Nasza Gazeta

Qjonek - nr 2/2015

Qjonek - nr 1/2015

"Wybory do Sejmiku Uczniowskiego", Faustyna Ślugaj, klasa VI
11 września 2013 roku w Zespole Szkół Społecznych w Grzybowie odbyły się wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Swoją kandydaturę złożyło 11 osób. Wszyscy uczestnicy mieli wspaniałe pomysły na temat: Co można zmienić w naszej szkole? Niektóre z nich to:
- więcej dyskotek szkolnych;
- więcej wycieczek szkolnych;
- kółko taneczne;
- kółko gitarowe;
- brak mundurka w dniu urodzin;
- konkurs na:
- zabawnego nauczyciela,
- pomocnego nauczyciela,
- ulubionego nauczyciela.
Publiczność też miała możliwość zadawania pytań kandydatom, co niejednokrotnie wprawiało ich w zakłopotanie. Jednak były także osoby, które doskonale sobie z tym poradziły.
Po przeprowadzeniu głosowania podliczono punkty i oto mamy reprezentantów naszej szkoły w składzie:
-Konrad Walczak,
-Miłosz Kaźmierczak,
-Faustyna Ślugaj,
-Paulina Nowak.

Gratulujemy wybranym i życzymy pomyślności w pełnieniu nowych funkcji!

"Nie od razu Polskę zbudowano", Faustyna Ślugaj, klasa VI

"Nie od razu Polskę zbudowano" pod takim hasłem odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 r. Hasło tej edycji ma nawiązywać do procesu kształtowania się tożsamości narodowej i historii polskiej państwowości. Reprezentację naszej stanowiły dwie drużyny: Osiem osób ze szkoły podstawowej pod opieką pani Anny Głowackiej i siedem z gimnazjum pod opieką pana Rafała Szamburskiego. Przewodnikiem był dyrektor muzeum im. Dzieci Wrzesińskich, który opowiadał nam historię odwiedzanych miejsc. Rajd zaczynał się na ul. Koszarowej. Prowadził przez Park im. Dzieci Wrzesińskich, obok platanu wschodniego i pałacu Mycielskich, z którymi wiążą się interesujące legendy. Trasa wiodła obok pomnika Marii Konopnickiej, Urzędu Stanu Cywilnego i Ratusza. Mijaliśmy też pomnik Poraja z drzewa lipowego. W końcu doszliśmy do campingów, gdzie rozwiązywaliśmy testy wiedzy, dotyczące widzianych po drodze miejsc. Odbył się również konkurs plastyczny. Uczniowie naszej szkoły podstawowej zajęli 1 miejsce, natomiast jeśli chodzi o test wiedzy 2 miejsce.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

"Europejski Dzień Języków Obcych", Faustyna Ślugaj, klasa VI

26 października 2013 roku w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Z tego powodu niektórzy gimnazjaliści przygotowali dla innych przedstawienie, podczas którego widzowie razem z aktorami podróżowali wybranych do krajów Europy. Byliśmy w Anglii gdzie kelner zaproponował nam breakfast, czyli tradycyjne śniadanie angielskie. Jednak my woleliśmy zwykłe płatki z mlekiem zwane corn flakes. Następnie wyruszyliśmy do Włoch skosztować spaghetti bolognese oraz pizzę. Przedstawienie zakończyliśmy kolacją w Niemczech w miejscu z widokiem na Bramę Brandenburską. Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się na występie klubu karate tradycyjnego. Naszą szkołę reprezentowali: Fabian Kaźmierczak, Kornelia Kaźmierczak, Miłosz Kaźmierczak. Mistrz przeprowadził wykład na temat techniki. Później przyszedł czas na pokaz. Widownia była zachwycona. Najbardziej to było widać po najmłodszych uczniach. Potem nadszedł czas na pytania. Nasza pani dyrektor zapraszała do zapisywania się na zajęcia, które miały się odbywać w Kleparzu na sali gimnastycznej. Bardzo podobał nam się ten Dzień Języków i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli go zorganizować.

"Dzień Papieski", Faustyna Ślugaj, klasa VI

11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Papieskiego. Pani Agnieszka Bykowska, nauczycielka religii w szkole w Grzybowie wraz z Martą, Weroniką, Izą, Olą, Pauliną, Oliwią, Sandrą, Pauliną i Damianem oraz ze mną przygotowała część teatralną. Treść składała się z wierszy o życiu i działalności Papieża, przeplatanych piosenkami i fragmentami narracyjnymi. Wszyscy byli zadowoleni, a niektórzy nawet wzruszeni, gdy chórek śpiewał papieskie piosenki. Pewnie większość osób znajdujących się na widowni zaczęła wspominać dzielnego papieża, Jana Pawła II. Myślę, że to przedstawienie dla wielu z nas było ważna i pomogło nam dobrze uczcić ten dzień. Dobrze, że w Grzybowie kultywujemy taką tradycję.

"Dzień Edukacji Narodowej", Faustyna Ślugaj, klasa VI

11 października 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji wszyscy uczniowie składali swoim wychowawcom najlepsze życzenia i sympatycznej pracy . Odbyło się również przedstawienie, które przygotowali uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, pod kierownictwem pani M. Wołoszyn i pani A. Stanisławskiej. Scenariusz tego widowiska opowiadał o ciężkiej pracy nauczyciela. Nie brakowało też śmiesznych piosenek, które przygotowała pani A. Adamska, a które zaśpiewał chórek. Myślimy, że nauczycielom podobał się ten dzień oraz, że będą mile wspominać swoich kochanych uczniów.