia zimy. Kolorowe liście, kasztany, żołędzie zachęcają do twórczych działań plastycznych oraz muzycznych, dlatego gdy do przedszkolnych drzwi zapukała sama Pani Jesień dzieci od razu zaprosiły Ją do tańca oraz wspólnych zabaw. W podziękowaniu otrzymały pyszne jabłuszka oraz gruszki. Galeria zdjęć.


♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
22 września dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Sali zabaw Dino Świat we Wrześni. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Ten wyjątkowy dla dzieci dzień osłodzili Państwo Mazurkiewicz (rodzice Marysi ze Średniaków) pysznymi ciasteczkami, za co serdecznie dziękujemy! Galeria zdjęć.


♦   "Rybak i żuraw" - spektakl teatralny
20 września Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedził Studio Artystyczne ARLEKIN z przedstawieniem "Rybak i żuraw". Dzieci miały okazję zobaczyć klasyczna japońska baśń ukazującą korzenie kultury dalekiego wschodu, z uniwersalnym morałem o karze, która spotyka za zło. Na szczególną uwagę zasługują grające w niej japońskie lalki wielkości dorosłego człowieka. Galeria zdjęć.


♦   Bezpieczny przedszkolak na drodze - spotkanie z policjantem
13 września w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się spotkanie z st.sierż. Adamem Wojcińskim policjantem z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni . Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Galeria zdjęć.


♦   Witamy w nowym roku przedszkolnym
Po wakacyjnej przerwie serdecznie witamy dzieci i ich Rodziców w nowym roku szkolnym 2017/18. Dzieciom życzymy dużo radości, wesołej zabawy i mile spędzonego czasu wśród rówieśników. By każdy dzień w przedszkolu przyczyniał się do rozwoju dziecięcych umiejętności, zainteresowań, talentów i marzeń. Rodzicom zaś , dobrej współpracy z gronem pedagogicznym oraz wiele radości i satysfakcji z sukcesów i postępów Waszych pociech. Galeria zdjęć.


♦   Zajęcia adaptacyjne
Dnia 30 sierpnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość poznania nowego otoczenia i budynku przedszkola, nauczycielek i pracowników. Były zabawy dowolnie wybranymi przez dzieci zabawkami, wspólnie z rodzicami zabawy integrujące w kręgu, zabawy ruchowe, relaksacyjne, oraz muzyczno-ruchowe. Przy wspólnym poczęstunku rodzice obdarowani zostali "Niezbędnikiem Przedszkolaka", natomiast dzieci otrzymały medale "Grzybka". Galeria zdjęć.


ROK SZKOLNY 2016/2017

♦   Niedziela dla Milusińskich
16 lipca Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie i Kleparzu było gospodarzem corocznych Niedzieli dla Milusińskich. W tym roku pracownicy przedszkola zabrali dzieci do Smerfnego Świata Zabaw, w którym na dzieci czekało wiele smerfnych niespodzianek. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.


♦   Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Dnia 19 czerwca w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków, natomiast 20 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 w grupach Maluszkach i Średniakach. W uroczystościach udział wzięli dzieci, rodzice, zaproszeni goście oraz pracownicy przedszkola. Po występach artystycznym p.dyr.Mariola Zalepa wręczyła dyplomy oraz pamiątkowe książeczki. Po uroczystościach panie nauczycielki złożyły dzieciom oraz rodzicom życzenia wakacyjne, by w nowym roku szkolnym każdy powrócił zdrowy oraz z bagażem wrażeń i nowych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy za całoroczną współpracę! Galeria zdjęć - starszaki. Galeria zdjęć - maluchy i średniaki.

♦   "W rytmie cygańskiego taboru" - koncert muzyczny
13 czerwca Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedziła Agencja Artystyczna Larte z koncertem muzycznym Zielonej Nutki pt. "W rytmie cygańskiego taboru". Dzieci zapoznały się dźwiękiem oraz budową instrumentów takich jak: gitara oraz akordeon oraz wyruszyły w muzycznym korowodzie dookoła świata. Galeria zdjęć.

♦   Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary - spektakl promujący czytelnictwo
9 czerwca dzięki uprzejmości p.Wioletty Mazurkiewicz Dyrektora Biblioteki Publicznej oddziału dziecięcego we Wrześni, przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedził Teatr "MASKA" z Krakowa z przedstawieniem pt."Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary" - spektakl promujący czytelnictwo. Każdy z nas zaczyna swoją przygodę z książką już w najmłodszych latach, a ulubione opowieści zostają w pamięci na zawsze. Świat bajek sprawia, że bohaterowie, o których czytamy, stają się nam bliscy. Biblioteka to dom dla wielu ciekawych opowieści, aby jednak docenić taką skarbnicę wiedzy musimy ją odwiedzać, odkrywać jej tajemnice, wypożyczać książki! Galeria zdjęć.

♦   Nenufar Club Kościan - wycieczka
6 czerwca dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się na wycieczkę plenerową do Nenufar Club w Kościanie. Na miejscu, czekało na przedszkolaków wiele atrakcji, między innymi: spotkanie z Piratami, Indianami, spływ tratwą, wizyta w miniaturowym "świecie bajek" oraz nauka kilku wesołych tańców. Wszystkie te przygody prowadziły dzieci do odnalezienia skarbu, którym okazały się talony na lody. Zmęczeni po kilku godzinach przyjemności, lecz z uśmiechami na twarzach, wszyscy bezpiecznie wrócili do przedszkola. Galeria zdjęć.

♦   "Jak nie czytam, jak czytam" - akcja
1 czerwca punktualnie o godzinie 10:00 cała społeczność Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie, a w tym oczywiście dzieci oraz panie z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek w Sokołowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie organizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w szkole". Galeria zdjęć.

♦   "Moja rodzinka" - konkurs rodzinny
"Moja Rodzinka" to konkurs zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, ale przede wszystkim aktywne włączenie dzieci i rodziców w życie przedszkola. Jury w składzie: Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska oraz Karina Pielak postanowiły przyznać I MIEJSCE Nikolasowi Antkowiakowi z Rodzicami oraz Biance Szczot z Rodzicami; II MIEJSCE Aleksandra Trzaskawka z Rodzicami oraz III MIEJSCE Igor Mocny z Rodzicami. Wszystkie rodziny biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody, a piękne rodzinne plakaty zdobiły ogród przedszkolny podczas Festynu Rodzinnego organizowanego w dniu 27 maja w Przedszkolu "Grzybek" w Sokołowie. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   Festyn Rodzinny
27 maja z okazji "Dnia Mamy, Taty i Dziecka" w ogrodzie Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano IV Festyn Rodzinny. Na wstępie dzieci wierszem, tańcem i piosenką wyraziły miłość swoim kochanym Rodzicom, a następie Rodzice zrobili dzieciom niespodziankę odgrywając inscenizację wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima. Po występach nadszedł czas na wspaniałą zabawę oraz korzystanie z wielu atrakcji m.in. dmuchanego zamku i zjeżdżalni, przejażdżki bryczką, malowania buziek i robieniem tatuaży, słodkiej kawiarenki, waty cukrowej, baloników z helem, produktów mleczarskich czy kiełbaski z grilla. Nie mogło zabraknąć także Strażaków ze swoim wozem i sprzętem gaśniczym. Podczas Festynu, odbyło się wiele konkursów dla dzieci i rodziców, które przysporzyły wszystkim wiele śmiechu. Profesjonalną oprawę muzyczną na festynie zapewnił duet muzyczny "ARES". Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!! Galeria zdjęć.

♦   "Zaczarowane kalosze" Studio Artystyczne ARLEKIN
26 maja w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie goszczono Studio Artystyczne "Arlekin", tym razem z przedstawieniem pt. "Zaczarowane kalosze". Była to bardzo ciekawa, a zarazem zabawna historia o chłopcu, który zmienił swoje zachowanie i postanowił być grzeczny i odpowiedzialny. Dowiedziono po raz kolejny, że warto słuchać się rodziców i pomagać innym w potrzebie. Galeria zdjęć.

♦   "Kup lizaczka dla dzieciaczka"- zbiórka słodkości
Od 10 do 25 maja w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyła się zbiórka słodkości dla Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych Stowarzyszenia "Pokochaj mnie". Wszystkim Rodzicom, którzy przyłączyły się do zbiórki składamy serdecznie podziękowania!!! Galeria zdjęć.

♦   Powiatowy Konkurs Piosenki
17 maja odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki organizowany przez Fundację im. Dzieci Wrzesińskich oraz SSP nr 6 przy współpracy z Wrzesińskim Ośrodkiem Kultury oraz Gminą Września. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy Średniaków: Iga Konieczna, Inga Cierech oraz Aleksandra Trzaskawka oraz z Grupy Starszaków: Hanna Bartz. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom odwagi oraz pięknego występu!!! Galeria zdjęć.

♦   Maska 2017
W dniach 10 - 13 maja odbył się XIV Ogólnopolskiego Przegląd Twórczości Teatralnej "MASKA 2017", którego organizatorem byli Zespół Szkół w Nowym Folwarku wraz z Fundacją Dzieci Wrzesińskich. Impreza miała miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich. Na deskach teatralnych stanęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie z przedstawieniem pt. "Nie ma tego złego" ukazując, że każde złe zdarzenie w naszym życiu na też pozytywne skutki. Iga Konieczna, która wcieliła się w rolę "Czarownicy" oraz Oskar Andrzejewski w rolę "Wilka" otrzymali od Jury specjalne wyróżnienie oraz nagrody. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   Wycieczka do Konina
28.04.2017 wybraliśmy się z grupą Starszaków na wycieczkę do Konina do Centrum Edukacji i Rozrywki "Mikroskala- Park Makiet".Tematyka makiet obejmuje historię, zjawiska przyrodnicze oraz wydarzenia filmowe dla dzieci i młodzieży. Dzieciaki zachwycone były uruchamiając i sterując interaktywne makiety kolejowe oraz kulkowe tsunami z dziesięcioma tysiącami kulek szklanych. Po zwiedzaniu Centrum, dzieci miały okazję wyszaleć się w tamtejszym "Kinderparku". Po 2 godzinach zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Poniżej krótka fotorelacja. Galeria zdjęć.

♦   Rocznica Bitwy pod Sokołowem
Dnia 27 kwietnia dzieci z przedszkola "Grzybek" wybrały się pod Pomnik Bitwy pod Sokołowem, aby zapaleniem zniczy upamiętnić 169 Rocznicę Poległych w Bitwie. Serdeczne podziękowania dla Rodziców za pamięć oraz przyniesione znicze. Galeria zdjęć.

♦   Szkolny Klub Czytelniczy ze Szkoły w Nowym Folwarku
19 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedził Szkolny Klub Czytelniczy ze Szkoły w Nowym Folwarku. Młodzież z gimnazjum przygotowała przedstawienie teatralne pt."Kopciuszek", a także liczne zabawy m.in. zagadki, zabawy ruchowe, a także plastyczne. Galeria zdjęć.

♦   Wielkanocna wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie
12 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji m.in. zwiedzanie gospodarstwa, warsztaty plastyczne (malowanie jaj), przejażdżka bryczką, szukanie w ogrodzie upominków oraz spotkanie z samym Zajączkiem a także pyszny poczęstunek. Galeria zdjęć.

♦   Śniadanko wielkanocne
10 kwietnia cała społeczność Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wraz z panią Vicedyrektor Iwoną Kaczmarek zasiedli do wielkanocnego stołu. Tradycyjne świąteczne dania oraz świąteczne życzenia towarzyszyły wszystkim przez całą uroczystość. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją artystyczną, podczas której dzieci uświetniły uroczystość świąteczną piosenką. Galeria zdjęć.

♦   Talenty 2017
Od 4 do 7 kwietnia rozpoczęła się tegoroczna edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września "Talenty 2017". Organizatorami imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz Wrzesiński Ośrodek Kultury. 7 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowania konkursu oraz wręczenie nagród. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy STARSZAKÓW w kategorii: "Małe formy teatralne" oraz , a także Iga Konieczna oraz Hanna Bartz w kategorii wokalnej. Grupa teatralna zdobyła III MIEJSCE. Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz odwagi naszym podopiecznym!!! Galeria zdjęć.

♦   Fundacja DKMS
5 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedziły dwie biedronki, które przedstawiły dzieciom historię swojej koleżanki, chorej Klary. A to wszystko w ramach działań Fundacji DKMS propagującej dawstwo szpiku kostnego. Biedroneczki w przystępny dla przedszkolaków sposób wyjaśniły co to jest białaczka, co czuje osoba chora i jak sobie można z tą chorobą poradzić. Na koniec dzieci miały okazję przymierzyć strój biedronki. W ramach podziękowań przedszkolaki obdarowały Panie z fundacji kwiatami. Galeria zdjęć.

♦   "Jaś i Małgosia" - spektakl teatralny
3 kwietnia zawitał do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie Teatr z Kalisza z przedstawieniem pt. Jaś i Małgosia. Urozmaiceniem znanej dzieciom fabuły był udział nie tylko aktorów, ale i sympatycznych kukiełek Jasia i Małgosi. Bajka zainteresowała dzieci, które włączały się w dialog i klaskały w rytm piosenek. Galeria zdjęć.

♦   Ciekawe zawody - poznajemy pracę fryzjerki
27 marca dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedziła pani Dagmara Augustyniak - fryzjerka, (mama Jasia ze starszaków), która zaprezentowała przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz fantazyjne uczesania, w których dzieci wróciły do domu. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia. Serdecznie dziękujemy p.Augustyniak za poświęcony czas oraz możliwość poznania tajników fryzjerstwa. Galeria zdjęć.

♦   Powitanie wiosny
"Marzanno, Marzanno, TY zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy!" Tymi słowami dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" wraz z Paniami wyruszyły na spacer by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekają z wielką niecierpliwością WIOSNĘ. Barwny korowód przedszkolaków wraz z konkursowymi Pannami Marzannami przeszło wzdłuż wsi Sokołowo, by poszukać Wiosny. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę spalono, a Pani Wiosna odwiedziła przedszkolaków w swoich salach, obdarowała dzieci słodkościami i obiecała że zostanie z nimi już na dobre. Galeria zdjęć.

♦   Panna Marzanna - konkurs rodzinny
W związku z tym, że wielkimi krokami zbliża się wiosna, w miesiącu marcu w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano konkurs rodzinny pt."Panna Marzanna". Celem konkursu było nawiązywanie do tradycji ludowych związanych z żegnaniem zimy oraz powitaniem wiosny. Jury w składzie: Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska oraz Karina Pielak zadecydowało o przyznaniu 1,2,3 miejsca:
I miejsce Igor Mocny z Rodzicami
II miejsce Bianka Szczot z Rodzicami
III miejsce Oliwier Dębowski z Rodzicami.
Galeria zdjęć.

♦   Warsztaty wiosenne na Grodzie w Grzybowie
13, 14 i 17 marca dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" z Sokołowa wybrały się na warsztaty wiosenne organizowane przez Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie. Dzieci miały okazję posłuchać wierszy o tematyce wiosennej, a następnie wziąć udział w warsztatach plastycznych. Będąc na Grodzie nie można było także pominąć wspaniałej zabawy wcielenia się w małych archeologów, która przysporzyła przedszkolakom wiele radości. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Kobiet
8 marca w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie świętowano Dzień Kobiet. Mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek i szarmancko obdarowali nimi dziewczynki oraz wszystkie panie. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. Galeria zdjęć.

♦   "W krainie talentów" - lekcja biblioteczna""
24 lutego Maluszki i Średniaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie udały się do Biblioteki Publicznej oddziału dziecięcego we Wrześni na lekcję biblioteczną, by tam razem z głównym bohaterem książki "Zajączek Grajek" spotkać się z literaturą i jednocześnie nieograniczonym jej światem, rozbudzić zainteresowanie czytelnicze oraz pobudzić swoją fantazję i działalności plastyczne. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie ze sztuką - wizyta w muzeum
20 lutego Starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie spotkały się ze sztuką. Miały okazję zwiedzić Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Zobaczyły m.in. zabytki z wykopalisk archeologicznych z piastowskiego grodu w Grzybowie, eksponaty z czasów walk niepodległościowych, saloniki mieszczańskie w stylu epoki fin de sicle, ale największe wrażenie wywołała na nich izba szkolna z przełomu XIX i XX w. z pamiątkami z czasu strajku szkolnego dzieci wrzesińskich w obronie nauki religii i pacierza w języku polskim. W sali obejrzały także projekcję najstarszego polskiego filmu fabularnego "Pruska kultura" z 1908 r., który opowiada m.in. o strajku dzieci wrzesińskich. Galeria zdjęć.

♦   Balik Karnawałowy
W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. W dniu 16 lutego w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, dzięki której można było otrzymać tytuł "Królowej i Króla Balu", który zdobyli Inga Cierech oraz Marcel Cierech. Zabawę uatrakcyjniły zabawy muzyczno ruchowe z Karnawałowym Klaunem oraz słodki poczęstunek. Galeria zdjęć.

♦   Walentynki
"Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"
14 lutego był dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca oraz bawiły się w serduszkowe zabawy muzyczno ruchowe. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko wykonało WALENTYNKĘ (serduszkowe gniotki) dla swoich rodziców. Galeria zdjęć.

♦   "Dzikie łabędzie" - spektakl teatralny
25 stycznia Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedziło Studio Artystyczne "Arlekin". Przedszkolaki miały okazję obejrzeć piękną inscenizację znanej bajki Hansa Christiana Andersena "Dzikie Łabędzie". Opowieść na scenie snuł sam Andersen. "Dzikie łabędzie" to piękna klasyczna baśń o miłości i poświęceniu, którą dzieci obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Galeria zdjęć.

♦   Cała Polska Czyta Dzieciom
Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając kolejny już rok w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie kontynuowana jest akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" propagująca częste czytanie dzieciom. Liderem akcji w placówce jest pani Angelika Zerbst. W lekturę książek chętnie angażują się rodzice oraz dziadkowie przedszkolaków, co sprawia dzieciom wiele radości. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom", zarówno Rodzicom, zaproszonym gościom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Galeria zdjęć.

♦   "Egzotyczny karnawał" - audycja Zielonej Nutki
Dnia 18 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie, tanecznym krokiem ruszymy w rytm muzyki. Sprawdziły z pomocą Zielonej Nutki czym się różnią tradycje karnawałowe na świecie. Przeprowadziły eksperyment jak powinien brzmieć najlepszy karnawał! Pomogły im w tym dźwięki latino, cha-chy i salsy, które oderwały wszystkich od zimowej styczniowej aury. Galeria zdjęć.

♦   Gminny Przegląd Kolęd
W środę 18 stycznia scena Wrzesińskiego Ośrodka Kultury należała do utalentowanych dzieci i młodzieży. A to za sprawą Gminnego Przeglądu Kolęd 2017, imprezy zorganizowanej przez Wrzesiński Ośrodek Kultury oraz Burmistrza Miasta i Gminy Września. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dziewczynki z grupy Średniaków z pastorałką "Świąteczna kołysanka". Gratulujemy odwagi oraz pięknego występu. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego najmłodsi z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie 17 stycznia zaprosili swoich kochanych Dziadków do Restauracji "Austeria" i przygotowały przedstawienie artystyczne: wiersze, piosenki, tańce i życzenia. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie Babcie oraz Dziadkowie zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno u dzieci jak i dziadków. Galeria zdjęć.

♦   Wielki Bal Zimowy
W kalendarzu zima, dlatego dnia 13 stycznia zorganizowano w Przedszkolu "Grzybek"" w Sokołowie Bal Śnieżynek i Bałwanków. Ubrane na biało przedszkolaki radośnie rzucały się śnieżkami z gazet, rozwiązywały zimowe zagadki, tańczyły i wirowały po sali jak śnieżynki. Dzieci zamieniały się w sopelki lodu, jeździły na saneczkach w parach, szukały bliźniaczo podobnych śnieżynek. Cała zabawa dała dzieciom bardzo wiele radości. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Wrzoski"
Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Sobotni wieczór 7 stycznia Stowarzyszeniu "Wrzoski" z Sokołowa upłynął właśnie w takiej atmosferze. Uroczystość odbyła się w Restauracji "Austeria" w Sokołowie. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz śpiewanie kolęd. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ świąteczny dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie. Goście byli zachwyceni umiejętnościami dzieci, w podziękowaniu przedszkolaki otrzymały gorące owacje na stojąco i słodki upominek. Galeria zdjęć.

♦   Kolędowanie w kaplicy
6 stycznia w Święto Trzech Króli, dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział we Mszy świętej podczas której wspólnie z Wiernymi i Zgromadzonymi śpiewały kolędy. Po Mszy Świętej wierni nagrodzili przedszkolaków oklaskami natomiast ksiądz dał błogosławieństwo dzieciom oraz paniom. Galeria zdjęć.

♦   Wigilia
22 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie dzieci, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola przełamali się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia oraz zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. W magiczny nastrój wprowadził wszystkich odświętny ubiór, piękne kolędy, oraz zapach świerku. Galeria zdjęć.

♦   "Aniołek" konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną we Wrześni
20 grudnia w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej we Wrześni odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno technicznego "Aniołek Bożonarodzeniowy". Wpłynęło 311 prac z przedszkoli i szkół podstawowych z całego powiatu wrzesińskiego. Przedszkole Niepubliczne Grzybek w Sokołowie dostało specjalne wyróżnienie oraz karton pysznych ciasteczek. Galeria zdjęć.

♦   "Hej kolęda, kolęda" - wspólne kolędowanie
Wszyscy z pewnością czujemy już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Święta dla nas bardzo wyjątkowe i jakże ważne. To święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Każdy z pewnością nie może doczekać się spotkania z najbliższymi przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem przy składaniu życzeń płynących prosto z serc, śpiewania kolęd przy pięknych choinkach, bijących ciepłym i przytulnym światłem. Oczekiwanie na nadejście tych magicznych świąt stwarza okazję do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania, które odbyły się w dniach 19, 20 i 21 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Galeria zdjęć - maluszki. Galeria zdjęć - średniaki. Galeria zdjęć - starszaki.

♦   "Przytulaki - podusiaki" - konkurs rodzinny
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w miesiącu grudniu w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano konkurs rodzinny pt. "Przytulaki Podusiaki". Celem konkursu było przede wszystkim uwrażliwianie na krzywdę innych oraz przekazanie odrobiny magii świąt podopiecznym Domu Samotnej Matki w Gnieźnie. Jury w składzie: Angelika Zerbst oraz Małgorzata Grzegorska zadecydowało o przyznaniu 1,2,3 miejsca:
I miejsce Marcel Surdyk z Rodzicami, Hanna Bartz z Rodzicami oraz Oliwier Dębowski z Rodzicami;
II miejsce Vincent Powała z Rodzicami oraz Antoni Karski z Rodzicami;
III miejsce Aleksandra Trzaskawka z Rodzicami oraz Oskar Andrzejewski z Rodzicami.
Po rozstrzygnięciu konkursu podusie pocieszenia przekazano do Domu Matki i Dziecka w Gnieźnie. Radość dzieci była ogromna. Zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć.

♦   Kiermasz Świąteczny
10 grudnia odbył się kolejny Kiermasz Świąteczny organizowany przez Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie. Kolorowe ozdoby świąteczne oraz przepiękne występy naszych przedszkolaków i ich starszych kolegów wprowadziły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. Wszystko co wystawiono na kiermaszu przygotowali nauczyciele, rodzice i dzieci z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie oraz Przedszkola "Grzybek" z Sokołowa i Kleparza. Serdecznie dziękujemy! Galeria zdjęć.

♦   Uroczyste zapalenie choinki
"Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas
jakie miłe to spotkanie choinko zielona..."
Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Stała pod śniegiem panna zielona" życząc wszystkim Wesołych Świąt. Galeria zdjęć.

♦   Wizyta św. Mikołaja w asyscie Śnieżynki i Elfa
6 grudnia Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedził długo oczekiwany gość. Były to odwiedziny Świętego Mikołaja w asyście Śnieżynki i Elfa, którzy zaprosili dzieci na audycję muzyczną oraz warsztaty plastyczne, a wszystko to we wspaniałym świątecznym klimacie. Mikołaj także nie zapomniał o upominkach dla dzieci. Galeria zdjęć.

♦   Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka
Z okazji zbliżających się Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano od 19 do30 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie akcję "Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka". Celem akcji było zebranie słodkości dla podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pokochaj mnie" z terenu wrzesińskiego. Składamy serdecznie podziękowania Rodzicom za włączenie się w zbiórkę. Galeria zdjęć.

♦   Andrzejki
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, to czas czarów, wróżenia oraz przepowiadania. Andrzejki w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyły się 30 listopada. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, koła fortuny oraz innych przepowiedni. Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba - czyli lanie wosku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... Galeria zdjęć.

♦   Wizyta w zakładzie krawieckim
W związku z realizacją tematu kompleksowego "Ubrania na jesienne chłody-poznajemy pracę krawcowej" dzieci z grup Maluszki i Średniaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek w Sokołowie wybrały się 29 listopada do zakładu krawieckiego pani Marleny Kozubińskiej (mamy Wiktorii i Oliwki). Dzieci mogły obejrzeć wygląd i wyposażenie zakładu krawieckiego, zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów jakimi posługuje się krawcowa. Zapoznały się z procesem szycia ubrań oraz procesem przygotowania do sprzedaży. Na koniec wizyty dzieci otrzymały w prezencie od pani krawcowej ścinki materiałów, kolorowe guziczki oraz kolorowe pasmanterie, które po powrocie z zakładu krawieckiego dzieci wykorzystały do zaprojektowania ubrań, które zdobią galerie plastyczne. Dziękujemy serdecznie pani Kozubińskiej za udostępnienie zakładu do zwiedzania i poświęcony czas. Galeria zdjęć.

♦   Nocka w przedszkolu
Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie czekali na ten moment z wielką niecierpliwością. 25 listopada przedszkolaki przybyły do przedszkola późnym popołudniem, aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Na początku złożyły uroczystą przysięgę dzielnych przedszkolaków, a następie udały się na Mini Kino z popcornem. Po wieczornej toalecie dzieci szybko przebrały się w piżamki i rozpoczęła się "piżamowa" dyskoteka. Przy kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami. W końcu zmęczone, ale uśmiechnięte dzieci zasypiały podczas bajki czytanej przez nauczycielki. Rano dzieci uczestniczyły w gimnastyce porannej, zjadły pyszne śniadanko i wszystkie dzieci z uśmiechem i błyskiem w oku witały swoich rodziców. To była niezapomniana noc. Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się Wielkie Misiowe Zgromadzenie, a to za sprawą Światowego Dnia Pluszowego Misia. Misiaczki małe i duże tłumnie odwiedziły przedszkole i towarzyszyły przedszkolakom przez cały dzień. Galeria zdjęć.

♦   "Kocham Cię Polsko" audycja muzyczna Zielone Nutki
21 listopada do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zawitali: Zielona Nutka, pan Harmoniusz i pan Muzyk z przedstawieniem teatralno muzycznym pt. "Kocham Cię Polsko!". Zielona Nutka ze swoimi przyjaciółmi zaprosiła dzieci do muzycznego zwiedzania naszego kraju. Zaczęliśmy od Krakowa i hymnu z wieży kościoła mariackiego, poznaliśmy też hymn Poznania i wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski. Pan Muzyk pokazał także budowę trąbki oraz zadał kilka muzycznych zagadek. Mieliśmy okazję wspólnie zagrać na trąbce i przypomnieć sobie symbole państwa polskiego. Galeria zdjęć.

♦   "Tęczowa Piosenka" konkurs międzyprzedszkolny
16 listopada odbyła się VII edycja konkursu "Tęczowa piosenka". Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" z Sokołowa reprezentowały dwie dziewczynki. W kategorii dzieci młodszych 3 4 latków wystąpiła Aleksandra Trzaskawka z piosenką "Zostań moją przyjaciółką" przygotowana przez p.Angelikę Zerbst, natomiast w kategorii dzieci starszych 5 6 latków wystąpiła Hanna Bartz z piosenką "Cukierki, cukierki" przygotowana przez p.Izabelę Kasprowicz. Dzieci za swój występ otrzymały dyplomy i nagrody! Gratulujemy! Galeria zdjęć.

♦   Uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości
"Dzisiaj wielka jest rocznica,
Jedenasty listopada!...
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa"
10 listopada dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie uczestniczyły w Uroczystym Apelu z okazji Święta Niepodległości. Było nastrojowo i patriotycznie. Galeria zdjęć.

♦   "Tomcio Paluszek" - spektakl teatralny
10 listopada dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedził zaprzyjaźniony Teatr z Kalisza. Tym razem zaprezentował młodym widzom spektakl pt: "Tomcio Paluszek". Aktorzy w zabawny sposób opowiedzieli historię dzielnego Tomcia Paluszka, który bronił królewnę przed złym Zbójem Madejem. W inscenizacji pojawiły się również kukiełki. Występy aktorów przeplatane były piosenkami, a barwne stroje i dekoracja na pewno na długo pozostaną dzieciom w pamięci. Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Postaci z Bajek
We wtorek, 8 listopada, w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Galeria zdjęć.

♦   "Doktor Dolittle i przyjaciele" spektakl w WOKu
Dnia 4 listopada dzieci z grupy Starszaków z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się na przedstawienie pt. "Doktor Dolittle i przyjaciele" granego na deskach Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. "Doktor Dolittle i przyjaciele" to rodzinny, kolorowy i rozśpiewany spektakl o perypetiach sympatycznego weterynarza, który pojechał do Afryki ocalić małpy. Cała jego podróż obfitowała w różne przygody, ale na szczęście wszystko się wspaniale zakończyło. Piękna scenografia, muzyka i gra aktorów przysporzyła wszystkim niezapomnianych emocji. Galeria zdjęć.

♦   Wszystkich Świętych
Święto Zmarłych to dobra okazja do rozmów na temat przeszłości, historii, kultywowania tradycji na odwiedzenie cmentarza. Dlatego 28 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się pod Pomnik by zapalić znicz i w ten sposób upamiętnić ofiary Bitwy pod Sokołowem stoczonej 2 maja 1848 w czasie powstania wielkopolskiego 1848. Galeria zdjęć.

♦   "Zuzia w zaczarowanej krainie" - spektakl teatralny
Dnia 27 października Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedziło Studio Artystyczne Arlekin z przedstawieniem pt. "Zuzia w Zaczarowanej Krainie". Zuzia nie odstępuje swojej mamy na krok. Nie chce bawić się z innymi dziećmi nawet na własnych urodzinach. Ale co to? Mama postanowiła wrócić do pracy i zaprowadzić ją do przedszkola?! Tylko nie to! Dziewczynka jest zrozpaczona! Na szczęście sytuację ratuje Dziadek, znany szeroko z magicznych zdolności. To dzięki jego niezwykłemu darowi dziewczynka pozna zupełnie nowy świat pełen wybitnych i interesujących osobistości, a jednocześnie wspaniałych przyjaciół! Czy tą niezwykłą krainą może być pobliskie przedszkole?! Dzięki temu spektaklowi dzieci w atrakcyjnej dla siebie formie, mogły rozpoznawać i rozumieć swoje emocje, próbować radzić sobie z frustracją, niepewnością czy złością. Bardzo żywo reagowały na bliskie im treści, były w interakcji z aktorami zachowując jednocześnie wszystkie zasady świadomego, kulturalnego widza. Galeria zdjęć.

♦   Koncert jesienny
Za oknami wieje, za oknami plucha a w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie barwie i wesoło. 26 i 27 października Średniaki i Starszaki zaprosiły swoich Rodziców na Koncerty Jesienne. W rytmie pięknych piosenek i tańców, osnutych dziecięcą literaturą zabrały rodziców w dziecięcy świat artystycznych inspiracji Oczarowani rodzice z dumą podziwiali swoje pociechy, które wykazały się nie lada kunsztem. Po zakończonych koncertach, dzieci nowe przyjęte w tym roku do Przedszkola dołączyły pełnoprawnie do grona przedszkolaków poprzez uroczyste Pasowanie przez Panią Dyrektor Mariolę Zalepę. Galeria zdjęć - starszaki. Galeria zdjęć - średniaki.

♦   Pasowanie na Przedszkolaka
Dnia 25 października odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z Przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Uroczystego Aktu Pasowania dokonała Pani Dyrektor Mariola Zalepa. Galeria zdjęć.

♦   Zbiórka środków higieniczno - opatrunkowych na rzecz Domu Pomocy Społecznej we Wrześni
W związku z obchodzonym Dniem Ratownictwa Medycznego w dniach od 3 do 14 października odbyła się w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie zbiórka środków higieniczno - opatrunkowych na rzecz Domu Pomocy Społecznej we Wrześni. W imieniu Pracowników Przedszkola oraz Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, którzy wsparli naszą zbiórkę. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Ratownictwa Medycznego
13 października obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego. Dlatego tego dnia Panie z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zaprosiły do przedszkola Panią Sławomirę Bogucką - Sikorę pracownicę Szpitala Powiatowego we Wrześni. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. W tym wyjątkowym dniu składamy najlepsze życzenia wszystkim Pracownikom Ratownictwa Medycznego oraz tym, którzy w swej pracy uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka. Galeria zdjęć.

♦   "Kolorowy tydzień" - owoce i warzywa
"Zdrowo rośniemy, bo warzywa i owoce jemy" Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przez ostatni tydzień poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Podczas zajęć praktycznych poznawały smak i zapach, kształt i wielkość darów z sadu i ogrodu. Przygotowywały też różne potrawy: soki, koktajle, przetwory, szaszłyki oraz sałatki, którymi delektowały się na deser. Powyższe działania pozwoliły zapoczątkować w maluchach postawę bacznego obserwatora, jak również czynne postawy prozdrowotne opierające się na nawykowym spożywaniu owoców i warzyw w ciągu dnia. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Chłopca
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Galeria zdjęć.

♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień zbliża się,
od malucha aż do starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
29 września w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie świętowano Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Panie Nauczycielki złożyły dzieciom najserdeczniejsze życzenia, odśpiewały sto lat oraz zaprosiły na dzień pełen niespodzianek. Jednak największa z nich czekała na dworze. Był to przejazd bryczką. Konik Karinka bardzo przypadł dzieciom do gustu. Galeria zdjęć.

♦   Powitanie jesieni
23 września do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zapukała Pani Jesień, która przybyła z koszem pełnym jesiennych darów. Były w nim jabłka, gruszki, śliwki, które bardzo smakowały dzieciom. Pani Jesień wraz z Grzybkiem zaprosiła dzieci do wspólnej jesiennej zabawy, a następie na spacer do pobliskiego parku w celu poszukania oznak Jesieni oraz zebrania jej darów do utworzenia kącika przyrody w przedszkolu. Galeria zdjęć.

♦   "Bezpieczny przedszkolak na drodze" - spotkanie ze strażnikiem miejskim
20 września w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej we Wrześni. Pani Katarzyna Chromińska w sposób bardzo ciekawy przedstawił przedszkolakom kwestię bezpieczeństwa, m.in. jak należy przechodzić przez ulicę oraz jak należy reagować w sytuacjach gdy na swej drodze spotkamy nieznajomą osobę. Spotkanie zakończyło się rozdaniem niespodzianek (odblasków). Dzięki takim spotkaniom, poprzez fajną, ciekawą zabawę dzieci uczą się, jak należy zachować się wobec istniejących zagrożeń oraz co robić, aby być bezpiecznym. Galeria zdjęć.

♦   "Rodzina Smyczków" - audycja muzyczna Zielonej Nutki
Kraina Zielonej Nutki to program edukacyjny, który wprowadza najmłodszych słuchaczy w świat dźwięków. Dzięki utworom wykonywanym na rozmaitych instrumentach przez profesjonalnych muzyków audycje są wartościowe artystycznie, a jednocześnie dostosowane do percepcji dzieci. Dnia 13 września Zielona Nutka odwiedziła ze swoim programem artystycznym dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie. Nutka wraz z Panem Harmoniuszem przeprowadziła eksperyment na temat czy instrumenty mogą być rodziną? Były skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas, dzieci poprzez zabawę dowiedziały się co je łączy. Galeria zdjęć.

♦   Uroczyste obchody JUBILEUSZU 10 LECIA SZKOŁY w Grzybowie
W sobotę 10 września, w Grzybowie obchodzono Jubileusz 10-lecia istnienia Zespołu Szkół Społecznych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele p.w. św. Michała Archanioła, po której odbył się jubileuszowy rajd rowerowy. Oczekiwanie na oficjalne obchody, które rozpoczęły się o godz. 14:00, wypełniały artystyczne prezentacje uczniów szkoły i przedszkoli. Dla gości przygotowano okolicznościowe wystawy oraz występy; dla dzieci z kolei liczne atrakcje. Oficjalne obchody otworzyło przemówienie dyrektor Marioli Zalepy. W skrócie przedstawiła ona dziesięcioletnią historię szkoły oraz podziękowała wszystkim, bez których istnienie placówki nie byłoby możliwe. Nauczycielom pracującym w szkole w Grzybowie od początku jej powstania przekazano okolicznościowe medale. Na zakończenie pokrojono urodzinowy tort i odśpiewano "Sto lat". Galeria zdjęć.

♦   Witamy w nowym roku przedszkolnym
Po wakacyjnej przerwie serdecznie witamy dzieci i ich Rodziców w nowym roku szkolnym 2016/17. Dzieciom życzymy dużo radości, wesołej zabawy i mile spędzonego czasu wśród rówieśników. By każdy dzień w przedszkolu przyczyniał się do rozwoju dziecięcych umiejętności, zainteresowań, talentów i marzeń. Rodzicom zaś , dobrej współpracy z gronem pedagogicznym oraz wiele radości i satysfakcji z sukcesów i postępów Waszych pociech. Galeria zdjęć.

♦   Zajęcia adaptacyjne
Dnia 31.08.2016 w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. Zajęcia adaptacyjne przyczyniają się do złagodzenia stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość poznania nowego otoczenia i budynku przedszkola, nauczycielek i pracowników. Były zabawy dowolnie wybranymi przez dzieci zabawkami, wspólnie z rodzicami zabawy integrujące w kręgu, zabawy ruchowe, relaksacyjne, oraz muzyczno-ruchowe. Przy wspólnym poczęstunku rodzice obdarowani zostali "Niezbędnikiem Przedszkolaka", natomiast dzieci otrzymały medale "Grzybka". Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, a uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców świadczyły o dobrej zabawie. Galeria zdjęć.

ROK SZKOLNY 2015/2016

♦   Wakacyjny czas
Po co są wakacje?
A po to, by słoneczne opiekło Was złoto,
aby wiatry żywiczne owiały,
aby wody błękitne skąpały
aby łąki pachniały skoszone,
by las śpiewał piosenki zielone,
by Was ptaki budziły o świcie,
by łan zboża makami się kłaniał
no i po to, byście kiedy już wrócicie,
odpowiedzieć mogli na pytania.
Wszystkim wychowankom, rodzinom i opiekunom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Wielu pozytywnych wrażeń, udanych wycieczek i pięknej pogody. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2016/17. Galeria zdjęć.

♦   Zakończenie roku przedszkolnego
21 czerwca w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Po części artystycznej, Pani Dyrektor Mariola Zalepa wręczyła dzieciom dyplomy i zaprosiła na pogadankę z młodszym aspirantem policji sierż.szt. Piotrem Nawrockim, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Galeria zdjęć.

♦   Cała Polska Czyta Dzieciom
Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając kolejny już rok w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie kontynuowana jest akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" propagująca częste czytanie dzieciom. Liderem akcji w placówce jest pani Angelika Zerbst. W lekturę książek chętnie angażują się rodzice oraz dziadkowie przedszkolaków, co sprawia dzieciom wiele radości. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom", zarówno Rodzicom, zaproszonym gościom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Patrona Olgierda Brzeskiego
18 czerwca na Grodzie w Grzybowie po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły w Grzybowie- Olgierda Brzeskiego. Swoimi występami jak zwykle zaszczycili nas przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. Starszaki z "Grzybka" w Sokołowie zatańczyły "Taniec nowoczesny". Po części artystycznej goście mogli skosztować kiełbasek z grilla oraz pysznych ciast. Nie zabrakło oczywiście konkursów dotyczących wiedzy o patronie i konkurencji sportowych, w których do wygrania były m.in. tablety. Rodzicom, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w Dniu Patrona SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Galeria zdjęć.

♦   "Tajemny skarb" - spektakl teatralny
16 czerwca dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie miały przyjemność oglądać przedstawienie pt. "Tajemny skarb" w wykonaniu aktorów z Impresariatu Teatralnego z Kalisza, poprzez który, mogły nauczyć się, jak ważne jest czytanie i szanowanie książek, które nie raz przenoszą nas w magiczny świat wielkich przygód... Galeria zdjęć.

♦   XVII Powiatowy Konkurs Piosenki
13 czerwca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki organizowany przez Fundację Dzieci Wrzesińskich oraz Burmistrza Miasta i Gminy Września. Na deskach sceny stanęła nasza reprezentantka z grupy Starszaków z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie Hanna Bartz, która zaśpiewała piosenkę pt. "Mała strojnisia". Rodzicom dziewczynki bardzo dziękujemy za współpracę i poświęcony czas oraz gratulujemy udanego występu! Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie z Billym lekcja biblioteczna
Jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dziecka jest niewątpliwie czytanie mu książek. To właśnie w książkach maluch znajdzie wskazówkę, w jaki sposób zbudować własny system wartości. Dziecko, któremu rodzice czytają książki tworzy swój własny świat, samodzielnie kreuje i identyfikuje głównego bohatera, razem z nim przeżywa jego przygody. Dlatego 17 czerwca dzieci z grupy Starszaków z przedszkola "Grzybek" w Sokołowie wzorem ubiegłego roku udały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Września, by tam razem z głównym bohaterem książki Billym spotkać się z literaturą i jednocześnie nieograniczonym jej światem, rozbudzić zainteresowanie czytelnicze oraz pobudzić swoją fantazję i działalności plastyczne. Galeria zdjęć.

♦   Niedziela dla Milusińskich
W niedzielne popołudnie 12 czerwca Panie z Przedszkola "Grzybek" z Sokołowa i Kleparza poprowadziły Niedzielę dla Milusińskich w Amfiteatrze we Wrześni. Królewna Śnieżka wraz z krasnoludkami zaprosiły dzieci na bal, ale najpierw żeby się na niego udać Śnieżka poprosiła o pomoc w przygotowaniu poczęstunku, strojów, dekoracji oraz orkiestry, co sprawiło dzieciom bardzo dużo frajdy. Galeria zdjęć.

♦   Festyn Rodzinny
11 czerwca z okazji "Dnia Mamy, Taty i Dziecka" w ogrodzie Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano III Festyn Rodzinny. Nauczycielki na czele z Panią Dyrektor mgr Mariolą Zalepą ogłosiły uroczyste otwarcie festynu wystrzałem balonów, z których posypały się słodkości dla dzieci. Następnie dzieci wierszem, tańcem i piosenką wyraziły miłość swoim kochanym Rodzicom. Po występach nadszedł czas na wspaniałą zabawę oraz korzystanie z wielu atrakcji m.in. dmuchanego zamku i zjeżdżalni, przejażdżki bryczką, kucykami i osiołkiem, wystawą papug egzotycznych, malowania buziek i robieniem tatuaży, słodkiej kawiarenki, popcornu, produktów mleczarskich czy kiełbaski z grilla. Nie mogło zabraknąć także Strażaków ze swoim wozem i sprzętem gaśniczym. Podczas Festynu, odbyło się wiele konkursów dla dzieci i rodziców, które przysporzyły wszystkim wiele śmiechu. Ogłoszono również wyniki konkursu pt. "Moja Rodzinka", w którym wszyscy ex aequo zajęli I MIEJSCE. Profesjonalną oprawę muzyczną na festynie zapewnił duet muzyczny "ARES", natomiast wszystkie gadżety promocyjne zorganizował p.Mirosław Chudy Radny Miasta i Gminy Wrześni. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!! Galeria zdjęć.

♦   "Moja Rodzinka" - konkurs rodzinny
"Moja Rodzinka" to konkurs zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, ale przede wszystkim aktywne włączenie dzieci i rodziców w życie przedszkola. Jury w składzie: Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska oraz Maria Kulesza postanowiły przyznać wszystkim rodzinom I MIEJSCE, ponieważ każdy plakat był bardzo oryginalny i każda z rodzin miała ciekawy pomysł na przedstawienie swojej rodziny. Nagrodzone rodziny otrzymały dyplomy i nagrody, a piękne rodzinne plakaty zdobiły ogród przedszkolny podczas Festynu Rodzinnego organizowanego w dniu 11.06. w Przedszkolu "Grzybek" w Sokołowie. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   Dzień Dziecka w Silverado City - Miasto Western
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Panie Nauczycielki z Przedszkola Niepublicznego Grzybek" w Sokołowie przygotowały dla dzieci wspaniałą wycieczkę do Bożejewiczek koło Żnina, gdzie znajduje się miasteczko kowbojskie Silverado City. Przekraczając granice Silverado przenieśliśmy się w inny wymiar, poznając życie kowbojskiego miasteczka. U bram miasteczka czekała kowbojka, która oprowadziła dzieci po mieście opowiadając ciekawe epizody z życia kowbojów. Mieliśmy okazję oglądać scenkę napadu na bank oraz popisy kowbojskie na rodeo. Nie zabrakło również zabaw na placu zabaw oraz pikniku na świeżym powietrzu. Dodatkowo sam Szeryf, pogratulował i nagrodził przedszkolaków lizakami za piękne kostiumy w jakich przyjechały do miasteczka. Galeria zdjęć.

♦   Swięto Teatru na Prowincji "Maska 2016"
W dniach 18 - 21 maja odbył się XIII Ogólnopolskiego Przegląd Twórczości Teatralnej "MASKA 2016", którego organizatorem byli Zespół Szkół w Nowym Folwarku wraz z Fundacją Dzieci Wrzesińskich. Impreza miała miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich i miała na celu prezentację poszukiwań twórczych w dziedzinie repertuaru oraz wyrazu artystycznego teatru dziecięcego i młodzieżowego, budzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży kulturą teatralną oraz konfrontację dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych. Przegląd został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Wrzesińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Września. Na deskach teatralnych stanęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie z inscenizacją wiersza J. Brzechwy "Kaczki". Hanna Bartz, która wcieliła się w rolę jednej z kaczek otrzymała od Jury nagrodę specjalną. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   Rocznica Bitwy pod Sokołowem
2 maja 2016r. minęła 168 rocznica Powstania Wielkopolskiego. 29 kwietnia dzieci z przedszkola udały się więc pod pomnik Bitwy pod Sokołowem zapalić znicze, aby w ten sposób upamiętnić Poległych w Powstaniu. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pamięć oraz zakupione znicze. Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Książki
25 kwietnia obchodzono w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" Światowy Dzień Książki. W przedszkolu na co dzień Panie czytają dzieciom książeczki, do czytania zapraszają też Gości i Rodziców. W tym dniu zorganizowano wystawkę ulubionych bajek, które dzieci przyniosły z domu, następnie oglądano je i czytano. W ten sposób chcemy zachęcać dzieci do oglądania, a później do czytania bajek, gdyż "moda" na czytanie gaśnie, a książka wprowadza przecież w tak cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wspaniałych przeżyć. Galeria zdjęć.

♦   "Zwierzęta wiejskie" - wizyta w gospodarstwie "Agropol" w Sokołowie
W dniach 18 do 22 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przyswajały wiedzę z zakresu Wiejskich Zwierząt. Oglądały filmy edukacyjne, uczyły się piosenek, wykonywały prace plastyczne. Natomiast podsumowaniem wiadomości była wizyta w Gospodarstwie Rolnym "Agropol" w Sokołowie, w którym Pan Michał Gąsiorek oprowadził dzieci po fermie krów. Galeria zdjęć.

♦   Seans w grocie solnej
W dniach 13, 14 i 15 kwietnia dzieci z poszczególnych grup z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się na seans w Grocie Solnej w Chociczy Wielkiej. Udział w seansie miał charakter profilaktyczno- zdrowotny, wdychanie powietrza bogatego w wiele mikroelementów wpływa tak samo dobrze na nasze zdrowie jak pobyt nad morzem. Podczas seansu, dzieci bawiły się zabawkami w soli leczniczej i słuchały muzyki relaksacyjnej, a przy tym wdychały powietrze, które uwalniane jest przez ściany solne zawierające m.in. jod, wapń, magnez, potas, żelazo. Pobyt w Grocie solnej był dla przedszkolaków nowym doświadczeniem i wywołał pozytywne wrażenia. Galeria zdjęć.

♦   Talenty
Tegoroczny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września "Talenty 2016" obfitował w sukcesy nie tylko przedszkolaków, ale także ich starszych kolegów z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. Liczna grupa przedstawicieli naszej społeczności znalazła się pośród laureatów konkursu. Od 11 do 14 kwietnia odbywały się prezentacje w kategoriach: małe formy teatralne i recytacje, muzyka instrumentalna, muzyka wokalna oraz taniec. Jednocześnie oceniane były prace składane do Ośrodka w ramach kategorii: fotograficznej, wydawniczej, literackiej i plastycznej. Organizatorami imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz Wrzesiński Ośrodek Kultury. 14 kwietnia, odbyło się uroczyste podsumowania konkursu oraz wręczenie nagród. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy STARSZAKÓW w kategoriach: "Małe formy teatralne" oraz "Taniec", a także Rafał Hauke w kategorii plastycznej. Grupa teatralna zdobyła III MIEJSCE. Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz odwagi naszym podopiecznym!!! Galeria zdjęć.

♦   Powitanie wiosny na Grodzie w Grzybowie
21 marca dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie pożegnały zimę i powitały wiosnę na Grodzie w Grzybowie. Do Rezerwatu Archeologicznego przyjechały dzieci z okolicznych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i ośrodków edukacyjnych. Muzeum przygotowało szereg atrakcji - terenową grę edukacyjno-historyczną "W poszukiwaniu śladów wiosny", zgadywanki, gry i zabawy sprawnościowe oraz strojenie wiosennego drzewka. Natomiast każda grupa dzieci przygotowała słomianą, pięknie udekorowaną kukłę. Wspólną zabawę sfinalizowało spalenie kukły w ognisku i poczęstunek. Ceremonię zakończył ludowy zwyczaj witania wiosny - chodzenie z gaikiem. Teraz możemy ogłosić, wbrew temu co widzimy za oknem, że zima już się skończyła. Galeria zdjęć.

♦   Wyjazd do WOKu na baśń muzyczną
16 marca grupa Starszaków wybrała się do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na Baśń Muzyczną pt. "W tajemniczej krainie krasnali". Bohaterowie przedstawienia: smerfy, skrzaty, krasnale i króliczki wprowadzili dzieci w bajkowy nastrój, ukazując tajemnicę przechytrzenia ich przez Gargamela i jego pomocnicę złą czarownicę Agatę. Widownia brała czynny udział w spektaklu poprzez wykonywanie najróżniejszych czarów, zaklęć i magicznych zadań, co rozbawiało dzieci do łez. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło i mieszkańcy leśnej krainy przepędzili Gargamela i złą czarownicę. W ramach podziękowań za okazaną pomoc rozlosowano upominki dla dzieci jedną z wylosowanych była Hanna Bartz gratulujemy! Galeria zdjęć.

♦   "Legenda o złotej kaczce" - spektakl teatralny
11 marca zagościł w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie Teatr z Kalisza z przedstawieniem pt. "Legenda o Złotej Kaczce". Aktorzy z niezwykłym humorem przedstawili przygody szewca Szymona, który chcąc ratować przed biedą dzieci z domu dziecka, wybiera się po złoto do Złotej Kaczki. Szewczyk Szymon po drodze musi przechytrzyć Szarą Mysz oraz pozbawić mocy Wiedźmę Babuchę Burmuchę. Złota Kaczka obdarowuje Szewczyka złotem pod jednym warunkiem- żeby wydał wszystkie złote talary na swoje przyjemności. Jeśli uczyni inaczej- Kaczka zamieni go w kamień. Jednak dobre serce Szymona zwycięża. Złota Kaczka odczarowana postanawia wynagrodzić jego dobroć. W ten sposób bajka kończy się dobrze dla wszystkich, bo przecież warto: "Dobre serce dać za darmo, sto uśmiechów słać co rano!". Galeria zdjęć.

♦   Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca, w tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia i wręczyli swoim koleżankom upominki. Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. Galeria zdjęć.

♦   "Zabawy gliną" - warsztaty plastyczne
7 marca w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Goszczono artystkę p.Beatę Nowak-Degler z Pracowni "Ceramika z Marzeń", która pokazała dzieciom jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy powstały piękne formy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu, a następnie pomalowane. Galeria zdjęć.

♦   III Przedszkolna Olimpiada Zimowa
24 lutego odbyła się III Przedszkolna Olimpiada Zimowa. Impreza ta jest okazją nie tylko do wspomagania rozwoju fizycznego dzieci, kształtowania umiejętności zdrowej rywalizacji, integracji całej społeczności przedszkolnej, ale także i przede wszystkim, okazją do doskonałej zabawy. Tegoroczną Olimpiadę rozpoczął widowiskowy taniec w wykonaniu dzieci z Przedszkola z Kleparza, po którym Pani Dyrektor - Mariola Zalepa dokonała uroczystego otwarcia zawodów. Dzieci wspierane przez Panie nauczycielki rywalizowały w konkurencjach: "Tor przeszkód", "Strzał na bramkę", "Wyścig na czworakach tyłem", "Z tunelu do tunelu", "Bieg olimpijski", "Gąsienica", "Nawlekamy korale", "Jazda na waflu". Dzieci zarówno z Kleparza jak i z Sokołowa dzielnie oraz zwinie pokonywały konkurencję za konkurencją ostatecznie ogłoszono REMIS. W imieniu dzieci, rodziców i nauczycieli składamy serdeczne podziękowania dla nauczycieli z Przedszkola Grzybek w Kleparzu za zorganizowanie i zaproszenie na III Przedszkolną Olimpiadę Zimową. Galeria zdjęć.

♦   Wizyta w Centrum Zabaw i Rozrywki "Dino Świat" we Wrześni
19 lutego dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się do Centrum Zabaw i Rozrywki dla dzieci "Dino Świat" we Wrześni. Samochody, piłkarzyki, warsztat małego mechanika, kuchnia, trampolina i oczywiście tor przeszkód zakończony basenem z "kulkami"- wszystko to, sprawiło, że dzieciaczki spędziły niezapomniany czas wypełniony wspaniałą zabawą. A dodatkowo spotkanie z Dinusiem, malowanie buziek oraz bańki mydlane uatrakcyjniło wizytę w Centrum. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od Dinusia pamiątkowy upominek kolorowankę. Galeria zdjęć.

♦   Walentynki
15 luty był dla przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko wykonało WALENTYNKĘ dla swoich rodziców. Galeria zdjęć.

♦   Balik Karnawałowy
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie bal karnawałowy odbył się 5 lutego, uroczyste otwarcie balu rozpoczęto wystrzałem konfetti oraz lampką szampana, następnie był czas poświęcony na tańce, pląsy i konkursy, dzięki którym można było otrzymać tytuł "Królowej i Króla Balu", który zdobyli Łucja Kwiatkowska oraz Piotr Zając. Zabawę uatrakcyjnił pokaz magicznych baniek mydlanych oraz słodki poczęstunek. Galeria zdjęć.

♦   Zima w lsie - spotkanie z Leśniczym
Dla zwierząt zima, to czas walki o przetrwanie. Część zwierząt emigruje, uciekając przed głodem i chłodem, inne zapadają w sen zimowy lub hibernację, do minimum ograniczając swoją aktywność. Są wreszcie takie, które pozostają aktywne, chociaż drastycznie zmieniają dietę lub tryb życia. Dzikie zwierzęta mają swoje naturalne sposoby przetrwania tego trudnego okresu i właśnie o tym uczyły się między 25 a 29 styczniem dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie. Przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. "Pamiętamy o zwierzętach" w wykonaniu pań nauczycielek, wykonywały prace plastyczne, natomiast głównym wydarzeniem w tym tygodniu było spotkanie z Leśniczym panem Jerzym Winterem. Gość zaprezentował dzieciom swój strój roboczy, a następnie opowiedział wiele ciekawostek o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt. Pan Leśniczy mówił również jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Zachęcał do budowania karmników i dokarmiana ptaków. Spotkanie z pewnością uwrażliwiło dzieci na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią. Galeria zdjęć.

♦   Pamiętamy o ptakach zimą
Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto? Wiadomo- dzieci!
Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Wiedzą to dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie dzięki prowadzonemu tygodniowemu tematowi: "Pamiętamy o ptakach zimą". Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i nazwami ptaków; poznały zwyczaje skrzydlatych przyjaciół i zasady dokarmiania ptaków; wykonały piękne prace plastyczne, które zawidniały w przedszkolnej galerii, a także wykonały samodzielnie ptasie przysmaki. Kulminacyjnym wydarzeniem w owym tygodniu było spotkanie z p.Bogdanem - miłośnikiem ptaków, który utrwalił dzieciom zdobytą wiedzę oraz pomógł w zamontowaniu karmnika w ogrodzie przedszkolnym. Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na przylot ptaków aby obserwować ich wygląd, upierzenie i zachowanie. Takie zajęcia uwrażliwią dzieci na piękno przyrody, pobudzą zainteresowania ptakami oraz uświadamiają dzieciom, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Galeria zdjęć.

♦   Wizyta w Centrum Pomocy Bliźniemu "Monar - Markot" w Zielińcu
Dnia 22 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedziły Centrum Pomocy Bliźniemu Monar Markot w Zielińcu. Ośrodek działający od 8 lat pomaga rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, dotkniętym przemocą domową. Podczas wizyty Starszaki przedstawiły Jasełka a mieszkańcy wspólnie kolędowali z dziećmi. Po części artystycznej dzieci, panie oraz mieszkańcy centrum wspólnie bawili się w zabawy muzyczno ruchowe. Dzieci swoją wizytą sprawiły bardzo dużo radości mieszkańcom ośrodka, którzy nie szczędzili miłych i ciepłych słów. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Babci i Dziadka
Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości. W Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie obchodzono te wyjątkowe dni 13, 14 i 15 stycznia. W tych dniach dzieci ze wszystkich grup wspólnie ze swoimi paniami przygotowały występy. Przedszkolaki w formie wierszy, piosenek i tańców wyraziły miłość swoim Dziadkom oraz podziękowały za troskę, opiekę i wychowanie. Dzieci nie zapomniały także o seniorach z Domu Pomocy Społecznej we Wrześni, którzy nie zawsze mają możliwość świętować ten wyjątkowy dzień ze swoimi wnukami. Galeria zdjęć - maluchy. Galeria zdjęć - średniaki. Galeria zdjęć - starszaki.

♦   Jasełka w kaplicy
Bóg przyszedł na ziemię i zamieszkał w postaci maleńkiej Dzieciny. Jakże jest głęboka wymowa Świąt Bożego Narodzenia, a sięga do najwcześniejszego etapu życia człowieka. Każdy chciałby by ten magiczny czas trwał jak najdłużej. Dlatego 9 stycznia zgromadzeni parafianie w Kaplicy w Sokołowie dzięki dzieciom z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" mogli jeszcze raz poczuć magię Bożego Narodzenia. Dzieci, przy ogromnym zaangażowaniu nauczycielek oraz rodziców, wystawiły jasełka. Ukazały, że miłość Boga objawiona w Dziecięciu potrzebuje ciągle aktualizacji w naszym życiu i działaniu. Wierni nagrodzili przedszkolaków oklaskami i przyłączyli się do wspólnego śpiewania kolęd. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie opłatkowe Staowarzyszenia Kobiet "Wrzoski"
Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Wtorkowy wieczór 5 stycznia 2016 roku Stowarzyszeniu Kobiet "Wrzoski" z Sokołowa upłynął właśnie w takiej atmosferze. Uroczystość odbyła się w Restauracji "Austeria" w Sokołowie. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz śpiewanie kolęd. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przedstawiający wymowę symboliki Świąt Bożego Narodzenia czyli tradycyjne Jasełka. Goście byli zachwyceni umiejętnościami teatralnymi dzieci, w podziękowaniu przedszkolaki otrzymały gorące owacje na stojąco i słodkie upominki. Galeria zdjęć.

♦   Wigilia
22 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie dzieci, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola przełamali się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia oraz zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. W magiczny nastrój wprowadził wszystkich odświętny ubiór, piękne kolędy, zapach świerku. Po świątecznym ucztowaniu przedszkolaki znalazły pod choinką list oraz upominki od Gwiazdora. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Galeria zdjęć.

♦   "Cud Betlejemskiej Nocy" - Świąteczne Spotkanie Jasełkowe
17 grudnia w czwartkowe popołudnie kiedy przedszkolna sala zamieniła się w betlejemską grotę, przygasły światła i umilkł gwar, a na widowni zasiedli rodzice Starszaków przyszedł czas na Jasełka. W tradycyjnych jasełkach wystąpili: Maryja i Józef, Trzej Królowie, Pastuszkowie i piękne Anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Wszyscy śpiewali dla Dzieciątka, oddając mu swoje serduszko i przesyłając pokłony. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, spotkanie z Gwiazdorem oraz wzajemne życzenia i uczta wigilijna, która zakończyła spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Galeria zdjęć.

♦   "Hej, kolęda, kolęda" - Rodzinne kolędowanie
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku. Ich wyjątkowość tkwi przede wszystkim w tradycji przekazywanej przez pokolenia i niezwykłej atmosferze, która wszystkim się udziela. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Chcąc już wkroczyć w ten magiczny czas dnia 16 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się rodzinne kolędowanie. Maluszki i Średniaczki jako aniołki i pasterze zaprezentowali swoim Rodzicom piękne kolędy i pastorałki. Nie mogło zabraknąć także spotkania z Gwiazdorem. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnego ucztowania, poprzedzonego tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem. Galeria zdjęć.

♦   Pracowity grudzień
Grudzień to miesiąc pracowitych, a zarazem miłych i radosnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie już od początku grudnia rozpoczęto przygotowania do tego niezwykłego czasu. Dla dzieci jest to czas szczególny: pełen emocji, oczekiwań, przeżyć i radości. Galeria zdjęć.

♦   Kiermasz Świąteczny
12 grudnia w sobotnie popołudnie na Sali w Kleparzu odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY organizowany przez Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie. Imprezę uświetliły prezentacje artystyczne dzieci z przedszkola z Sokołowa i Kleparza oraz Uczniów Zespołu Szkół Społecznych z Grzybowa. Kiermasz jak co roku przyciągnął tłumy. Goście chętnie kupowali ręcznie wykonane stroiki, ozdoby, gadżety i kartki świąteczne. Wszystko co wystawiono na kiermaszu przygotowali nauczyciele, rodzice i dzieci z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie oraz Przedszkola "Grzybek" z Sokołowa i Kleparza. Serdecznie dziękujemy! Galeria zdjęć.

♦   "Zimowa przygoda" - spektakl teatralny
Spotkania z teatrem, poznawanie pojęć z nim związanych (scena, aktorzy, scenografia) rozpoczynają się już w przedszkolu i są źródłem wielu emocji dzieci. Wspólnie z bohaterami przedstawienia przeżywają przygody, śmieją się i smucą, z radością przyjmując szczęśliwe zakończenie opowieści i tak też było dnia 10.12.2015 r. kiedy do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie po raz kolejny zawitali aktorzy z Teatru z Kalisza. Tym razem zaprezentowali dzieciom "Zimową przygodę. Galeria zdjęć.

♦   Świąteczna wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie
4 grudnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne w Pawłowie. W okresie świątecznym największą atrakcją gospodarstwa jest żywa szopka. Lamy, kucyki, osiołek, owce, kozy, różnego gatunku kury, świnki morskie - wszystkie te zwierzęta były wielką atrakcją dla dzieci. Wycieczkę wzbogaciły warsztaty plastyczne oraz spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom słodkie upominki. Galeria zdjęć.

♦   "Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka"
Z okazji zbliżających się Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano w dniach 23 27 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie akcję "Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka". Celem akcji było zebranie słodkości dla podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pokochaj mnie" z terenu wrzesińskiego. Składamy serdecznie podziękowania Rodzicom za włączenie się w zbiórkę. Galeria zdjęć.

♦   Andrzejki
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, to czas czarów, wróżenia oraz przepowiadania Andrzejki w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyły się 27 listopada. Wróżki zabrały dzieci do świata magii i czarów. Stosowne rekwizyty , świece oraz zapach topionego wosku wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, koła fortuny oraz innych przepowiedni. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba - czyli lanie wosku. Czy wróżby się spełnią? przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy. Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Na misiowe przyjęcie przybyły też we własnej osobie misie brunatne oraz miś panda, które opowiedziały dzieciom o życiu niedźwiedzi, ich przysmakach oraz przygotowaniu do zimy. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to Wielkie Misiowe Zgromadzenie zostanie w wspomnieniach dzieci na długi czas. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie Andrzejkowe Stowarzyszenia Kobiet "Wrzoski"
20 listopada w piątkowy wieczór na zaproszenie Pani Wiesławy Krawczyńskiej ze Stowarzyszenia Kobiet "WRZOSKI" starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zaprezentowały część artystyczną w Restauracji "Austeria" w Sokołowie. Dzieci miały ogromną przyjemność występowania przed tak liczną, uśmiechniętą i wzruszoną publicznością. Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie oraz za słodkie upominki dla przedszkolaków. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Kredki
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę
Namalują wszystko to, co chcę!
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie obchodziły 20 listopada "Dzień Kredki". Tego dnia działania dzieci skierowane były na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Kredki wykorzystywały nie tylko do rysowania, czy do układania kompozycji, służyły także do klasyfikowania i segregowania. Galeria zdjęć.

♦   Dbamy o zęby - spotkanie z dentystą
W dniu 18 listopada dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedził pan stomatolog Michał Banaszak, który opowiedział, co należy robić, aby mieć piękne i zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów, kiedy odwiedzić gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy bać się dentysty. Pan Michał pokazał dzieciom model uzębienia, na którym zademonstrował dokładny sposób czyszczenia zębów, a następnie odważne przedszkolaki poddały się przeglądowi ząbków i otrzymały za odwagę dyplom, lustereczko dentystyczne oraz naklejkę dzielnego pacjenta. Dzieci za cenne wiadomości oraz miłe spotkanie pięknie podziękowały słodkim upominkiem. Galeria zdjęć.

♦   "Tęczowa Piosenka" - konkurs międzyprzedszkolny
Już po raz szósty dzieci z lokalnych przedszkoli licznie wzięły udział w konkursie "Tęczowa Piosenka" organizowanym przez Zespół Szkolno Przedszkolny "Tęczowa Chatka" we Wrześni. 17 listopada na scenie Wrzesińskiego Ośrodka Kultury wystąpili wokalne popisy najmłodszych. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowała Hanna Bartz z grupy Starszaków, która zajęła II MIEJSCE. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Postaci z Bajek
W piątek, 6 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Bajka towarzyszy już od najmłodszych lat. To od dorosłych zależy z jakiego zasobu wzorców będą czerpać dzieci. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Galeria zdjęć.

♦   Wszystkich Świętych
Święto Zmarłych to dobra okazja do rozmów na temat przeszłości, historii, kultywowania tradycji na odwiedzenie cmentarza. Dlatego 30 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się pod Pomnik by zapalić znicz i w ten sposób upamiętnić ofiary Bitwy pod Sokołowem stoczonej 2 maja 1848 w czasie powstania wielkopolskiego 1848. Galeria zdjęć.

♦   Pasowanie na Przedszkolaka
Swoją pierwszą i jakże bardzo ważną uroczystość przedszkolną w dniu 29 października przeżyły Maluszki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie, gdyż właśnie w tym dniu przystąpiły do Uroczystego Pasowania na Przedszkolaka. Jednak zanim to nastąpiło Maluszki zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze oraz grały na instrumentach, prezentując swoje umiejętności przed zaproszonymi gośćmi. Udowodniły, że mogą stać się już pełnoprawnymi przedszkolakami. Uroczystego Aktu Pasowania dokonała Pani Dyrektor Mariola Zalepa. Galeria zdjęć.

♦   Koncert jesienny
Jesień to piękny czas, pełen kolorowych, opadających majestatycznie liści, mglistych wilgotnych poranków i popołudni siąpiących delikatnym deszczem. To czas, który niejednego poetę czy artystę natchnął do twórczej pracy. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie także nie pominęły tego pięknego czasu, dlatego w dniach 27 i 28 października zaprezentowały dla swoich Rodziców uroki jesieni podczas Koncertów Jesiennych. W jesiennej scenerii i barwnych strojach dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach oraz tańczyły do jesiennych utworów. Po zakończonych koncertach, dzieci nowe przyjęte w tym roku do Przedszkola dołączyły pełnoprawnie do grona przedszkolaków poprzez uroczyste Pasowanie przez Pani Dyrektor Mariolę Zalepę. Galeria zdjęć - średniaki.
Galeria zdjęć - starszaki.

♦   "Jesienne Cudaki" - konkurs rodzinny
Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów. To jej dary dają nam wiele zachęty do podejmowania różnorodnych działań. Przykładem takiego działania został zorganizowany konkurs rodzinny pt. "Jesienne Cudaki" w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Celem konkursu było zwrócenie uwagi Rodziców i dzieci na piękno otaczającej jesiennej przyrody, uchwycenie przemijania czasu w przyrodzie oraz zatrzymania go w jesiennej kompozycji. Jury w składzie: Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska i Joanna Hofman zdecydowało o przyznaniu 1,2,3 miejsca:
I miejsce Marcel Surdyk z Rodzicami
II miejsce Rafał Hauke z Rodzicami
III miejsce Nikolas Antkowiak z Rodzicami
Jesienne cudaki wykonane z darów z lasu, sadu i ogrodu były wspaniałą dekoracją podczas Koncertów Jesiennych. Galeria zdjęć.

♦   "Przygody wróbelka Elemelka" - spektakl teatralny
15 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie gościły aktorów z Teatru z Kalisza z przedstawieniem pt. "Przygody Wróbelka Elemelka". Dzieci z radością obejrzały spektakl, aktywnie w nim uczestniczyły, służyły radą i pomocą. Historia Elemelka przypomniała dzieciom o ważnych wartościach w życiu człowieka i przestrzeganiu zasad. Galeria zdjęć.

♦   Kolorowy tydzień - owoce i warzywa
Zdrowie jest najważniejsze, a jesteśmy zdrowi, gdy zdrowo się odżywiamy! Dlatego od 5 do 9 października w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie przeprowadzono we wszystkich grupach wiekowych temat kompleksowy: "Kolorowy tydzień owoce i warzywa". Przez cały tydzień dzieci intensywnie uczyły się jak zdrowo się odżywiać i dbać o siebie. Nie były to jednak zajęcia teoretyczne, a najprawdziwsza kuchenna praktyka. Wszystkie działania promujące zdrowe odżywianie były przyjmowane przez dzieci entuzjastycznie i z wielkim zaangażowaniem, co widać na fotografiach w galerii. Galeria zdjęć.

♦   Wystawa papug egzotycznych
W czwartek 1 października w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt zorganizowano wystawę papug egzotycznych. Na początku hodowcy papug Pan Ryszard Grzegorski, Pan Mariusz Zając oraz Pan Tomasz Nowakowski przybliżyli przedszkolakom podstawowe informacje na temat życia ptaków, m.in. czym się żywią, jak zmieniają upierzenie oraz czego można je nauczyć. Papugi były bardzo towarzyskie, próbowały nawiązać kontakt z dziećmi podczas spotkania, a nawet odzywały się ludzkim głosem. Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały okazję zrobienia sobie zdjęcia z papugą Arą, która pięknie pozowała do zdjęć. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Chłopca
30 września w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie obchodzono Dzień Chłopca. Tego dnia dziewczynki stanęły na wysokości zadania i wspólnie z Paniami nauczycielkami przygotowały wiele niespodzianek dla swoich kolegów. Nie zabrakło także życzeń, buziaków, uścisków i upominków. Galeria zdjęć.

♦   Powitanie jesieni
23 września zawitała jesień astronomiczna. Takiej okazji nie mogły przeoczyć dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. Pani Jesień przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu. Po krótkiej rozmowie zaprosiła dzieci na jesienny spacer, na którym przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Na zakończenie najmłodsi otrzymali pyszne jabłuszka, gruszki i śliweczki, które jadły z dużym apetytem. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i  bogata w jesienne skarby! Galeria zdjęć.

♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
18 września dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Panie Nauczycielki złożyły dzieciom najserdeczniejsze życzenia oraz zaprosiły na dzień pełen niespodzianek. Jednak największa z nich czekała na placu zabaw dmuchany zamek, następnie słodki poczęstunek oraz paczuszka niespodzianka, którą dzieci zabrały do domku. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Galeria zdjęć.

♦   Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata
17 września tradycyjnie jak co roku, dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie włączyły się do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie "Naszej Ziemi". Po zakończonej akcji dzieci otrzymały zasłużone Dyplomy Przyjaciela Przyrody. Galeria zdjęć.

♦   Bezpieczny Przedszkolak - spotkanie z policjantem
14 września w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się spotkanie z sierż. Adamem Wojcińskim z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały pana policjanta, który uczulał przedszkolaków na zachowanie szczególnej ostrożności podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, a żeby jeszcze bardziej utrwalić zasady ruchu drogowego przedszkolaki miały możliwość zabawy z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego "Autochodzik". Galeria zdjęć.

♦   Witamy w nowym roku przedszkolnym!
Serdecznie witamy przedszkolaków i ich rodziców na progu nowego roku szkolnego 2015/2016. Z zapasem sił i bagażem ciekawych pomysłów ruszamy, by podejmować kolejne wyzwania w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy wesołej i przyjemnej zabawy w ciągu całego roku, samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy. Galeria zdjęć.

♦   Zajęcia adaptacyjne
Pierwsze dni w przedszkolu to czasem trudne chwile w życiu małego dziecka (często również rodzica). Warto pokazać dzieciom jak wygląda wspólna zabawa i praca w grupie. Dlatego 28 sierpnia zorganizowano w Przedszkolu Niepublicznym Grzybek w Sokołowie zajęcia adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających we wrześniu edukację przedszkolną. Podczas zajęć, w obecności rodziców dzieci poznały przedszkole, nauczycielki, uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami, uczyły się pierwszych piosenek oraz brały udział w nowych zabawach. Galeria zdjęć.

ROK SZKOLNY 2014/2015

♦   Wakacyjny czas
Wakacyjny czas spędzony w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie to czas pełen przygód i wspaniałej zabawy . Każdego dnia działo się coś fajnego: chodziliśmy na spacery, podróżowaliśmy w wyobraźni, tańczyliśmy, graliśmy, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Galeria zdjęć.

♦   Zakończenie roku przedszkolnego - maluchy i średniaki
Dnia 25 czerwca w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego 2014/2015. Maluszki i Średniaki pożegnały się z kolegami na czas wakacji. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach odbyła się pogadanka z Panem Policjantem Michałem Miczugą dotycząca bezpieczeństwa podczas wakacji. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego oraz obdarowały swoje Panie kwiatami, które były pięknym podziękowaniem za cały rok wytężonej pracy. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za ten wspaniały, kolejny rok działalności przedszkola. Galeria zdjęć.

♦   "Moja ulubiona bajka" międzyprzedszkolna wystawa prac plastycznych
"Moja ulubiona bajka" to międzyprzedszkolna wystawa będąca inicjatywą Niepublicznego Przedszkola "Bajka" we Wrześni polegająca na wykonaniu pracy dowolną techniką swojej ulubionej bajki. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy Starszaków, które przygotowały na tą wystawę bajkę pt."Czerwony Kapturek". 22 czerwca odbyła się inauguracja wystawy oraz nagrodzenie uczestników. Galeria zdjeć.

♦   Niedziela dla Milusińskich
W niedzielne popołudnie 21 czerwca Nauczycielki z Przedszkola "Grzybek" z Sokołowa i Kleparza poprowadziły Niedzielę dla Milusińskich w Amfiteatrze we Wrześni. Dzieci brały udział w grach i zabawach w stylu Dzikiego Zachodu. Nie zabrakło indiańskiego toru przeszkód, rzutu lassem na rogi byka, nauki kowbojskiego tańca, malowania indiańskich barw na twarzy czy indiańskich tatuaży. Na zakończenie indiańskiej przygody dzieciom udało się odnaleźć skarb w prawdziwej skrzyni. Galeria zdjęć.

♦   Żegnaj Przedszkole! - pożegnanie Starszaków
W piątek 19 czerwca Starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie pożegnały się ze swoimi paniami i przedszkolem. Dzieci po raz ostatni wystąpiły w roli przedszkolaków, pokazując program artystyczny oparty o wiedzę i umiejętności zdobyte w najstarszej grupie. Uroczystość rozpoczął tradycyjny Polonez. Rodzice mogli podziwiać także swoje pociechy w tańcach ludowych, piosenkach, wierszach i grze na instrumentach. Wychowawca grupy p.Angelika Zerbst podziękowania dzieciom za dwa lata spędzone razem i zaznaczyła, że dzieci kończąc dzisiaj swój pierwszy etap edukacji wkraczając w życie szkolne, muszą pamiętać o tym, że stając się uczniami, nie przestają być dziećmi Natomiast Rodziców poprosiła o złożenie uroczystego przyrzeczenia, że będą towarzyszyć dzieciom w stawianiu tych pierwszych, trudnych kroków szkolnych. Nie zabrakło także życzeń Pani Dyrektor Marioli Zalepy skierowanych do Dzieci oraz Rodziców. Milusińscy otrzymali dyplomy oraz upominki. Na zakończenie odbyło się spotkanie z Sierżantem Pyrkiem, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Patrona - Olgierda Brzeskiego
13 czerwca w upalne, sobotnie popołudnie przedszkolaki, uczniowie, rodzice i sympatycy szkoły bawili się wspólnie przy występach dzieci i nauczycieli podczas świętowania Dnia Patrona Szkoły w Grzybowie. Dzieci z grupy Starzaków z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zatańczyły do melodii ludowej "Wisieloka". Po części artystycznej była tradycyjna grochówka, kiełbaski i ciasto. Biorąc udział w konkursie wiedzy o patronie można było wygrać m.in. rower i dwa roboty kuchenne. Rodzicom oraz dzieciom, którzy brali udział w Dniu Patrona SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Galeria zdjęć.

♦   Dzień Dziecka w Gospodarstwie Agroturystycznym w Pawłowie
1 czerwca w Dzień Dziecka nauczycielki Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przygotowały dla dzieci niespodziankę wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić mini zoo, przejechać się bryczką, zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska oraz pobawić się w przepięknym ogrodzie z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piłek i sprzętu ogrodowego. Galeria zdjęć.

♦   Festyn Rodzinny
30.05. z okazji "Dnia Mamy, Taty i Dziecka" w ogrodzie Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano II Festyn Rodzinny. Nauczycielki na czele z Panią Dyrektor mgr Mariolą Zalepą ogłosiły uroczyste otwarcie festynu i wystrzeliły konfetti. Następnie dzieci wierszem, tańcem i piosenką wyraziły miłość swoim kochanym Rodzicom. Festyn okazał się wielkim przeżyciem zarówno dla przedszkolaków, jak i rodziców, którzy po raz pierwszy przygotowali przedstawienie teatralne, inscenizację wiersza "Na straganie." Po występach nadszedł czas na wspaniałą zabawę oraz korzystanie z wielu atrakcji m.in. dmuchanego zamku, przejażdżki bryczką, pokazu tresury psa policyjnego, malowania buziek, paznokci, tatuaże, balonowych cudaków, baniek mydlanych, słodkiej kawiarenki, waty cukrowej czy grochówki. Podczas Festynu, odbyło się wiele konkursów dla dzieci i rodziców min. bieg w worku, przeciąganie liny czy muzyczne krzesełka z fantami. Ogłoszono również wyniki konkursu pt. "Moja wesoła Rodzinka", w którym wszyscy ex aequo zajęli I MIEJSCE. Profesjonalną oprawę muzyczną na festynie zapewnił zespół muzyczny "ARES". Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego - przygotowując stroje dla dzieci, piekąc ciasta, fundując nagrody dla dzieci, organizując atrakcje oraz porządkując ogród po festynie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!! To był wspaniały dzień! Galeria zdjęć.

♦   "Moja wesoła Rodzinka" - konkurs rodzinny
"Moja wesoła Rodzinka" to konkurs zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, ale przede wszystkim aktywne włączenie dzieci i rodziców w życie przedszkola. Jury w składzie: Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska i Ewa Nowak postanowiły przyznać wszystkim rodzinom I MIEJSCE, ponieważ każdy plakat był bardzo oryginalny i każda z rodzin miała ciekawy pomysł na przedstawienie swojej rodziny. Przyznano także 5 nagród specjalnych złote puchary obfitości dla Pawła Kóski, Oliwiera Sękowskiego, Vincenta Powały, Darii i Igi Koniecznych oraz Marcela Cierecha za twórczość poetycką oraz oryginalność wykonania. Nagrodzone rodziny otrzymały dyplomy i nagrody, a piękne rodzinne plakaty zdobiły ogród przedszkolny podczas Festynu Rodzinnego 30.05. w Przedszkolu "Grzybek" w Sokołowie. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   STOWARZYSZENIE KOBIET Wrzoski DZIEŃ MAMY
22 maja na salce w Sokołowie Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wrzoski świętowały Dzień Mamy. W uroczystości uczestniczyły dzieci z grupy Starszaków z przedstawieniem KWOKA nagrodzonym III MIEJSCEM w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym Maska 2015. Panie ze Stowarzyszenia były pod ogromnym wrażeniem występu dzieci. Przedszkolaki otrzymały liczne brawa i słodki upominek, który wręczyła p.Wiesława Krawczyńska. Galeria zdjęć.

♦   Święto Teatru na Prowincji - Maska 2015
W dniach 20-22 maja w ramach projektu Święto Teatru na Prowincji odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej "Maska". Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół w Nowym Folwarku wraz z Fundacją Dzieci Wrzesińskich. Głównym celem tego jest integracja środowisk wiejskich i miejskich poprzez wspólne twórcze działania, jak również promowanie kreatywności i indywidualnych predyspozycji dzieci i młodych ludzi, którzy nie akceptują bylejakości, ale prezentują pozytywną postawę wobec innych i utrwalają uniwersalne wartości: wrażliwość, okazywanie szacunku, życzliwości i tolerancji. Imprezę patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Wielkopolski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz Starosta Wrzesiński. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy Starszaków. Dzięki inscenizacji wiersza J. Brzechwy "Kwoka" podbiły serca Jury i wywalczyły III MIEJSCE w kategorii przedszkolnej. Piękna gra aktorska przeplatana oprawą muzyczną, taniec i dekoracja przyczyniły się do wygranej. Natomiast Zuzanna Strawczyńska, która wcieliła się w rolę KWOKI otrzymała od Jury nagrodę specjalną. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   Rocznica Bitwy pod Sokołowem
Dnia 30 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie udały się pod Pomnik Bitwy pod Sokołowem, by tam upamiętnić Poległych w czasie Powstania Wielkopolskiego 2 maja 1848r. Wielkie podziękowania dla Rodziców przedszkolaków za zakupione znicze. Galeria zdjęć.

♦   Warsztaty na podgrodziu w Grzybowie - wycieczka
29 kwietnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wrazz Paniami wybrały się na warsztaty na Podgrodziu w Grzybowie. Przedszkolaków przywitali Wojowie wprowadzając dzieci w dawne czasy swoim strojem, mową i zachowaniem. W ramach warsztatów odbyły się zajęcia z wykorzystaniem gliny dzieci lepiły gliniane garnuszki w chacie na terenie grodziska wczesnośredniowiecznego - w zagrodzie edukacyjnej. Natomiast na świeżym powietrzu odbyło się spotkanie z historią zapoznanie i przymierzanie zbroi oraz strzelanie z łuku. Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Książki
23.04 2015r. w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie obchodzono "Światowy Dzień Książki". Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki. Bardzo chętnie dzieliły się i wymieniały oraz opowiadały o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje książka: zaczynając od powstawania papieru, roli autora, ilustratora oraz drukarni. Dodatkowo zwrócono uwagę dzieci na dbanie i szanowanie książek, a zadaniem przedszkolaków było "naprawienie" zniszczonych książeczek za pomocą taśmy i kleju. Na zakończenie każde dziecko otrzymało "Medal Przyjaciela książki". Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć. Galeria zdjęć.

♦   Talenty 2015
Tegoroczny przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września "Talenty 2015" obfitował w sukcesy nie tylko przedszkolaków, ale także ich starszych kolegów z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. Liczna grupa przedstawicieli naszej społeczności znalazła się pośród laureatów konkursu. Od 14 do 17 kwietnia odbywały się prezentacje w kategoriach: małe formy teatralne i recytacje, muzyka instrumentalna, muzyka wokalna oraz taniec. Jednocześnie oceniane były prace składane do ośrodka w ramach kategorii: fotograficznej, wydawniczej, literackiej i plastycznej. W prezentacjach "TALENTY 2015" uczestniczyć mogły dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna, szkoły podstawowe klasy 0 III, szkoły podstawowe klasy IV VI, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Zamysłem przeglądu było spotkanie i integracja dziecięcych i młodzieżowych środowisk twórczych, promowanie   osiągnięć twórczych w środowisku wrzesińskim oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między osobami inspirującymi i sprawującymi opiekę nad działaniami twórczymi dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach. Organizatorami imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz Wrzesiński Ośrodek Kultury. W piątek 17 kwietnia, odbyło się uroczyste podsumowania konkursu oraz wręczenie nagród. Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie reprezentowały dzieci z grupy STARSZAKÓW w kategoriach: "Małe formy teatralne" oraz "Taniec" i w tych dwóch kategoriach zdobyli II MIEJSCE! Gratulujemy!!! Galeria - małe formy teatralne
Galeria - taniec

♦   Śniadanko Wielkanocne
Dnia 1 kwietnia Dzieci wraz z Paniami z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zasiedli do stołu by wspólnie spożyć Śniadanko Wielkanocne. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały. Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój: dzielenie się jajkiem i składanie życzeń, wykwintny smak mazurków i bab wielkanocnych, oraz interesujący program artystyczny: muzyczno-taneczny wprowadził w atmosferę świąt. Radosną chwilą śniadania wielkanocnego i niezwykle oczekiwaną przez dzieci było wręczenie upominków przez samego Zajączka. Galeria zdjęć.

♦   Wizyta dietetyka
Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie podejmuje wiele  inicjatyw   mających  na  celu poszerzenie wiedzy  wychowanków  oraz  wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W  związku  z  tym  we wtorek 24  marca  grupę STARSZAKÓW odwiedził niezwykły  gość Pani Dietetyk Izabela Drela ekspert w reedukacji żywieniowej reprezentująca firmę NaturHouse.   W interesujący  sposób  przedstawiła dzieciom zawód  dietetyka,   poszerzyła wiedzę na temat  zdrowego  odżywiania, zapoznała  z  piramidą   żywienia  od produktów  najzdrowszych  i  najbardziej wartościowych   po  te,  które w odżywianiu  mogłyby  zostać  wyeliminowane bez  szkody   dla  organizmu. Tłumaczyła,  dlaczego  należy  ograniczać słodycze   i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie  i  zachowanie. Galeria zdjęć.

♦   Pożegnanie zimy - powitanie wiosny
"Marzanno, Marzanno, TY zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy!" Tymi słowami dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" wraz z Panią Zimą i kukłą Marzanną wyruszyły na spacer by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekają z wielką niecierpliwością WIOSNĘ. Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi instrumentami, rekwizytami wiosennymi i śpiewającymi wiosenne piosenki przeszło wzdłuż wsi Sokołowo, by poszukać Wiosny. Po długich poszukiwaniach, dopytywaniach mieszkańców, udało się Ją znaleźć spacerującą w pobliskim parku. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę spalono, a Pani Wiosna odwiedziła przedszkolaków w swoich salach, obdarowała dzieci cukierkami i obiecała że zostanie z nimi już na dobre. Galeria zdjęć.

♦   "Poskromienie Królewny Kaprysławy" - spektakl teatralny
13 marca po raz kolejny zawitał do Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie Teatr z Kalisza, tym razem z przedstawieniem pt."Poskromienie Królewny Kaprysławy" . Historia o nieposłusznej królewnie, która swoimi pomysłami i wybrykami zamęcza całe królestwo bardzo zaciekawiła i ubawiła dzieci . Ojciec Kaprysławy król Nieborak postanawiał podstępem nauczyć ją rozumu. Poddana ciężkim próbom dziewczyna wychodzi zwycięsko z opresji. W walce z przeciwnościami pomagali jej leśny Skrzat i gajowy Maciuś. Barwne widowisko, w którym bohaterowie lalkowi przeplatają się z żywym planem skończyło się morałem: "Z kapryszenia nie wynika nic dobrego i lepiej być miłym i sympatycznym". Galeria zdjęć.

♦   Dzień Kobiet
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet,
niech każdy się dowie,
że dzisiaj jest święto dziewczynek.
Uśmiechy są dla nich,
zabawa i taniec,
piosenka z radia popłynie
W dniu 9 marca obchodzono w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie "Dzień Kobiet". Chłopcy tego dnia obdarowali swoje koleżanki upominkami oraz słodkimi buziakami i uściskami. Galeria zdjęć.

♦   II Przedszkolna Olimpiada Zimowa
3 marca w Niepublicznym Przedszkolu "Grzybek" w Kleparzu odbyła się II Przedszkolna Olimpiada Zimowa. Przedszkolaki z Sokołowa zostały zaproszone do wspólnej zabawy i na sali gimnastycznej w Kleparzu wzięły udział w zawodach sportowych. Olimpiadę otworzyła Pani Dyrektor Mariola Zalepa, uroczystym przecięciem wstęgi i zapaleniem znicza olimpijskiego. A przedszkolaki z Kleparza zatańczyły przepiękny układ taneczny do utworu Michaela Jacksona "We are the world" z chustami w barwach olimpijskich. Dzieci wspierane przez Panie nauczycielki rywalizowały w konkurencjach: "Rozbierz-ubierz", "Kółeczko", "Slalom gigant", "Zadanie z kuli", "Bieg kelnera", "Balans na linie", "W tunelu", "Wieża", "Wykopki". W zabawie brały udział również Panie nauczycieli, które musiały wykazać się zwinnością i szybkością podczas konkurencji: "Grupowe narty" oraz "Wyścig rydwanów". Po wyczerpującym wysiłku, ogłoszono wyniki - przedszkole "Grzybek" z Sokołowa zdobyło I MIEJSCE. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. W imieniu dzieci, rodziców i nauczycieli składamy serdeczne podziękowania dla nauczycieli z Przedszkola Grzybek w Kleparzu za zorganizowanie i zaproszenie na II Przedszkolną Olimpiadę Zimową. Galeria zdjęć.

♦   "Gdzie jest Mikołaj?" - wyjazd do kina
Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi. Dlatego w piątek 27 lutego dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się na film do kina "Trójka" we Wrześni. Było to bardzo wielkie wydarzenie dla przedszkolaków gdyż wielu z nim pojechało do kina po raz pierwszy. Dzieci obejrzały film pt. "Gdzie jest Mikołaj?", opowiadający o chłopcu, który jest przekonany, że tegoroczne Święta będą wyjątkowo nudne. Wszystko się jednak zmienia, gdy pewien łoś rozbija się o dach jego domu W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie z literackim urwisem Pippi Langstrumpf - lekcja biblioteczna
Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień. W dniu 20 lutego Maluszki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedziły Bibliotekę Publiczną we Wrześni. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie "mieszka książka". Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką, co ułatwił im literacki urwis Pippi Langstrumpf. Ta rudawa dziewczynka oprowadziła dzieci po placówce, dzięki niej dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Żegnając się obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć książki. Galeria zdjęć.

♦   Walentynki
Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!
13 lutego dzieci z Przedszkolaka Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie świętowały Walentynki. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta odbyła się Zabawa Walentynkowa, podczas której królowały SERDUSZKA. Były konkursy, tańce i oczywiście przytulańce. To był naprawdę miły dzień, a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie MAMY i TATY oczywiście dla siebie także znalazły walentynkowy upominek podczas ubierania się. Galeria zdjęć.

♦   "Baśnie z czterech stron świata" - Teatr Artenes
Któż nie chciałby w zaledwie godzinę odwiedzić czterech stron świata...?! Niemożliwe? Ależ nie, W BAJKACH WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Zwłaszcza, gdy ma się jakiś zaczarowany przedmiot i równie czarodziejskiego ducha, który umożliwi nam taką podróż. Wtedy w mgnieniu oka można przenieść się z arabskiej jaskini nad brzeg jednego z rosyjskich mórz. Wspiąć się na olbrzymią łodygę fasoli w środkowej Anglii, by za chwilę z niej skoczyć w głębiny Morza Północnego. A wszystko to w towarzystwie nader ciekawych kompanów: tajemniczego Czarodzieja Roeoendera, Rybaka i jego chciwej żony, zakochanej Syrenki, sprytnego Janka i pewnego chłopca o imieniu Aladyn, który miał w swoim życiu mnóstwo szczęścia. Jeśli jeszcze dodamy, że ten zaczarowany duch to Dżinn ze starej lampy, to nie pozostanie nam już nic innego, jak zapiąć pasy i ruszyć w tę fascynującą podróż. Baśniowe Biuro Podróży Teatr ARTENES zaprosił Starszaków z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie dnia 9 lutego właśnie na taką czarodziejską wycieczkę w cztery strony świata. Galeria zdjęć.

♦   Bal Karnawałowy
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było dnia 5 lutego w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, motylki, piratów, Spider-Manów, Batmana...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Przedszkolaków do wspólnej zabawy zaprosił Animator - Clown, którzy wspaniale przeprowadził liczne zabawy, pląsy i tańce. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Galeria zdjęć.

♦   Cała Polska czyta dzieciom
Kolejny już rok w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie kontynuowana jest akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" propagująca częste czytanie dzieciom. Liderem akcji w placówce jest pani Angelika Zerbst, nauczycielka "Starszaków". Przedszkolacy codziennie słuchają bajek, wierszy, opowiadań czytanych nie tylko przez nauczycielki, ale również przez zaproszonych w tym celu gości znanych w środowisku lokalnym. Ostatnio gościł w przedszkolu pan Waldemar Grześkowiak Przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni oraz pani Teresa Piskorż Radna Miasta i Gminy Września w latach 2013/2014. W lekturę książek chętnie angażują się rodzice oraz dziadkowie przedszkolaków, co sprawia dzieciom wiele radości. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom", zarówno Rodzicom, zaproszonym gościom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co najlepsze. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą dlatego 21 i 22 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkola na to najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za dobro i wyrazić im swoją miłość. Przedszkolaki przedstawiły swoim "Dziadkom" najpiękniejsze piosenki i wiersze. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Dzieci nie zapomniały także o seniorach z D omu Pomocy Społecznej we Wrześni, którzy nie zawsze mają możliwość świętować ten wyjątkowy dzień ze swoimi wnukami. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości - dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach. Galeria zdjeć - grupa maluszków, Galeria zdjęć - grupa starszaków

♦   Wielki Bal Zimowy
W kalendarzu zima, mimo to zimowej aury nie widać... Dzieciom brakuje śniegu, jazdy na sankach, lepienia bałwana. Aby choć na chwilę przeżyć zimowe szaleństwo dnia 16 stycznia zorganizowano w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie WIELKI BAL ZIMOWY. Ubrane na biało przedszkolaki radośnie rzucały się śnieżkami, rozwiązywały zimowe zagadki, tańczyły i wirowały po sali jak śnieżynki. Galeria zdjęć.

♦   Jasełka w kaplicy
10 stycznia zgromadzeni parafianie w Kaplicy w Sokołowie dzięki dzieciom z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" mogli jeszcze raz poczuć magię Bożego Narodzenia. Młodzi aktorzy przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplatając ją kolędami śpiewanymi wspólnie z licznie zebranymi parafianami. Zgromadzeni oglądając przedstawienie mogli przenieść się w  atmosferę panującą w Betlejem. Maryja z Józefem, pasterze, anioły wprowadziły wszystkich w świat znanych wszystkim wydarzeń. Jasełka zakończyło przesłanie wygłoszone do wiernych, będące wyrazem wielkiej miłości i radości z narodzenia Pana. Widowisko wzbogaciło Eucharystię. Dziękujemy wspaniałej widowni, która przyjęła młodych artystów w tak ciepły sposób i swoje uznanie wyraziła gromkimi brawami. Galeria zdjęć.

♦   Wizyta w Domu Pomocy Społecznej
9 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie odwiedzili Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Wrześni, aby zaprezentować występ jasełkowy. Pensjonariusze z radością przyjęli przedstawioną przez dzieci historię Bożego Narodzenia, z uwagą przyglądali się występom małych aktorów i nagradzali gromkimi brawami. Podczas występu publiczność nie kryła wzruszenia oraz włączała się do wspólnego śpiewu kolęd. Ze strony Seniorów padły gorące podziękowania za udane przedstawienie, dające satysfakcję i wykonawcom i podopiecznym DPS-u. Spotkanie to miało na celu kształtowanie wśród najmłodszego pokolenia szlachetnej i otwartej postawy oraz uwrażliwienie ich na problem ludzi starszych, schorowanych i często samotnych. Nauczycielki i dzieci dziękują wszystkim pracownikom i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej we Wrześni za serdeczną atmosferę i gościnność. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Kobiet "Wrzoski"
Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Wtorkowy wieczór 6 stycznia 2015 roku Stowarzyszeniu Kobiet "Wrzoski" z Sokołowa, a także zaproszonym gościom upłynął właśnie w takiej atmosferze. Uroczystość odbyła się w Restauracji "Austeria" w Sokołowie. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz śpiewanie kolęd. Spotkanie uatrakcyjnił występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie. Przedszkolaki przedstawiły Jasełka - historię narodzin Jezusa. Goście byli zachwyceni umiejętnościami teatralnymi dzieci, w podziękowaniu przedszkolaki otrzymały gorące owacje na stojąco i słodkie upominki. Galeria zdjęć.

♦   "Cud Betlejemskiej Nocy" - Świąteczne Spotkanie Jasełkowe
Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewanie kolęd, życzenia i obdarowywanie się prezentami wszystko to szczególnie łączy. Dlatego w czwartek, 18 grudnia magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości udzieliła się Rodzicom dzieci z Grupy Starszaków. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Jezusa w wykonaniu dzieci. W tradycyjnych jasełkach wystąpili: Maryja i Józef, Trzej Królowie, Pastuszkowie i piękne Anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Wszyscy śpiewali dla Dzieciątka, oddając mu swoje serduszko i przesyłając pokłony. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami, a wyjątkowość tej cudownej nocy dopełniła przepiękna dekoracja. Doniosłość emocji dostarczyła także wizyta Gwiazdora, który obdarował dzieci upominkami. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnego ucztowania, poprzedzonego tradycyjnym dzieleniem się opłatka oraz wspólnym śpiewaniem kolęd. Galeria zdjęć.

♦   "Hej, kolęda, kolęda" - Spotkanie Świąteczne
Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu - dlatego 17 grudnia grupa Maluszków zaprosiła swoich rodziców, aby wspólne radować się nadchodzącymi świętami. Dzieci w przepięknej scenerii przebrane w stroje aniołów i pasterzy wykonały wiele kolęd i pastorałek wprowadzając zgromadzonych gości w zadumę i wzruszenie. Doniosłość emocji dostarczyła także wizyta Gwiazdora, który obdarował przedszkolaki słodkimi upominkami. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnego ucztowania, poprzedzonego tradycyjnym dzieleniem się opłatka. Galeria zdjęć.

♦   Pracowity grudzień
Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen radości i wzruszeń, poprzedzony okresem intensywnych przygotowań. Również w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie już od początku grudnia rozpoczęto przygotowania do tego niezwykłego czasu. Ozdoby wykonane, choinka przystrojona, sale udekorowane. W całym przedszkolu czuć świąteczną atmosferę, a także kolędy i pastorałki. To znak, że święta zbliżają się wielkimi krokami Galeria zdjęć.

♦   "Świąteczna choinka" - spektakl teatralny
12 grudnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział w spektaklu teatralnym "Świąteczna Choinka" zagranym przez aktorów z Teatru z Kalisza. Główni bohaterowie przedstawienia w cudowny, magiczny sposób wprowadzili przedszkolaków w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zapoznali ze świąteczną tradycją ubierania choinki, śpiewania kolęd oraz łamania się opłatkiem. Dzieci były zachwycone mogąc brać czynny udział w przedstawieniu. Galeria zdjęć.

♦   Kiermasz Świąteczny
6 grudnia na Sali w Kleparzu odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY organizowany przez Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie. Impreza rozpoczęła się uroczystym zapaleniem choinki przez Panią Dyrektor Mariolę Zalepę, a następnie rozpoczęły się prezentacje artystyczne Dzieci z przedszkola z Kleparza, Sokołowa oraz Uczniów Zespołu Szkół Społecznych z Grzybowa. Kiermasz przyciągnął tłumy. Goście chętnie kupowali ręcznie wykonane stroiki, ozdoby, gadżety i kartki świąteczne, a także domowe przetwory. Wszystko co wystawiono 6 grudnia na kiermaszu przygotowali nauczyciele, rodzice i dzieci z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie oraz Przedszkola "Grzybek" z Kleparza i Sokołowa, za co serdecznie dziękujemy! Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie ze świętym Mikołajem
Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, 5 grudnia pojawił się w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie długo oczekiwany przez dzieci gość Święty Mikołaj. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem dzieci zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wierszyki. Na twarzach maluchów widać było wielkie zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Galeria zdjęć.

♦   "Grzybek" - konkurs rodzinny
Z okazji Pierwszej Rocznicy Powstania Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano dla dzieci i rodziców konkurs rodzinny pt."Grzybek". Zainteresowanie konkursem było ogromne, z dnia na dzień do przedszkola napływały nowe grzybki.
Jury w składzie: Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska i Ewa Nowak zdecydowało o przyznaniu 1,2,3 miejsca:
I miejsce Iga i Daria Konieczne z Rodzicami
II miejsce Bartosz Maciejewski z Rodzicami
III miejsce Vincent Powała z Rodzicami, Rafał Hauke z Rodzicami i Bartosz Mikołajczak z Rodzicami.
Nagrodami za 1, 2 i 3 miejsce były bony upominkowe na rodzinną pizzę do Restauracji "Sjesta" we Wrześni. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkości oraz dyplomy. Galeria zdjęć.

♦   Pierwsza rocznica powstania przedszkola
Przedszkole "Grzybek" w Sokołowie istnieje już od roku. 29 listopada dzieci, nauczyciele i rodzice uroczyście świętowali pierwsze urodziny niepublicznej placówki prowadzonej przez Stowarzyszenie "Szansa" z Grzybowa, którego Prezesem jest Pani Mariola Zalepa. Świętowanie rozpoczęto uroczystym odsłonięciem figury "Grzyba" przez Panią Dyrektor przed przedszkolem. Po odsłonięciu figury niespodziewanie pojawił się gość specjalny maskotka G rzybek, który korowodem na czele z Panią Dyrektor zaprowadził rodziców, dzieci oraz zaproszonych gości do restauracji "Austeria" w Sokołowie, gdzie miała miejsce druga część uroczystości. Pani Dyrektor podczas uroczystości w Restauracji przypomniała wszystkim całoroczne osiągnięcia dzieci m.in. udział w konkursach gminnych i między przedszkolnych, warsztatach i wycieczkach. Następnie starsze dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym, a młodsze zostały pasowane na przedszkolaków. Na zakończenie wszyscy skosztowali urodzinowego tortu. W spotkaniu uczestniczył m. in. Jarosław Malicki, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UMiG oraz Iwona Piórkowska, która zarządzała przedszkolem w zeszłym roku. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie andrzejkowe Stowarzyszenia Kobiet "Wrzoski"
28 listopada w andrzejkowy wieczór w Restauracji "Austeria" w Sokołowie na zaproszenie Pani Wiesławy Krawczyńskiej ze Stowarzyszenia Kobiet "WRZOSKI" starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie zaprezentowały część artystyczną. Były piosenki, tańce, gra na instrumentach oraz ogromna przyjemność występowania przed tak liczną, uśmiechniętą i wzruszoną publicznością. Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie oraz za słodkie upominki dla przedszkolaków! Galeria zdjęć.

♦   Andrzejki
"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary."
Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń, ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu... dlatego 28 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie zapanowała magiczna atmosfera. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, z których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było lanie wosku, wróżenie z kart i monet. Nie zabrakło także, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą no i przy tej okazji wielkie podziękowania dla Pani Eweliny Zawady-mamy Michałka, która osłodziła ten dzień przedszkolakom pysznym domowym ciastem. Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie obchodzono Święto Pluszowego Misia. Pluszowy Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Towarzysz radości i smutków. Pluszowy Miś istnieje już 112 lat i nadal jest niezastąpioną zabawką pomimo ogromnej konkurencji. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, do przedszkola przybyły dzieci ze swoimi pluszakami. Nie zabrakło w tym dniu dobrego humoru oraz wspaniałej zabawy. Dzieci uczestniczyły w konkursach, zgadywankach, pląsach, a także przypomniały sobie znane misie z bajek: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Jogi, Miś Colargol. Wszyscy Ci bohaterowie kojarzą nam się pozytywnie, bo miś pluszowy niesie ze sobą same dobre emocje. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Kredki
21 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie obchodzono Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują najczęściej właśnie kredką. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum działań. Galeria zdjęć.

♦   Teatralne eksperymenty z bańkami mydlanymi
Fizyka to próba zrozumienia zjawisk otaczającego nas świata. Ogromną ciekawość świata wykazują dzieci w wieku przedszkolnym. Ich uwaga skoncentrowana jest nie tylko na ludziach, ale również na przedmiotach, które dotykają, smakują, wąchają, wrzucają do wody, itp.. W ten sposób doświadczają i uczą się, a poprzez konkretne doświadczenia za pomocą zmysłów dochodzą do wniosków. Z założenia eksperymenty są naukowe, ale stanowią też dobrą zabawę dla badawczego umysłu małego dziecka. Umożliwiają zrozumienie zjawisk przez samodzielne wprowadzanie czynników i obserwowanie powstałych zmian. Przedszkolakom pomógł to wszystko zrozumieć i wyjaśnić Pan Robert Przybylski, pasjonat astronomii, chemii i fizyki podczas zajęć "Teatralne eksperymenty z bańkami mydlanymi" przeprowadzone 17.11.2014r. w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Postaci z Bajek
W piątek, 7 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Przedszkolaki z pomocą rodziców przygotowały specjalnie na ten dzień opaski na głowę z postacią z ulubionej bajki, następnie o niej opowiadały, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Na zakończenie oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Galeria zdjęć.

♦   Wycieczka do Centrum Leśnej Przygody "Szumi Bór"
5 listopada dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się do Centrum Leśnej Przygody "Szumi Bór" w Rajmundowie. Celem wycieczki było poznanie środowiska leśnego, zapoznanie z sposobem przygotowania zwierząt do zimy oraz przekazanie darów jesiennych z akcji przeprowadzonej w przedszkolu "Spiżarnia dla leśnych zwierząt". Panowie leśniczy opowiedzieli przedszkolakom o lesie i jego mieszkańcach. Pokazali tropy zwierząt, mrowisko, wyjaśnili pojęcie "drzewoterapia". Na koniec leśnej wyprawy odbyło się ognisko z kiełbaskami. Wycieczka ta była wspaniałą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą. Galeria zdjęć.

♦   Halloween
31 października w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie było "strasznie fajnie". Dzieci z Paniami zorganizowały obchody Święta Halloween, po to by zapoznać przedszkolaków ze zwyczajami i tradycjami innych krajów. W pięknie udekorowanej sali zarówno maluchy, jak i starszaki bawiły się na balu z dreszczykiem. Były tańce, konkursy, zabawy, a zamiast psikusów słodycze i owoce. Galeria zdjęć.

♦   "Najpiękniejsza dynia Halloween" - konkurs rodzinny
"Najpiękniejsza Dynia Halloween" to konkurs rodzinny zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, ale przede wszystkim aktywne włączenie dzieci i rodziców w życie przedszkola. Jury w składzie: Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska i Ewa Nowak zdecydowało o przyznaniu 1,2,3 miejsca:
I miejsce Wanessa Kazimierska z Rodzicami oraz Adrian Surdyk z Rodzicami
II miejsce Kacper Pech z Rodzicami
III miejsce Iga i Daria Konieczne z Rodzicami
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy. Piękne przystrojone dynie zdobiły przedszkole "Grzybek" w Sokołowie podczas Balu Halloween. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom i ich rodzicom gratulujemy!!!!!! Galeria zdjęć.

♦   Wszystkich Świętych
Dzień zmarłych, choć smutny, stanowi jedno z ważniejszych polskich świąt. Istotne jest zatem, aby dziecko poznało jego znaczenie i sens. Wyniesiona z tego nauka pozwoli mu zrozumieć istotę pamięci, szacunku i tradycji. Święto Zmarłych to dobra okazja do rozmów na temat przeszłości, historii, kultywowanie tradycji na odwiedzenie cmentarza. Dlatego 30 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się pod Pomnik by zapalić znicz i w ten sposób upamiętnić ofiary Bitwy pod Sokołowem stoczonej 2 maja 1848 w czasie powstania wielkopolskiego 1848. Galeria zdjęć.

♦   Koncert jesienny
"Jesień to piękna pora roku. W ten cudowny czas liście tańczą na wietrze, a wiatr delikatnie rozwiewa chmury na niebie kołysząc równocześnie drzewa. Liście szybując w powietrzu upiększają świat, który płonie barwami jesieni" i to właśnie 21 i 22 października przedstawiły dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie podczas Koncertu Jesiennego. W jesiennej scenerii i barwnych strojach dzieci zaprezentowały dla swoich Rodziców program artystyczny. Była recytacja, śpiew, taniec, gra na instrumentach. Przedszkolaki wykazały się dużym artyzmem, a w nagrodę otrzymały gromkie brawa połączone ze łzą wzruszenia. Kolorowe stroje, dekoracja oraz tak liczna obecność Rodziców sprawiły, że Koncerty były naprawdę w yjątkowe. Rodzicom oraz zaproszonym gościom, p. dyrektor Marioli Zalepie, p. wicedyrektor Iwonie Kaczmarek dziękujemy za przybycie, a naszym przedszkolakom gratulujemy wspaniałego występu. Galeria zdjęć.

♦   Autochodzik
17 października Starszaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie poznawały zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość zabawy z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego "Autochodzik", który służy do nauczania dzieci zasad bezpieczeństwa. Dzięki zabawie z "Autochodzikiem" dzieci nie tylko przyswoiły wiedzę na temat zasad obowiązujących w ruchu pieszym i ulicznym, ale także sprawiła im ona ogromną radość w zabawie tematycznej i swobodnej, którą można zaobserwować w galerii zdjęć..

♦   "Kocia pułapka" - spektakl teatralny
16 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział w spektaklu teatralnym "Kocia pułapka" przygotowanym przez aktorów z Teatru z Kalisza. Bohaterami przedstawienia byli: Kot Myszołapka, Kogut Jan Kukuryk oraz Lisica Lisowska. Mali widzowie z wielkim zaangażowaniem śledzili zawiłe losy tej szczególnej trójki, a bohaterowie ci mieli swoiste "problemy" - kogut żałuje, że nie potrafi miauczeć, a kot, że nie potrafi piać "kukurykać". Dopiero wspólne problemy i przygody z lisicą pozwalaj przyjaciołom zjednoczyć się. Lisica Lisowska od początku do końca próbuje oszukiwać, jednak sprawiedliwość zwycięża i przekonanie, że "Kto, pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada". Galeria zdjęć.

♦   Światowy Dzień Zwierząt
6 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się na wycieczkę do wrzesińskiego schroniska dla zwierząt z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Przedszkolaki spotkały się z kierownikiem placówki p. Markiem Przyjemskim, który opowiedział o działalności jednostki. Najmłodsi zapoznali się z pracą opiekunów i warunkami życia ich podopiecznych. Dzieci przywiozły pieskom w darze kosz karmy ufundowany przez rodziców. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał medal: "PRZYJACIELA ZWIERZĄT".

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim Rodzicom, którzy przyłączyli się do zbiórki karmy "KOSZYK DLA SCHRONISKA". Galeria zdjęć.

♦   Akademia Aquafresh
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział w akcji Akademia Aquafresh. Jest to kolejna Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków koncentrująca się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. Nadrzędnym celem Akademii Aquafresh jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również część praktyczna. Dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Natomiast 30 września o godz. 12:00-12:02 wspólnie z przedszkolakami w całej Polsce ustanowiliśmy nowy Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie. Zęby szczotkowało 257 500 dzieci! BRAWO!!! Galeria zdjęć.

♦   Dzień Chłopca
30 września w Przedszkolu "Grzybek" w Sokołowie obchodzono DZIEŃ CHŁOPCA. Dziewczynki pięknie wystrojone odśpiewały sto lat swoim kolegom oraz wręczyły upominki , a chłopcy niepozostali dłużni - mocno swoje koleżanki wyściskali, nawet niejednemu udało się skraść małego buziaka. Następnie odbyły się zabawy, gry i konkursy przy których wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Galeria zdjęć.

♦   Powitanie Jesieni
W dniu 23 września zawitała astronomiczna jesień. Takiej okazji nie mogły przeoczyć dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. Odwiedziła ich także Pani Jesień, która przyniosła ze sobą kosz pełen jesiennych darów. W przedszkolu królowały kolory jesieni - żółty, pomarańczowy, brązowy oraz czerwony. Wiersze, piosenki i tańce wprowadziły wszystkich w radosny, jesienny nastrój. Na koniec zabaw Pani Jesień obdarowała dzieci pysznymi jabłuszkami i zaprosiła na wspólny jesienny spacer, dzięki któremu dzieci miały okazję zaobserwować zmieniająca się przyrodę, a i mieszkańcy Sokołowa chętnie witali się z Jesienią i częstowali darami z koszyka. Galeria zdjęć.

♦   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
22 września z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka", Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie odwiedziły trzy niezwykłe klaunetki. Sisi, Kloksi i Boksi rozbawiły przedszkolaków swoimi popisowymi występami, m.in. artystyczną żonglerką, tańcami, zabawami z udziałem dzieci oraz pokazem baniek mydlanych. Wielką atrakcją było także malowanie buziek, ale nie zabrakło oczywiście dla milusińskich słodkości oraz upominków. Wszystkim Przedszkolakom z okazji Ich święta życzymy wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką. Galeria zdjęć.

♦   Ogólnopolska Akcja "Sprzątanie Świata"
"Jestem małym ekologiem,
O przyrodę zawsze dbam.
Chcę by na naszej pięknej Ziemi
Przyjemniej wszystkim żyło się nam!"
19 września dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przyłączyły się do Ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Dzień rozpoczął się od rozmów dotyczących ochrony środowiska. Szczególną uwagę zwracano na segregowanie odpadów. Nie zabrakło również zabaw sprawdzających wiedzę przedszkolaków w dziedzinie ekologii. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie terenu wokół przedszkola. Wszyscy wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wyruszyli posprzątać naszą Ziemię. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję czego wynikiem było nazbieranych aż 23 worków śmieci. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał DYPLOM PRZYJACIELA PRZYRODY. Akcja "Sprzątania Świata" jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Galeria zdjęć.

♦   Witamy w nowym roku szkolnym 2014/15
Serdecznie witamy przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie, po której pełni zapału ruszamy, by podejmować kolejne wyzwania w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Za nami już pierwsze wspólne zabawy, spacery i prace plastyczne, które przyniosły małym "Grzybkom" wiele radości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym 2014/15. Galeria zdjęć.

ROK SZKOLNY 2013/2014

♦   Wakacyjny czas
Podczas wakacji każdego dnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie działo się coś fajnego. Korzystaliśmy z pięknej wakacyjnej pogody na placu zabaw i piknikach w parku. Odwiedziliśmy także Wrzesiński Ośrodek Kultury i obejrzeliśmy spektakl interaktywny pt. "Zadecyduj o tej bajce". Duża scena i żywe spotkanie z teatrem było wielkim przeżyciem zwłaszcza dla maluszków. Oj będzie co wspominać do zobaczenia w nowym roku szkolnym! Galeria zdjęć

♦   Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego
Dnia 24.06.2014r. w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego 2013/2014. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały się z kolegami na czas wakacji. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny - pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci i panie wychowawczynie włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice, goście i Dyrektor przedszkola pani Mariola Zalepa docenili ten wysiłek gromkimi brawami. Niezwykłą niespodzianką dla dzieci była wizyta gościa pani Joanny Nowakowskiej Gwiżdż, która przyjechała ze swoim pupilem Shakrą wilczarzem irlandzkim. Pani Asia przestrzegła dzieci i rodziców przed niebezpieczeństwem związanym ze zwierzętami, dała dużo cennych rad jak postąpić gdy spotkamy na swej wakacyjnej drodze groźnego psa. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego oraz obdarowały swoje Panie kwiatami, które były pięknym podziękowaniem za cały rok wytężonej pracy. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za ten wspaniały ,pierwszy rok działalności przedszkola. Galeria zdjęć.

♦   "Poznajemy ważne zawody"
W dniach 16 18 czerwca dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wzięły udział w cyklu zajęć: "Poznajemy ważne zawody Pielęgniarka, Strażak, Policjant". Celem wizyt tak ważnych gości było zachęcanie i uwrażliwianie dzieci do dbania o swoje zdrowe i bezpieczeństwo, prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz bezpiecznego korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pielęgniarka pani Marta Radziewicz zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą, a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badań. Natomiast od strażaka pana Sebastiana Rosińskiego taty Borysa, dzieci dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Pan Sebastian zademonstrował wykorzystywany w akcjach sprzęt. Niebywałą atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów oraz pokaz sprzętu gaśniczego. Z kolei tematem numer jeden z Policjantami: panem Krzysztofem Hauke tatą Rafała, panem Krzysztofem Frąckowiakiem i panem Waldemarem Natherem było bezpieczeństwo dzieci. Rozmawiali z przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego oraz wozu policyjnego. Spotkania upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a dzieci do końca tych dni pobytu w przedszkolu bawiły się w lekarzy, strażaków i policjantów. Galeria zdjęć.

♦   "Niedziela za miastem z Sokołowie"
Dnia 15 czerwca młodsi i starsi mieszkańcy Sokołowa bawili się na festynie: "Niedziela za miastem". Przy tej okazji gminnej zabawy rada sołecka wsi zorganizowała niezwykle udany Dzień Dziecka. Dla najmłodszych tradycyjnie przygotowano sportowe i zręcznościowe konkursy z  nagrodami. Z entuzjazmem przyjęto także występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" z Sokołowa, gdzie dzieci zaprezentowały bogaty repertuar piosenek, wierszyków i tańców. Galeria zdjęć.

♦   "Zrób użytek z odpadów" - konkurs międzyprzedszkolny""
"Zrób użytek z odpadów" to konkurs międzyprzedszkolny będący inicjatywą Niepublicznego Przedszkola "Bajka" we Wrześni polegający na zbudowaniu prac z artykułów nadających się do recyklingu. Placówka zaprosiła do ekologicznej zabawy również inne przedszkola. Od 13 czerwca w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich można podziwiać kolorowe projekty autorstwa przedszkolaków i ich rodziców. Na wystawie obok dzieci z Bajki wystawili się również najmłodsi z Misia Uszatka, Tęczowej Chatki, Magicznego Zakątka, Polnych Kwiatków oraz Przedszkola "Grzybek" z Sokołowa, którą reprezentowała grupa "Skrzaty" wraz z wychowawczynią p.Angeliką Zerbst oraz Oliwier Sękowski z grupy Maluszków. Młodzi artyści odebrali dyplomy i nagrody z rąk zastępcy burmistrza Artura Mokrackiego. Zaangażowane w przygotowanie wystawy placówki również otrzymały nagrody. Gratulujemy! Galeria zdjęć.

♦   "Przygody pirata Karmazyna" - Teatr Współczesny w Krakowie
Dnia 10.06 przedszkolaki z Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie wybrały się wraz ze swoimi kolegami z Przedszkola "Grzybek" w Kleparzu na przedstawienie teatralne grane na deskach Wrzesińskiego Ośrodka Kultury w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa "Przygody Pirata Karmazyna". Bo któż nie chciałby wyruszyć w daleką morską wyprawę pełną przygód? Morze kryje w sobie wiele tajemnic i niebezpieczeństw, którym stawił czoło Kapitan Karmazyn wraz ze swoją załogą. Złote ryby spełniające życzenia, syreny przemawiające ludzkim głosem, i stara mapa tajemniczego skarbu... "Przygody pirata Karmazyna" to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszej widowni. W opowieść o sympatycznym piracie zostały wplecione wątki i motywy ze znanych baśni i legend polskich. Nieoczekiwane zwroty akcji wywoływały u publiczności dreszcz emocji, a komiczne sytuacje - salwy śmiechu. Dzięki barwnym kostiumom i ruchomej scenografii, na oczach widzów powstała niezwykła historia o poszukiwaniu szczęścia. Galeria zdjęć.

♦   Niedziela dla Milusińskich
8.06.2014 r. nasze przedszkole wraz z przedszkolem z Sokołowa było organizatorem drugiej w tym roku Niedzieli dla Milusińskich. Tym razem na dzieci czekał program pt. "W cyrku". Liczna grupa klaunów prowadziła animacje dziecięce, m.in. tańce, pokazy żonglerki, modelowanie balonów, puszczanie dużych baniek mydlanych. Na fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria 1
Zachęcamy też do obejrzenia reportażu Telewizji Gniezno.♦   Konkurs "Najpiękniejszy plakat rodzinny"
"Najpiękniejszy plakat rodzinny" to konkurs zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, ale przede wszystkim aktywne włączenie dzieci i rodziców w życie przedszkola. Jury w składzie: Iwona Piórkowska, Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska postanowiły przyznać wszystkim rodzinom I MIEJSCE, ponieważ każdy plakat był bardzo oryginalny i każda z rodzin miała ciekawy pomysł na przedstawienie swojej rodziny. Nagrodzone rodziny otrzymały dyplomy i nagrody, a piękne rodzinne plakaty zdobiły ogród przedszkolny podczas Festynu Rodzinnego "Mama, Tata i Ja", organizowanego w dniu 31.05. w Przedszkolu "Grzybek" w Sokołowie. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!!! Galeria zdjęć.

♦   Festyn Rodzinny
31.05. z okazji "Dnia Mamy, Taty i Dziecka" w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie zorganizowano I Festyn Rodzinny. Odbył się on w ogrodzie przedszkolnym, ponieważ dopisała piękna słoneczna pogoda. Na znak ogromnej miłości do swoich Rodziców, dzieci wraz z wychowawczyniami i Panią Dyrektor mgr Mariolą Zalepą wypuściły w powietrze czerwone balony w kształcie serduszek, a Kierownik przedszkola p.Iwona Piórkowska ogłosiła uroczyste otwarcie festynu. Kolejnym ważnym punktem programu był występ artystyczny dzieci. Maluszki pomimo ogromnego stresu odważyły się zostawić swoje Mamusie i Tatusiów, aby zaprezentować się w pięknych strojach. Starszaki natomiast dały popis umiejętności podczas swojego występu, pokazując, że z taką publicznością stres nie ma szans. Niespodzianką dla Rodziców były ręcznie robione korale dla Mam oraz krawaty dla Tatusiów. W prezencie dla Milusińskich kadra "Grzybka" wcieliła się w rolę i odegrała przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", a następnie pokazała układ taneczny w choreografii p.Zbigniewa Żołądziejewskiego ze Studia Integracji Społecznej "Bingo" w Zielonej Górze. Swoim występem, uroczystość uświetnili również Wojowie z Grodu z Grzybowa, Buławistki przy Tańczącej Orkiestrze Dętej we Wrześni, Starszaki w przedstawieniu "Spóźniony Słowik". Atrakcji nie było końca. Na Festyn Rodzinny przyjechała Powiatowa Straż Pożarna z Wrześni oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Marzenina, była także bryczka oraz koń, które na brak zainteresowania nie mogły narzekać. Pojawił się Klaun p. Joanna Balcerzak z "Grzybka" w Kleparzu, który modelował balony dla dzieci oraz wróżka p. Daria Kozłowska, która malowała twarze. Pielęgniarka p. Anna Wilińska Wiceprezes Stowarzyszenia "Szansa" - mierzyła ciśnienie tym, którzy byli pod wrażeniem imprezy, natomiast Pan Łukasz Mitkowski specjalista BHP czuwał nad bezpieczeństwem. Podczas Festynu, odbyło się wiele konkursów dla dzieci i rodziców min. mamusie wbijały gwoździe do belki, a tatusiowie ubijali białka, natomiast dzieci brały udział w konkursie z krzesełkami. Ogłoszono również wyniki konkursu na "Najpiękniejszy Plakat Rodzinny", w którym wszyscy ex aequo zajęli I MIEJSCE. Bardzo ważnym uczestnikiem Festynu był zespół muzyczny "Ares", który podczas trwania imprezy przygrywał wesołą muzyką i sprawił, że było "nas" słychać w całym Sokołowie. Swoim zapachem wabiła do siebie słodka kawiarenka, która wydawała ciasto oraz kawę. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego - przygotowując stroje dla dzieci, piekąc ciasta, fundując nagrody dla dzieci, organizując atrakcje oraz porządkując ogród po festynie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!! To był niesamowity dzień! Galeria zdjęć.

♦   Wycieczka do nowego ZOO do Poznania
Wycieczka do ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie. Dnia 30.05. wybrały się tam z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w celu zapoznania się ze światem zwierząt. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Zobaczyły słonie, niedźwiedzie, tygrysy, żyrafy, małpy i wiele innych gatunków zwierząt. Poznały ich tryb życia i sposób pożywienia. Wiele radości sprawił dzieciom przejazd Kolejką "Maltanką", w której regenerowały siły pysznymi smakołykami przygotowanymi przez kochane mamy. Wycieczka autokarowa do Nowego ZOO do Poznania była doskonałą lekcją przyrody dla przedszkolaków. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Patrona - Olgerda Brzeskiego
25.05 Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie obchodził Dzień Patrona, którym jest od 14 czerwca 2003r. Olgierd Brzeski. Cała uroczystość odbyła się na Grodzie w Grzybowie, a rozpoczął ją rodzinny rajd rowerowy. Podczas uroczystości wystąpiły wszystkie klasy szkolne oraz dzieci z przedszkola "Grzybek" w Kleparzu, gdyż tego dnia obchodziły swój Dzień Mamy i Taty. Przedszkole "Grzybek" w Sokołowie również brało swój czynny udział w występach. Starszaki zatańczyły taniec do utworu ludowego "Poszło dziewczę po ziele". Występowali również nauczyciele z ZSS, którzy pod czujnym okiem p. Agnieszki Konopki - Adamskiej odśpiewali piosenkę pt. "Oh Happy Day". Ogromną atrakcją były konkurs wiedzy o patronie. Główną nagrodą była wycieczka do Grzybowa w gminie Kołobrzeg zwycięzcom gratulujemy! Rodzicom oraz dzieciom, którzy brali udział w Dniu Patrona SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Galeria zdjęć.

♦   XI Ogólnopolski przegląd twórczości teatralnej - Maska 2014
Święto Teatru na Prowincji to wielkie święto dla wszystkich, którzy wiedzą, jak ważny jest w edukacji teatr. Dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych pokazują licznie zgromadzonej publiczności swoją kreatywność, umiejętność pracy zespołowej i liczne talenty. Tym razem motywem przewodnim Święta było hasło "Śmiechu mi trzeba przede wszystkim". W pierwszym dniu Święta 21.05 w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich zaprezentowały się przedszkolaki. Nie mogło oczywiście zabraknąć "Grzybków" z Sokołowa. Dzieci przedstawiły inscenizację wiersza Juliana Tuwima "Spóźniony słowik". Mali aktorzy nie tylko zachwycili swobodą na scenie, ale i dopracowaną dekoracją i fantazyjnymi strojami. Jury pod przewodnictwem Kaliny Jerzykowskiej zdecydowało o przyznaniu im II MIEJSCA. Brawo: Zuzia, Roland, Ania i Daria! Uroczysta Gala odbyła się 23.05, na której dzieci odebrały z rąk wiceburmistrza Miasta i Gminy Września pana Artura Mokrackiego dyplom i nagrody. SERDECZNIE GRATULUJEMY! Galeria zdjęć.

♦   "Bajkowa wróżka zaprasza do krainy książek" - lekcja biblioteczna.
7.05.2014 r. przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wybrały się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej we Wrześni. Pani bibliotekarka przebrana za bajkową wróżkę zaprosiła ich do pociągu, aby wyruszyć w podróż do Krainy Książek. Dzieci w trakcie pobytu obejrzały książki i z uwagą wysłuchały bajki o sympatycznej "Czarownicy Winnie". Razem z wróżką uczyły się czarować za pomocą magicznej różdżki, wykonały portret kota o imieniu Wilbur i kolorowały czarownicę Winny. Przedszkolaki Dowiedziały się także, że biblioteka   jest miejscem dającym wiele okazji do zdobywania wiedzy i rozwijania  wyobraźni. Zachęcamy Rodziców do dalszego rozbudzania ciekawości i chęci  poznawania pięknego świata baśni i bajek. Galeria zdjęć.

♦   Rocznica Bitwy pod Sokołowem
Dnia 30.04.14r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Sokołowie udały się pod Pomnik Bitwy pod Sokołowem, by tam zapalić znicz i upamiętnić Poległych w czasie Powstania Wielkopolskiego 2 maja 1848r. Rodzicom dziękujemy za pamięć oraz zakupione znicze. Galeria zdjęć.

♦   I pomoc przedmedyczna dla dzieci
Z reguły w takich instytucjach jak szkoła czy przedszkole wdrażani do zapoznania się z udzielaniem pierwszej pomocy są nauczyciele oraz pracownicy obsługi, rzadziej dzieci. Dzieci działają instynktownie: są otwarte i bezpośrednie nie wykazują blokady i nie odczuwają strachu. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Takiego nauczania podjął się Główny Specjalista BHP p.Łukasz Mitkowski. Podczas specjalnych pokazów dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Pod czujnym okiem Pana Łukasza mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Pan był pod wrażeniem przygotowania i wiedzy, jaką posiadają przedszkolaki m.in. na temat wykonywania telefonów alarmowych. Od dzisiaj dzieci będą pewne, że potrafią dać sobie radę, że należy udzielać pomocy, a w przyszłości nie będą popełniać błędów, do których skłonność mają dorośli. Wiedzą, że wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać o to, aby był spokojny. Następnie wezwać karetkę i opowiedzieć spokojnie dyspozytorowi o zdarzeniu. Na tym właśnie polegały zajęcia z pierwszej pomocy, o której uczyły się dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie dnia 28.04.2014r. Galeria zdjęć.

♦   Śniadanko wielkanocne
16 kwietnia w Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie odbyło się uroczyste "Śniadanie Wielkanocne". Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym w wykonaniu dzieci, po którym Pani Dyrektor Mariola Zalepa złożyła życzenia przedszkolakom i pracownikom przedszkola . Następnie wszyscy zasiedli do bogato zastawionego stołu, by wspólnie  delektować się świątecznymi przysmakami i smakołykami. Nie zabrakło jajek, kiełbasek, baranków z masła oraz wielkanocnych babek upieczonych przez kochane mamy przedszkolaków. Po śniadaniu dzieci wzięły udział w zabawie tropiącej "W poszukiwaniu zajączka". Zgodnie ze wskazówkami udały się do przedszkolnego ogrodu. Jednak tam zobaczyły tylko ślady zająca i list ze z podpowiedziami, gdzie milusiński zostawił dla dzieci zadania i zagadki do rozwiązania. Ostatnie zadanie doprowadziło je z powrotem do ogrodu, gdzie czekała już na nich niezwykła niespodzianka, która była nagrodą za prawidłowe wykonanie wszystkich zadań prawdziwe zające z upominkami. Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom miłych przeżyć, wiele radości oraz pozytywnych emocji. Na zakończenie miłego przedpołudnia Kierownik placówki Pani Iwona Piórkowska w imieniu dzieci, ich rodziców i wszystkich pracowników przedszkola wręczyła Pani Dyrektor Marioli Zalepie kwiaty oraz pamiątkowy dyplom za zdobycie tytułu "Kobiety Przedsiębiorczej w roku 2013". Gratulujemy!!!!! Galeria zdjęć.

♦   "Najpiękniejszy stroik wielkanocny" - konkurs rodzinny
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich dzieci i ich rodziców za udział w konkursie rodzinnym pt. "STROIK WIELKANOCNY". Zainteresowanie konkursem oraz poziom zaprezentowanych prac przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wszystkie stroiki wielkanocne były wykonane bardzo starannie, widać było ogrom pracy włożonej przez małych artystów i ich zaangażowanych rodziców. Prace były bardzo kolorowe i aż prosiły się, aby ich miejsce znalazło się na stołach wielkanocnych. Jury w składzie: Iwona Piórkowska, Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska zdecydowało o przyznaniu 1,2,3 miejsca:
I miejsce Rafał Hauke z Rodzicami oraz Bartosz Maciejewski z Rodzicami
II miejsce Martyna Witczak z Rodzicami oraz Daria Konieczna z Rodzicami
III miejsce Anna Dutkiewicz z Rodzicami, Wanessa Kazimierska z Rodzicami oraz Bartosz Mikołajczak z Rodzicami.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy. Piękne stroiki będą zdobiły przedszkole "Grzybek" w Sokołowie przez cały okres nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom gratulujemy!!!!!! Galeria prac konkursowych.

♦   Dbamy o środowisko
Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Dlatego w dniach 7 11 kwiecień nauczycielki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie przeprowadziły z dziećmi temat kompleksowy: "Dbamy o środowisko". Dzieci zapoznały się z pojęciem "ekologii", "ochrony środowiska", "recykling", segregowały odpady, tworzyły ekozabawki i wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata", która przysporzyła im najwięcej radości. "Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki wsi Sokołowo. Mimo, że zmobilizowani naszymi działaniami mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Przedszkolaki nazbierały aż 10 worków śmieci. Wierzymy, że prowadzane działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Galeria zdjęć.

♦   Wizyta Burmistrzów Miasta i Gminy Września
Na zaproszenie dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie, 4 kwietnia odwiedzili nas Włodarze Miasta i Gminy Września: Burmistrz Pan Tomasz Kałużny oraz Zastępca Burmistrza Pan Artur Mokracki. Wyjątkowi goście wzięli udział w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" i przeczytali przedszkolakom baśnie Charles'a Perraulta oraz wiersze Juliana Tuwima. W ramach podziękowań przedszkolaki wręczyły Panu Burmistrzowi i jego Zastępcy kwiaty, a włodarze wpisali się do pamiątkowej kroniki przedszkolnej. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji. Galeria zdjęć.

♦   "Kot w butach"
Dnia 4 kwietnia przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie obejrzały pouczające przedstawienie  pt. "Kot w butach". W aktorów wcielili się uczniowie z 5 klasy Szkoły Społecznej w Grzybowie, których wychowawczynią jest p. Alina Stanisłowska. Motywami przewodnimi teatrzyku były: przyjaźń i wierność, która jest cenniejsza niż złoto. Uczciwość została wynagrodzona, biedny stał się bogatym, a dobro odniosło zwycięstwo nad złem. Serdecznie dziękujemy p. Alinie i uczniom za dostarczenie przedszkolakom wspaniałych przeżyć związanych z teatrem. Galeria zdjęć.

♦   "PIPPI LANGSTRUMP" Teatr im. Aleksandra Fredy w Gnieźnie
We wtorek 2 kwietnia Straszaki wybrały się do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. "PIPPI LANGSTRUMP". Tytułowa bohaterka to najsilniejsza dziewczynka na świecie, potrafiąca jedną ręką podnieść konia, pogonić policjantów, próbujących zabrać ją do domu dziecka, pokonać groźnego byka i bez strachu karmić duchy Żywiołowa, zadziorna Pippi opowiadała niestworzone, podszyte absurdalnym humorem historie i przeżyła wraz ze swoimi przyjaciółmi Tommym i Anniką wiele zabawnych, ale też pouczających przygód. Przedstawienie trwało blisko 2 godziny, wiec dla dzieci było to niesamowite przeżycie. Mogły oglądać aktorów z pierwszego rzędu i nawet tytułowa Pippi w takcie spektaklu zasiadła między nimi. Na zakończenie aktorka grająca Pippi otrzymała od dzieci bukiecik kwiatków. Piękne przedstawienie było dla przedszkolaków źródłem wiele pozytywnych emocji i przeżyć. Mamy nadzieje, że dzięki wyjazdom do teatru uda nam się zaszczepić wśród dzieci zamiłowanie do sztuki i tym samym zachęcić rodziców do oryginalnej i pożytecznej formy spędzania wolnego czasu ze swoimi pociechami. Galeria zdjęć.

♦   Prezentacja Twórczości Artystycznej Talenty 2014
Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie po raz pierwszy w tym roku miało okazję zaprezentować się w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września - "Talenty 2014". 25 marca na deskach Wrzesińskiego Ośrodka Kultury stanęła Anna Dutkiewicz i pięknie wyrecytowała wiersz J. Brzechwy "Kwoka", natomiast 28 marca swoich sił na scenie spróbowały z grupy starszaków w kategorii tanecznej, tańczyli do utworu "Poszło dziewczę". Gratulujemy naszym małym artystom odwagi i wspaniałych występów. Galeria zdjęć.

♦   Apelik przedszkolny
W Przedszkolu Niepublicznym "Grzybek" w Sokołowie od marca rozpoczyna się cykl APELIKÓW PRZEDSZKOLNYCH, które będą okazją do zaprezentowania przez dzieci umiejętności zdobytych w minionym miesiącu. Przedszkolaki będą występowały zarówno przed kolegami z drugiej grupy jak i przed zaproszonymi gośćmi oraz przed chętnymi rodzicami. Apeliki przedszkolne mają na celu pokonywanie tremy, wdrażanie dzieci do prezentowania swoich umiejętności oraz zdobytej wiedzy przed kolegami i gośćmi oraz integrują społeczność przedszkolną. Apeliki będą również okazją do wręczenia dzieciom dyplomów, dyplomików, pochwałek, orderów i wyróżnień za małe i duże sukcesy osiągnięte w życiu przedszkolnym. Pierwszy Apelik Przedszkolny odbył się 26.03.2014 o godz.10:00. Licznie zgromadzeni rodzice usłyszeli wiele piosenek i wierszyków o tematyce wiosennej oraz mieli okazję sami włączyć się do zabawy muzyczno ruchowej. Na zakończenie Apeliku dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Galeria zdjęć.

♦   Pierwszy dzień wiosny
21 marca w I DZIEŃ WIOSNY przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek" w Sokołowie wraz z Paniami i zimową kukłą Marzanną wyruszyły korowodem po okolicznej wsi Sokołowo w celu poszukiwania Pani Wiosny. Napotkały na swojej drodze lokalnych mieszkańców i dopytywały ,czy przypadkiem jej nie widzieli Po długich poszukiwaniach znalazły Panią Zimę, która swoim mroźnym spojrzeniem i śnieżną różdżką chciała otulić całe okolice zimową pierzynką. Na szczęście dzieci wiosennymi piosenkami szybciutko przepędziły Panią Zimę. Po krótkim czasie dzieci usłyszały odgłosy wesołej, śpiewającej Pani Wiosny, którą powitały oklaskami i radosnymi okrzykami. Pani Wiosna promieniała swoim zachwycającym wyglądem. Obdarowywała dzieci i mieszkańców Sokołowa cukierkami. Po wspólnym spacerze wszyscy udali się na plac zabaw, gdzie na znak odchodzącej zimy spalono Marzannę, a na znak przybyłej wiosny wypuszczono w powietrze balony napełnione "wiosennym powietrzem". Wszystkim uczestnikom poszukiwania Wiosny serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że Wiosna już z nami zostanie na dobre. Galeria zdjęć.

♦   Akcja "Cała Polska czyta dzieciom"
Czytanie książek odgrywa ogromną rolę w wychowaniu i rozwoju dzieci - kształtuje bowiem wrażliwość, wpływa na rozwój intelektualny oraz wyobraźnię młodego słuchacza i czytelnika. Mając to na uwadze Przedszkole Niepubliczne "Grzybek" w Sokołowie dołączyło do kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Liderem akcji w placówce jest pani Angelika Zerbst, która jest nauczycielką dzieci 5 letnich grupy "Skrzatów".  W ramach spotkań z książką nauczycielki codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku czytają dzieciom bajki. Do akcji włączyli się również rodzice, dziadkowie oraz wyjątkowi goście, czyli osoby powszechnie znane i cenione w środowisku lokalnym. Spotkania z "książką" dają dzieciom wiele radości, integrują społeczność przedszkolną oraz są okazją do przeniesienia się w magiczny świat bajek i baśni. Galeria zdjęć.

♦   "Budzimy wiosnę - zabawy z gliną" warsztaty plastyczne
Dnia 14 marca przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych pt: "Budzimy wiosnę zabawy z gliną" organizowanych przez Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dzieciom dużo radości i satysfakcji . Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy są piękne formy, które następnie po wyschnięciu zostaną pomalowane farbami. W ramach warsztatów dzieci poznały także historię grodu oraz zwiedziły cały rezerwat. Galeria zdjęć.

♦   Dzień Kobiet
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,v więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet
7 marca obchodziliśmy w Przedszkolu Grzybek Dzień Kobiet. Był to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu męska część przedszkolaków przygotowała dla dziewczynek i pań moc niespodzianek. Mali dżentelmeni wystrojeni w piękne czerwone muchy odśpiewali sto lat, wyściskali i obdarowali upominkami dziewczynki i panie. Nie zapomnieli także o najważniejszej kobiecie w swoim życiu MAMIE. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo, byli mili i uczynni. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. Galeria zdjęć.

♦   Przedszkolna Olimpiada Zimowa
27. lutego w Niepublicznym Przedszkolu Grzybek Kleparzu odbyła się I Przedszkolna Olimpiada Zimowa. Przedszkolaki z Sokołowa zostały zaproszone do wspólnej zabawy i na sali gimnastycznej w Kleparzu wzięły udział w zawodach sportowych. Oprócz dzieci czynny udział wzięły również Pani Dyrektor Mariola Zalepa oraz Pani Wicedyrektor Iwona Kaczmarek, które wspierały nas i "Grzybki" z Kleparza w każdej konkurencji. Olimpiadę rozpoczęto tradycyjnym zapaleniem znicza olimpijskiego oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie przystąpiliśmy do rywalizacji w następujących konkurencjach : tor przeszkód, strzelectwo w pozycji leżącej, skoki w workach, bliźniaczy chód, przewróć postaw, bieg z woreczkami, podanie piłki górą. Nie zabrakło również konkurencji dla pań nauczycielek wyścigu na bobslejach oraz wyścigu pani Dyrektor i Wicedyrektor z jajkiem. Po wyczerpującym wysiłku, ogłoszono wyniki- przedszkole Grzybek z Sokołowa zdobyło I MIEJSCE. Radości na twarzach dzieci nie było końca. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. W imieniu dzieci, rodziców i nauczycieli składamy serdeczne podziękowania dla nauczycieli z Przedszkola Grzybek w Kleparzu za zorganizowanie i zaproszenie na I Olimpiadę Zimową. Mamy nadzieje, że już wkrótce "Grzybki" z Kleparza będą miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas konkursu zorganizowanego przez nauczycieli z Przedszkola w Sokołowie. Do zobaczenia. Galeria zdjęć.

♦   Walentynki
14. lutego w przedszkolu odbyły się Walentynki- zwyczaj, który obchodzimy w Polsce od kilku lat. Walentynki to Święto Zakochanych odzwierciedla go kolor miłości- czerwony, dlatego dzieci tego dnia miały na sobie ubranie w tym kolorze. Walentynkowy nastrój towarzyszył przedszkolakom przez cały dzień. Już od rana dzieci malowały farbami serca zrobione z masy solnej. Był to prezent dla rodziców. Każde dziecko otrzymało również walentynkową opaskę na głowę. Szczególnym znakiem przyjaźni w naszym przedszkolu było malowanie dłoni na kolor czerwony i zrobienie nią "pieczęci przyjaźni". Nie zabrakło również wesołej muzyki, tańców z balonami oraz zabaw i konkursów. Na zakończenie, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Mamy nadzieje, że taki dzień jak ten, pełen miłości, dobroci i przyjaźni będzie nam towarzyszył przez cały rok. Galeria zdjęć.

♦   Balik karnawałowy
W piątek, 31. stycznia w Przedszkolu Grzybek w Sokołowie odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia sala starszaków zmieniła się w fantastyczny, bajkowy świat. Na bal przybyły Księżniczki, Wróżki, Piraci i wiele innych postaci, które uczestniczyły w konkursach i tańcach przy rytmach dyskotekowych przebojów. Największą jednak atrakcją dla przedszkolaków był wyjątkowy gość MAGIK który wprowadził dzieci w świat iluzji, magii, czarów i fantazji oraz zapraszał do wspólnego czarowania. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się niesamowite sztuczki i czary. Przez całe przedstawienie na buziach widzów malował się uśmiech i słychać było długie "łaaaaał" oraz oklaski. Bal był wspaniałą okazją do zabawy, ale także do integracji społeczności przedszkolnej. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli starań, aby dzieci pięknie prezentowały się na balu, co z pewnością przyczyniło się do wspaniałego samopoczucia przedszkolaków i niezapomnianych przeżyć spędzonych w świecie fantazji i baśni.

♦   Gminny Przegląd Jasełek
W środę 29. stycznia przedszkolaki wzięły udział w X - Gminnym Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Września pana Tomasza Kałużnego. W przeglądzie wzięło udział 9 grup przedszkolnych. Nasze dzieci odniosły ogromny sukces otrzymały pamiątkowe dyplomy i zyskały liczne brawa od publiczności. Dzięki udziale w przeglądzie przedszkolaki po raz pierwszy wystąpiły na prawdziwej scenie i mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy .Gratulujemy odwagi!!! Galeria zdjęć.

♦   Dzień Babci i Dziadka
W mroźną środę 22. stycznia do naszych przedszkolaków przybyli wyjątkowi goście Babcie i Dziadkowie. Czekały na nich uśmiechnięte wnuczęta, które na tą okazję przygotowały wyjątkowe występy. Zwykle to babcie i dziadkowie opowiadają wnukom bajki, a tego dnia to one zaprosiły seniorów do świata bajek, wierszy i piosenek. Ponadto goście mieli okazję zobaczyć swoje wnuki w niezwykłej scenografii bliskiej swemu sercu program artystyczny wzbogacony był o tradycyjne Jasełka. Dzieci bardzo się starały, widać było, że miłość i wdzięczność wypełnia ich małe serduszka. Przedszkolaki deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a jubilaci ze wzruszeniem śledzili popisy swoich wnucząt. Dzieci nie zapomniały także o seniorach z Domu Pomocy Społecznej we Wrześni, którzy nie zawsze mają możliwość świętować ten wyjątkowy dzień ze swoimi wnukami. Galeria zdjęć.

♦   Jasełka w Kaplicy
W sobotę 11 stycznia w kaplicy w Sokołowie parafianie mogli jeszcze raz poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia dzięki przedszkolakom z Przedszkola Niepublicznego "Grzybek", które przedstawiły tradycyjne Jasełka. Kolędy i przedstawienie jasełkowe wprowadziły wszystkich zgromadzonych w tajemnicę narodzin Jezusa. Parafianie byli wzruszeni wykonaniem dzieci i zaangażowaniem ze strony pań nauczycielek. B raw, uśmiechów i ciepłych słów nie było końca. Galeria zdjęć.

♦   Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenie Kobiet "Wrzoski"
Poniedziałek 6 stycznia 2014 roku Stowarzyszeniu Kobiet "Wrzoski" z Sokołowa, a także zaproszonym gościom upłynął w świątecznej atmosferze. W Restauracji "Austeria" w Sokołowie odbyło się spotkanie opłatkowe: było tradycyjne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz śpiewanie kolęd. Spotkanie uatrakcyjnił występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego Grzybek w Sokołowie. Przedszkolaki przedstawiły Jasełka - historię narodzin Jezusa. Razem z dziećmi wystąpiły również panie nauczycielki p.Angelika Zerbst oraz p.Małgorzata Grzegorska, które w strojach aniołów dodawały anielskiego blasku i wspierały małych artystów. Przepiękne stroje, dekoracje, kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci wzruszyły wszystkich gości. W oczach wielu osób zakręciła się łza. Galeria zdjęć.

♦   Jasełka - "Cud betlejemskiej nocy"
Od początku grudnia Starszaki z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały przedstawienie jasełkowe pt: "Cud betlejemskiej nocy". W przedstawieniu tradycyjnie wystąpiła Rodzina Święta Józef, Maryja, Jezus a także pasterze, trzej królowie i aniołowie. Nie zabrakło też dzieci odwiedzających narodzone Dzieciątko. Przepiękne stroje, dekoracja, nastrojowa muzyka tworzyły niepowtarzalny klimat, który mogli podziwiać rodzice naszych przedszkolaków. Było pięknie, wzruszająco i rodzinnie. Po przestawieniu odwiedził nas Gwiazdor z workiem pełnym prezentów i tu swój debiut sceniczny miały Maluszki, które przepięknie zaśpiewały dla niego piosenkę. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym z pomocą rodziców, za co serdecznie dziękujemy, a naszym małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i urzekające widowisko. Galeria zdjęć.

♦   Świąteczna zbiórka żywności
"Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi" (Jan Paweł II)

W okresie przedświątecznym Przedszkole Grzybek w Sokołowie zorganizowało zbiórkę żywności, która dała szansę pomocy najbardziej potrzebującym. Celem akcji było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które trafiły do najuboższych mieszkańców gminy Września objętych pomocą Ośrodka Pomocy Społecznej.
Za wszystkie podarowane produkty SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Galeria zdjęć.

♦   Świąteczne przygotowania
Grudzień to czas intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Maluchy i Starszaki bardzo chętnie zaangażowały się we wszystkie świąteczne zajęcia: choinka piękna ubrana, przedszkole wystrojone, listy do Gwiazdora napisane. W całym przedszkolu czuć zapach pierników i słychać kolędy. To znak, że święta tuż, tuż Galeria zdjęć.

♦   Wyniki konkursu na nazwy grup
Dobry pomysł mamy nazwę grupy wybieramy to hasło przewodnie konkursu rodzinnego organizowanego w Przedszkolu Grzybek. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, ale przede wszystkim aktywne włączenie dzieci i rodziców w życie przedszkola.
Jury w składzie:
Iwona Piórkowska, Angelika Zerbst, Małgorzata Grzegorska zdecydowało o przyznaniu 1,2,3 miejsca:
I MIEJSCE Hanna Bartz z Rodzicami
II MIEJSCE Daria Konieczna z Rodzicami
III MIEJSCE Bartosz Maciejewski z Rodzicami
oraz postanowiło nadać grupom w przedszkolu następujące nazwy:
MALUCHY- "KRASNALE"
STARSZAKI- "SKRZATY"
Pięknie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbędzie się podczas SPOTKANIA ŚWIĄTECZNEGO 19.12.2013r.
Prace konkursowe oglądać można w galerii zdjęć.

♦   Mikołajki
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Już od samego rana witał dzieci i rodziców częstując słodkościami. Aby zaprosić Go na salę, dzieci musiały wykazać się znajomością piosenki o Mikołaju. Mikołaj chętnie przyjął zaproszenie i dołączył się do wspólnej zabawy. Nie zabrakło rozmów, rozdania prezentów oraz pamiątkowych zdjęć. Na pożegnanie, dzieci również zaśpiewały świąteczne piosenki. Mikołajowi serdecznie dziękujemy, że o nas pamiętał i zapraszamy w przyszłym roku. Galeria zdjęć.

♦   Uroczystość oficjalnego otwarcia Przedszkola
Dnia 30 listopada 2013 r. odbyło sie Uroczyste Otwarcie Przedszkola Grzybek w Sokołowie. Imprezę zapoczątkowało przecięcie wstęgi przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pana Tadeusza Tomaszewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września pana Tomasza Kałużnego, Dyrektora Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie panią Mariolę Zalepę , Rodzica dziecka z Przedszkola pana Radosława Kabata oraz Borysa Rosińskiego i Agnieszkę Swędrowską - dzieci z grupy starszej z Przedszkola w Sokołowie. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu Przedszkola przez Księdza Proboszcza Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni goście mogli zwiedzić wszystkie pomieszczenia w budynku. Po obejrzeniu przedszkola rodzice, dzieci oraz zaproszeni goście udali się do restauracji "Austeria" w Sokołowie, gdzie miała miejsce druga część uroczystości. Jako pierwsze występ artystyczny przedstawiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Grzybek" w Kleparzu, następnie dzieci z grupy starszej z Przedszkola Grzybek w Sokołowie. Po występach miało miejsce uroczyste pasowanie dzieci na przedszkolaków oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Na zakończenie imprezy dzieci udały się na słodki poczęstunek i zabawy do przedszkola, natomiast rodzice i zaproszeni goście mogli porozmawiać, podzielić się refleksjami i wspólnie wypić kawę. Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowania uroczystości, składamy serdecznie podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

♦   Andrzejki
W naszym zamku pełnym czarów
Dziś otrzymasz morze darów
Zajrzyj, powróż sobie z nami
Przedszkolnymi czarodziejami

29 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Andrzejki. Była to wspaniała okazja do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji. Przedszkolaki różnymi sposobami odkrywały tajemnice z przyszłości: za pomocą kart, monet rzucanych do wody, szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących bucików, s erduszek z imionami, wróżby z butelką i oczywiście lania wosku. Wróżby przeplatane były wspaniałą zabawą przy wesołej muzyce i słodkim poczęstunkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

♦   Światowy Dzień Pluszowego Misia.
25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Maluchy i starszaki zapoznały się z historią Pluszowego Misia, wylepiały misie z masy solnej, poznały słowa i melodię piosenki "Pluszowy Miś", wyklejały misie z kół origami. Nie zabrakło również zabawy tanecznej z misiami, które dzieci tego dnia przyniosły ze sobą do przedszkola. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało opaskę misiową, słodką niespodziankę - Misia-Lubisia oraz dyplom PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

♦   Spotkanie ze sztuką.
19 listopada Starszaki spotkały się ze sztuką, tzn. miały okazję zwiedzić Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Zobaczyły m.in. zabytki z wykopalisk archeologicznych z piastowskiego grodu w Grzybowie, eksponaty z czasów walk niepodległościowych (Wiosna Ludów 1848 r., Powstanie Wielkopolskie 1918/19), saloniki mieszczańskie w stylu epoki fin de sicle, ale największe wrażenie wywołała na nich izba szkolna z przełomu XIX i XX w. z pamiątkami z czasu strajku szkolnego dzieci wrzesińskich w obronie nauki religii i pacierza w języku polskim. W sali obejrzały także projekcję najstarszego polskiego filmu fabularnego "Pruska kultura" z 1908 r., który opowiada m.in. o strajku dzieci wrzesińskich. Relacja z wycieczki znajduje się w galerii zdjęć.

♦   Bezpieczeństwo na drodze.
W ramach tematu "Duże i małe samochody" dzieci z grupy młodszej wcieliły się w rolę samochodów i samodzielnie pokonywały przygotowaną drogę, dostosowując się do ustawionych znaków i przepisów, które poznały na zajęciach. Fotorelacja z zajęc znajduje się w galerii zdjęć.

♦   Pierwszy tydzień w przedszkolu.
Od 28. października Przedszkole Grzybek ruszyło pełną parą. Maluszki i Starszaki poznały kolegów, panie oraz pomieszczenia w przedszkolu - przede wszystkim salę zabaw, łazienkę i miejsce w szatni. Podczas tego tygodnia dzieci bawiły się w sali przy muzyce, lepiły z plasteliny, malowały, rysowały oraz korzystały z placu zabaw . Rodzice byli bardzo dumni oglądając wystawę pierwszych prac swoich pociech.  Życzymy dzieciom sukcesów i niezapomnianych wrażeń w tym roku przedszkolnym.