Archiwum wydarzeń

•  ROK SZKOLNY 2011/2012

•  Zakończenie roku szkolnego
29.06.2012 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom oraz pracownikom życzymy udanego wypoczynku!

•  Bądźmy zdrowi, wiemy więc działamy
Dnia 22 czerwca 2012 r. drużyna klasy I Społecznego Gimnazjum w Grzybowie wzięła udział w międzyszkolnym konkursie pod hasłem Bądźmy zdrowi, wiemy więc działamy.. Uczniowie mieli za zadanie popisać się soją wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia m. in. Odżywiania. Brali także udział w konkurencjach sportowych, które nie sprawiały im większego kłopotu. Popisową konkurencją było przygotowanie zestawu kanapek, z czego jak widać na zdjęciach wywiązali się na medal dosłownie i w przenośni. Po podsumowaniu wszystkich zmagań zajęliśmy II miejsce zdobywając puchar, dyplom i nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika. Galeria

•  Wizyta pierwszych SKO-wiczów w Banku we Wrześni<
W 2012 roku, a dokładnie na przełomie maja i czerwca nasza szkoła przystąpiła do projektu "Szkolna Kasa Oszczędności". Opiekunem SKO jest p. Paulina Majchrzycka. Uczniowie najmłodszych klas mieli możliwość odwiedzenia placówki PKO BP we Wrześni przy ul Szkolnej i przyjrzenia się pracy Banku. Dowiedzieli się na jakich zasadach działa SKO i zobaczyli w jaki sposób można dokonać wpłat i wypłat z konta.

•  VII Archidiecezjalny Kongres Misyjny
4 czerwca nasi uczniowie wraz z p . Agnieszką Bykowską oraz p. Arletą Wilk wzięli udział w VII Archidiecezjalnym Kongresie Misyjny którym, poświęcony Słudze Bożej Paulinie Jaricot w 150. rocznicę jej śmierci. W spotkaniu wzięło udział ponad tysiąc uczestników: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i członków Żywego Różańca. Obecny był także prymas Polski abp Józef Kowalczyk. W słowie skierowanym do uczestników kongresu abp Kowalczyk podkreślił, że każdy członek Kościoła jest poniekąd misjonarzem bo jest posłany do głoszenia Ewangelii w swoim środowisku, w miejscu zamieszkania, nauki i pracy. "Dziś musimy być misjonarzami, czyli głosicielami Ewangelii bardziej postawą i przykładem niż słowem. Tego bardzo potrzeba Europie" - mówił prymas Polski. Przyznał również, że miał okazję poznać pracę polskich misjonarzy i misjonarek na różnych kontynentach. Jak mówił podziwiał odwagę i oddanie tych ludzi. Prosił również o modlitwę za misjonarzy i o powołania misyjne. Pierwsza część kongresowego spotkania odbyła się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym oraz w trzech gnieźnieńskich kościołach. Każda z grup przygotowała krótką misyjną prezentację oraz opowiedziała o swojej działalności. Dzieci zaprezentowały także specjalnie przygotowane stroje i przebrania. Miały również okazję posłuchać świadectw misjonarzy pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. W południe wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w Mszy św. sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. We wspólnje modlitwie uczestniczył także bp Bogdan Wojtuś. Po Eucharystii odbyło się rozstrzygnięcie konkursów misyjnych i wręczenie nagród zwycięzcom. Kongres zakończyła wspólna modlitwa dzieci, młodzieży i członków Żywego Różańca przy relikwiach bł. Jana Pawła II. W kaplicy, gdzie relikwie się znajdują uczniowie złożyli także spisane wcześniej prośby do błogosławionego papieża. VII Archidiecezjalny Kongres Misyjny zorganizowany został przez Referat Misyjny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Służebnica Boża Paulina Jaricot była inicjatorką powstania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i twórczynią Dzieła Żywego Różańca i Dobrej Książki. Szczegółowe informacje o kongresie jak również obszerna fotorelacja na stronie Archidiecezji Gniezno.

•  Talenty 2012
W tegorocznych Talentach Gminnych wzięła udział liczna grupa uczniów naszej szkoły oraz z przedszkola. Zdobyliśmy także liczne nagrody.

Twórczość plastyczna:
przedszkole - II miejsce Marcel Furmaniak
kl.IV-VI - III miejsce Szymon Waszak

Twórczość fotograficzna:
kl. I-III - I miejsce Patryk Węglewski
III miejsce Jakub Majchrzycki

Twórczość instrumentalna:
II miejsce - zespół flażoletowy

Recytacja:
Małe formy teatralne - wyróżnienie Grupa "Charakterki"
kl. I-III Jakub Majchrzycki wyróżnienie (Ideownia oraz Stowarzyszenie Eksperto Specjalistów Rozwoju)

Twórczość taneczna:
III miejsce - zespół "Grzybki"

•  Wielkanoc
Czekając na radosny czas zmartwychwstania Pańskiego uczniowie naszej szkoły wraz z p. Agnieszką Bykowską oraz p. Arletą wilk przygotowali przedstawienie pt. "Twarze z chusty Weroniki" Przedstawienie to wszyscy parafianie mogli obejrzeć w drugi dzień świąt w naszej parafialnej świątyni.

•  Powitanie wiosny
21 marca jak co roku powitaliśmy wiosnę w tym roku do naszej szkoły na zaproszenie p. Arlety Wilk i p. Agnieszki Bykowskiej zawitał p. Marek Fiedler, syn znanedo podróżnika i autora m. in. dywizjonu 303 Arkadego. nasz gość w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoich podróżach oraz prezentował pamiątki z wyjazdów m.in. wielobarwne motyle czy ząb słonia. Po spotkaniu z naszym gościem wszyscy uczniowie naszej szkoływraz z wychowawcami w barwnym korowodzie, przy dzwiękach grzechotek przemaszerowali na Grodzisko gdzie odbyły sie dalsze obchody Dnia Wiosny.

•  Przegląd Jasełek 2012
Dnia 2 lutego 2012 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Arletą Wilk i p. Agnieszką Bykowską wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Jasełek. Nasi mali aktorzy oceniani byli przez profesjonalne jury i zostali wybrani do pokazu finałowego laureatów , który odbył się w niedzielę 5 lutego na scenie Wrzesińskiego Ośrodka kultury. Wszyscy laureaci otrzymali słodkie nagrody. Gratulujemy.

•  Jasełka dla Dziadków
27 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tego dnia uczniowie klasy IA z opiekunem panią Iwoną Piórkowską oraz Klasy IB z opiekunem panią Pauliną Majchrzycką przedstawili Jasełka. Były życzenia, do których dołączyła się pani dyrektor Mariola Zalepa. Nie zabrakło również łez wzruszenia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

•  Balik Noworoczny we Wrześińskim Ośrodku Kultury
27 stycznia 2012 roku zespoły Blue Stars oraz Metrum wystąpiły we Wrzesińskim Ośrodku Kultury na Balu Karnawałowym. Ponadto uczniowie naszej szkoły: Natalia Dylewska, Aleksandra Kryszak i Jakub Majchrzycki wystąpili zaprezentowali piosenki oraz wiersze.

•  Balik Przebierańców 2012
20.01.2012 r. odbył się Balik Przebierańców dla dzieci z przedszkola oraz klas I - III. Nie zabrakło wesołej zabawy oraz barwnych postaci rodem z bajek.

•  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
8 stycznia 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie oraz zespół taneczny Blue Stars chcieli dołożyć występami artystycznymi swoją cegiełkę dla WOŚP. Część artystyczna odbyła się w Czerniejewie. Artyści pojechali wspólnie z Panią Dyrektor Mariolą Zalepą oraz Panią Pauliną Majchrzycką.

•  Jasełka 2011
W przeddzień świąt Bożego Narodzenia nasi młodsi koledzy i koleżanki, pod kierunkiem pani Agnieszki Bykowskiej i Arlety Wilk, przygotowały i wystawiły jasełka. Tym razem akcja naszych jasełek toczyła się w piekle. Było dużo humoru i zabawy oraz nastroju światecznego. Z powodzeniem dzieci pokazały również jasełka w kościele w drugi dzień Świąt.

•  Zbiórka darów
Jak co roku staramy się pomagać innym. Tak było i tym razem. Zbieralismy dary dla Domu pomocy Społecznej w Mielżynie. Jak zawsze nasi uczniowie wraz z rodzicami wykazali się wielkim sercem i ofiarnoscia.

•  Dzień Krawata 2011
Dnia 24 listopada 2011 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Krawata. Każdy uczeń, który miał ochotę wziąć udział w zabawie musiał wykonać własnoręcznie krawat lub własnoręcznie go ozdobić. Liczył się najbardziej zabawny, fantazyjny i zwariowany pomysł oraz estetyka wykonania. Komisja w składzie p. Dyrektor, p. Wicedyrektor i Opiekun Sejmiku wybrała siedem najciekawszych krawatów, których właściciele zostaną nagrodzeni.

Są to:

Hubert Kaźmierczak klasa I A
Hubert Pietraszak klasa I B
Piotr Miczuga klasa III B
Oliwia Andrzejczak klasa IV
Jakub Pietraszak klasa IV
Jakub Nowaczyk klasa V
Miłosz Kaźmierczak klasa I gimnazjum.
Galeria zdjęć

•  Spotkanie z leśniczym.
Dnia 23 listopada 2011 r. odbyło się spotkanie klas I III z leśniczym. Uczniowie mieli okazję poznać jakże trudną pracę leśnika oraz dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na jej temat. Największą atrakcją była możliwość dotknięcia skór i rogów zwierzęcych, z którymi niektórzy nie omieszkali zrobić sobie zdjęcia.

•  Otwarcie boiska wielofunkcyjnego
W niedzielę, 13 listopada 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Grzybowie. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor Zespołu Szkół Społecznych Mariola Zalepa, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Września Waldemar Grześkowiak, sołtys Grzybowa Grzegorz Dobrosielski oraz ksiądz proboszcz Parafii w Grzybowie Rafał Wojtczak. Jest z czego być dumnym, ponieważ obiekt prezentuje się nadzwyczaj efektownie. Ponadto odbył się również Dzień Seniora. Swoją obecnością zaszczycił burmistrz Miasta i Gminy Września Tomasz Kałużny. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu młodzieży szkolnej. Przy suto zastawionych stołach wszyscy uczestnicy z przyjemnością słuchali biesiadnych pieśni. Seniorzy bawili się wspaniale tańcząc i śpiewając.

•  Rajd z okazji Święta Niepodległości
Dnia 5 listopada 2011 r. drużyna Społecznej Szkoły Podstawowej w Grzybowie pod opieką p. Anny Głowackiej wzięła udział w Rajdzie pieszym z Grzybowa do Nowego Folwarku. Na miejscu czekał na uczniów ciepły poczęstunek oraz konkursy, w których mogli sprawdzić zarówno swoją wiedze jak i sprawność. Galeria

•  Zielona Szkoła 2011
W pierwszych dniach października 2011 roku uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej oraz I i II Gimnazjum pod opeką pani Adrianny Wilk, pani Anny Kawali oraz pani Pauliny Majchrzyckiej wzięli udział w projekcie edukacyjnym realizowanym w formie Zielonej Szkoły, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Wrześni. Uczniowie pojechali do małej, nadmorskiej miejscowości - Dźwirzyno. Przez kilka dni upajali się cudownymi widokami podczas spacerów oraz kilku wycieczek m. in. do Kołobrzegu. Ponadto korzystali z uroków basenu w hotelu "Senator". Wiele przyjemności sprawiały zwyczajne zabawy, takie jak: mecze piłki nożnej, siatkówki, robienie zamków z piasku. Wieczorami wszyscy bawili się na dyskotekach. Były to niezapomiane chwile.

•  Turniej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2011
Dnia 18.10.2011 r. w szkole w Chwalibogowie odbył się gminny konkurs podsumowujący Ogólnopolską Kampanię pod hasłem "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Reprezentacje szkół zmagały się z zadaniami z zakresu zdrowego stylu życia oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

•  Festyn Rodzinny 2011
Dnia 8 października odbył się w naszej szkole coroczny Jesienny Festyn Sportowo – Rekreacyjny. Brały w nim udział wszystkie klasy Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie wraz z Rodzicami, którzy wyrazili chęć zabawy. Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach. Były to: strzał do bramki kijem do hockey`a, rzut woreczkiem na odległość, układanie wieży z kubków, przenoszenie ziarenek kawy na czas, robienie korali z papieru.

W ostatecznej punktacji klasy uplasowały się na następujących miejscach:

I etap edukacyjny
I miejsce - klasa II
II miejsce - klasa III A
III miejsce - klasa III B
IV miejsce - klasa I B
V miejsce - klasa I A

II etap edukacyjny
I miejsce - klasa V
II miejsce - klasa VI
III miejsce - klasa IV

III etap edukacyjny
I miejsce - klasa II
II miejsce - klasa III
III miejsce - klasa I

•  Spotkanie z policjantem 2011
15.09.2011 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z policjantem, który zwrócił dzieciom uwagę na potrzebę troski o własne bezpieczeństwo - w ruchu pieszym, samochodowym i w kontaktach z nieznajomymi.

•  Wizyta Biskupa
13.09.2011 r. w parafii w Grzybowie odbyła się wizytacja księdza biskupa Wojciecha Polaka.W tym dniu ksiądz biskup odwiedził również naszą szkołę. W czasie części artstycznej, przygotowanej na tę okazję, nawiązano do historycznego położenia Grzybowa i przedstawiono sztukę pt: "Osiem żon Mieszka I". Ksiądz biskup udzielił licznie zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

•  Rozpoczęcie roku szkolnego
Po dwumiesięcznym okresie wakacji uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice tradycyjnie przybyli do szkoły na uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2011/2012. Był to szczególnie ważny dzień dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy pojawili się w murach naszej szkoły. Wszyscy z uśmiechami na twarzach obejrzeli program przygotowany specjalnie na tę okazję właśnie przez uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.
Cała uroczystość przebiegała w pięknej i optymistycznej na przyszłość atmosferze. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nowym Roku Szkolnym!!!

•  ROK SZKOLNY 2010/2011

•  Dzień szalonej fryzury
Dnia 24 listopada 2010 roku Sejmik Uczniowski zorganizował w szkole Dzień Szalonej Fryzury. Liczył się pomysł, staranność wykonania i ogólne wrażenie estetyczne. Osobno rywalizowały dziewczynki i osobno chłopcy. Pierwsze miejsca zajęli: Zuzanna Wrzeszcz z klasy IV Społecznej Szkoły Podstawowej i Mikołaj Sołtysiak z klasy II Społecznego Gimnazjum. Jednak za wkład pracy Sejmik Uczniowski postanowił nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, którzy wykazali poczucie humoru i chęć zabawy. Galeria zdjęć

•  ROK SZKOLNY 2010/2011

•  ROK SZKOLNY 2009/2010

•  Dzień Wiosny
W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie mieli okazję przywitać wiosnę na grodzie w Grzybowie. Dzięki ścisłej współpracy jaką cieszą się obie instytucje dzieci mogły w nietypowy sposób spędzić ten czas. Oprócz konkursów zorganizowanych w szkole, uczniowie brali udział w konkursie na marzannę zorganizowanym przez Muzeum Archeologiczne w Grzybowie oraz zostali zapoznani ze słowiańskimi obrzędami witania wiosny. Ponadto atmosferę rozgrzała przepyszna, ciepła grochówka z wojskowego kotła, za którą dziękujemy Panu Dobrosielskiemu. Galeria zdjęć

•  Halloween
Dnia 30 października 2009 roku Sejmik Uczniowski zorganizował szkolny konkurs z okazji Halloween. Polegał on na udekorowaniu przez uczniów swoich klas zgodnie z tematem konkursu. Oceny dekoracji dokonała komisja w składzie: Dyrektor ZSS w Grzybowie p. Mariola Zalepa oraz Opiekun SU p. Anna Głowacka. Nagrody zostały przyznane za trzy pierwsze miejsca:
I miejsce klasa II SSP
II miejsce klasa VI SSP
III miejsce klasa I SG i klasa Ia SSP
Galeria zdjęć